ממר יצא מתוק: מחקר חדש גילה כי המלון המר יכול לעכב תאים סרטניים

המלון המר כבר זמן רב נחשב למאכל המציע סגולות ריפוי שונות. הכירו את הפרי האקזוטי שיכול להציל חיים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 11/10/2018 |
צפיות: 1,794
דירוג: 4.5 מתוך 4 הצבעות
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5
במרכזה של הרפואה ההודית קיימים צמחי המרפא, אורח חיים נכון ותזונה נכונה. כחלק מהתזונה הנכונה הזו שמטרתה לקדם אורח חיים בריא, ניתן למצוא את המלון המר(בעברית: לעוסית). לפרי המאכל הזה ישנם יתרונות רבים: ניהול הסוכר בדם וטיפול בסוכרת, שיפור חסינות הגוף, הקלה בטחורים, חידוד הראייה, הקלה באסטמה, שיפור בתנאי העור וטיפול במחלות עור שונות, כאשר המלון המר אפילו יכול לסייע לטיפול ב- HIV. יתרונותיו הנוספים של המלון המר מאפשרים להפחית את רמות הכולסטרול בדם, לקדם את בריאות העצם, להוביל לירידה במשקל ולעיכול טוב יותר של מזון.

הרבה מעבר ליכולותיו הקולינריות שנותנות את האופציה להוסיף טעם לכל ארוחה, המלון המר שלנו מכהן כמעין מערכת חיסונית נוספת לגוף שלנו עם צריכתו. אך כעת נמצאה עוד תמורה שמימית העולה מאכילתו של הפרי הגדול והמר. כפי שנמצא לאחרונה במחקר שנערך בקולורדו שבארצות הברית, המלון יכול לשמש גם כקו הגנה נוסף נגד מחלת הסרטן.

היכנסו לפורומים והתייעצו עם המומחים:
פורום רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית
פורום סרטן השד
פורום נטורופתיה ותזונה
פורום תזונה נכונה - ירידה במשקל
פורום אורולוגיה, סרטן הערמונית, סרטן האשכים, סרטן שלפוחית השתן

מהו מלון מר?

המלון המר הוא חלק ממשפחת הדלועיים. מקורו בהודו והוא משמש מזה שנים רבות כרכיב בישול וגם כתרופה עממית ידועה במחוזות שונים ומרוחקים. במלון המר משתמשים בעיקר לתיבול מרקים, בשר ותבשילים שונים ולא כרכיב עיקרי בארוחות, זאת בעקבות הטעם המריר והדומיננטי שלו. ללא ספק זהו אחד הפירות המרים ביותר שמשמשים כמאכל לבני אדם. פרי הבוסר של הצמח הוא ירוק וצורתו כשל מלפפון, ואילו צבע הפרי הבשל בגוון צהוב-תפוז. השימוש במלון המר שכיח ביותר במזרח הרחוק: בהודו הוא נקרא קרלה (karela) ובפיליפינים אמפלאיה (Ampalaya) ובני שבט המנשה מכנים אותו צנגכה (tsangvcha). ברפואות הצמחים המסורתיות משמש המלון המר לטיפול במחלת הסוכרת, זאת לצד מגוון מחלות נוספות דוגמת צהבת, מחלות עור, גידולים שונים, לחץ דם, תולעי מעיים ועצירות.

מלון מר נגד סוכרת

במחקר שנערך בשנת 2008 התגלה שאצל חולי סוכרת אשר צרכו מלון מר ניכר שיפור משמעותי בוויסות רמות הסוכר בדם והם פיתחו רגישות גדולה יותר לאינסולין. במחקר קצת יותר עדכני שנערך שלוש שנים אחר כך, מטופלים חולי סוכרת קיבלו כ-2000 מיליגרם של תמצית מלון מר על בסיס יומי והתוצאות חיזקו את אלה של המחקר הראשון: רמות הסוכר בדמם של המטופלים היו נמוכות יותר לאחר שהשתמשו בתמצית המלון המר מאשר לפני הצריכה.

שני מחקרים אלו מצטרפים אל מחקרי מעבדה רבים שנקטו עמדה משותפת הקובעת שלמלון המר יש פעולה היפוגליקמית (משפיע על הגלוקוז בדם), והוא מסייע לשלוט ברמות האינסולין. במובנים רבים, תמצית מיץ מלון מר פועלת בדיוק כמו האינסולין שהגוף מייצר באופן טבעי. לפעולה ההיפוגליקמית הזו אחראים המרכיבים צ'ארנטין, בתוספת אלקלואידים ופפטידים אשר ביחד מחקים את האינסולין. נוסף על כך, הם עשויים גם לממש את הייצור של חלבון המעודד ספיגת גלוקוז בגוף. הרכיב צ'ארנטין התגלה כמעורר את צמיחתם של תאי בטא בלבלב, תאים אשר מייצרים אינסולין. בסוכרת מסוג 1, המערכת החיסונית הורסת תאי בטא; בסוגים אחרים של סוכרת תפקוד תאי בטא נפגע באופן קריטי. בסוכרת מסוג 2 עדיין אי אפשר לטפל, אלא רק להתמודד נגד הסימפטומים החריפים שלה.

מחקרי מעבדה נוספים תומכים בשימושים מסורתיים אחרים של מלון מר, דבר המצביע על כך שלמרכיבים שונים יש תכונות אנטי-ויראליות ואנטיבקטריאליות שעשויות לסייע בטיפול במצבים רפואיים הכוללים דלקות, סלמונלה, הרפס, וירוס HIV, מלריה ותולעים טפיליות.

מלון מר נלחם בסרטן הלבלב

הלבלב הוא איבר חשוב ביותר למערכת העיכול. מיקומו העמוק בחלקו העליון של הבטן מציב אותו סמוך למעיים, לטחול, לכבד ולכיס המרה. הלבלב מורכב מכמה סוגים שונים של תאים, חלקם הגדול מייצר מיצי עיכול בעוד חלקם הקטן יותר דואג לייצר הורמונים כמו אינסולין. סרטן הלבלב יכול להתפתח בכל אחד מסוגי התאים המרכיבים את הלבלב, כאשר הסרטן השכיח והקטלני ביותר מכונה "אדנוקרצינומה" ופוגע באותם תאים האחראים על הפרשת מיצי העיכול. בשל הקושי הרב לגילוי מוקדם שלו, סרטן הלבלב נחשב לאחד מסוגי הסרטן המסוכנים ביותר שקיימים. הבעיה העיקרית בגילוי המוקדם נעוצה בעובדה שהשלבים הראשונים בהתפתחותו של סרטן הלבלב אינם גוררים עמם סימפטומים ברורים לעין, וכאשר הם אכן מופיעים, בדרך כלל כבר מאוחר מדי, זאת אומרת שהסרטן כבר התפשט בגוף עם גרורותיו הסרטניות. לפיכך, האתגר המרכזי שמציב בפנינו סרטן הלבלב הוא כמובן לזהות אותו בשלב מוקדם ככל הניתן בכדי להספיק ולטפל בו עוד לפני שזה מתפשט בגוף.

הטיפול בסרטן הלבלב תלוי מאוד בשלב שבו המטופל מאובחן עם המחלה. ככל שהאבחנה נעשית בשלב מוקדם יותר, כך גדלה האפשרות להוציא לפועל סדרה של טיפולים מצילי חיים. אם זה כימותרפיה, ניתוח, נוגדי כאב או הקרנות, כולם עומדים לרשות המטופלים הסובלים מסרטן הלבלב כאופציות טיפוליות. כל מטופל עובר הערכה מדוקדקת ומקיפה שנועדה להתאים לו את תכנית הטיפול הטובה והאיכותית ביותר עבורו.

לאחרונה התגלה כי ישנן סגולות ריפוי נוספות למלון המר, הודות לפעולה ההדוקה שלו מול הלבלב האנושי שעה שהוא מתעכל בגוף. באוניברסיטת קולורדו שבארצות הברית החליטו לבצע מחקר סביב המלון המר. המחקר נערך בשני אופנים: בבעלי חיים ובתוך מבחנות. מטרתם של החוקרים בניסוי המחקרי הייתה לבדוק את השפעת הפרי האקזוטי על סרטן הלבלב. התוצאות של שני סוגי המחקר האלו הראו שהמלון המר מעכב ייצור מוגבר של תאים סרטניים, כלומר התפתחות של גידול. יתרה מזאת, אכילה של הפרי אף גרמה ל"התאבדות" של תאים סרטניים. החוקרים עומדים על כך שהסיבה לתגובה הזו נובעת מכך שהמלון המר גרם להפסקה של אספקת גלוקוז לתאים הסרטניים, וללא הרכיב החיוני הזה אותם תאים סרטניים לא יכלו להמשיך לשגשג ולהתרבות בתוך גוף האדם. לגילוי המרעיש הזה ישנו הכוח להציל את חייהם של אנשים רבים ברחבי העולם, זאת מפני שפעמים רבות כמעט בלתי אפשרי לגלות את קיומו של סרטן הלבלב עד שזה נמצא בשלב מתקדם כבר, שעלול להיות מאוחר מדי עבור המטופל הסובל ממנו.

אולי תרצו לקרוא גם:
טיפולים טבעיים לצריבה בפי הטבעת
תה לבן: למניעת סרטן ולהורדה במשקל
גי'נסנג: סגולות רפואיות ותופעות לוואי
הליקובקטור פילורי: טיפול טבעי בחיידק הקיבה
אבנים בכיס המרה – טיפול טבעי

המלון המר יכול להיות בעל מראה לא מושך וטעם שרוב האנשים היו בזים לו, אבל המרירות שלו מגיעה גם עם שפע של יתרונות בריאותיים. יש בו אנטיביוטיקה ושלל מאפיינים אנטי-טפילים. היתרונות הבריאותיים הבולטים של המלון המר מצויים ביכולות שלו לשמש כטיפול נוסף כנגד מחלת הסוכרת, ובמיוחד נגד מחלת סרטן הלבלב.

הודות לסגולותיו של המלון המר ניתן לשנות את המצב הקיים ולמזער את כמות הטיפולים מעכבי הסרטן ואת המעקב ההדוק אחרי הסוכרת. בצריכה יומיומית של פרי המלון המר, אנשים בעצם נוטלים תרופה טבעית נגד הסרטן. נוסף על כך, החוקרים מצאו שצריכה של הפרי מסייעת גם בטיפול סוגי סרטן אחרים כמו סרטן השד או סרטן הערמונית. מחקרים עתידיים יבדקו את השפעותיו של המלון המר עם על סוגי סרטן אחרים. עד אז, כל שנותר לנו לעשות זה ליהנות מהפרי האקזוטי שמחזיק ביכולות ריפוי רבות ושונות. אם זה בתמצית יבשה של מלון מר או בשתייה של המיץ הטרי, אפילו בדרך של טיגון המלון המר – לא משנה איך תצרכו אותו, ההשלכות הרפואיות שלו יתפזרו בגופכם ויוכלו רק להיטיב עמו.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר