התמודדות עם בולמוסים

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• התמודדות עם בולמוסים
    מילי
    19/10/2013

יש לי רקע של בולימיה. מזה כתשע שנים אינני מקיאה, אבל סובלת מתקופות שבהן יש לי בולמוסים בלתי נשלטים בתדירות משתנה (ללא הקאה/ הרעבה או כל פעולת ריקון אחרת). יש לציין שלעיתים עוברות תקופות של מספר שבועות עד חודשים ללא בולמוסים ויש תקופות (כמו בחודשים האחרונים) שזה קורה לפחות 3-4 בשבוע. זה היה כך גם במהלך ההיריון.
    ניסיתי להימנע מהמאכלים שמעוררים טריגר לבולמוס וזה עזר לפרקי זמן קצרים. ניסיתי גם את הגישה ההפוכה, של לשלב את המאכלים האהובים בתפריט. גם זה החזיק מעמד מעט מאוד זמן. הגעתי לנקודה שנמאס לי, השמנתי 6 ק"ג בחודשיים האחרונים ואני פשוט רוצה לאכול בצורה מאוזנת ובריאה ושחיי לא יהיו סביב הבולמוסים/ הניסיון להוריד את מה שהעלתי בגלל הבולמוסים. אני מתכננת הריון נוסף, אבל רוצה לייצב את האכילה שלי, כי אני חוששת גם מהפן הבריאותי וגם מהשמנה וכמובן מהמחיר הנפשי מדפוס ההתנהגות הזה. יש לציין שעשיתי כל מני טיפולים בעניין הזה(התנהגותי- קוגניטיבי, פסיכותרפיה וכל מני אלטרנטיביים כמו טטא הילינג וכו', דיאטנית שמתמחה בהפרעות אכילה) וכלום לא עזר לי מעבר לזמן מאוד מוגבל, אז אשמח להצעות נוספות מעבר לפנייה לטיפול. אני מעדיפה לקבל כלים פרקטיים בשביל לפתור את זה לבד ולקחת אחריות על עצמי.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התמודדות עם בולמוסים - תגובה

אפרת לוי
    26/10/2013

היי מלי,

נראה שנואשת מפנייה לטיפול ואת רוצה לפתור את הבעיה לבד, בעצמך, מבלי להזדקק לעזרה חיצונית. את צודקת ואני מבינה מאוד את הרצון הבריא שלך לחיות ללא עיסוק באוכל ובבולמוסי האכילה. זה מתיש. איני מכירה דרך אחרת לטפל בבעיה ובשורשים העמוקים שלה מלבד טיפול פסיכולוגי שמלווה בטיפול על ידי תזונאית. חלק מהקושי לפנות לטיפול, לדעתי נובע מכך שלא רואים קשר ישיר בין העיסוק באכילה לבין תכנים רגשיים, בעיקר עסוקים במשקל, לעיתים הקושי נובע מכך שלא רוצים שום עזרה מבחוץ כמו שלא רוצים את האוכל (שגם הוא בחוץ).
    אני מבינה שניסית מס' טיפולים אשר יצרו הקלה, אך לא שינוי לאורך זמן, אני מצרה על כך, ואיני יודעת 'מה לא הלך שם'. אני כן יכולה לאמר לך שהעיסוק באוכל והבולמוסים מבטאים בעיה רחבה הרבה יותר מאשר האוכל עצמו, וברגע שנוגעים ומדברים את הבעיה הרגשית בטיפול הסימפטומים של הבולמוסים נרגעים ונכחדים.

מאחלת לך בריאות, את מוזמנת להגיב למה שכתבתי לך

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך נפטרת מהמהחלה

ענבל
    19/06/2014

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה