פורום סרטן השד - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו לקבל מידע על נושאים כמו ממוגרפיה, אולטרסאונד שד, כימותרפיה, טמוקסיפן, למפקטומיה, כריתת שד, טייקרב, הרצפטין, טיפול בהקרנות, brca1, תוצאות בדיקות ועוד

מנהל הפורום

ד"ר רותי לאופר
ד"ר רותי לאופר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר רותי לאופר ללא פרסום בפורום

• בלוטת לימפה עם מבנה סונטגרפי שמור 1 ס"מ.ממצא שפיר
    חיה צדקה
    26/03/2022

לפני כ- 10 שנים עברתי כריתה חלקית. קיבלתי הקרנות וכדורי תמוקסיפן ל- 10.
    בכל מעקב במשך השנים הכל היה תקין. ב-2/22 בבדיקת U.S יצא בלוטת לימפה עם מבנה בונטגרפי שמור 1ס"מ. (זה לא הופיע באף בדיקה קודמת). אני לחוצה אולי אני שוב חולה.האונקולוגית אמרה שאין צורך לא בבדיקת U.S חוסרת ולא בביופסיה.
    אודה לכם על תשובה. בברכה חיה צדקה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תוצאות בדיקה אולטראוסנד וממוגרפיה
    כרמית
    17/03/2022

ימין
    בדיקת ממוגרפיה: בדיקת ממוגרפיה:
    לא נראו גושים בריקמה הרכה. לא נראו גושים בריקמה הרכה.
    לא נראו הסתיידויות פתולוגיות. לא נראו הסתיידויות פתולוגיות.
    רקמה פברוגלאנדולארית - תקינה. רקמה פברוגלאנדולארית - תקינה.
    צל העור והפטמה - תקינים. צל העור והפטמה - תקינים.
    רושם: ללא ממצא חריג בבדיקה. רושם: ללא ממצא חריג בבדיקה.
    1 :BIRADS - בדיקה תקינה. 1 :BIRADS - בדיקה תקינה

ימין
    בדיקת US( סונר(: בדיקת US( סונר(:
    תבנית סונוגרפית תקינה. תבנית סונוגרפית תק

גושים סולידים:
    גוש 1 :בשעה 9 כ-2 ס"מ מהפיטמה הודגם גוש
    בגודל 70.0 ס"מ, אובלי, מוגדר, היפואקוגני,
    נמוש.
    BIRADS : 4A - ממצא חריג - דרגת חשד נמוך.
    לא הודגם כל גוש סולידי או ציסטי.
    ציסטות:
    שעה 1 - 5.0 ס'מ.
    2 : BIRADS - ממצא שפיר.
    בית שחי תקין. בית שחי תקין.
    רושם:BIRADS : 4A - ממצא חריג - דרגת
    חשד נמוך

הרופא יהיה רק ביום ראשון ואני בהסטריה מוחלטת

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת שד הריון והנקה מי
    ענבל אלדן
    02/02/2022

שלום, בת 41, נמצאת במעקב של כירוג שד פעם בחצי שנה וממוגרפיה פעם בשנה, בשל היסטוריה של סרטן שד אצל אמא שלי. בפעם האחרונה נבדקתי ידנית אצל כירוג שד בתאריך 06.07.21, הייתי אמורה לעשות ממוגרפיה ואז גיליתי שאני בהריון. איך אני ממשיכה במעקב, כאשר אני שואפת גם להניק? מה ניתן לעשות במקום ממוגרפיה (שבוע 32)? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת שד הריון והנקה מי

הוספת תגובה

תמונה

• ערך גבוה של סמן לסרטן
    דבי
    23/01/2022

שלום
    לפני שלוש וחצי שנים חליתי בסרטן שד. עברתי ניתוח והקרנות ללא צורך בכימותרפיה.
    עשיתי בדיקה של CA-15.3 ויצא תוצאה של 32.6.
    האם יש לתוצאה משמעות? האם יש סיבה לדאגה?
    הסיבה לבדיקה היא המלצה של נוירולוגית.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    ערך גבוה של סמן לסרטן

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה לאחר תוצאות אולטרסאונד שד
    זיו
    12/12/2021

ד״ר שלום,
    אני בת 42, מזה שנים בבדיקות מצאו לי די הרבה ציסטות שפירות אך לפני כשבועיים ביצעתי ממוגרפיה ואולטרסאונד. הממוגרפיה יצאה תקינה, באולטרסאונד נמצאו ציסטות שפירות בשני הצדדים אך בשד ימין נמצא גם- מצטטת מתוצאות הבדיקה:
    בשעה 5 כ-3 סנטימטר מהפיטמה הודגם גוש בגודל 3.4 סנטימטר, מוגדר, היפראקוגני, קרוב לוודאי צבר רקמה פיברוציסטית
    Birads 3 - ממצא כנראה שפיר ובהמלצה נכתב ביקורת בעוד חצי שנה.
    עוד בבדיקה הבנתי שישנו ממצא משום שמבצעת הבדיקה התעכבה הרבה באזור, לחצה ודחפה.
    ברצוני לציין כי מאז הבדיקה יש לי כאבים בשד הימני בצד הפנימי, השד מרגיש לי כבד וכאבים בגב מאחורה. לאחר התוצאה מיששתי את החזה ומיד הרגשתי את הגוש והוא ענק, אולי אני טועה אבל נראה לי שהוא נייד, ניתן להזיז אותו אך אני לא בטוחה. אני נורא נורא לחוצה. התור לכירורג רק בעוד שבוע ואני כבר שבוע מאז קיבלתי את תוצאות הבדיקה, לא מצליחה לישון, מרגישה את החרדה משפיעה עלי פיזית.
    כשחיפשתי קצת באינטרנט כמעט ולא ראיתי גדלים כאלה של גושים ואני שואלת, מה הסיכוי שהממצא הענק הזה לא סרטני ומדוע ממליצים על ביקורת בעוד חצי שנה, אני חוששת שאולי חלילה יהיה מאוחר מדי או שאולי כבר עכשיו המצב גרוע?
    אשמח להתייחסותך לממצאים ולתלונותיי
    בברכה
    זיו

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ללא ממצאים ואודה לתשובה
    טליה
    05/12/2021

בוקר טוב. בת 40. בהיסטוריה משפחתית אמא עם סרטן של דלקתי בגיל 50. כ 3 שבועות ההתבגרות יש לי כאב מאוד מוזר בשד ימין. בכל תזוזה של השד (התכופפות, החלפת צד בשכיבה, קפיצה ) יחד כאב מאוד חזק שמורגש כאילו חותכים לי את הפטמה ל5-10 שניות ואז עובר. יש רגישות בכל צד ימני של השד. הייתי שבוע שעבר אצל כירורג שד תורן - לא ראה שום דבר אמר 'זה קורה. בפועל אני סבולת. ממש משאבים שלא עוברים אלא מתגברים ואין לי כיוון מה לעשות עם זה. ממש אודה לכל תשובה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצאי כירורג לפני ממוגרפיה
    תמי
    19/10/2021

שד ימין שעה 3 מרחק 4 מפטמה מלאות רכה לובולארית
    שד שמאל שעה 9 ממצא דומה רך הרבה יותר
    ללא קשריות בבתי שחי או סופרהקלויקולאריות דו צדדית

לחוצה ברמת התקף לב מהאבחון. האם לובולארית משמעותו סרטני

הוספת תגובה

תמונה

• מהימנות בדיקת ה-mri שדיים
    מריאנה
    05/10/2021

שלום, אשמח לקצת סדר בבלאגן.

עשיתי בדיקת ממוגרפיה לפני כחודשיים, שהראתה ממצאים חשודים ע״פ הפענוח של רופאה רדיולוגית פרטית, שבבעלותה מכון שד. הממצאים היו מקבצי הסתיידויות פלאומורפיות וגושים ציסטיים ספק סולידיים מסוידים. לא ציינה דרגת birads.
    בעקבות הממצאים נשלחתי לבדיקת mri להמשך בירור, שחזרה תקינה לחלוטין - Birads 2 הלכתי לחוות דעת שניה, בעקבות הסתירה בתשובות בבדיקת ה-mri לרופאה רדיולוגית מומחית אחרת, שעשתה לי גם אולטרסאונד, עברה על כל הבדיקות שבידיי, וקבעה שבעצם הממצאים מבחינתה הם בגדר birads 3 אבל ממליצה בכל זאת על ביופסיה לגוש הציסטי/סולידי, ובדיקת ממוגרפיה חוזרת להסתיידויות, כי היא לא הצליחה להבין מהדיסק שנתתי לה עם החומרים מה באמת קורה שם עם ההסתיידויות. יש לי שתי שאלות - אני מאד חוששת מהביופסיה ומהתוצאה כמובן, ואשמח לדעת מהי לדעתך רמת המהימנות של בדיקת ה-mri האם אוכל להיות רגועה יותר, בגלל שלא העלתה ממצאים חשודים? השאלה השניה, היא בנוגע לרמת הקרינה, אם אני עושה ממוגרפיה חוזרת בתוך חודשיים, ואם אצטרך גם ביופסיית ממוטום, אז אצטרך בעצם לעבור ממוגרפיה שלישית, האם זה מסוכן? האם יש דרך אחרת, חכמה יותר לבדוק את כל הדברים האלו? כמו כן התייעצתי עם 2 כירורגיות שד, כשכל אחת אומרת משהו אחר.

מקווה שהייתי ברורה, מודה מראש על התשובה🙏🏻

לקביעת תור
    סגירה
    מהימנות בדיקת ה-mri שדיים

הוספת תגובה

תמונה

• מה זו הרחבה דוקטאלית מאחורי וסביב הפטמה?
    אמירה בר זיו
    17/08/2021

מה זו הרחבה דוקטאלית מאחורי וסביב הפטמה?

הוספת תגובה

תמונה

• מה זו הרחבה דוקטאלית מאחורי וסביב הפטמה?
    אמירה בר זיו
    17/08/2021

מה זו הרחבה דוקטאלית מאחורי וסביב הפטמה?

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאה us וממוגרפיה בת 36
    מבצע עובדה
    08/06/2021

בת 36 + 3 .. הרגשת גוש אחרי חיסון קורונה בשעה 1 שד שמאל גם כירוג שד הרגיש .. אבל הוא בקש ממוגרפיה בגלל שאני חרדנית וכדי להיות רגועה .. ממוגרפיה תקינה .. לפני מחזור אני ממש מרגישה את הגוש שזה רשום קשרית .. אחרי מחזור הוא ממש קטן .. איך זה שלא ראו בממוגרפיה את הקשרית הפרש בדיקות פחות מחודש .. האם להירגע וין מה לדאוג .. תודה למענה

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאה us וממוגרפיה בת 36

הוספת תגובה

תמונה

• ביופסיה בשד לאחר הקרנה- מרווח זמן
    פולני
    18/04/2021

האם יש אפקטיביות לביופסיה בשד לאחר הקרנה לפני שבועיים.

מדובר באדנו קרצינומה בקיבה גרורתית מפושטת

ובכלל זה גידול בשד, שלא אמור להיות חלק מגרורות מחלה זו.

נעשה ביופסיה בכבד (שהוא גם נגוע) לשלול מקור נוסף בכבד, שהראה שמקור הגידול בכבד הוא ממערכת עיכול.

כרגע בגלל שהטיפול לא משתלט כל כך על השד רוצים לקחת ביופסיה.
    גם מהשד

השאלה כמה זמן צריך שיהיה מרווח בין הקרנה לביופסיה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בשד לאחר ניתוח בת 49
    אולה
    24/03/2021

שלום
    אני בת 49 עברי כריתת שד ימין , לא צריך כימותרפיה ואני באמצע תכנית הקרינה , לאחרונה התחילו כאבים בפטמה !!! האם זה קשור לקרינה או לניתוח ? מה זה צריך להיות ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    כאבים בשד לאחר ניתוח בת 49

הוספת תגובה

תמונה

• האם במקרה כזה לא נכון לעשות אולטרה סאונד? או MRI.
    דפנה
    17/03/2021

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון קורונה וסרטן שד לפני כ6 שנים
    אורית
    21/02/2021

שלום,
    היה לי סרטן שד DCIS בצד ימין לפני 6 שנים. עברתי כריתת שדיים. חוץ מניתוח לכריתת שדיים ושחזור לא עברתי שום טיפוליים כימיים או לקחתי תרופות כל שהן. מאז אני נקיה ואין לי כלום.
    השאלה שלי היא האם ניתן לבצע חיסון נגד קורונה?

הוספת תגובה

תמונה