פורום סרטן השד - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו לקבל מידע על נושאים כמו ממוגרפיה, אולטרסאונד שד, כימותרפיה, טמוקסיפן, למפקטומיה, כריתת שד, טייקרב, הרצפטין, טיפול בהקרנות, brca1, תוצאות בדיקות ועוד

מנהל הפורום

ד"ר רותי לאופר
ד"ר רותי לאופר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר רותי לאופר ללא פרסום בפורום

• תוצאה us וממוגרפיה בת 36
    מבצע עובדה
    08/06/2021

בת 36 + 3 .. הרגשת גוש אחרי חיסון קורונה בשעה 1 שד שמאל גם כירוג שד הרגיש .. אבל הוא בקש ממוגרפיה בגלל שאני חרדנית וכדי להיות רגועה .. ממוגרפיה תקינה .. לפני מחזור אני ממש מרגישה את הגוש שזה רשום קשרית .. אחרי מחזור הוא ממש קטן .. איך זה שלא ראו בממוגרפיה את הקשרית הפרש בדיקות פחות מחודש .. האם להירגע וין מה לדאוג .. תודה למענה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    תוצאה us וממוגרפיה בת 36

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ביופסיה בשד לאחר הקרנה- מרווח זמן
    פולני
    18/04/2021

האם יש אפקטיביות לביופסיה בשד לאחר הקרנה לפני שבועיים.

מדובר באדנו קרצינומה בקיבה גרורתית מפושטת

ובכלל זה גידול בשד, שלא אמור להיות חלק מגרורות מחלה זו.

נעשה ביופסיה בכבד (שהוא גם נגוע) לשלול מקור נוסף בכבד, שהראה שמקור הגידול בכבד הוא ממערכת עיכול.

כרגע בגלל שהטיפול לא משתלט כל כך על השד רוצים לקחת ביופסיה.
    גם מהשד

השאלה כמה זמן צריך שיהיה מרווח בין הקרנה לביופסיה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בשד לאחר ניתוח בת 49
    אולה
    24/03/2021

שלום
    אני בת 49 עברי כריתת שד ימין , לא צריך כימותרפיה ואני באמצע תכנית הקרינה , לאחרונה התחילו כאבים בפטמה !!! האם זה קשור לקרינה או לניתוח ? מה זה צריך להיות ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    כאבים בשד לאחר ניתוח בת 49

הוספת תגובה

תמונה

• האם במקרה כזה לא נכון לעשות אולטרה סאונד? או MRI.
    דפנה
    17/03/2021

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון קורונה וסרטן שד לפני כ6 שנים
    אורית
    21/02/2021

שלום,
    היה לי סרטן שד DCIS בצד ימין לפני 6 שנים. עברתי כריתת שדיים. חוץ מניתוח לכריתת שדיים ושחזור לא עברתי שום טיפוליים כימיים או לקחתי תרופות כל שהן. מאז אני נקיה ואין לי כלום.
    השאלה שלי היא האם ניתן לבצע חיסון נגד קורונה?

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון כאשר יש נפיחות מתחת לבית השחי ובצוואר
    דנה
    29/12/2020

שלום יש לי נפיחות מתחת בית שחי ונפיחות בעצם צואר בשני הצדדים קבעתי תור לרופא לעוד שבועיים יש לי מחלות רקע וקיבלתי תור לחיסון האם מותר לי להתחסן לפני שאני אצל הרןפא שניקבע לי תור אליו לעוד שדבועיים

הוספת תגובה

תמונה

• גוש בבית השחי ואבחון בת 40
    עדי
    26/11/2020

בת 40. לפני 3 שנים הרגשתי בליטה ממש קטנה בבית השחי השמאלי. בא"ס נאמר שזה נראה כמו רקמת שד ובמקביל איתור גוש בגודל 10 ממ בשד השמאלי-ביופסיה יצאה שפירה. עושה אס חוסר כל שנה ובמהלך 3 שנים הגוש בשד גדל מ10 ממ ל12 ממ וגם נוסף מאחורי גוש נוסף של 6 ממ. במקביל הגוש בבית השחי גדל משמעותית ומתחיל מידי פעם להציק ועכשיו גם מורגש מאד במישוש בניגוד ל2017 שקשה היה ממש למשש אותו. א"ס שד שבוצע אמר שלא ממש מצליח לראות את אותו וזה כנראה שד אקססורי.
    הכירורגית שד טען שזה כלום. אני חוששת מאד גם מהעובדה שהגוש בשד גדל ב2 ממ וגם שהתווסף גוש נוסף בשד ובעיקר חוששת מהגוש בבית השחי שגדל משמעותית ואני חוששת שהוא לא מאובחן טוב.לא באמת בדקו אותו טוב בא"ס אלא נורא מהר ולא יסודי. הרופאה מסרבת לשלוח אותי לא"ס נוסף.
    האם חלילה יכול להיות מצב שמשהו מתפספס? אם זה רקמת שד למה זה גדל? אני לא בהריון ולא עליתי במשקל. איך יתכן שכשאני מותחת את העור בבית השחי אז הגוש מורגש במישוש אבל בקושי נצפה בא"ס?
    לא בטוחה מה לעשות ולמי עוד לפנות אני ממש בחששות מהמצב.גם רופאת המשפחה בכלל אמרה שזה גוש שומני כנראה וגם הכירורגית מסרבות לשלוח אותי לא"ס או בדיקה נוספת בטענה שזה כלום ואולי פשוט רקמת שד. אשמח לעצתך. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    גוש בבית השחי ואבחון בת 40

הוספת תגובה

תמונה

• צורך בביופסיה חוזרת?
    רוני
    21/11/2020

שלום רב,
    לפני שנתיים עברתי בדיקת ממוטומיה עקב הסתיידויות חשודות. לשמחתי הממצא התגלה כנמק שומני בלבד. כעת אני לפני בדיקת ממוגרפיה נוספת. אני מניחה שהממצא לא נעלם. האם המשמעות היא שאצטרך לעבור שוב ביופסיה?
    ברור לי שהתשובה בפורום אינה מחייבת, אבל הייתי שמחה להיערך נפשית.

לקביעת תור
    סגירה
    צורך בביופסיה חוזרת?

הוספת תגובה

תמונה

• גוש שפיר בבית השחי ואבחון
    עדי
    13/11/2020

שלום. אני בת 40 ומזה מספר שנים יש לי גוש בשד שמאל.אני במעקב כל חצי שנה-גוש שפיר.לפני שנתיים הרגשתי בבית השחי באותו בצד בכולה ממש קטנה..ולא ייחסתי לה חשיבות..בחצי שנה האחרונה היא גדלה ומתחילה להכאיב ומורגשת מאד במישוש. כירורג השד שעוקב אחרי טוען שזה חסר משמעות ולדבריו בא"ס שד רגיל לא רואים את זה כי לא בודק רקמות)או משהו כזה). האם נכון שישנם גושים שמאד בולטים לעין ומורגשים במישוש אך לא ייראו בא"ס? האם עלי לבקש א"ס אחר? האם מכשיר א"ס שד שונה ממכשיר א"ס רקמות רכות לדוגמא? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    גוש שפיר בבית השחי ואבחון

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת US לפני טיפולי פוריות
    יעל
    03/11/2020

בדיקת סקר לפני טיפולי פוריות..
    בת 26
    מה אומרות התוצאות??
    קצת לחוצה
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות סי טי כליות ותיאור לגבי שד שמאל
    מאי
    23/09/2020

היי, עשיתי סי טי כליות ובפוקס בקצה הסריקה של שד שמאל
    של נודול בשד שמאל של 0.6 סמ (3-1) רביע חיצוני תחתון
    אני בלחץ... מה זה נודול? תודה וחג שמח

הוספת תגובה

תמונה

• שומן נוזלי מפיטמת השד - מה זה יכול להיות?
    ט
    31/07/2020

שלום ד"ר, בשנים האחרונות לא זוכרת כמה אבל לפחות שנתיים אם לא יותר, בזמן שאני לוחצת על פטמת השד יותר בשמאל אבל גם בימין קצת יוצא נוזל קטן טיפות לבנות כמו שומן. לא ייחסתי חשיבות חשבתי סתם שומן, יש גם כמו עיגולים קטנים בפיטמה כולה בליטות קטנות וסברתי שזה שומן. במרבעל לפני 3 שנים חשתי הפרעה בשחי ימין בלבד בזמן לבישת חןלצה צמודה והנפת יד ואז ראיתי רחב יותר משמאל. כירורג לא התייחס כמובן ונתן ממוגרפיה שהיתה תקינה אז אבל נרשן בירדס 1.אמר שזה כלום שחזה שומני.
    עכשיו נתנו לי שוב ממוגרפיה אחר 3 שנים כי הלכתי במקביל לאוטופד אונקולוג עקב גוש בגב בסקפולה שהתברר שומני באמאראי.
    לא יודעת אם יש קשר. האם יש?
    האם השומן שיוצא מפטמה מעיד על מחלה ממארת או שפירה ואם שפיר מה זה אומר? קוראת חומר ודי מבולבל הכל.
    אודה לך על תשובתך, תורים בבי"ח רחוקים... תודה

הוספת תגובה

תמונה

• הוצאת גוש בשד וביצוע של ממוגרפיה כואבת - האם יש נזק?
    דפנה
    28/07/2020

ד"ר שלום ותודה, זה אולי לא בדיוק התחום ובכל זאת אשמח לקבל מענה.
    בת 67, לפני 6 שנים הוציאו לי גוש בשד שהיה שם עשור ולא סרטני. אחרי 3 שנים, היום, הלכתי לעשות ממוגרפיה. הטכנאית (שלא היה נעימה ואגרסיבית) לחצה לי נורא חזק עם המכשיר של הממוגרפיה.
    ביקשתי טיפה יותר חלש כאב לי ממש, אמרה שככה צריך אחרת לא רואים ולעתים קוראים שוב בגלל שלא יצא טוב, ביקשה שלא אסתכל ושארים את הראש ממש עשתה לי מהציצי דף נייר. עשיתי בחיי עשרות ממוגרפיה וככה לעולם לא עשו לי חזק! אני מכה על חטא שלא קמתי באותה שניה לבקש מישהי אחרת, משום מה זרמתי.
    כשהגעתי הביתה עד עכשיו ממש כואב לי באזור הלב, כל המקום שמקרין לי ליד שמאל וגם ימין כמו זרמים. בבקשה ממך, האם בדיקה כזאת שמועכים בצורה אגרסיבית יכולה לגרום נזק לשד? קרה בעבר פעם שמישהי נפגעה ממוגרפיה? חלילה לפוצץ בפנים בלוטות או נזק אחר. אודה לך על תשובתך הכנה... תודה ליאן.

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות אולטרסאונד וממוגרפיה
    ענת פ
    28/07/2020

שלום
    אתמול ביצעתי בדיקת אולטרסאונד וממוגרפיה על פי בקשתי. בדיקה ידנית במאי היתה תקינה. אני לא מעשנת ואין רקע במשפחה של סרטן שד.
    היום קיבלתי תוצאות רק של האולטרסאונד ונלחצתי מאוד. אשמח לחוו"ד עד לביקור אצל הרופא מחר.
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• הקרנות לטיפול בגידול אגרסיבי בגיל צעיר - כן או לא?
    לי
    13/07/2020

בת 42, בספטמבר אובחנתי עם סרטן השד (שמאל) טריפל פוזיטיב בגודל של כ- 4.5

ס״מ + נקודות מפוזרות, בלוטות נקיות, לא נשאית.

כיום לאחר טיפול כימותרפי וניתוח כריתה דו״צ (ללא שחזור מבחירה) מטופלת בקדייסלה בשל שארית של 1.2 ס״מ שנמצאה בפתולוגיה של הניתוח שהסתיים עם שוליים נקיים והרחבות רבות.

לאור גילי הצעיר יחסית, הגידול האגרסיבי (her 2) ושארית המחלה הופניתי על ידי האונקולוגית למכון ההקרנות לייעוץ האם כדאי שאקבל פרוטוקול של 18 טיפולים, זאת למרות שהגידול היה מעט קטן מ-5 ס״מ (ובלוטות ושוליים כאמור נקיים).

משתנה נוסף הוא מיקום הלב שנמצא קרוב ביותר לאזור ההקרנה.

הרופאה ביחידת ההקרנות מאד מתלבטת והיא הציעה גם לי לנסות ולהתייעץ וכך אני עושה.. אשמח לחווה״ד.

תודה,

לי

הוספת תגובה

תמונה