פורום חרדה חברתית - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו פחד קהל, קשיים ביצירת קשרים חברתיים, ביישנות מוגברת, פחד מדייטים, התקף חרדה, טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד

מנהל הפורום

פרופ` דניאל לומברוזו
פרופ' דניאל לומברוזו
 יניב רוזן
יניב רוזן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל יניב רוזן ללא פרסום בפורום

• קסנאגיס וציפרלקס- שאלה חשובה
    גיא
    17/05/2019

עקב תלונה שלי על תופעות של חרדה חברתית (אבחנתי את עצמי עקב תופעות פיזיות שמרגיש במצבים של דייטים וכדומה). ביקשתי משהו להרגעה במצבים שזה קורה. רופא המשפחה רשם לי ציפרלקס 10 מ"ג לשימוש 1 ביום ובמקביל קסנאגיס 0.25 ללקיחה לפי הצורך.
    בפועל, החלטתי לא להתחיל את השימוש קבוע בציפרלקס (בעיקר מהחשש להתמכרות ולפגיעה בזיקפה) , יחד עם זאת לקחתי בשתי הזדמנויות שונות טבליית קסנאגיס ולדעתי זה עזר נקודתית לאותו אירוע.
    שאלותיי:
    1. האם זה בסדר לקחת את הקנאגיס ללא שימוש בציפרלקס ורק לפי הצורך?
    2. עד כמה סכנת ההתמכרות לקסנאגיס או הצורך בהגברת המינון ממשית במינון כזה?
    3. האם אפשר להשתמש בזה לטווח רחוק ולא במינון קבוע אלא רק כשמרגיש צורך?
    בתודה מראש
    גיא

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• קסנאגיס וציפרלקס

גיא
    17/05/2019

מבקש להוסיף ולציין שאני בן 44 וסובל מתופעות החרדה החברתית כבר מספר שנים

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קסנגיס - קסנקס וציפרלקס

ד''ר דניאל לומברוזו
    18/05/2019

אינך חייב לשלב קסנקס עם ציפרלקס, ואם החלטת לוותר על הציפרלקס, והקסנקס תורם להרגשתך ולתיפקודך, הסתפק בכך. כל זמן שתעזר בקסנקס רק למקרה שתרגיש צורך, נניח פעם בשבוע וכד', אין כל מניעה שתשתמש בו. חשוב לציין שקסנקס עשוי לפעמים להרדים אך בטוחני שבדייט נחמד, לא תרדם. סכנת ההתמכרות במינונים נמוכים ובשימוש מזדמן אינה משמעותית. חשוב לציין שכל תרופה בשימוש מתמשך עלולה למכר, אך גם סוכר ממכר... ועוד עניין, ניתן בטיפול פסיכולוגי ממוקד לצמצם את החרדה וההתרגשות. תמשיך להנות!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קסנאגיס או קלונקס

גיא
    18/05/2019

ראשית, תודה רבה על התשובה המפורטת והמרגיעה. ברשותך עוד שאלה: הבנתי שההשפעה של קלונקס נמשכת ליותר זמן מאשר הקסנאגיס. האם נכון ובמידה וכן האם כדאי לעבור לקלונקס לאותה מטרה או שיש לקסנאגיס יתרון אחר על פני הקלונקס?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קסנגיס וקלונקס

ד''ר דניאל לומברוזו
    19/05/2019

מבחינתך ולשימוש נקודתי ומזדמן אין הבדל משמעותי בין שתי התרופות השייכות למשפחת הבנזודיאזפינים. לקלונקס זמן השפעה ארוך יותר אך הוא גם יותר מרדים. זה גם ענין של התאמה אישית ואם ניסית ונעזרת, מה טוב. זכור, רצוי מאד לא לתמרן ולהחליף בין תרופות, הישאר עם מה שעוזר.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה חברתית תסכול עצב
    מ
    10/05/2019

שמי מ ואני בת 55, נשואה + 3 וסבתא לנכדים.
    לפני כמספר שנים' הכרתי קבוצת נשים בערך בנות גילי . כיום חתך גיליים שונה הוא מגיל 25 עד גיל 60.
    אנו קבוצה שנפגשת פעמיים בשבוע לספורט.
    הקבוצה הייתה יוצאת לטיולים , לבילויים חגיגות ימי הולדת , סתם לשבת ולצחק בימים ההם הקשר יותר חברי .
    לצערי לפני כשנה חל השינוי ולא ברור לי מדוע, טסנו לחו"ל ביחד , התחלקנו לחדרים . יכול להיות שזה גם היה טריגר לכל.
    מבחנתי הטיול היה הנפילה שלי , מבחינה נפשית , מכיוון שאף אחד לא התייחס אליי, ככה הרגשתי וככה זה היה גם על פני השטח .
    אני עדיין לא יצאתי מזה , כל הזמן מחפשת מה לא הייתי בסדר , כמובן ששיתפתי את הרגשתי עם מספר בנות. אך לפי טענתם אני סתם מדברת, אולי בגלל שלהם מתייחסים אחרת, מקבלים אותם בחיבוקים ונשיקות וממני מתעלמים כאילו אני לא קיימת . כרגע במקום להיפגע מכך אני פשוט עוברת לידם כמובן במבט של קינאה ומנסה לא להיפגע .
    נכון שאומרים "להיפגע זה בחירה " אבל עד מתי אפשר להשתמש בזה .
    מיותר יהיה לציין לאחר שחזרנו מחו"ל , כמובן שההתנהגות המשיכה , אפילו החמירה .
    פעם יהיו יוצרים קשר איתי מדוע אני לא מגיע? וכו' ..
    לכל הבנות חגגו להם יום הולדת , לצערי לי לא חוץ מברכות לא היה כלום , אני ממש נפגעתי מכך .
    לפני מספר ימים הבנות נפגשו למפגש מסויים , כדרך אגב נודע לי , אז אחת מהבנות אמרה שהזמינו רק את מי שאוהבים , או את מי שיש להם יותר קשר .
    שוב נפגעתי .
    אבל כאשר הם רוצים את עזרתי דבר כל שהוא , הטלפון לא מפסיק לצלצל , כמובן שלאחר מכן אין מילות תודה .
    כאשר אני יושבת בחברתם אני לא מרגישה שייכת או רצוייה . אני מדברת אבל הם מסתלבטים .
    יש לציין כי אני עובדת במשרה מכובדת וסגנית מנהל.
    כיום אני דיי לבד ולא יודעת מה לעשות ?
    מה להחליט ?
    אנחנו שוב צריכות לטוס בעוד כחודש ושוב אני לא יודעת אם כדאי לי להצטרף למרות ששלום התשלום .
    לפעמים אני חושבת שיש בי פגם מסויים , מה אני לא פועלת נכון .
    אני רוצה להתחיל את הכל מהתחלה ולא יודעת איך להתחיל .
    לא מעוניינת לנסות לרצות
    אשמח לקבל את עזרתכם לכך .

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דחיה?

ד''ר דניאל לומברוזו
    15/05/2019

ממכתבך ניכר שאת אשה אינטליגנטית אך גם מאד רגישה וזקוקה לחיזוקים על מנת להרגיש רצויה ושווה. ראשית, אני מציע לך לא לוותר על הנסיעה הקרובה. לנסוע ולנסות להנות מהטיול ואולי גם להתקרב שוב לחבורה. שנית, אני מציע לך לקיים מספר שיחות עם פסיכולוג קליני (מומחה) במטרה לברר ולקבל פידבאק באשר למה שקרה וקורה עם חברותייך, לברר מהם חלקך ותרומתך למצב שהתהווה, וכן, לאמץ כללים חדשים להתנהגות נכונה, אישית וחברתית, שתחזיר אותך למערכת רגשית חיובית. בהצלחה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה כדור הכי מומלץ סטיסטית לחרדה חברתית ?
    יוסי888
    06/05/2019

שלום,אני בן 25 סובל מח"ח קשה במשך המון שנים, ניסתי תרופות ממשפחת snri והם לא רק שלא עזרו אלא רק עשו לי נזק בתופעות לוואי שלהם. לוסטרל עזר לי לתקופה והפסיק להשפיע למרות שהעלתי מינון,למיקטל לא עזר בכלל ורק החמיר תמצב,בעבר לקחתי צעפרלקס עם וולבוטרין ורספירדל יחד,והרגשתי טוב למשך שנה ו3 חודש, הפסקתי כי חשבתי שאני כברהבסדר ואז הכל חזר.
    הייתי רוצה לחזור לשילוב הזה אסל בגלל הרספירדל שגרם לי להשמנה קיצונית אני לא כל כך רוצה.
    נמאס לי לנסות כל חודש כדור אחר ולהתאכזב.
    שאלתי היא סטיסטית בעולם מה הכדור שאנשים דיווחו שהכי עזר להם ללרדה חברתית?
    (אני כמובן מתכנן cbt אבל בהמשך, כרגע אני חייב תעזרה של הכדור קודם )
    תודה על המענה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התרופה האולטימטיבית לחרדה חברתית

ד''ר דניאל לומברוזו
    10/05/2019

אין תרופה יחודית, מהתרופות המוכרות כיום, הנחשבת לטובה ביותר לטיפול בחרדה חברתית. התרופות הנמצאות כיום בשימוש ובמיוחד מסוג SSIR (מעכבי ספיגת סרוטונין סלקטיביים), הנן בעלות יעילות יחסית משתנה למשתמשים השונים. יחד עם זאת חשוב להדגיש כי כל המחקרים מוכיחים שטיפול משולב, דהיינו שימוש בתרופות יחד עם טיפול פסיכולוגי (קליני, כולל CBT), הנו היעיל ביותר ומביא לתוצאה המיטיבה ביותר.
    אני מציע לך שלא להמתין עד שתמצא לך התרופה המתאימה אלא להתחיל מיד ובמקביל גם בטיפול פסיכולוגי אצל פסיכולוג קליני מוסמך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עייפות קשה מלקיחת כדור
    sada
    29/04/2019

1. עברתי בהמלצת הרופא מציפרלקס לסרוקסט.
    התחלתי עם מינון של 10 מ"ג סרוקסט וביום הרביעי מאז התחלת לקיחת הכדור אני מרגיש עייפות קשה. ממה שהבנתי זה תופעת לוואי שידועה בכדור הזה. מהניסיון שלך זה תופעת לוואי שאמורה לעבור תוך כמה ימים או משהו שנשאר?
    2. עוד כמה ימים אני עובר מ10 ל20 מג סרוקסט. האם העייפות בהכרח אמורה לגבור? האם בעליית המינון צפויות להיות תוספת שת תופעות לוואי חדשות או קשות יותר?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סרוקסט

ד''ר דניאל לומברוזו
    10/05/2019

בהקשר לשאלתך על תופעות הלוואי לסרוקסט ראה ראה תשובתי לדניאל.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לקיחת כדור סרוקסט- בירור
    דניאל
    29/04/2019

אני לקחתי כמה שנים 20 מ"ג ציפרלקס ובהמלצת הרופא עובר ל20 מ"ג סרוקסט.
    1. מהניסיון שלך, אני כרגע לוקח 10 מ"ג סרוקסט ועוד כמה ימים עובר ל20. האם בהכרח זה אומר שב20 התופעות לוואי יחמירו והאם צפויות תופעות לוואי נוספות בעליית המינון?
    2. הבנתי שמומלץ לקחת את הסוקרסט לאחר ארוחת הבוקר. ורציתי לדעת מה הסיבה שזה מומלץ לקחת דווקא בבוקר והאם אפשרי לקחת בערב?
    3. מבחינת זמן. האם זה קריטי לקחת את הכדור בשעה קבועה...מה המסגרת של ההפרש שעות שניתן לקחת כל יום את הכדור. אני מתכוון שאי אפשר לקחת בשעה קבוה בדיוק, האם הפרש של שעה, שעתיים זה בסדר? כלומר לקחת כל יום את הכדור בין השעות 9-11 בבוקר?
    4. האם סרוקסט נחשב בהכרח לכדור מרדים או מעורר?
    תודה רבה!!!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סרוקסט

ד''ר דניאל לומברוזו
    10/05/2019

סרוקסט (פרוקסטין) תרופה (מסוג SSIR) לדיכאון וחרדה כולל חרדה חברתית והפרעה כפייתית . המינון 20-40 מ"ג ביום. מומלץ לקחתה בבוקר עם אוכל או בלעדיו, ורצוי לקבוע שעה קבועה (אף שלא חייבים לדייק במיוחד), על מנת למנוע טעויות וכפל שימוש. סרוקסט אינו מרדים אבל עייפות וישנוניות עלולים להופיע בתחילת השימוש כחלק מתופעות הלואי שיפחתו ככל שיתארך השימוש והשפעת התרופה תורגש. בכל מקרה רצוי וחשוב להתייעץ עם הרופא רושם התרופה, לברור ולהערכת המצב בחודשי השימוש הראשונים.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדידות וחריגות חברתית מה עושים כדי לצאת מזה
    גל
    20/04/2019

יש לי משפחה תומכת,בית מקסים, אני מטופלת אצל פסיכולוגית פרטית ומקבלת תרופות דרך קופת חולים. אבל זה לא ממש עוזר לי,אני לא עובדת אין שום מסגרת גם עם אני רוצה ללכת למסגרת חברתית דרך שיקומים אני לא יכולה ולא רוצה כי אין לי סל שיקום אני כל הזמן חושבת על האין במקום על היש אין לי חברים לצאת איתם או לדבר איתם בטלפון אני הרבה ישנה אני לא עושה באמת את הדברים שאני אוהבת בגלל חוסר חברה אין לי מוטיבציה הטיפול לא ממש עוזר לי. אני רוצה לחיות חיים מלאים מתוך שמחה לחשוב חיובי איך עושים את זה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדידות חברתית

ד''ר דניאל לומברוזו
    28/04/2019

שלום גל, הצעד היחיד אולי, שיכול לעזור לך בהמשך, הוא שילוב בפעילות חברתית קבוצתית. נסי להצטרף לפעילות ב"אנוש", שסניפיה בכל הארץ. אינך חייבת בסל שיקום לשם כך. את חייבת גם לברר עם הפסיכולוגית שלך מדוע הטיפול אינו עוזר לך, ואולי יש מקום לשנות את השיטה הטיפולית? תתייעצי!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחוסרת עבודה ובודדה וחרדה מבחינה חברתית
    דניאל
    18/04/2019

שלום רב.
    מאז שפוטרתי מהעבודה, אני קמה כל בוקר ללא מטרה גם התנדבות ניסיתי לחפש ולא מצאתי גם עבודה אני ממשיכה לחפש ולא מצאתי בנוסף עברתי משבר בעקבות אובדן של חבר טוב, ועוד חברה שנפטרו לפני כמה שנים. עברתי משבר נוראי אני כן מטופלת בתרופות פסיכיאטריות אך לא בטיפולים אחרים. לפני שחבר שלי נפטר וחברה שלי ז"ל היו לי מלא חברים אבל אחרי האובדן הקשה נותק הקשר עם החברים האחרים כבר שנים אני לא בקשר איתם ומטעמים אישיים אני לא יכולה ליצור איתם קשר. יש לי בעיה אפילו שאין לי עם מי לדבר בטלפון אני קמה כל בוקר חסרת אונים ללא עבודה ללא חברים אני לא מחפשת שתפנו אותי לטיפול אני מחפשת איך אני יכולה להקל על עצמי ללא תרופות כי תרופות אני לוקחת להרגיש יותר טוב עם עצמי גם לבד איך להיות אופטימית ועם אפשר אשמח מאוד עם אתם יודעים על איזה אתר באינטרנט אתר תמיכה או ספרים בנושא אני ממש אודה לכם. חשוב לי מאוד איך אני יכולה להקל על עצמי לבד כעזרה עצמית חוץ מטיפול איך להרגיש יותר טוב כי יש לי בעקבות מה שעברתי גם חרדה חברתית

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לצאת מדיכאון

ד''ר דניאל לומברוזו
    28/04/2019

שלום דניאל, הזמן שחלף מאז שפוטרת מעבודתך ומפטירת חברך, מהווה גורם חשוב בהתפתחות הדיכאון שלך, בבדידותך ובחוסר המעש שלך. ואלה פוגעים ביכולתך להשתקם. את חייבת להתרכז כיום לפחות בשני שינויים הכרחיים: הראשון, חזרה לקשרים חברתיים, ותתחילי מהקשרים שנותקו. השינוי השני הוא העסקה עצמית. עליך לקבוע לעצמך סדר יום קפדני ומחייב שבו כל שעה מנוצלת לעשיית משהו מוגדר ומתוכנן. בהקשר זה, חשוב לפתח תחביב. לבקשתך איני מפנה אותך לטיפול אף שלדעתי טיפול פסיכולוגי קליני יכול מאד לעזור לך לחזור למסלול. בשלב זה התחילי עם שני השינויים ולא לוותר!!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קושי לחוש רגשות- התייעצות
    שני
    14/03/2019

שלום פרופסור לומברוזו.
    בחודשים האחרונים אני מוצפת בהמון נושאים ואתגרים בעיקר חברתית וזוגית . אני נאלצת להגיב כל הזמן לנושאים שהם חשובים לעתידי . אני מנסה לבחון בכלל את ההרגשה והרגש שלי לגבי הדברים ואינני מצליחה אפילו להגיע לרגשות אלה כדי לחוש , להרגיש ולהבין מה באמת אני מרגישה. אשמח אם תוכל לכוון אותי ולהציע דרך להגיע לרגש הנכון.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם זה פורום פעיל?

שני
    14/03/2019

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפעילות בפורום נמשכת

ד''ר דניאל לומברוזו
    09/04/2019

הפעילות בפורום מתחדשת לאחר חופשה קצרה.
    אשמח להמשיך לענות לשאלות בכל תחומי הפסיכולוגיה הקלינית, חרדות בכלל וחרדה חברתית בפרט.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מודעות עצמית

ד''ר דניאל לומברוזו
    09/04/2019

שלום שני, נראה כי אינך מצליחה להתחבר לעצמך ברמה הרגשית והתודעתית. יתכן שלחץ נפשי מסוים מפריע לך להתחבר לעצמך. מכל מקום עליך לעבור תהליך פסיכולוגי טיפולי קצר שיקל עליך ויביא לשיפור וחידוד המודעות העצמית שלך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סדנה של חמישה מפגשים להתמודדות עם חרדה חברתית
    ליעד
    16/03/2019

סדנה להתמודדות טובה יותר עם חרדה חברתית.

פרטים בקובץ המצורף

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול מומלץ לחרדה חברתית קשה
    משה
    08/11/2018

שלום! רציתי לדעת מה הטיפול המומלץ (למעט תרופתי שאני כבר לוקח) ביותר לחרדה חברתית ? מאז שאני מכיר את עצמי אני מתחבא מחברה כל הזמן ונמנע לקדם את עצמי בשום תחום

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול מומלץ לחרדה חברתית

ד''ר דניאל לומברוזו
    05/12/2018

הטיפול המומלץ למצבי חרדה בכלל וחרדה חברתית בפרט הוא טיפול פסיכולוגי קליני בשיטה קוגניטיבית התנהגותית (CBT). הטיפול יהיה יעיל יותר אם ישולבו בו אלמנטים היפנוטיים כמו הרפיה ודמיון מודרך. במקרה שלך מומלץ גם להצטרף לקבוצה טיפולית הממוקדת באנשים עם בעיה של חרדה חברתית ומונחית ע"י פסיכולוג קליני מנוסה. זכור כי הימנעות ובריחה מונעים ממך להתמודד עם פחדיך!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפחד מונע ממני לקדם את עצמי
    חן
    24/04/2018

אני רוצה להירשם לסדנה של כמה ימים של משהו שיכול לעזור לי בחיים, אבל אני לא מסוגל לעשות את זה בגלל שאני מפחד מהמפגש עם אנשים חדשים, הרושם שאני אעשה, אם יחשבו שאני מוזר... הבנתי שזו חרדה חברתית, האמנם? איך מתגברים על זה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד וקידום

ד''ר דניאל לומברוזו
    01/09/2018

שלום, אף שניתן להגדיר את בעייתך כחרדה חברתית, עליך קודם כל להבין את מקור הפחד מפני מפגש עם אנשים חדשים. בירור שכזה מחייב מספר פגישות עם פסיכולוג קליני שיוכל גם לכוון אותך בהמשך. אך נשאלת כאן גם שאלה: האם יש לך חברים, כמה ובאיזו מידה של קירבה? עם חברים קל יותר להפגש בחברה חדשה, ועם חבר טוב, קל גם להצטרף לסדנא כפי שרצית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עייפות נכרת כתוצאה מ ה"פאקסט"
    משה
    21/04/2018

היי. אני לוקח פאקסט 30 1 ליום ונראה לי שזה גורם לי עייפות במשך היום בכל פעם שאני יושב/ לומד אני נרדם האם זה הוכח וכדאי להחליף כדור ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יעילות כדור פאקסט 30
    משה
    17/04/2018

רציתי לדעת עד כמה יעיל הפאקסט 30 לטיפול החרדה חברתית ופחד קהל. האם יש משהו יעיל יותר ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופה לטיפול בחרדה

יניב רוזן
    20/04/2018

היי,
    פאקסט או סרוקסט הינה תרופה המיועדת לטיפול בחרדה ודיכאון, ונמצאה יעילה גם בהפרעות אחרות. ישנן תרופות נוספות המיועדות לטיפול בדיכאון שנמצאו יעילות גם בטיפול בחרדה. בנוסף, ישנן תרופות כמו קלוניקס ודומיו שעשויות לעזור מאד להתמודדות עם פחד קהל אך אלו תרופות ממכרות והשימוש בהן נעשה בצורה ממוקדת בלבד. חשוב להבין שכול אדם מגיב אחרת לתרופה ולכן צריך לבחון את הנושא ביחד עם הרופא הפסיכיאטר.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אטנט מפחית חרדה ודיכאון
    קלי
    16/04/2018

שלום, אני סובלת מadhd, חרדה חברתית ודיסתמיה שבאה לידי ביטוי בעיקר בהעדר מוטיבציה, חשק ועייפות (בדיקות רפואיות נעשו והכל תקין.) טופלתי בציפרלקס שהשפעתו דעכה במהלך הזמן, כרגע מטופלת בלוסטרל. אמנם אני משתמשת באטנט למטרת לימודים בלבד אך בניגוד למצופה הוא מפחית לי את החרדה, הדיכאון ומעורר מוטיבציה בצורה משמעותית.ידוע לי שבאירופה נהוג להשתמש באדרל כטיפול כזה אך בארץ לא שמעתי על כך. ידוע לי שתרופות ssri פועלות על סרטונין בלבד. האם יש תרופה הפועלת גם על ההנוירוטרנסמיטורים של האטנט?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אמפטמין

יניב רוזן
    20/04/2018

היי,
    האטנט כמו האדרל מכילות אמפטמין. תרופות אלו מיועדות להפרעת קשב וריכוז, אך נמצאו יעילות גם בהפרעות אחרות. מלבד הויוואנס שגם מכילה אמפטמין, אך פועלת בצורה שונה ומיועדת אף היא לטיפול בהפרעת קשב וריכוז, אני לא מכיר תרופות פסיכיאטרית המכילה אמפטמין. יחד עם זאת, כדאי להפנות שאלה זו לפסיכיאטר שתרופות זה תחום המומחיות שלו.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוות דעת על מיינדופלמס לחרדות
    טל
    12/04/2018

יש לי חרדה קלה, לא משהו שמצריך טיפול תרופתי, אבל כן אשמח להשתחרר מהמועקה. חיפשתי דרכים והגעתי למיינדופלנס, האם זה באמת יכול לעזור לי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מיידפולנס

יניב רוזן
    14/04/2018

היי,
    מיידפולנס היא אכן שיטה שיכולה להועיל וליצור אלמנטים של רוגע ושלווה. השיטה דורשת אימון מתמשך. אני חושב שגם ובמידה והולכים למטפל שעוסק במיידפולנס, חשוב עדיין לקבל ממנו גם הדרכה על שינוי חשיבתי והתמודדות נכונה עם החרדה.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה