פורום סרטן השד - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו לקבל מידע על נושאים כמו ממוגרפיה, אולטרסאונד שד, כימותרפיה, טמוקסיפן, למפקטומיה, כריתת שד, טייקרב, הרצפטין, טיפול בהקרנות, brca1, תוצאות בדיקות ועוד

מנהל הפורום

ד"ר רותי לאופר
ד"ר רותי לאופר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר רותי לאופר ללא פרסום בפורום

• תוצאות סי טי כליות ותיאור לגבי שד שמאל
    מאי
    23/09/2020

היי, עשיתי סי טי כליות ובפוקס בקצה הסריקה של שד שמאל
    של נודול בשד שמאל של 0.6 סמ (3-1) רביע חיצוני תחתון
    אני בלחץ... מה זה נודול? תודה וחג שמח

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות סי טי כליות ותיאור לגבי שד שמאל

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שומן נוזלי מפיטמת השד - מה זה יכול להיות?
    ט
    31/07/2020

שלום ד"ר, בשנים האחרונות לא זוכרת כמה אבל לפחות שנתיים אם לא יותר, בזמן שאני לוחצת על פטמת השד יותר בשמאל אבל גם בימין קצת יוצא נוזל קטן טיפות לבנות כמו שומן. לא ייחסתי חשיבות חשבתי סתם שומן, יש גם כמו עיגולים קטנים בפיטמה כולה בליטות קטנות וסברתי שזה שומן. במרבעל לפני 3 שנים חשתי הפרעה בשחי ימין בלבד בזמן לבישת חןלצה צמודה והנפת יד ואז ראיתי רחב יותר משמאל. כירורג לא התייחס כמובן ונתן ממוגרפיה שהיתה תקינה אז אבל נרשן בירדס 1.אמר שזה כלום שחזה שומני.
    עכשיו נתנו לי שוב ממוגרפיה אחר 3 שנים כי הלכתי במקביל לאוטופד אונקולוג עקב גוש בגב בסקפולה שהתברר שומני באמאראי.
    לא יודעת אם יש קשר. האם יש?
    האם השומן שיוצא מפטמה מעיד על מחלה ממארת או שפירה ואם שפיר מה זה אומר? קוראת חומר ודי מבולבל הכל.
    אודה לך על תשובתך, תורים בבי"ח רחוקים... תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• הוצאת גוש בשד וביצוע של ממוגרפיה כואבת - האם יש נזק?
    דפנה
    28/07/2020

ד"ר שלום ותודה, זה אולי לא בדיוק התחום ובכל זאת אשמח לקבל מענה.
    בת 67, לפני 6 שנים הוציאו לי גוש בשד שהיה שם עשור ולא סרטני. אחרי 3 שנים, היום, הלכתי לעשות ממוגרפיה. הטכנאית (שלא היה נעימה ואגרסיבית) לחצה לי נורא חזק עם המכשיר של הממוגרפיה.
    ביקשתי טיפה יותר חלש כאב לי ממש, אמרה שככה צריך אחרת לא רואים ולעתים קוראים שוב בגלל שלא יצא טוב, ביקשה שלא אסתכל ושארים את הראש ממש עשתה לי מהציצי דף נייר. עשיתי בחיי עשרות ממוגרפיה וככה לעולם לא עשו לי חזק! אני מכה על חטא שלא קמתי באותה שניה לבקש מישהי אחרת, משום מה זרמתי.
    כשהגעתי הביתה עד עכשיו ממש כואב לי באזור הלב, כל המקום שמקרין לי ליד שמאל וגם ימין כמו זרמים. בבקשה ממך, האם בדיקה כזאת שמועכים בצורה אגרסיבית יכולה לגרום נזק לשד? קרה בעבר פעם שמישהי נפגעה ממוגרפיה? חלילה לפוצץ בפנים בלוטות או נזק אחר. אודה לך על תשובתך הכנה... תודה ליאן.

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות אולטרסאונד וממוגרפיה
    ענת פ
    28/07/2020

שלום
    אתמול ביצעתי בדיקת אולטרסאונד וממוגרפיה על פי בקשתי. בדיקה ידנית במאי היתה תקינה. אני לא מעשנת ואין רקע במשפחה של סרטן שד.
    היום קיבלתי תוצאות רק של האולטרסאונד ונלחצתי מאוד. אשמח לחוו"ד עד לביקור אצל הרופא מחר.
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• הקרנות לטיפול בגידול אגרסיבי בגיל צעיר - כן או לא?
    לי
    13/07/2020

בת 42, בספטמבר אובחנתי עם סרטן השד (שמאל) טריפל פוזיטיב בגודל של כ- 4.5

ס״מ + נקודות מפוזרות, בלוטות נקיות, לא נשאית.

כיום לאחר טיפול כימותרפי וניתוח כריתה דו״צ (ללא שחזור מבחירה) מטופלת בקדייסלה בשל שארית של 1.2 ס״מ שנמצאה בפתולוגיה של הניתוח שהסתיים עם שוליים נקיים והרחבות רבות.

לאור גילי הצעיר יחסית, הגידול האגרסיבי (her 2) ושארית המחלה הופניתי על ידי האונקולוגית למכון ההקרנות לייעוץ האם כדאי שאקבל פרוטוקול של 18 טיפולים, זאת למרות שהגידול היה מעט קטן מ-5 ס״מ (ובלוטות ושוליים כאמור נקיים).

משתנה נוסף הוא מיקום הלב שנמצא קרוב ביותר לאזור ההקרנה.

הרופאה ביחידת ההקרנות מאד מתלבטת והיא הציעה גם לי לנסות ולהתייעץ וכך אני עושה.. אשמח לחווה״ד.

תודה,

לי

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות אולטרסאונד שד לאחר הפרשות
    נינה
    16/06/2020

שלום. אני בת 37, פניתי לכירורג שד בגלל הפרשות דו"צ מהשדיים (לבן צהבהב) לפני כמה חודשים.
    הכירורג לא מצא משהו חריג אך בגלל ההפרשות הפנה אותי לאולטרסאונד שד. באולטרסאונד התוצאה הייתה:
    ימין: מספר מוקדים ציסטים על פני השד, בשעה 9 מודגם בעומק השד ממצא אובלי בגודל 0.4*0.8 ס"מ חשוד לAF.
    שמאל: מודגמים מס' מוקדים ציסטים על פני השד, הגדולה בשעה 2 בגודל 0.9*2.1 ס"מ.
    בשעה 9 מודגמים שני ממצאים מעוגלים בעומק השד בגודל 0.5*0.4 ס"מ כ"א. חשודים לFA. בעקבות כך אמרה לי לבוא שוב אחרי 3 3 חודשים. הייתי היום אחרי 4 חודשים למעקב, לציין שההפרשות עדיין קיימות (בלחיצה) ונוסף משהו חדש - בשד השמאלי בצד יש לי נקודה רגישה כשאני נוגעת לדעתי הרגשתי גם גולה ממש קטנה וכשאני נוגעת זה ממש כואב. מה שלא היה בעבר. וביומיים האחרונים גם לעיתים יש דקירות ספונטניות וכאב באזור ומתחת לבית השחי.
    אמרתי את זה לרופאה, היא אמרה שבאיזור הזה שאמרתי לה יש ציסטה גדולה ולכן יש מצב שבגלל זה זה כואב לי.
    היא דיברה על הציסטה שבשעה 2.
    הסתכלה וראתה את הציסטה ואמרה שהיא פשוטה ואז היה אזור ליד שכשלחצה אמרתי לה ששם כואב היא אמרה שהיא לא רואה משהו. בתשובה כתבה שה-FA נשארו ללא שינוי, עדיין חשודות לFA ורשמה שהציסטה הגדולה היא כעת 0.9*2.5 ס"מ ורגישה אבל ללא ממצא חשוד וקבעה לי ביקורת עוד חצי שנה. האם זה בסדר? האם בגלל שפתאום יש לי את הכאבים האלה בנקודה הזו אני צריכה להתייעץ עם עוד רופא או לעשות US במקום אחר? האם בכללי שזה רק מעקב זה בסדר?
    קצת חוששת בגלל הרגישות שנהייתה פתאום והדקירות האלה ומפחדת שמפספסים משהו. מה המלצתך ודעתך?
    תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות ממוגרפיה לאישה בת 52
    טלי
    04/05/2020

שלום רב, בת 52 - עדיין עם מחזור סדיר פחות או יותר. לציין גודש בשדיים מאמצע המחזור ועד להופעת דימום. ביצעתי ממוגרפיה החודש ונמצאו הסתיידיות עדינות בשד ימין ברביע העליון ioq - birads 2 ממצא שפיר. מעבר לכך נמצאו ציסטות עד גודל 0.7 מ"מ. אני די מודאגת מהתוצאה...

הוספת תגובה

תמונה

• שריר בשד מרגיש כאילו תפוס
    לין
    16/04/2020

כבר שישה ימים שיש לי כאב בשד ימין .. זה התחיל ביום ביוץ והמשיך לשישה ימים של כאב לא חזק אבל קצת כאב בשד ימין, אני בריאה בדרך כלל ואוכלת טוב, מחזור סדיר , מיום הביוץ התחיל לי הכאב שד ללא שום תסמינים נוספים .. עשיתי לעצמי מישוש כמה פעמים ולא נתקלתי בממצא חריג.. הכאב הוא כאב כאילו נתפס שריר והוא כואב לי רק שאני עושה פעולה עם הגוף כי אם אני יושבת סתם ככה אין כאבים, מה דעתך ? אשמח מאוד למענה

לקביעת תור
    סגירה
    שריר בשד מרגיש כאילו תפוס

הוספת תגובה

תמונה

• אולטראסאונד או ביופסייה
    מאיה
    29/03/2020

שלום , אני בחורה בת 32, נתנו לי שתי אפשרויות אחרי אולטראסאונד, לעשות ביופסייה כדי לוודא שהכל תקין או לעשות שוב פעם אולטראסאונד כעבור 3 חודשים .. אני לא בטוחה מה עדיף לי לבחור . האם הביופסייה יכולה לשנות את הצורה של השד ?

לקביעת תור
    סגירה
    אולטראסאונד או ביופסייה

הוספת תגובה

תמונה

• ביצוע ממוגרפיה או MRI שד כתחליף
    רחלי
    10/03/2020

שלום,
    אני בת 56 ומעולם לא עברתי בדיקת ממוגרפיה.
    נבדקתי ע"י כירורגית שד. הבדיקה יצאה תקינה.
    רציתי לבדוק אפשרות לביצוע MRI כתחליף לממוגרפיה בשל הקרינה, אני מוכנה לשלם מכיסי באופן פרטי. השאלה היא האם לצורך ביצוע הMRI בשד, יזריקו לי חומר כלשהו? או שניתן לבצע MRI שד ללא תוספת חומרי ניגוד?
    תודה מראש
    רחלי

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי mri - בקשה לסיוע הפיענוח
    שרונית
    04/03/2020

ערב טוב
    מה הפירוש של המושג pos שצמוד אליו מספר
    וכיצד החלוקה של השד לרביעים.
    אני מבצעת mri מזה 10 שנים ובכל פעם הממצא שלכאורה הוא אותו ממצא מכונה בשם אחר
    אודה לך מאוד אם תבהירי לי את המושגים
    שד ימין- רביע חיצוני אמצעי- 6.0 ס"מ (3/1 אחורי 54.45 -POS -(
    שד ימין- רביע חיצוני תחתון- 5.0 ס"מ (3/1 אחורי 19.47 -POS -(ללא שינוי.
    רביע פנימי אמצעי- 7.0 ס"מ (3/1 אחורי 79.39 -POS -(ללא שינוי.
    2(רביע חיצוני תחתון- 7.0 ס"מ (3/1 אחורי 79.49 -POS -(ללא שינוי.
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תוצאות בדיקת ממוגרפיה
    איריס
    17/02/2020

תוצאות ממוגרפיה
    בת 42, בריאה, בבדיקת ממוגרפיה נמצאה קשרית בגודל 0.5 ס״מ בשד שמאל. מה זה אומר?

הוספת תגובה

תמונה

• יש גם ציסטות מעל גיל 60 לסבתות?
    אדוה
    05/02/2020

קיימים ציסטות גם מעל גיל 60

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים עזים בחזה אחרי ממוגרפיה
    מילי
    19/01/2020

עברתי היום לראשונה בחיי ממוגרפיה. הטיפול עצמו כאב לי מאוד, הטכנאית ממש מחצה לי את החזה ובקושי נשמתי. אחרי הטיפול כבר שעות ארוכות שיש לי כאבים בחזה כמו כוויות פנימיות עם זרמי כאב כמו חשמל. האם זה נורמלי? האם נגרם לי נזק? קראתי שהקרינה בממוגרפיה היא עצומה ומסוכנת ואני חוששת שגרמתי לעצמי נזקים בעצם הטיפול הזה. האם אפשר לחטוף גידול עקב הקרינה? אפילו אחד ל..? יש סיכון בחשיפה לקרינה כזו? והאם עוצמת הכאב שאני חווה מעידה על משהו? או שאמורים לסבול מכאבים כאלה אחרי הטיפול? יש אנשים שסופגים יותר קרינה מהמכשיר או אולי אם העור דק יותר? אני מקווה לעולם לא לעבור יותר בדיקה כזו, עם כל הסיכון הכרוך בכך. עברתי היום טראומה והכאב בלתי נסבל.

הוספת תגובה

תמונה

• בלוטה בבית השחי אחרי הגדלת חזה
    לי
    15/01/2020

שלום רב אני בת 28 שנתים אחרי הגדלת חזה מסיליקון

עשיתי בדיקות אולטראסאונד שד

מה זה בלוטה עם קורטקס מעט מובלט האם זה סרטני ? האם זה מסוכן ?

האם צריך לעשות ביופסיה בבית השחי ?

להלן התשובות של האולטראססאונד

מומלץ לחזור על בדיקת US בעוד 6 חודשים

שמאל ימין בדיקת US( סונר(: בדיקת US( סונר(: תבנית סונוגרפית תקינה. תבנית סונוגרפית תקינה. לא הודגם כל גוש סולידי או ציסטי. לא הודגם כל גוש סולידי או ציסטי. בית שחי - בית שחי תקין. בלוטה עם קורטקס מעט מובלט. BIRADS 3 - ממצא כנראה שפיר. רושם:שתל שמור. .תקין - BIRADS : 1 רושם:שתל שמור. 3 : BIRADS - ממצא כנראה שפיר.

הוספת תגובה

תמונה