פורום סרטן השד - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו לקבל מידע על נושאים כמו ממוגרפיה, אולטרסאונד שד, כימותרפיה, טמוקסיפן, למפקטומיה, כריתת שד, טייקרב, הרצפטין, טיפול בהקרנות, brca1, תוצאות בדיקות ועוד

מנהל הפורום

ד"ר רותי לאופר
ד"ר רותי לאופר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר רותי לאופר ללא פרסום בפורום

• פענוח תוצאות בדיקת ממוגרפיה
    איריס
    17/02/2020

תוצאות ממוגרפיה
    בת 42, בריאה, בבדיקת ממוגרפיה נמצאה קשרית בגודל 0.5 ס״מ בשד שמאל. מה זה אומר?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• יש גם ציסטות מעל גיל 60 לסבתות?
    אדוה
    05/02/2020

קיימים ציסטות גם מעל גיל 60

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים עזים בחזה אחרי ממוגרפיה
    מילי
    19/01/2020

עברתי היום לראשונה בחיי ממוגרפיה. הטיפול עצמו כאב לי מאוד, הטכנאית ממש מחצה לי את החזה ובקושי נשמתי. אחרי הטיפול כבר שעות ארוכות שיש לי כאבים בחזה כמו כוויות פנימיות עם זרמי כאב כמו חשמל. האם זה נורמלי? האם נגרם לי נזק? קראתי שהקרינה בממוגרפיה היא עצומה ומסוכנת ואני חוששת שגרמתי לעצמי נזקים בעצם הטיפול הזה. האם אפשר לחטוף גידול עקב הקרינה? אפילו אחד ל..? יש סיכון בחשיפה לקרינה כזו? והאם עוצמת הכאב שאני חווה מעידה על משהו? או שאמורים לסבול מכאבים כאלה אחרי הטיפול? יש אנשים שסופגים יותר קרינה מהמכשיר או אולי אם העור דק יותר? אני מקווה לעולם לא לעבור יותר בדיקה כזו, עם כל הסיכון הכרוך בכך. עברתי היום טראומה והכאב בלתי נסבל.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בלוטה בבית השחי אחרי הגדלת חזה
    לי
    15/01/2020

שלום רב אני בת 28 שנתים אחרי הגדלת חזה מסיליקון

עשיתי בדיקות אולטראסאונד שד

מה זה בלוטה עם קורטקס מעט מובלט האם זה סרטני ? האם זה מסוכן ?

האם צריך לעשות ביופסיה בבית השחי ?

להלן התשובות של האולטראססאונד

מומלץ לחזור על בדיקת US בעוד 6 חודשים

שמאל ימין בדיקת US( סונר(: בדיקת US( סונר(: תבנית סונוגרפית תקינה. תבנית סונוגרפית תקינה. לא הודגם כל גוש סולידי או ציסטי. לא הודגם כל גוש סולידי או ציסטי. בית שחי - בית שחי תקין. בלוטה עם קורטקס מעט מובלט. BIRADS 3 - ממצא כנראה שפיר. רושם:שתל שמור. .תקין - BIRADS : 1 רושם:שתל שמור. 3 : BIRADS - ממצא כנראה שפיר.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מחקר על הקשר בין צביעת שיער וסרטן שד
    דנה
    08/01/2020

אני צובעת שיער כבר 30 שנה רציתי לשאול על המחקר שעשו לגבי סרטן השד שמי שצובעת את השיער למעלה מיותר 25 שנה יכולה לחלות בגלל החומרים שנימצאים בצבע רציתי את דעתך בנושא

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מכיר שום עדות מדעית רצינית לזה

ד``ר דני רוזין
    08/01/2020

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נובלודקס - תחליף לטמוקסיפן
    דבי סומך
    13/11/2019

שלום

אני לוקחת כדור ביולוגי בשם טמוקסיפן. המון תופעות לוואי. לא יודעת איפה להתחיל.

חברה סיפרה שיש כדור חלופי שנקרא נובלדקס שיש לו פחות תועות לווי.

הבנתי שצריך להזמין אותו מחול כי הוא לא נמצא בסל הבריאות.

אני טסה שבוע הבא לארצות הברית. איך אוכל לקנות שם את הכדור?

אני צריכה מרשם באגלית שיכובד שם.

תודה על העזרה

דבי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפולים ודרכים למניעת סחרחורות
    יעל
    31/10/2019

שלום, בת 41, לאחר טיפול ראשון בטקסוטר, קרבופלטין, הרצפטין ופרג׳טה סבלתי מאד בנוסף לענייני הבטן גם מסחרחורות קשות שהתחילו 3 ימים אחרי הטיפול (כמו ורטיגו) בכל תזוזה של הצוואר/ראש ובשינויי תנוחה. האם לקראת הטיפולים הבאים מומלץ לקחת את הכדור סטונרון (נגד סחרחורות) בסמוך לטיפול כמניעה? אם כן - מתי להתחיל? כמה לקחת? חוששת שזה יתנגש עם הטיפול כימו/ביולוגי או הלוסק/סטרואידים שגם לוקחים במקביל.... ואם לא - מה יכול לעזור לסחרחורות? זה משבית..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך בירור לאחר ממוגרפיה ואולטרה סאונד
    יעל
    02/09/2019

שלום,
    אני בת 41, במישוש שד שמאל הורגש ממצא בשעה 12.
    על פי תוצאות הממוגרפיה: ״הופיעו שתי קבוצות של הסתיידויות עדינות הטרוגניות, רקמה פברוגלנדולרית: סומן גוש נימוש ברבע העליון״.
    על פי ה u.s: ״הודגם ריבוי רקמה פיברוטית מכיל מוקדים ציסטיים והסתיידויות עדינות עם צביעה עדינה בדופלר,
    בנוסף ציסטות בודדות פשוטות עד קוטר 1 ס״מ בסריקה של בית השחי״.
    על מה מלמדים הממצאים? מדובר בציסטה? מה השלב הבא? האם נדרשת כעת לקיחת ביופסיה? האם ההליך מתבצע בהרדמה כללית?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת ממוגרפיה ואולטראסאונד
    שירה
    01/09/2019

שלום. אני בת 51. בשנתיים האחרונות אני במעקב כירורג שד בגלל גושים שפירים בשני השדיים (ממוגרפיה ואולטראסאונד אחרונים לפני שנה). בדיקת כירורג שד לפני כחודש תקינה. דודתי (אחות של אימי) נפטרה בגיל 35 מסרטן השד. הכירורג המליץ על ממוגרפיה ואולטרא סאונד אחת לשנה בגלל מחלת הדודה. רופאת המשפחה לעומת זאת אמרה שעדיף פעם בשנתיים בגלל הקרינה. אשמח לשמוע מה דעתך לגבי תדירות הבדיקות הרצויה. תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאיבת ציסטה המכילה נוזל סמיך
    ליאן
    04/08/2019

שלום. אני בת 34 ,שנה לאחר לידה. אני עושה בדיקת אולטסאונד שד מידי שנה בגלל שאימי חלתה בסרטן השד. בבדיקות הקודמות היו מספר ציסטות בשדיים שמבדיקה לבדיקה מספרם השתנה. בבדיקה האחרונה נמצא כי אחת מהציסטות היא בקוטר 0.5 סמ אשר מכילה הדים, ככל הנראה נוזל סמיך. והומלץ לבצע שאיבה הבחנתית. ניגשתי לכירורג והוא אמר לי שאין צורך לבצע את השאיבה אלא רק להיות במעקב עוד חצי שנה. אך מהמכון שבו עשיתי את הבדיקת אולטסאונד לא מפסיקים להתקשר אלי על מנת לתאם לי תור לשאיבה . הם עלי לקבל חוות דעת נוספת מכירורג או שזה פשוט הנהלים של המכון ולא מהסיבה שהשאיבה היא הכרחית ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הסבר לבדיקת ביופסיה- בירור
    דפי
    25/07/2019

לאחר שהבחנתי במלאות בשד ימין ונבדקתי ע"י ממוגרפיה תלת מימדית, אולטראסאונד ע"י הרופאה וביופסיה שנעשתה בעקבות הרחבה דוקטאלית עם תוכן.
    תשובה הביופסיה היתה:
    fibrosis dilated ducts and chronic inflammation
    נתבקשתי לעשות מעקב us בעוד חצי שנה.
    מיותר לציין שאני עושה כבר שנים ממוגרפיה ואולטראסונד בכל שנה (אחותי הגדולה נפטרה מסרטן שד), בוצעה גם בדיקה גנטית ל barca 1+2 וגם בדיקת רצף גנטי ולא נמצאו מוטציות.
    אני מוצאת את עצמי דיי חרדה עם הגילוי האחרון.
    אודה על הסבר נוסף בנושא.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רקמת שד נוספת בבית שחי שמאלי
    המסה
    11/07/2019

שלום רב
    אני בת 20 סובלת הרבה זמן מכאבים בשד ובבית שחי צד שמאלי עשיתי יש לי מין של גוש או נפיחות בבית שחי עשיתי אולטראסונד ואובחנתי שיש לי רקמת שד נוספת בבית שחי שמאלי
    האם זה מסוכן ואיך אפשר לטפל בכאבים ובנפיחות כי זה מפריע גם כשאני מזיזה את היד

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח ממוגרפיה של שד גברי
    גמליאל
    01/07/2019

תוצאות בדיקה מה אומר:
    1: גושים לא נראו ברקמה הרכה.
    2. לא נראו הסתיידויות פתולוגיות.
    3. רקמה פיברוגלנדדולרית- אסימטריה במיקום מרכזי מאחורי הפטמה.
    4. צנוריות תקינות.
    מה אומרות נתוצאות הנ"ל.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת ממוגרפיה-פיענוח
    אור
    02/05/2019

מצרפת ממוגרפיה שעשיתי האם יש מה לדאוג?
    עשיתי גם באותו מעמד US והכל יצא תקין
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת ממוגרפיה-פיענוח

אור
    02/05/2019

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת mri - ממצאים והתייעצות
    נעמה
    26/03/2019

לפני כשנה אובחנתי עם סרטן שד מווקדם, ביצעתי למפקטומי והקרנות. מלבד הגוש הסרטני, נמצא לפני מספר שנים גוש שפיר באותו שד (בוצעה ביופסיה). בבדיקת mri שביצעתי לפני שנה, הגוש השפיר נראה היטב ונכתב בממצאי הבדיקה.
    כעת ביצעתי שוב בדיקת mri שיצאה תקינה, אך לא מצויין בממצאים דבר בנוגע לגוש השפיר.
    האם יתכן שהוא נעלם כתוצאה מהניתוח/ הקרנות?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה