פורום סרטן ורפואה משלימה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

פרופסור גיל בר-סלע
פרופסור גיל בר-סלע
פרופ משה פרנקל
פרופ משה פרנקל
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ משה פרנקל ללא פרסום בפורום

• טיפול אלטרנטיבי במקביל לאדריאמיצין
    אסף
    28/05/2015

שלום רב

אבי מטופל באדרימיצין עבור סרטן גרורתי בריאות שהתפשט מבלוטת הרוק.

רציתי לשאול האם יש מניעה לטפל במקביל לטיפול זה בעזרת לימונים ופרוטוקול שלושת הדבשים (דבש עם ג׳ינג׳ר,כמון וכורכים)
    הבנתי שעל שימוש בשרביטן וכדורי גרביולה במקביל לכימו מסוג זה יש איסור.

תודה ובריאות לכולם

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• טיפול אלטרנטיבי במקביל לאדריאמיצין - תגובה

ד''ר גיל בר-סלע
    30/05/2015

האדריאמצין עוברת דרך הכבד ולכן יש מגבלות מסוימות לגבי תכשירי רפואה משלימה, אם כי אין לכך ביסוס מחקרי. לגבי השילוב שציינת איני רואה בעיה כלשהי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי צמח סיני
    בן
    17/04/2015

שלום רב לכולם,רציתי לשאול לגבי צמח סיני שניקרא- Scullcap ,לאישתי יש סרטן באזור הבטן,הסירו לה את כל הקיבה אבל לצערי זה היתפשט כבר לעוד אזורים בבטןלא יודע בדיוק לאיזה חלקים אבל הסרטן בשלב רביעי),ממחקר באינטנרט שאחי עשה הצמח עזר לכל מיני אנשים שחלו בסרט באזור של הבטן,רציתי לברר עוד פרטים עד כמה זה נכון?ואם יש לצמח הזה איזה תופעות לואי שיכולות לעשות לה איזה נזק?חשוב לציין שהיא עוד 10 אמורה לעבור טיפול כימוטרפיה ראשון(היא היתה אמורה לעבור את זה כבר לפני שבועיים אבל היה לה בעיה בבדיקת דם שהראתה ספירה נמוכה של כדוריות הדם הלבנות אז דחו לה את הטיפול)האם לפני הטיפול מומלץ להפסיק עם הצמח הזה או שאין בעיה?חוץ מזה אני יודה לכם מאוד על כל עצה שלדעתכם תוכל לעזור במיקרה שלה,כמו איך לחזק אותה מספיק בשביל שבפעם הבאה היא תיהיה מוכנה לכימו(לגרום לזה שהבדיקת דם הפעם תיהיה טובה)ואם יש צמחים אחרים מומלצים לסרטן מהסוג הזה אני ישמח מאוד לדעת על זה,אני נואש,יש לנו 3 ילדים קטנים ואני חייב לעשות הכול בשביל לעזור לה כמה שיותר,תודה רבה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לגבי צמח סיני

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי צמח סיני - תגובה

ד''ר גיל בר-סלע
    18/04/2015

בן שלום
    איני יודע למה הגעת דווקא לשימוש בצמח הזה . העדויות לגבי הפעילות שלו בסרטן מתמצות למספר מחקרי מעבדה בודדים. השימוש המסורתי שלו הוא להפחתת חרדה. בכול מקרה קיימת עדויות בודדות בספרות המראות על אפשרות של רעילות לריאות או לכבד ולכן לא הייתי ממליץ לקחת על בסיס יומי. ישנם צמחים בטוחים יותר להפחתת חרדה, במידה שלא רוצים לקחת כדור רגיל. כמו כן בהקשר של סרטן- צריך להבין במה ממקדים את הטיפול בשילוב עם הכימותרפיה. אני מרבה להציע שימוש במיצוי צמח הדבקון הלבן שנלקח בזריקות- רמת המחקר הרבה יותר גדולה, כולל בסרטן קיבה. גם שילובי הפטריות הסיניות- נבדקו במחקרים קליניים בסרטני מערכת העיכול יחד עם כימותרפיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה על התגובה המהירה

בן
    18/04/2015

לגבי צמח הדבקון הלבן,זה נישמע מעניין מאוד,הבעיה שאני לא גר בארץ אלה בתאילנד,והשאלה איך אני יכול להשיג אותו?ומה לגבי הזריקות?במידה ואני יצליח להזמין את הצמח ממדינה אחרת דרך האינטנרט,מי יזריק לה את זה?קשה לי ל האמין שהרופאים פה יסכימו לעשות את זה(הם בכלל אמרו לה להפסיק עם כל הצמחיים שקיימים בזמן הכימוטרפיה),אז מה אפשר לעשות?לגבי הצמח הסיני שרשמתי לך,אחי קרא על זה באיזה כתבה של כל מיני דברים שיכולים לעזור לסרטן,ואחרי זה גם קרא באינטנרט שזה עזר לכמה אנשים שהיה להם סרטן בבטן,אבל אם אתה אומר שקיים חשש להרעלה בכבד אז אני מפסיק את זה,כמו כן היא לוקחת עוד כל מיני תוספי מזון וצמחים שהזמנתי לה דרך האינטנרט,אנחנו פשוט מנסים הכול בגלל שמאוד חשוב לי להאט את הסרטן אכשהו שלא התפשט לעוד מקומות,כי לוקח זמן עד שעושים לה את הכימוטרפיה ובנתיים הוא ממשיך להיתפשט במהירות(זה סרטן אגרסיבי),רציתי להיתיעת איתך לגבי שאר הדברים שהיא לוקחת שתגיד מה דעתך,שמן דגים,זרעי ענבים,כמוסות של שמן שום,אבקה שניקראת magma plus(משולב שם כל מיני צמחים בפנים),green superfood, EUREKA BERRIES,כמוסות של ויטמנים ומינרלים בשילוב עם אבץ,כמוסות של חברת סולגר של 3 פטריות-פטרית שיטאקי,פטרית רישי ומאיטקי(זה הפטריות שדיברתה עלהם?),האם מכל מה שרשמתי יש משהו מיותר שכדאי לוותר עליו?שיכול להזיק לה?בנוסף לצמח שכבר המלצתה עליו,יש לך המלצה על עוד משהו?עוד שאלה אחרונה,בזמן האחרון קורה לאישתי הרבה פעמים שהיא מתחילה לאכול היא מקיאה מים(זה מלווה גם בקצת כאבים)ואז יוצא שהיא אוכלת פחות ממה שהיא אמורה לאכול,והיא גם ככה רזה מאוד כבר,אני חושש שהיא לא תספיק להתחזק לכימטרפיה שאמורה להיות בעוד 9 ימים,יש לך הצעה אולי גם לגבי זה?מצטער על המגילה הארוכה,כמו שאמרתי יש לנו 3 ילדים קטנים והיא גם צעירה(רק בת 33)כך שאני חייבת לנסות לעשות כל דבר שיוכל להאריך לה את החיים,תודה רבה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לד"ר גיל בר- סלע
    תה תה
    02/04/2015

לד"ר גיל בר-סלע

חג פסח קסום וניפלא

תה תה

לקביעת תור
    סגירה
    לד"ר גיל בר- סלע

הוספת תגובה

תמונה

• לד"ר גיל בר- סלע - תגובה

ד''ר גיל בר-סלע
    02/04/2015

תודה, גם לכם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גידולים נוירואנדוקרינים
    תמר
    14/03/2015

שלום ד''ר גיל בר-סלע,
    עברתי ניתוח כריתת מעי דק, בעקבות שני גידולים נוירואנדוקרינים, מתחילה עם זריקות סנדוסטטין LAN 30 לתווך ארוך של שנתיים כדי למנוע חזרה של מחלה. תופעות לוואי של זריקות זה שלשולים וכאבי בטן. גידול נדיר. לכן קשה לי למצוא מישהו שמכיר או מתמצא בתחום מבינת תזונה. האם יש לך המלצה איזה צמחים, תבלינים יכולים להקל על מצב. אולי יש דיאטה מסוימת, חוץ מלהפחית דברי חלב ושומן? או להמליץ על מישהו נטורופת או דיאטנית שמכיר את מחלה...
    שאלה נוספת איזה צמחים או תוספות עוזרים במצב דיכאון וחרדה?
    (אני שותה רק מים מינרליים וחליטת תה ירוק, קצת מקל על מצב)

תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    גידולים נוירואנדוקרינים

הוספת תגובה

תמונה

• גידולים נוירואנדוקרינים - תגובה

ד''ר גיל בר-סלע
    15/03/2015

תמר שלום
    אין שום מידע שלסנדוסטטין יש אפקט מניעתי על גידולים נוירואנדוקרניים. כך שבמידה שעברת כריתה של הגידולים ואין מחלה נוספת בבטן- איני בטוח שהטיפול כעת בסנדוסטטין יכול לתרום לך.
    מעבר לכך- תופעות הלוואי אין רבות ולא ברור לי אם את מודאגת מראש או שאת סובלת כבר מתופעות הלוואי אחרי הטיפול. במידה משזו רק דאגה כדאי קודם לקחת טיפול ואז לראות אם זה מפריע למשהו בכלל.במידה שאת סובלת מכאבי בטן וכדומה- צריך כמובן קודם לשלול הקשרים השייכים למחלה.
    מעבר לכך המלצות תזונה לכאבי בטן הם באמת מאד אישיות ומחייבות שיחה והתאמה עם תזונאית.
    לגבי דכאון וחרדה יש מספר רב של צמחים עם השפעה ותרופות הומאופטיות- אנתרופוסופיות. לחרדה- ניתן להעזר בצמח הבריופליום ולדכאון בצמח ההיפרקום למשל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גידולים נוירואנדוקרינים

תמר
    15/03/2015

שלום ד''ר גיל בר-סלע
    תודה על משוב מהיר, אני מתלבטת האם להתחיל עם זריקות סנדוסטטין לשנתיים, כרגע אין סימן למחלה. KI67- 3% יש מעורבות של בלוטת לימפה אחת, לכן אין כרגע פתרון אחר חוץ מזריקות. כפי שהבנתי זריקות נועדו לצמצם את שגשוג תאיים סרטניים ולא למנוע אותם. האם כורכום באמת משפיע על תפקוד מעיים?

ושוב תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גידולים נוירואנדוקרינים - תגובה

ד''ר גיל בר-סלע
    15/03/2015

לא הבנתי ממך בדיוק את מצב המחלה, אך בכל מקרה זה לא ליעוץ במייל. כורכום משפיע על גידולי מערכת העיכול, לא נבדק לגבי גידולים נוירואנדוקרניים- אך אין מניעה לקחת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כורכום בעת טיפול כימו
    נעה
    08/03/2015

שלום רב,

אני חולה בסרטן שד גרורתי ומקבלת טיפול בקסלודה.
    האם כורכום, ויטמין C, ויטמין D, עלולים לפגוע ביעילות הטיפול בקסלודה.

אם ניתן לקחת תוספים אלה מה המינון המומלץ כדי שיהיו אפקטיביים?

תודה רבה, נעה.

לקביעת תור
    סגירה
    כורכום בעת טיפול כימו

הוספת תגובה

תמונה

• כורכום בעת טיפול כימו - תגובה

ד''ר משה פרנקל
    08/03/2015

לנעה שלום,
    לגבי ויטמין D וכורכום אין בעיות ידועות של אינטרקציות עם קסלודה, על ויטמין C הדעות חלוקות
    לגבי מינוני ויטמין D המינון הוא בין 1000-2000IU כאשר ניתן לעלות עד 4000IU בהתאם לרמות בדם
    לגבי כורכום בעבר חשבו שמינון גבוה של מספר גרמים הוא בעל היעילות הטובה אך בשנים האחרונות הנטיה לחשוב שמינון של 500-1000 מג מספק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות בלבלב
    חסויה
    27/01/2015

לד"ר גיל בר סלע ...
    לפני שנה וחצי אובחן אצלי גוש סרטני בשד, עברתי כריתה חלקית והקרנות.
    ב c.t. שנשלחתי אליו בעת גילוי המחלה כדי למפות את מצבי, נמצאו המנגיומה על הכבד ומשהו כמו ציסטות על הלבלב. מאז עברתי בדיקות רבות, כולל m.r.i. כדי לשלול גרורות.

לאחר שכל הבדיקות הראו שההמנגיומה בכבד אינה מסוכנת או בעייתית נשארתי עם הבעיה בלבלב. הבעיה העיקרית היא שהמרקר ca-19-9 עולה בהתמדה מאז החלו לבדוק אותו .
    בעת המדידה הראשונה לפני שנה וחצי הוא היה 46 וכעת כבר 84. מלבדו אין אינדיקציה לתהליך סרטני וכל הבדיקות לא מצאו הדרה . בכל זאת בגלל עליית המרקר היפנו אותי לבדיקת e.u.s.הבדיקה מפחידה אותי כי אמורים גם לקחת דגימות מהלבלב.

ושאלתי היא האם היא נחוצה לדעתך?

לקביעת תור
    סגירה
    בעיות בלבלב

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות בלבלב - תגובה

ד''ר גיל בר-סלע
    01/02/2015

כיוון שיש בעיה לא פתורה בלבלב ועליית סמן- אם כי עלייה מתונה בלבד שיכולה להיות גם בתהליכים שפירים- נראה לי שבדיקת EUS מומלצת. הסיכון בבדיקה נמוך וכמובן שמטרתה היא לקיחת ביופסיה על מנת להגיע להבנה טובה יותר שיכולה גם להביא לך שקט- אני מציע לעבור את הבדיקה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כורכום
    יניב
    26/01/2015

שלום רב אני בן 30 התחלתי לקחת כורכום d3 של אלטמן זה עושה לי ממש טוב לכול מיני מצבים זה נותן גם הרגשה טובה בכול כמוסה יש 1000 מ"ג של כורכומין ואני נוטל 3 ביום העם זה מוגזם צריך להפחית ומה התופעות לוואי אשמח עם תתיחסי לשאלתי ברצינות תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    כורכום

הוספת תגובה

תמונה

• כורכום - תגובה

ד''ר גיל בר-סלע
    01/02/2015

המינון המומלץ של כורכום הוא בין 2-4 גרם, על מנת להגיע לרמה בעלת השפעה כלשהי בדם- כך שאתה לוקח את המינון הנכון. תופעות הלוואי יכולות להחיות כאבי בטן, חוסר נוחות בבטן ובחילה- כיוון שאין לך כל בעיה כזו ואתה מרגיש טוב יותר- איני רואה בעיה עם המינון שאתה לוקח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כימותרפיה
    מישהי
    26/01/2015

האם כימותרפיה לצורך טיפול בגידול במוח יכולה לעשות את החולה תשוש מאוד ואפאתי עד כדי חוסר יציבות גדול בהליכה ותמיכה באחרים?
    יש לציין שעקב החמרה בגידול gbm (התפשט מתלמוס ימני לשמאלי) הומלץ על טיפול כימותרפי (lomustine) במקביל לטיפול באבסטין. שבוע בערך לאחר התחלת הטיפול החלו התסמינים שציינתי. מדובר בכדור כימי שלוקחים כל 6-8 שבועות.
    מה עוד ניתן לעשות כדי לחזק את החולה?

לקביעת תור
    סגירה
    כימותרפיה

הוספת תגובה

תמונה

• בשד ימין כמתואר 3 BIRADS
    פרופסור גיל בר-סלע
    27/11/2014

שלום ד"ר גיל בר-סלע
    בממוגרפיה הכל תקין, באולטרה- סאונד, בשד ימין (הלא מנותח) בשעה 5 נצפתה קשרית תת-הדית בקוטר 0.4 ס"מ ,
    לסיכום: קשרית \ בלוטה אינטרממרית ? בשד ימין כמתואר.3 BIRADS .
    אפשר לקבל הסבר?
    בתודה
    תה תה

לקביעת תור
    סגירה
    בשד ימין כמתואר 3 BIRADS

הוספת תגובה

תמונה

• לד"ר גיל בר-סלע - תגובה

ד''ר גיל בר-סלע
    27/11/2014

הדירוג הוא של ממצא שבסבירות מאד גבוהה מדובר בממצא שפיר ,אך לא ניתן לקבוע זאת בוודאות.
    כיוון שהממצא מאד קטן- ניתן להסתפק במעקב בשלב זה, לחזור על ה-US עוד 3 חודשים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה

תה תה
    27/11/2014

המון המון תודות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לד"ר גיל בר-סלע

תה תה
    25/01/2015

שמחה מאוד לספר לך כי בבדיקת האולטראסאונד היום ע"י רופאה מומחית אולטראסאנד שדיים , לא נמצא כל ממצא חשוד. הרופאה בדקה את הדיסק של הבדיקה הקודמת ואמרה שגם בבדיקה הקודמת לא היה כל ממצא חשוד. שמחה מאוד שבטחתי בך ונשמעתי לך למרות שאחד הרופאים שהייתי אצלו במסגרת שעורי הבית אמר"זה מצריך ביופסיה". שמחה מאוד שאתה הרופא שלי .

רק בריאות
    תודה
    תה תה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גליובלסטומ עזרה
    אפרת
    02/12/2014

שלום רב,
    1. קראתי שיש טיפול בגידולי מוח עם נגיף הפוליו, האם שמעתם על כך ואם כן האם נמצא יעיל? האם קיים טיפול כזה בארץ?
    2. האם התרופה החדשה קיטרודה יכולה להתאים לחולה גליובלסטומה? נראה שכל רופא אומר משהו אחר כי זו עדיין תרופה נסיונית, אך מה יש לחולים סופניים להפסיד?
    3. מה זה טיפול אימונותרפי? קראתי על ילד עם סרטן אגרסיבי במוח שהחל לקבל טיפול אימונותרפי ומצבו השתפר מאוד.
    4. האם יש לכם, עם כל הניסיון הרב שלכם, המלצה על טיפולים מסויימים שיכולים לעזור לחולה גליובלסטומה שכרגע מצבו יציב ברוך השם (מטופל באווסטין)? אני פשוט רוצה לדעת את כל האפשרויות שקיימות עכשיו ולא חס וחלילה אם המצב שלו יחמיר.
    5. האם ניתן לרכוש את שמן הקנאביס של ריק סימפסון לחולה עם רישיון רפואי לקנאביס?
    6. מה עם מחקרים/תרופות נסיוניות?

אנא תשתפו אותי בידע שלכם, גם אם מדובר בטיפולים יקרים מאוד אשמח לשמוע על הכל.

תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    גליובלסטומ עזרה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח לקבל תשובות

אפרת
    15/12/2014

לאפרת שלום,
    למרבית השאלות שלך לצערי אין לי תשובות מספקות, אני לא מכיר טיפול בנגיף פוליו, קיטרודה תרופה ניסיונית ולמיטב ידיעתי נבדקה או יותר נכון נבדקת בעיקר במלנומה סרטן ריאות, קיבה, גידולי ראש צוואר ושלפוחית השתן. מחקרים ותרופות ניסיוניות זה לא תחום ההתמחות שלי אך אם נחשוב על מסלולי רפואה משלימה יש מספר מחשבות לגבי גליובלסטומה, קודם כל שווה לקרוא את הספר של ד"ר דויד סרוואן שרייבר שכתב את "לא לסרטן" , מציין תוכנית שמתמקדת בתזונה, פעילות גופנית והורדת מתח, עד כמה שידוע לי הוא סבל ממחלה זו ושרד באמצעות התוכנית שלו כ- 17 שנה מעבר לכל ציפיות הרופאים, שווה גם לבדוק את האתר של ד"ר בנרזי מהודו שמטפל בגידול זה באמצעות תרופות הומאופתיות, יש תוספים שניתן לשקול כמו כורכומין, גינסנג, מלטונין ואחרים, אך זה מעבר למסגרת הייעוץ באתר זה ולשם כך מומלצת הנחיית רופא שמתמצא בנושא, וכיום במרבית המחלקות האונקולוגיות בארץ יש יחידה לרפואה משלימה שניתן להיעזר בשירותיה לצורך כך.
    בריאות שלמה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח לקבל תשובות - תגובה

ד''ר משה פרנקל
    15/12/2014

לאפרת שלום,
    למרבית השאלות שלך לצערי אין לי תשובות מספקות, אני לא מכיר טיפול בנגיף פוליו, קיטרודה תרופה ניסיונית ולמיטב ידיעתי נבדקה או יותר נכון נבדקת בעיקר במלנומה סרטן ריאות, קיבה, גידולי ראש צוואר ושלפוחית השתן. מחקרים ותרופות ניסיוניות זה לא תחום ההתמחות שלי אך אם נחשוב על מסלולי רפואה משלימה יש מספר מחשבות לגבי גליובלסטומה, קודם כל שווה לקרוא את הספר של ד"ר דויד סרוואן שרייבר שכתב את "לא לסרטן" , מציין תוכנית שמתמקדת בתזונה, פעילות גופנית והורדת מתח, עד כמה שידוע לי הוא סבל ממחלה זו ושרד באמצעות התוכנית שלו כ- 17 שנה מעבר לכל ציפיות הרופאים, שווה גם לבדוק את האתר של ד"ר בנרזי מהודו שמטפל בגידול זה באמצעות תרופות הומאופתיות, יש תוספים שניתן לשקול כמו כורכומין, גינסנג, מלטונין ואחרים, אך זה מעבר למסגרת הייעוץ באתר זה ולשם כך מומלצת הנחיית רופא שמתמצא בנושא, וכיום במרבית המחלקות האונקולוגיות בארץ יש יחידה לרפואה משלימה שניתן להיעזר בשירותיה לצורך כך.
    בריאות שלמה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מודה לך מקרב לב

אפרת
    16/12/2014

לגבי הטיפול ההומאופתי..
    התחלנו לו לפני כמה חודשים רותה 6 וקלקריאה אך הפסקנו, לא היה איזשהו שיפור.
    האם כדאי לחזור ולהמשיך בטיפול הזה, אחרי כמה זמן אמור להיות שיפור אם בכלל?

ושוב תודה על העזרה והמידע ששיתפת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מיאלומה נפוצה ועשב חיטה
    איריס יוסף
    04/12/2014

האם אפשר לקחת עשב חיטה בזמן השתלת מח עצם. בזמן הטיפולים בעלי קיבל את בין הטיפולים של הכימותרפיה וhb היה תקין כל הדרך.

לקביעת תור
    סגירה
    מיאלומה נפוצה ועשב חיטה

הוספת תגובה

תמונה

• מיאלומה נפוצה ועשב חיטה - תגובה

ד''ר משה פרנקל
    07/12/2014

עשב חיטה מתייחס לניצנים ולגבעולים צעירים של גרעיני חיטה שנקצרו לאחר כשבועיים-שלושה שבועות מזמן ההנבטה. לרוב, המטופל קונה את שקיות עשב החיטה בחנויות טבע (למעט בודדים המנביטים וזורעים את הגרעינים בחצר ביתם) וסוחט את העשב למיץ באמצעות מסחטה ידנית. למיטב ידיעתי אין כל מידע מחקרי על יעילות שימוש בעשב חיטה במיאלומה נפוצה. מחקרים שכן קיימים מתייחסים לשיפור במצב דלקתי של מחלת מעי דלקתית וכן הורדת רעילות הכמותרפיה בטיפול בסרטן השד. (מחקר של ד"ר ברסלע)
    אני לא רואה בעייתיות בשימוש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אישונים מורחבים- גידול מוחי
    אפרת
    23/11/2014

מטופל עם גידול מוחי אגרסיבי אשר הקרנות וכימו לא עזרו וראייתו נפגעה, התחיל לפני כמה חודשים טיפול באבסטין, חל שיפור וחלה נסיגה בגידול, על פי בדיקות עיניים גם ראייתו השתפרה, בבדיקת עיניים אחרונה חל שיפור נוסף בראייה אך שמתי לב שבסיכום הרפואי מהיום, למרות השיפור, הרופא רשם שהאישונים מורחבים ועגולים וממעטים להגיב לעומת הסיכום האחרון מלפני ארבעה חודשים שנרשם שהאישונים perrla.
    האם זה יכול להעיד על החמרה בגידול?
    MRI יש בעוד כחודש.

תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• אישונים מורחבים- גידול מוחי - תגובה

ד''ר גיל בר-סלע
    24/11/2014

אפרת שלום
    יכול להיות שיש שינוי- כיוון שמצוין שינוי, אך לא הייתי חרד יותר מידיי. ההסתכלות היא בדיקה סוביקטיבית והתיאורים יכולים להשתנות מרופא לרופא וממועד למועד. MRI בעוד חודש לאחר שיש שיפור קליני בהחלט נראה סביר ומתאים למצב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיזוק מערכת חיסונית
    בת
    07/10/2014

שלום,לאמי ,בת 58 ,בפברואר השנה הוסרה שומה שהתגלתה כמלנומה. תוך כדי בדיקות הדמיה בעקבות הגילוי התגלה גוש ריאתי שנותח בהמשך והוגדר כגידול ראשוני אדנוקרצינומה. יש לציין כי אמי אישה בריאה בדרך כלל,לא עישנה אף פעם,שומרת על משקל תקין,פעילות גופנית ותזונה בריאה. עברה ניתוח לכריתת אונה של ריאה , אדונקרצינומה שלב 1a, וכריתת בלוטות הלימפה בבית השחי כי בביופסיית בלוטת זקיף נמצאה גרורה מיקרוסקופית,שאר הבלוטות שהוצאו תקינות. אמא במעקב מאוד צמוד אצל רופא עור,אונקולוגיים וכירורג. לא מקבלת טיפולים פרט למעקב כל 3 חודשים. לאחרונה עדתה בדיקת דם והתגלתה רמה נמוכה של ויטמין די,אז כרגע היא לוקחת טיפות. שותה תה ירוק בקביעות. האם יש עוד משהו ממולץ לחיזוק מערכת חיסונית?במיוחד עכשיו כשחורף קרב. מה אתם ממליצים ?תזונה?תוספים?חג שמח ובריאות לכולם

לקביעת תור
    סגירה
    חיזוק מערכת חיסונית

הוספת תגובה

תמונה

• חיזוק מערכת חיסונית - תגובה

ד''ר גיל בר-סלע
    07/10/2014

שלום
    חיזוק מערכת החיסון זה שם מאד כללי למערכת מורכבת. פעילות הגוף כנגד סרטן אינה זהה לזו כנגד וירוסים של חורף.
    אורך חיים בריא הוא מרכיב חשוב . לגבי תוספים, תרופות צמחיות או הומאופטיות הן מאד שונות ביחס למטרת הטיפול ומאדם לאדם- נראה לי שזה מעבר ליעוץ כללי באינטרנט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השפעת אבסטין
    מישהי
    05/10/2014

שלום רב,

אחותי בת ה-25 אובחנה בסרטן המוח gbm.
    הגידול לא נתיח כלל. עברה הקרנות שהחמירו את המצב, בנוסף גם כימותרפיה נמצאה כלא יעילה.
    היא הגיעה למצב של סכנת מוות, עברה פרכוס בפעם הראשונה בחייה, גילו שחלה החמרה נוספת (סטית קו אמצע) ובצקת קשה במוח.
    התחילה כעבור ימים ספורים טיפול באבסטין, לאחר כחודש וחצי של טיפול עברה MRI ולשמחתנו חל שיפור של 50%. במהלך הטיפול נוצר לה פצע פתוח בגוף ולכן הפסיקו לה את הטיפול באבסטין, אז כרגע היא לא מטופלת חוץ מלקיחת סטרואידים ותרופות לפרכוסים.
    רציתי לדעת האם שיפור כזה נחשב לשיפור גבוה והאם קרה מצב שהגידול נסוג לגמרי בטיפול באבסטין?
    אלו עוד טיפולים ניתן לתת לה במידה וחס וחלילה האבסטין לא יועיל יותר?
    ועוד שאלה.. כתוצאה מלקיחת סטרואידים במשך שנה שלמה נהייתה לה תסמונת קושינג. כל הגוף שלה מלא בסימני מתיחה גדולים וסגולים, האם יש טיפול שיכול להעלים אותם?

תודה רבה על התשובות.

לקביעת תור
    סגירה
    השפעת אבסטין

הוספת תגובה

תמונה

• השפעת אבסטין - תגובה

ד''ר גיל בר-סלע
    05/10/2014

תסמונת קושינג- תעלם בהדרגה רק אם יופסקו הסטרואידים
    נדיר שגידול יעלם לגמרי אך בוודאי שיש מקרים שתוארו. תגובה של הקטנה ב-50% מאווסטין בלבד היא מאד טובה וצריך לבדוק עם הרופא האם ניתן לחדש טיפול.
    במידה שהטיפול יפסיק לעזור אפשרויות הטיפול מאד מוגבלות- ניתן לנסות סוגי כימותרפיה אחרים שחודרים למוח כמו קרבופלטין

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לד"ר גיל בר-סלע
    תה תה
    23/09/2014

לד"ר גיל בר-סלע

שנה טובה, בריאה ונפלאה.

תה תה

לקביעת תור
    סגירה
    לד"ר גיל בר-סלע

הוספת תגובה

תמונה

• לד"ר גיל בר-סלע - תגובה

ד''ר גיל בר-סלע
    24/09/2014

תודה וברכות שנה טובה גם לכם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה