פורום אספרגר - PDD, אוטיזם, חינוך מיוחד - יש לך שאלה?

פורום אספרגר - PDD, חינוך מיוחד עוסק בנושאים: pdd, אספרגר, תסמונת אספרגר, חינוך מיוחד, אספרגר מבוגרים, pdd אוטיזם, אספרגר ילדים, תסמונת pdd, אוטיזם אספרגר, טיפול בתסמונת אספרגר.
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דיאטת גלוטן וקזאין לילד על הספקטרום
    נועם
    09/12/2018

שלום לכולם,
    האם מישהו התנסה בדיאטת GFCG ויכול לנדב פרטים?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אבחון אספרגר וטיפול בנדודי שינה למבוגרת
    גלית
    18/09/2018

אני בת 52 ודי בטוחה שיש לי תסמונת אספרגר. סובלת מנדודי שינה קשים מאוד כבר שנים. הרופאה והפסיכיאטר של הקופה לא כל כך עזרו לי.

השאלה איפה אפשר למצוא פסיכיאטר שגם יתן אבחון וגם יטפל בנדודי השינה. כיוון שלפי מה שאני מבינה, הטיפול בנדודי שינה בקרב אספרגרים שונה מטיפול בנדודי שינה אצל נורוטיפיקלים. כל הפסיכיאטרים שאני קוראת עליהם באינטרנט מאבחנים לילדים ונוער בלבד. האם אפשר לקבל המלצה על פסיכיאטר טוב?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אבחון לילד בכיתה ד
    אמא מודאגת
    01/09/2018

ילדי עולה לכיתה ד ואינו מאובחן. אני חושבת שהוא בעל צרכים מיוחדים אך לא בטוחה האם הם רגשיים או קשורים לרצף. הוא מסתדר אך חווה קשיים רבים. בהשוואה לאחות צעירה ממנו בכמה שנים אני מבינה שהוא נמצא במאבק על דברים יומיומיים שעבור אחרים אינם בעייתיים.
    אשמח להמלצות לגבי אבחון מקצועי ורגיש.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חציית כביש של ילדים בתפקוד גבוה
    שרה
    01/07/2018

הבן שלי בתפקוד גבוה. בן 10. הולך לבד לבית ספר כי דרש את העצמאות שלו, אבל אני רואה אותו לפעמים חוצה בצורה מסוכנת. למישהו יש טיפים למה שיעורר אצלו יותר קשב כשהוא בדרכים או בכלל טיפים ייחודיים לאיך חוצים את הכביש לילדים כמוהו

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר מגן תקשורת לגן תקשורת אחר
    רינת
    26/04/2018

מה קורה אם אבחר באחד הגנים של העמותה לילדים בסיכון ומכל סיבה שהיא ארצה לעבור לגן אחר שאינו שייך לעמותה, לדוגמא לעבור לגן של אלוט, האם אני מחוייבת להישאר בגן של העמותה או שניתן לעבור ?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גן תקשורת או מעון יום שיקומי
    שני
    18/04/2018

בני בן שנתיים וחמישה חודשים. אני מתלבטת לאיזו מסגרת להכניס אותו. הומלץ לי לגן תקשורת או מעון יום שיקומי. יכול להיות גם של אלוטף
    מנסיונכם מה עדיף ומדוע?
    במידה ובחרתי באחת האפשרויות, האם ניתנת לי אפשרות הבחירה לאיזה גן או מעון ללכת ?
    אני גרה בכפר סבא. האם אתם ממליצים על גן תקשורתי מסויים?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה ההקשר לאיבחונים כלשהם
    הדס
    24/03/2018

היי, כאלו שמאובחנים באיבחונים פסיכודיאגנוזיים יכולים להתברר שהם לוקים באחת מהתסמונות שמפורטות פה לעיל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קשר עין בעייתי תינוק בן ארבעה חודשים
    חן מהל
    04/02/2018

שלום רב,
    אני מאוד מודאגת מקשר העין של בני בן הארבעה חודשים.זה ילד שני אחרי בת אז אני שמה לב להבדלים ביצירת קשר עין בן שניהם(ההבדל מאוד בולט).הוא יוצר קשר עין מחייך וצוחק ששמים אותו על מזרון הפעילות אך ההרגשה היא שקשה ליצור איתו קשר עין לאורך זמן(בדרך כלל אני מצליחה ליצור איתו קשר עין לדקה שתיים בערך).יוצר קשר עין עם אחרים(למרות שנראה שיותר קשה למשוך את תשומת ליבו כי עסוק בלהסתכל על דברים אחרים).שאני שמה אותו מול המראה נראה שדמותו אינה מעניינת אותו כל כך והוא מסתכל בעיקר מסביבו(הבת שלי זכור לי יכלה להסתכל על עצמה שעות במראה).בתנוחות מסוימות כמו אווירון ואם אני מרימה אותו מולי(פנים מול פנים) מאוד קשה למשוך את מבטו.מבחינה מוטורית אובחן אצלו טורטיקוליס קל(שמאל),נולד במועד.אנחנו כרגע בטיפול בעקבות הטורטיקוליס.הוא ילד מאוד סקרן מרים את הראש יפה(אגב,גם על הבטן שאני מניחה אותו קשה ליצור איתו קשר עין).לא מתהפך עדיין .תופס חפצים בשתי ידיים ומביא אותם לפה.עליי לציין ששאלתי בטיפת חלב פעמיים על קשר העין ולא מצאו שום בעיה.כמו כן הרופאה ההתפתחות בטיפת חלב והפיזיותרפיסטית במכון להתפתחות הילד לא חשבו שיש בעיה(הפיזיותרפיסטית חושבת שבמנחים מסוימים קשה לו ליצור קשר עין בגלל הטורטיקוליס).אני עדיין מודאגת כי אני מרגישה קצת שאני צריכה לעבוד קשה בשביל ליצור איתו קשר עין ועם הבת שלי זה לא היה ככה. אשמח למענה. תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דרכי אבחון אספרגר למבוגרים
    ניב
    15/01/2018

שלום אני בן 30. האם יש אבחון אספרגר דרך משרד הבריאות בגיל הזה?
    או במקומות שמוכרים על ידי המשרד מה שיוזיל את המחיר?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות של אבחון אוטיזם
    יעל
    08/01/2018

שלום רב, בני נמצא על הספקטרום ובכדי לקבל זכויות מהרווחה, הייתי צריכה לגשת אתו למאבחנת פסיכולוגית בתחום האוטיזם. מדובר בנער מאוד נבון (כך גם מעידה הסביבה) אולם הוא סובל ממגוון בעיות בנוסף לאוטיזם - לקויות למידה קשות, חרדות, הפרעת קשב וריכוז. כשקיבלתי את התוצאות, הייתי בהלם מוחלט - מנת משכל גבולית. זה נשמע לי בדיוני. כיצד זה יכול להיות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אך אוכל להשיג תמונות של כיתת תקשורת
    אושרת חורדקר
    29/11/2017

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב בבית ספר רגיל
    שילוב בבית ספר
    24/11/2017

מנסיון אישי - אם יש אפשרות לשלב ילד בבית ספר רגיל - אז לשלב, לשלב ולשלב. כדאי לקחת את הסיכוי הזה לפחות כי אז תקבלו סיכוי ל״נורמליזציה״ של הילד. בני אספרגר, בן 11. לומד במוסקבה, בבית ספר גדול מאוד. זה דבר הכי טוב שקרה לנו. הוא הופך לבן אדם מיום ליום. אני גאה בו בלי סוף. אין לו בונוסים, כי אף אחד לא יודע שהוא אספרגר. אין הטבות. רק אמא אוהבת וצורך להתמודד עם החיים הראליים. עם ילדים אכזריים, עם מורים לא מתחשבים, עם לחצים זמניים. בחיים לא חלמתי שהוא יגיע להיות כמו שהוא היום. עצמאי לגמרי, לומד מצויין, מתנהג יפה, מסתדר עם ילדים, מסתדר עם מורים. זו היתה החלטה קשה ועבודה קשה. אבל זה היה שווה כל רגע. אפילו הבן שלי לא יודע שהוא ״שונה״. הוא יודע שיש לו תכונות מסויימות, אליהן חייב לעבוד. והוא עושה זאת. מומחים יקרים, ״פסיכיאטריה״ היא לא מדע מדוייק וכל אספרגר שונה מאחר. אבל, ההשתפרות שהילד שלי עבר - זה לא יאומן. מבלי לפגוע באף אחד, במקרה שלנו אני שמחה שלא למד בישראל, שלא הכניסו אותו לקטגוריה ״אספרגר״ מורים, ילדים וכל הסביבה. בלי תרופות ובלי טיפולים. עם המון אהבה, שיחות נפש, הדרכה משפחתית. ואחות קטנה שאוהבת בלי סוף.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דעה אישית לגבי שילוב בבית ספר
    ניצן
    08/11/2017

אהלן, הורים רבים שואלים עצמם את השאלה: האם לשים את הילד במסגרות לחינוך מיוחד או בית ספר רגיל? לפי דעתי, במסגרת רגילה הילד יוכל להיות בסביבה נורמטיבית ולהפיק את המיטב הן מבחינה חברתית והן מבחינה לימודית. אך, יש לקחת בחשבון שהשילוב יכול להיות מתסכל בשבילו והוא ימצא עצמו כזנב לאריות, דבר היכול לפגוע בו מבחינה ברגשית ואף להזיק מאשר להועיל. כמו כן, זוהי לא תגובת נגד שילוב ילדים במסגרות רגילות, אני חושבת שהורים לילדים מיוחדים צריכים לשקול את ההחלטה הזו בכובד ראש ולחשוב על ההיתרונות וגם על החסרונות לפני שחורצים את גורל ילדיהם.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לא לסמוך זה לא קל, יותר קשה לסמוך
    אימא
    25/10/2017

שלום, אך להתנהג עם הצוות, שהיה בכיתה בזמן כשהילדה אחת צרחה (צרחה מאוד חזק, שקולה שמעתי עוד על יד הגדר, רק לא חשבתי שהיא צורחת על הילד שלי) במשך 5-7 דקות והצוות מילה לא אמר לילדה. הצוות היה בתוך הכיתה! יום לפני, היועצת ומורה של הכיתה, אמרו לי בפגישה, כשהילדים אחרים כועסים על ילדים אחרים, הצוות "מתווך" איך לבקש מי אחר להפסיק. אבל בפועל זה ממש לא ככה וחוץ מי זה, מתחילת השנה, כתבתי במחברת קשר לצוות של הכיתה (כי זה צוות חדש) מה הם יכולים להיות הסיבות שמעלה חרדות לילד שלי. ואחד מהסיבות, זה כעס בין הילדים או כעס עם זה קשור כלפי הילד שלי. רוצה לציין, כשהחרדות עולות לילד שלי, בורח לו פיפי, בעיות שינה, נפנופים ו... איך להתנהג עם צוות אדיש!? זה מאוד מפריעה לי וזה הפריעה לי גם במסגרת אחרת (כי זה יכול להיות בכל מקום)!!! תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 36 על הספקטרום
    סלע שרה
    20/09/2017

בני מאובחן pdd גר בהוסטל מקסים בקרית אתא
    מחפשת עבורו מפגשים חברתיים באיזור

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מפגשים חברתיים

דיטה הוד שיינבלט
    19/10/2017

לצערי איני מכירה מסגרות כאלה. אני ממליצה לבדוק בעמותת אפי שפועלת לסיוע בנושא.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה