פורום פסיכותרפיה - יש לך שאלה?

פסיכותרפיה היא מכלול של שיטות טיפול העוסקות בהליכים נפשיים. בפורום פסיכותרפיה אפשר לשאול ולהתייעץ על נושאים שונים בתחום, כמו שיטות טיפול, מחלות נפשיות, הפרעות שונות כמו חרדה, דיכאון, OCD, הפרעת דחק פוסט-טראומטית, הפרעות נוירו-התפתחותיות, המפגש בין הגוף לנפש ועוד. מנהלי הפורום שלנו ישמחו לענות על שאלות.

מנהלי הפורום

ד"ר אליהו סמואל
053-4877790
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הרגשת ניתוק יותר משנתיים
    רק להיות עצמי
    21/04/2018

שלום רוצה לשתף מה שעובר עלי אולי מישהו חווה או מכיר את זה אני פשוט לא יודע איך להתמודד אני בן 25. לפני יותר משנתיים עברתי טראומה כתוצאה משימוש חד פעמי בסמים קשים (לאחר ש"חבר" נתן לי מבלי שידעתי במה מדובר) זו הייתה חוויה קשה מאד הרגשתי שאני מתנתק מעצמי ואכן התחושה נשארה .מאז אני מרגיש מנותק מעצמי הכל כמו חלום אמנם החרדות והדכאון השתפרו כי אני נוטל כדורים שעוזרים לי אבל התחושה של הניתוק עדיין קיימת כל הזמן. זה מכביד עליי מאד מפחד שזה יישאר לכל החיים. יש הרבה זמנים במשך היום שפשוט בא לי למות אין לי כוח כבר יותר אין לי חיי חברה כל כך וגם לא זוגיות פשוט לא אוהב ומקבל את מי שאני הכל כל כך מסובך גם את המחשבות והרגשות שלי אני כאילו צופה מהצד ולא מרגיש שייך אשמח לעזרה

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אליהו סמואל - 053-4877790

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סובלת מאוסיידי ומטופלת בפלוטין 60
    נורית
    21/04/2018

אני סובלת מאוסיידי שנים משנת 2004 ומטופלת בפלוטין 60 מלגרם כבר שנים בהתחלה מאד רומם אותי ואת מצב רוחי ועזר לי מאד לאובססיות אבל במשך השנה האחרונה הכדור הפסיק להשפיע וחזר לי הדאון לעיתים קרובות והחריפו לי האובססיות והחרדות וכל הטקסים למניהם פניתי לפסיכאטר שלי שונה לי הכדור מפלוטין לצפרלקס אני לוקחת צפרלקס כבר 4 חודש בחודש הראשון הה החרפה באוסיידי חרדות קשות מאד סיוטים פחדים ותלות במשפחה שלי הבנתי שבהתחלה יש החרפה במצב ואחר כך זה משתפר וככה היה אחרי חודש הרגשתי פלאיים לא אובססיות לא חרדות ואז שוב דאון אחרי שלושה שבועות ועד היום התקשרתי לפסיכאטר שלי ושאלתי אותו אים אני יכולה לחזור לפלוטין כי יש החמרה עם הצפרלקס אמר שכן אני חזרתי לפלוטין אבל כל הזמן יש קציניות במצבי הרוח שלי פעם היי פעם דאון אשמח לתשובה ממך בהקשר לזה תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התקף הפרעה בי פולרית
    רחלי אוחנה
    17/04/2018

היי,בעלי סובל מהפרעה בי פולארית ,לפני שלושה שבועות הוא קיבל התקף מאנה פסיכוטי,הוא אושפז למשך שבוע וטופל בדפלפט 1000 מג וזיפרקסה 10 מג,זו היתה המלצת הרופאים גם שהשתחררנו ,עברו כבר שלושה שבועותועדיין המצב לא יציב ,הוא עדיין לא חזר לעצמו,יש לו בלבלול במחשבות וכל מיני פרניות שתלושות מהמציאות ,האם הכדורים אמורים כבר להשפיע ,יכול להיות שהמינון לא נכון ??

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תרופות

ד''ר אליהו סמואל
    19/04/2018

לרחלי שלום

מאחל לבעלך רפואה שלמה.
    פורום זה אינו עוסק בתרופות פני לפורום המתאים לכך.

בהצלחה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תופעות הלוואי של התרופה סרוקוואל
    מ.ר.
    15/04/2018

אני מקבלת כמה סוגים של תרופות פסיכיאטריות. אחת מהן היא סרוקוואל 300 בערב. אני רוצה לדעת מהן תופעות הלוואי שלה, מכיוון ששמעתי לאחרונה שהתרופה הזו משמינה (ואכן עליתי הרבה במשקל, גורמת לרעד בגוף, עצבנות, בעיות בדיבור, תנועות לא רצוניות בעיקר בפנים או בלשון, ישנוניות, יובש בפה, עלייה במשקל. כל התופעות האלו מופיעות אצלי ברמה זו או אחרת. ברצוני לברר האם אכן מה שאני מרגישה אלו תופעות הלוואי שלה וצריך להחליף תרופה, ואם כן איזו תרופה עושה את אותה העבודה כמו הסרוקוואל. תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תרופת הסרוקוול

ד''ר אליהו סמואל
    19/04/2018

למ.ר.

פורום זה אינו עוסק בתרופות. מנהל הפורום שהוא רופא מאמין שטיפול בשיחות היא מקבילה חיונית לכל טיפול תרופתי.
    ופנייתך היא עוד דוגמה לטיעון זה.
    אגב גם חברות התרופות סוברות כך.

בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אטנט מפחית חרדה ודיכאון
    קלי
    16/04/2018

שלום, אני סובלת מadhd, חרדה חברתית ודיסתמיה שבאה לידי ביטוי בעיקר בהעדר מוטיבציה, חשק ועייפות (בדיקות רפואיות נעשו והכל תקין.) טופלתי בציפרלקס שהשפעתו דעכה במהלך הזמן, כרגע מטופלת בלוסטרל. אמנם אני משתמשת באטנט למטרת לימודים בלבד אך בניגוד למצופה הוא מפחית לי את החרדה, הדיכאון ומעורר מוטיבציה בצורה משמעותית.ידוע לי שבאירופה נהוג להשתמש באדרל כטיפול כזה אך בארץ לא שמעתי על כך. ידוע לי שתרופות ssri פועלות על סרטונין בלבד. האם יש תרופה הפועלת גם על ההנוירוטרנסמיטורים של האטנט בצורה מאוזנת יותר המיועדת לטיפול בחרדה ודיכאון? תודה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טרנסמיטורים

ד''ר אליהו סמואל
    19/04/2018

לקלי שלום

פורום זה אינו מתעסק בטרנסמיטורים. האמונה של מנהל הפורום שאנשים חיים עם משמעות ופלטפורמט הקיום מבוססת על רגשות ויחסים אישיים. תכנות אנושי על ידי תרופות אינו יעיל בהכרח.
    ותמיד יש לשלב טיפול תרופתי עם טיפול רגשי.
    ופנייתך הנה הדוגמה הנוספת לטענה זאת. תרופות ניתנות לא לנצח ולא כתחליף לעבודה של קשר טיפולי.

בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אשפוז כפוי לחולות אנורקסיה
    רויטל
    17/04/2018

שלום רב, רציתי לשאול מאיזה בי אמ איי אפשר להוציא צו בית משפט לאשפוז כפוי במחלקה להפרעות אכילה? גם אם בדיקות הדם תקינות לאורך כול הדרך...
    אשמח לתשובה מהירה. תודה רבה!!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בעיה חמורה מאוד עם בת
    פיני
    17/04/2018

שלום דוקטור!
    יש בעיה חמורה ביותר עם הבת שלי.היא היום בת 34 יתומה מאם מגיל 5.מגיל 12 סובלת מ-OCD שהלך והחמיר במשך השנים.הייתה מטופלת בתחנה לבריאות הנפש שנים ונטלה כדורים. היופה ושם תקופות יציבות.אך המצב הלך והחמיר.הפסיקה ליטול תרופות בטענה שאינן עוזרות ואף מזיקות עושות אותה "זומבי".מגיל 25 בכלל ללא כל טיפול תרופתי או מקצועי תומך.לפני כ5 שנים המצב הדרדר עוד יותר התיפקוד שלה=0.הפסיקה להתרחץ,ולטפל בעצמה הסתגרה בחדר חשוך כל היום הפסיקה לתקשר עם המשפחה,ואף התחילה לפתח עויינות כלפי כולם והאשימה אותנו בכף שאנו אשמים בכל מה שקורה לה ורוצים במותה.וכל זה למרות אהבה הענקית קיבלה מכולנו ממני מסבה וסבתא (שבינתיים נפתרה לפני כמה חודשים) מצד אמא.הצענו לה 100 פעם עזרה בכל דבר והצענו לפנות שוב לעזרה מקצועית ולקחת תרופות אך הכל לחינם.תמיד אמרה שהיא לבד תסתדר ,אבל לבד אינה יכולה לעשות ממש כלום,אפילו דברים הכי בסיסיים.לפני 3 שנים אגרה כוחות אחרונים הלכה לתחנה לבריאות הנפש נסתה לעשות משהו הם שם דיברו על הוסטל אבל לא אישרו לה.לא יודע למה כי לא שיתפה אותנו בכלום יש לה את כל הזכויות היא מגיל 23 מוכרת כנכה לביטוח לאומי ומקבלת מהם קצבת נכות.איך שלא יהיה לא אישרו לה.ואז עזבה את הבית.שכרה דירה ,איך משלמת לא יודע,ואחר כך החליפה שוב דירה,ומספר טלפון בכדי שלא נדע היכן נמצאת.רוצה לציין כי מדובר בבחורה מאוד אינטיליגנטית,חכמה ומוסרית אך מאוד מאוד חולה.מסתבר בסוף שזה לא רק OCD אלא השד יודע מה.ביום שבת האחרונה הגיעו אלינו הביתה המשטרה השיא הזמינה אך לא מסרה להם את כתובת ההמצאות שלה,ואז לפי הרישומים של משרד הפנים הם הגיעו אלנו הביתה כי רישמית היא לא החליפה את הכתובת.היא הזעיקה משטרה בטענה שמאיימים עליה ואז נודע לי דבר נורא .מסתבר שהיא רק בשבוע אחד הזמינה משטרה 4 פעמים קריאות שוא וכל פעם שהגיעו אמרה להם סליחה זה טעות .זה מה שסיפרו לי.כמה שעות לאחר מכן התקשרו אלי מבית חולים מיון פסיכיאטר שלם הביאו אותה השוטרים כי הבינו8 שמשהו לא בסדר איתה.ואז מה היא ספרה לרופא שהסיבה שמזמינה את המשטרה כיוון שהיא שומעת קולות שלי אצלה כי אני רוצה לרצוח אותה....כששמעתי את זה מהרופא בטלפון כמעט קיבלתי התקף לב.(זה כבר מריח "סכיזופרניה פרנואידית" ולא רק OCD).עברו כמעט שנתיים שכלל לא ראיתי אותה...אין לי מושג איך היא חיה אין ספק שזה לא חיים אלא גהינום עלי אדמות.מהשוטרים נודעה לי הכתובת העכשוית שלה ומספר הטלפון החדש.באותו היום שיחררו אותה מבית החולים כנראה להתאשפז מרצונה לא הסכימה גם אם כן הציעו לה.ולאשפז בכפיעה בטח לא היה להם סעיף מתאים ואז שוחררה .אני מצטער מאוד דוקטור על אורך הפניה ממש סליחה...אך אני מרגיש כל כך חסר אונים ...וכל כך רוצה איכשהו לעזור לה או שמישהו יעזור לה..אני כל כך אוהב אותה היא הדבר היקר שנותר לי מאשתי שאיבדתי אותה כשהייתה רק בת 29.אך לא יודע איך.הבת שלי שונאת אותי נורא כנראה בגלל המחלה שעיוותה לה הכל .האף מקום לא רוצים לדבר איתי עליה בטענה שאין להם שום זכות לדון בה כיוון שהיא בוגרת (לא קטינה כבר).הכל נופל בין הכסאות והילדה לבד לבד לבד לגמרי ללא משפחה חברים אף אחד לא יודע שהיא בכלל קיימת בעולם הזה ואני לא מבין איך אפשר כך להתקיים.כל כך רוצה לעזור ולא יודע איך וממה להתחיל למי לפנות שיהיה לא קצת איכפת.אם יש לך איזה רעיון דוקטור נכבד.אברך אותך כל יום על עזרה או כיוון אפילו.תודה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לרדוף ככה אחרי בת

א.ס
    17/04/2018

ולסבך אותה עם מערכת פסיכיאטרית זהה לרצח. ברור שתזמין משטרה שהיא יודעת שאתה ברקע מנסה להחזיר אותה למערכת פסיכיאטרית שעושה אנשים זומבי כדי שיראו חולים. לפי המעשים שלך ככה התוצאות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עושה לעצמי את מה שההורים עשו לי
    איה
    12/04/2018

גדלתי בבית אוהב ותומך אבל עם גישה מאוד קשה לגבי הצלחה והישגיות, מצד אחד תחושת כישלון ואכזבות ומצד שני ויתור ותבוסתנות. זה השפיע עלי הרבה, בעיקר בתחום הלימודים. היום אני כבר אישה בוגרת אבל הגעתי למסקנה שאני עושה לעצמי בדיוק אותו הדבר - הכל או כלום. איך להשתחרר מהדפוס הזה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שחזור

ד''ר אליהו סמואל
    15/04/2018

לאיה שלום

יפה שהגעת למסקנה הזאת. זאת חצי העבודה. לצורך פתרון יעיל את חייבת לדבר על כך עם איש מקצוע. אנו בנויים להשתנות דרך הזולת.
    לרוב שינוי עצמי אינו שורד ורצוי לבצעו בליווי איש מקצוע.

בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• יש לי פחדים התקפי פניקה
    אחת שסובלת
    13/04/2018

יש לי copd ויש לי פחדים התקפי פניקה. המצב עכשו בכי רע. היה לי התקף של קוצר נשימה עם התקף חרדה לפני כשנה ומאז יש לי קוצר נשימה תמידי
    מטופלת במשאפים ובציפרלקס 15 מג אבל מרגישה רע. כל חדוות החיים נעלמה.
    לפני כן טופלתי 16 שנים בציפרלקס 10 מג ואחרי העבירו אותי לויאפקס 325 מג שלא עבד-מה עושים והאם זה שאני לוקחת יוטירוקס יחד עם הציפרלקס בבוקר משפיע אחד על השני-תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• השפעת תרופות

ד''ר אליהו סמואל
    15/04/2018

לאחת שסובלת

פורום זה מיועד לסוגיית שיחות טיפוליות.
    למרות שאני רופא ואולי בגלל שאני רופא אני מאמין כי טיפול בשיחות חיוני למצבך ממש כמו התרופה.ו אם אינך בטיפול חשוב שתפני.
    ואשר לתרופות ראוי שתפני לפורום העוסק בחרדות או בתרופות.

בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם נחשב לפוסט טראומה?
    מעיין
    10/04/2018

במהלך שיחה על הנושא נזכרתי פתאום בהטרדה מינית שעברתי בגיל 8. האירוע נשכח ממני לחלוטין, האם מנגנון ההדחקה הזה נחשב לפוסט טראומה? יש צורך לטפל בזה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• להזכר באירוע

ד''ר אליהו סמואל
    15/04/2018

למעיין שלום

הטרדה מינית שנשכחה מגיל 8 - אכן מדובר בהדחקה. מדובר בתופעה נורמטיבית שמגנה עלינו.
    הצורך בטיפול הוא רק באם נלווה לכך רגשות מציקות או התנהגות שמפריעה לך.
    הפניה לטיפול נובעת ממצוקה אישית במצב הנוכחי ולא בשל אירוע שיכול להיות שגרם לפגיעה בנפשך.

בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם אני צריכה ציפרלקס?
    זוהר
    08/04/2018

הי,
    בת 34.לאחר שאבי נפטר לפני שנה וחצי סובלת מחרדות קשות וחדשות: נהיגה, טיסות, מעליות, פחד קיומי . (חוויתי התקפה חרדה גם בעבר לאחר לידות)
    בעיקרון מתפקדת באופן סביר אך לא נוהגת בגלל התקף חרדה שהיה לי בכביש מהיר בתקופה שאבי גסס. אם אני צריכה לצאת לאיזה שהוא מקום רחוק נעזרת בכדורי הרגעה מיידיים - קלונקס במינון 0.5 (כמובן שאני לא נוהגת, רק יושבת ליד נהג)
    שוקולת האם להתחיל עם כדורים ממשפחת SSRI שיפחיתו את החרדה ואוכל לתפקד רגיל או לתת צאנס לטיפול EMDR שאני כרגע בעיצומו?
    קשה לי להחליט לגבי הכדורים כי מכירה את תופעות הלוואי (לקחתי בעבר למספר חודשים לאחר לידה). אני גם כרגע לקראת פרויקט די גדול בעבודה אז פוחדת מההשפעה של תופעות הלוואי על ריכוז וחדות.
    אני מתלבטת בסוגייה זו לפחות כבר 3חודשים ומנסה להימנע מלקחת, אבל לפעמים נדמה לי שאין מכך מנוס.
    האם לפי מה שתיארתי נשמע שאני זקוקה לכדורים או שכדאי לחכות לסוף טיפול ה-EMDR

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• טיפול משולב

ד''ר אליהו סמואל
    08/04/2018

לזוהר שלום

לפי התיאור שלך קיימות הרבה מוקדי חרדה. הטיפול בEMDR אינו טיפול פלאים, ההצלחה לא מושלמת ויש גם כישלונות. הצעתי על שילוב תרופה וטיפול בגישה של שיחות- לא בהכרח EMDR.
    מאחר ואת לא בפרויקט מחקר אין זה חשוב מה הטיפול שעזר לך. ומאחר ותופעות הלוואי מטיפול בתרופות אינו קיצוני. ובאם תהיה במעקב אצל רופא שגם מטפל בך בגישה בשיחות תוכלי להרויח מהשניים.

בהצלחה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• החלפה של לוסטרל לפריזמה
    שיר
    03/04/2018

היי
    לקחתי במשך שבעה חודשים לוסטרל 50 מל בגללPMS ועצבנות ודכדוך
    ובגלל שהשמנתי מאוד עליתי כעשרה קילו הורדתי בהדרגה לחצי כדור
    הייתי אצל רופאת משפחה המליצה לי על פריזמה לעזרה בpms ובהרגעה של לחץ
    הפסקתי יומיים את הלוסטרל ואני רוצה להתחיל פריזמה האם אפשר להתחיל פריזמה יומיים לאחר הפסקת לוסטרל? ומה המינון שמומלץ להתחיל וכל כמה זמן לעלות?
    התרופה ניתנה לי לטיפול בPMS ולחץ ומצבי רוח
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• איזון תרופתי

ד''ר אליהו סמואל
    08/04/2018

לשיר שלום

שאלתך מכוונת להתאמת תרופה. והפורום שלנו מדבר על שיטות טיפול בשיחות.
    ההמלצה המקובלת כיום הוא שילוב של טיפול בתרופה עם שיחות. הטיפול התרופתי הוא בררת מחדל לטיפול בשיחות- והתופעות שאת מדברת עליהם הם הוכחה נוספת לכך.
    ולגבי שאלתך אנא פני לפורום של תרופות.

בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• למיקטל, לוסטרל וכמה שאלות
    עומר
    31/03/2018

היי,
    לפני עשרה חודשים, אחרי תקופת מעבר קשה שהייתה כרוכה בדיכאון וחרדות העליתי את המינון של הלוסטרל ל100 מ"ג ואת המינון של הלמיקטל ל250 מ"ג.
    העליות במינונים די ייצבו אותי, אבל לא עד הסוף.
    פגשתי את הפסיכיאטרית שוב והיא החליטה להעלות לי את המינון של הלמיקטל בעוד 50 מ"ג (כלומר ל-300 מ"ג)

יש לי כמה שאלות לגבי זה
    1. אני מפחד שהמינון הזה לא ישפיע, האם 50 מ"ג יכולים לחולל שיפור? זה באמת יכול לעזור לי להתאזן?

2. האם את חושבת שיש מקום לדבר גם על העלאת מינון בלוסטרל?

3. 300 מ"ג זה לא מינון גבוה? האם המוח מתרגל למינונים וגורלי הוא כל הזמן להיעלות את המינונים?

אני קצת מפחד וחושש, כל מה שאני רק רוצה הוא להתאזן, את חושבת שיש לי תקווה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה לגבי תרופות

ד''ר אליהו סמואל
    03/04/2018

לעומר שלום

הפורום מכוון לפסיכותרפיה ולא למינוני תרופות - בכל אופן אשיב.
    1. אין טיפול בתרופות ללא שיחות עם איש מקצוע טוב ומיומן במיוחד במורכבות שלך.
    2. הקשר עם הרופא הפסיכיאטר הוא קריטי ברמת האמון בו וכן ברמת התקשורת. קשר של מתן תרופות אינו קשר של אדם עם רובוט אנושי המחלק כימיה. לפסיכיאטר איכות טיפולית רבה. ולכן ההצעה המיטבית להיות בקשר פסיכוטרפיה עם פסיכיאטר ולא עם פסיכולוג כעדיפות.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אני לוקחת רסיטל ולא מרגישה שיפור
    אנונימית
    02/04/2018

שלום,
    אני סובלת מהפרעה אובססיבי קומפולסיבי,
    דיכאון חרדות
    התחלתי לקחת כדור רסיטל כבר 6 ימים
    20 מ"ג בוקר וערב.

ולא מרגישה שיפור להפך
    חרדות יותר.

מה לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אין שיפור בתרופות

ד''ר אליהו סמואל
    03/04/2018

לאנונימית שלום

אין טיפול בתרופות ללא טיפול נלווה בשיחות. וזה קריטי.

ולגבי הטיפול התרופתי עליך לגשת לרופא המטפל ולציין את תחושותיך. ערוץ הקשר עם הרופא חיוני ביותר ובמיוחד בתחילת הטיפול. התרופה אינה בבחינת מטוס ללא טייס.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• יש לי חרדת נהיגה
    רעות
    03/04/2018

שלום לחברי הפורום,
    אני בת 34. לפני כשנה וחצי איבדתי את אבי ז"ל באופן פתאומי. מאז חיי אינם אותו דבר. יש לי חרדת נהיגה ואני לא מסוגלת לנהוג יותר בכביש בין עירוני אלא רק בתוך עיר, אני לא עולה במעלית, יש לי התקפי חרדה כשאני בבית עם הילדים שלי. זה פוגע ביכולת שלי לחפש עבודה כי אני לא יכולה לעלות במעלית ואני פוסלת מקומות לפי קומה וגובה, לפעמים קשה לי גם לנסוע בתחבורה ציבורית וכשאני נוסעת ויושבת עם מישהו מחוץ לעיר אני צריכה להיעזר בכדור הרגעה כמו וואבן.
    אני מלבטת אם כדאי לקחת כדור כמו ציפרלקס או לנסות לטפל בדרכים אחרות. אני מטופלת כבר די הרבה זמן בשיטת EMDR אך עוד לא סיימנו את עיבוד כל הזכרונות ובטח לא את הקריטי שבהם. קצת חוששת להתחיל עם כל העניין של הכדורים.
    האם המצב שלי נוראי? כדאי להתחיל לקחת כדורים ממשפחת SSRI
    אני מובטלת כרגע כי פוטרתי ממקום עבודתי.
    מה עושים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם לקחת תרופה

ד''ר אליהו סמואל
    03/04/2018

יש לך הרבה נקודות בהם את מוגבלת בתפקוד. ולכן רצוי לקחת גם טיפול תרופתי.
    בטיפול שאת מציינת אינו בהכרח הטיפול האולטימטיבי פגשתי הרבה שלא הצליחו בטיפול למרות היומרות.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה