פורום חרדה חברתית - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו פחד קהל, קשיים ביצירת קשרים חברתיים, ביישנות מוגברת, פחד מדייטים, התקף חרדה, טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד

מנהל הפורום

פרופ` דניאל לומברוזו
פרופ' דניאל לומברוזו
 יניב רוזן
יניב רוזן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל יניב רוזן ללא פרסום בפורום

• טיפול בכדורים לחרדות מראיונות עבודה
    דוד
    21/11/2019

שלום,

מנהל כעת חיים תקינים ללא חרדות רציניות.
    אני רוצה לגשת למס ראיונות עבודה.
    בעקבות מספר ראיונות עבודה לא מוצלחים לפני מספר שנים (תחום ההיי טק), יש לי חרדות קשות מראיונות עבודה שפוגעות בתפקוד בראיון.

לא מעוניין לעבור טיפול פסיכולוגי כעת.
    האם טיפול בכדור (למשל ציפרלקס או כל כדור אחר שאקבל) רק לתקופת הראיונות ולאחריה להפסיק יכול להוות פתרון?

תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חרדה מראיונות עבודה

ד''ר דניאל לומברוזו
    26/11/2019

חרדת ראיונות דומה מאד לחרדת מבחנים. ניתן לטפל בחרדה זו בקלות יחסית באמצעות טיפול פסיכולוגי התנהגותי ממוקד. אני מבין שאין ברצונך להתחיל כיום בטיפול פסיכולוגי, אך בחרדת ראיונות מדובר בד"כ בתהליך קצר וממוקד. איני ממליץ על התחלת טיפול בתרופות ממשפחת ה SSIR כמו ציפרלקס, סרוקסט וכד', מעצם העובדה שאין לך צורך בטיפול כזה כיום, וגם משום התהליך עצמו שאינו קצר. לחילופין תוכל להיעזר בכדורי הרגעה קלים כמו וואבן ואסיוואל (במינון מופחת) בשימוש ממוקד לפי הצורך. למשל, ימים ספורים לפני הראיון או ביום הראיון עצמו. בהצלחה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כדור שינה.
    ROT
    16/10/2019

האם יש כדור שינה שניתן לקחת באופן קבוע ולא זמני יחד עם סרוקסט כדי להימנע ממחשבות לפני השינה ושיהיה קל להירדם? עם כמה שפחות תופעות לוואי. מה אתה ממליץ (כמובן שבאישור רופא)

לקביעת תור
    סגירה
    כדור שינה.

הוספת תגובה

תמונה

• סרוקסט וכדורי שינה

ד''ר דניאל לומברוזו
    20/10/2019

אין הנחיה ברורה בהקשר לשימוש בכדורי שינה בתקופת השימוש בסרוקסט. אני מציע לך להתייעץ בעניין זה עם הפסיכיאטר שרשם לך סרוקסט. רוב תרופות השינה המצויות, אלו המחייבות מרשם ואלו הנמכרות ללא מרשם, מצויות בשימוש ארוך טווח אצל רבים הסובלים מהפרעת שינה, כשהרעיון המרכזי הוא שחייבים לשמור על שינה סדירה גם במחיר השימוש בכדור זה או אחר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרוקסט - בירור
    TOY
    16/10/2019

כיום אני נוטל 20 מ"ג סרוקסט כאשר בעבר נטלתי ציפרלקס, רסיטל.
    נגד דיכאון , חרדה, OCD. אפשר להגיד שהסרוקסט הכי משפיע.
    1. רציתי לדעת מהניסיון המקצועי שלך , במידה ועולים ל40 מ"ג סרוקסט (כמובן באישור הרופא), האם בדרך כלל צפויות תופעות לוואי נוספות? האם בדרך כלל התופעות לוואי הקיימות נהיות קשות יותר?
    2. אני יודע שכל כדור משפיע על כל בן אדם אחרת, אבל אני מתעניין אם מהניסיון המקצועי שלך,אם יש כדור בעל אפקט קרוב או דומה כמו סרוקסט (לא ציפרלקס ורסיטל שאותם כבר ניסיתי) שיכול להשפיע בצורה דומה על דיכאון , חרדה, OCD ,אבל בלי תופעת הלוואי של השמנה? התופעת לוואי הזאת מאוד מציקה לי. (כמובן שבמידה ואעבור זה יהיה באישור רופא)
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    סרוקסט - בירור

הוספת תגובה

תמונה

• סרוקסט, השמנה ותופעות הלוואי

ד''ר דניאל לומברוזו
    20/10/2019

אני מניח שאתה בתהליך העלאת המינון מ 20 ל 40 מ"ג, ולכן סביר שאותן תופעות הלוואי שהיו לך עד כה, ימשכו עד שמצבך יתייצב. עפ"ר תופעות לוואי חדשות לא אמורות להופיע אם העליה במינון מתחילה לאחר שמוש ארוך במינון קיים. לגבי השמנה, אף שזו מושפעת גם מהמצב הנפשי ולא רק משימוש בתרופה מסויימת, ידוע כי ציפרלקס, פריזמה וסימבלטה (SNIR), אינן גורמות בד"כ להשמנה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום רב, יש לי בעיה חמורה שאני סובל ממנה קשה כבר 10 שנים
    חיים
    11/10/2019

שלום רב, יש לי בעיה חמורה שאני סובל ממנה קשה כבר 10 שנים! יש לי רעד בראש בעיקר בקצה הראש איפה שמתחילה מערכת העצבים, הרעד הזה מחמיר שאני בלחץ, וגם שאני מזיז את הראש לצדדים, וגם בבוקר שאני קם, ויש לי גם קליקים קטנים בזמן הזזת הראש בצורות מסוימות, הבעיה הזאת מפריעה לי לתפקוד היום יומי ואני מרגיש שהחוט השדרה שנכנס לראש לא יציב ורופף ואני יכול לשחק איתו ולעשות קליקים חופשי כנראה הוא התנתק מהחיבורים, בנוסף הצוואר שלי נוטה קצת קדימה, עשיתי מלא תרגילים הלכתי להמון רופאים ולאף אחד אין פיתרון, מי יכול לעזור לי? אני מוכן לשלם כמה שצריך בשביל פיתרון לסיוט המוזר הזה שלא נגמר, תודה רבה לעוזרים, חיים

הוספת תגובה

תמונה

• תחושות ורעד בראש

ד''ר דניאל לומברוזו
    15/10/2019

לצערי, מתוך הדברים והמידע שהבאת בפנייתך אין לי אפשרות להעריך את מצבך הקליני. ניתן להעריך את מצבך רק בבדיקה אישית. אני מניח שפנית לרופאים מומחים בתחום הנוירולוגי והאורטופדי ולא נעזרת. אני מציע לך לפנות לפסיכולוג קליני מומחה שיבדוק ויעריך את מצבך וינסה לעזור לך בטיפול מתאים. לידיעתך, חלק מהדברים שתארת בפנייתך והמתייחסים לתפקוד עמוד השדרה, אינם עובדים כפי שאתה חושב ומדמיין.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• CBD
    LAG
    02/10/2019

מה חוות דעתך לגבי לקיחת שמן CBD (רכיב מהקנאביס) לדיכאון וחרדה - מה המחקרים אומרים לגבי זה?
    כמובן שדברים צריך לקחת בהמלצת רופא אבל השאלה אם לדעתך אם ברגע שהCBD יהפוך להיות חוקי בארץ יתחילו להיות תרופות עם זה לטיפול בבעיות נפשיות?

לקביעת תור
    סגירה
    CBD

הוספת תגובה

תמונה

• CBD, (קאנאבידיול)

ד''ר דניאל לומברוזו
    05/10/2019

איני יכול לייעץ ואין לי דעה ברורה באשר לשימוש ב CBD, וזאת מאחר שאין כמעט מחקר בסיסי מתוקן בהקשר ליישומים רפואיים של ה- CBD. רוב המחקרים נעשו על בע"ח (חולדות, עכברים וכד') מהם הוסקו המסקנות הלא בדוקות, ולעיתים, הבלתי מבוססות לחלוטין, לגבי בני אדם. מעבר לכך קיימים המון פירסומים מסחריים עפ"ר, בהקשר להשפעות "המיטיבות" של ה CBD. פירסומים אלה הינם חסרי בסיס מחקרי אמין וכל מטרתם, לעודד את רכישת החומר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זיהוי רגש וחווייתו
    שני
    29/09/2019

שלום, האם תוכל להציע ולכוון כיצד לזהות את הרגש / הרגשה אשר אנו חווים ? אני מתקשה מאוד לחוש ולהבין מהו.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    זיהוי רגש וחווייתו

הוספת תגובה

תמונה

• זיהוי רגשות

ד''ר דניאל לומברוזו
    02/10/2019

הבנת הרגשות שלנו וזיהוין קשורה עפי"ר לרמת המודעות העצמית שלנו. אנשים המגלים קושי בהבנת צורכיהם, רגשותיהם ולעיתים גם מניעיהם הינם בד"כ בעלי מודעות עצמית נמוכה. אין קורסים ללימוד מודעות עצמית וכל מי שיבטיח זאת הוא שרלטן, אך כל תהליך של טיפול פסיכולוגי יתרום להעמקת המודעות העצמית ולהעמקת יכולת הזיהוי הרגשי. זהו גם מפתח חשוב ביכולת למימוש עצמי ובתהליכי צמיחה והתבגרות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה ובדידות חברתית
    אור
    04/09/2019

אני מטופלת בתרופות פסיכיאטריות בקופת חולים,ולמרות זאת אין לי שום מסגרת לקום אליה בבוקר אני רגילה להיות בבית הרבה וזה מפריע לי יש לי בנוסף חרדה חברתית אני פוחדת להגיב לאנשים את מה שיש לי להגיד מידי פעם זה מוביל אותי לדכדוך הרופא אמר שהוא רוצה לסדר לי מסגרת שיקומית אבל עד אז רציתי עצה מה ניתן לעשות כדי להתגבר על הבדידות והחרדה החברתית שאני חווה? אם אפשר טיפ קטן אני אשמח
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    חרדה ובדידות חברתית

הוספת תגובה

תמונה

• לא קיבלתי מענה

אור
    05/09/2019

תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה ובדידות חברתית

ד''ר דניאל לומברוזו
    10/09/2019

עליך לדעת כי טיפול פסיכולוגי קוגניטיבי התנהגותי עשוי לשפר בהרבה את מצבך ולהביאך ליציאה מהבית ולפעילות חברתית שחסרה לך כיום. אפשר לקבל טיפול כזה במסגרת קופ"ח ובאופן פרטי, כל שצריך הוא להתקשר לפסיכולוג קליני שהתמחה בטיפול בבעיות חרדה וכד'. תוכלי גם להקים קשר עם עמותת אנוש לה יש מסגרות חברתיות ופעילויות שונות. כל מה שאת צריכה הוא לעשות צעד התחלתי קטן, להגיע לטיפול ולהתמיד. אגב כך גם אם תקבלי סל שיקום (בתנאי שאת מוכרת ע"י הביטוח הלאומי) גם אז תאלצי לגייס כוחות ולצאת מהבית. בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך מקבלים סל שיקום

אור
    11/09/2019

חשוב לי לדעת אולי זה יכול לעזור לי. זה רק דרך ביטוח לאומי? או שאני צריכה פסיכולוג ללכת לטיפול בשביל לקבל סל שיקום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סל שיקום

ד''ר דניאל לומברוזו
    11/09/2019

סל שיקום בא להגדיר את מגוון השירותים הניתנים במסגרת חוק שיקום נכי נפש בקהילה. הפניה יכולה להעשות דרך ביטוח לאומי, ועדת שיקום אזורית משרד הבריאות ו/או ארגון אנוש. אני מציע לך לפנות לאנוש בכתובת משה דיין 30, כפר סבא. ת.ד. 181, מיקוד 4410101 טלפון: 074-7556155 פקס: 074-7556101, או בדוא”ל: info@enosh.org.il.
    הבהרתי שפניה לפסיכולוג קליני לטיפול עשויה לקדם אותך במצבך, ויתכן מאד שתזדקקי לכך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי גירוי מגנטי
    אדג
    06/09/2019

היי,
    מה ההתרשמות שלך על חברת בריינסוויי ? (באנגלית: Brainsway) היא חברת מכשור רפואי ישראלית שעוסקת בפיתוח וייצור פתרונות למחלות והפרעות נפשיות ונוירולוגיות. בריינסוויי עושה שימוש בטכנולוגיית גירוי מגנטי מוחי עמוק (DTMS - Deep Transcranial Magnetic Stimluation)? האם יצא לך להכיר מטופלים שטופלו בזה? האם אתה ממליץ?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לגבי גירוי מגנטי

הוספת תגובה

תמונה

• גירוי מגנטי והפרעות נפשיות

ד''ר דניאל לומברוזו
    10/09/2019

לצערי איני מכיר את החברה שציינת ואיני מכיר מטופלים שעברו טיפול של גירוי מגנטי מוחי (TMS). הטכנולוגיה קיימת מזה מספר שנים בעיקר בתחום מחקרי המוח כשידוע שכשהאות המגנטי חודר לגולגולת הוא מחולל אות חשמלי בתוך המוח. אות חשמלי משני זה יכול לדכא או לעמעם את הפעילות החשמלית באזורים נבחרים של המוח וכך לשנות (אולי) התנהגות או תגובות רגשיות בלתי רצויות. לאחרונה התקבל אישור משרד הבריאות להפעיל את מכשיר ה TMS במסגרת בתי"ח (הדסה, שלוותה, איכילוב ועוד) ומרפאות, בעיקר לטיפול במצבי דיכאון עמיד לתרופות, הלם קרב, מחלות נוירולוגיות וכד' בהצלחה מסוימת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זרמים ברגליים לאחר נטילת ציפרלקס
    אלון
    23/08/2019

ד"ר שלום רב
    בן 53 מזה 15 שנה לוקח ציפרלקס 10 מ"ל בערב לפני השינה
    מזה כשלושה שבועות סובל מזרמים ברגליים מעין חשמל בעוצמה נמוכה לסירוגין יש לציין כשאני לא עסוק בזה אז זה חולף

כשאני נניח במיטה אז אנמ חש זאת
    יש לציין שלפני כחודש עברתי חוויה לא נעימה של חרדה על רקע בריאותי

מה דעתך?
    תודה רבה....

הוספת תגובה

תמונה

• ציפרלקס ותופעות לוואי

ד''ר דניאל לומברוזו
    04/09/2019

איני סבור שיש קשר בין הרגשת זרמי החשמל ברגליים לבין השימוש ארוך הטווח בציפרלקס. קיימת אומנם תופעת לוואי הקשורה בתרופות מסוג זה המתבטאת בירידה ברמות הנתרן בדם, היפונתרמיה, העלולה לגרום להתכווצות שרירים אך לא לתחושת זרמים. מכל מקום עניין זה שווה בדיקה. יחד עם זאת שימוש כה מתמשך באותה התרופה מצדיק פניה לרופא המטפל בך להערכת המשך או שינוי הטיפול בתרופה זו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה חברתית קשה 4 שנים לא יוצאת מהבית
    ענת
    08/08/2019

שלום, ביתי בת 19 סובלת ומאובחנת מחרדה חברתית קשה+פוביה מאנשים+הפרעת אישיות גבולית ככה מגיל 11 רק שהמצב התדרדר עד לכדי שלא יוצאת מהבית בכלל. היא מסרבת לקבל טיפול והמצב בבית של כולנו קשה מה עודים איך אפשר לעזור לה? היא כן הסכימה לטיפול תרופתי בכדורים לוסטרל ואריפליי אך בשום אופן לא טיפול פסיכולוגי כלשהו ניסתה בזמנו מס׳ פעמים הגיעה כל פעם למטפל/ת פגישה אחת והתייאשה. איך ממשיכים לחיות ככה 24/7 בבית עם הפיג׳מה? איך גורמים לה להבין שחייבת עזרה חוץ מכדור? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעה קשה

ד''ר דניאל לומברוזו
    20/08/2019

ממכתבך נראה שהמצב הוא ללא מוצא וגם קיימת סכנה להרעה נוספת עם חלוף הזמן. מבלי להתייחס לאבחנה הפסיכיאטרית של ביתך, אך העובדה שאינה יוצאת מהבית כארבע שנים והתרופות שהיא מקבלת אינן משפרות את מצבה, וכן התנגדותה לקבלת עזרה טיפולית נוספת, כל אלה מחייבים הערכת מצב חדשה, הן מבחינת האבחנה והן מבחינת הטיפול, וכן שינוי חד בהתייחסותכם למצב. דברים אלה לא ניתן לעשות במצב הקיים בבית. לפיכך יש לשקול אישפוז פסיכיאטרי לתקופה מוגבלת, תהליך שיאפשר התערבות טיפולית יעילה יותר. והכי חשוב, לא לפחד מתגובתה ומהתנגדותה, שוודאי תתעורר, שהרי אינכם רוצים להמשיך במצב הקיים כל חייכם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כדור רסיטל לטיפול בחרדות
    נטלי
    02/08/2019

רציתי לשאול בנוגע לכדור רסיטל האם הוא נחשב כהכי החלשה בעל פחות תופעות לוואי מהכדורים שקשורים לתחום הפסיכיאטרי?
    קרוב משפחה שחשוב לי נוטל את הכדור לטיפול בהפרעות כפייתיות לדיכאון קל שגורם לחוסר תפקוד והזנחה אישית
    בהתחלה היה שיפור בתפקוד ולאחרונה לצערי חזר לעצמו וגם השיפור שהיה נעלם. יכול להיות שפתאום יעילות הכדור נעלמת? איך אוכל לעזור לו?
    אשמח לעזרה.

לקביעת תור
    סגירה
    כדור רסיטל לטיפול בחרדות

הוספת תגובה

תמונה

• יעילות תרופתית

ד''ר דניאל לומברוזו
    20/08/2019

יעילות התרופות כרסיטל ודומיו, ורמת השפעתן תלויה בתגובה הפיזית של המשתמש. לעתים התרופה אינה משפיעה כלל ולעתים השפעתה נחלשת. במצבים אלה וגם כאשר תגובת המשתמש קשה ושלילית, יש להחליף את התרופה באחרת. זאת כמובן בפיקוח ובהשגחה רפואית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת ציפרלקס והריון- בירור
    תמיר
    27/07/2019

שלום, אישתי תסיים בימים הקרובים לקחת ציפרלקס (כדור 10 ג' פעם ביום), לאחר שלקחה כחודשיים בעקבות חרדות.

אנו רוצים להתחיל בנסיונות להרות רק לאחר שתהיה "נקיה" מהכדור בגוף שלה. מחשש שלא תהיה שום פגיעה בעובר ובתהליך תקין את ההריון.

כמה זמן עלינו לחכות מרגע שנפסיק לקחת את הכדור?

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מציפרלקס

ד''ר דניאל לומברוזו
    20/08/2019

ציפרלקס מתנקה מהר למדי מהגוף. כשבוע לאחר הפסקה מוחלטת של השימוש בתרופה היא כבר לא קיימת במחזור הדם. למען הסר ספק אפשר להוסיף עוד שבוע, וזהו. יש לזכור כי הפסקת השימוש בציפרלקס (ותרופות SSIR אחרות) מחייב הפחתה הדרגתית בפיקוח רפואי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מועד נטילת הכדור- בירור
    דניאל
    23/07/2019

היי,
    רציתי להתייעץ איתך לגבי מועד נטילת הכדור שאני לוקח (סרוקסט 20 מ"ג). בגדול, אני לוקח את זה מספר חודשים והתכנון היה לקחת אותו בשעה קבועה (בסביבות 9 בבוקר) , לצערי, אני לא מצליח לקחת את הכדור בשעה הזאת באופן קבוע. לעיתים אני מתעורר בצהריים ולוקח את הכדור רק ב12 או 13 בצהריים. ממה שהבנתי חשוב מאוד לקחת את הכדור בשעה קבועה פחות או יותר. אין לי אפשרות ליצור קשר עם הפסיכיאטר שלי בזמן הקרוב. אבל רציתי לשמוע את חוות דעתך לגבי המקרה שציינתי.
    לכן רציתי לשאול אותך:
    1. מה הטווח שעות המקסימילי לטעמך בו ניתן לקחת את הכדור ( הפרש של שעתיים 9-11 בבוקר או יותר/פחות)?
    2. בהתחשב בזה שאני לא מצליח לקחת באופן קבוע, מתי ההמלצה לקחת - בוקר אבל לא בשעה קבועה/צהריים/ערב ובמידה ואתחיל לקחת את הכדור בצהריים/ערב בשעה קבועה האם ההשפעה אמורה להשתנות?

לקביעת תור
    סגירה
    מועד נטילת הכדור- בירור

הוספת תגובה

תמונה

• מועד נטילת כדור סרוקסט

ד''ר דניאל לומברוזו
    26/07/2019

ראה תשובתי לדני מה 19.6.19.
    להדגשת תשובתי, גם אם החמצת את שעת נטילת הכדור ב2-3 שעות, קח אותו ברגע שתוכל. אך זכור, עם אוכל!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני לא יכול יותר
    יוסי
    23/07/2019

אני מבקש עזרה בבקשה תעזרו לי אני בן 25 סובל מחרדה חברתית ואין לי אומץ ללכת לטפל בזה ואף אחד לא רוצה לקחת אותי ולעזור לי במשפחה שלי בבקשה אין לי אומץ אפילו לטפל בזה בקופת חולים ליד הבית שלי, אני לא עובד לא לומד אני לא עושה כלום ואין לי שום מסגרת כבר שנים מאז הצבא ואחריו בין עבודות. בבקשה תעזרו לי כי אני רוצה לשים לזה סוף ואולי לסיים את החיים שלי בסוף השבוע הזה

לקביעת תור
    סגירה
    אני לא יכול יותר

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה דחופה

ד''ר דניאל לומברוזו
    26/07/2019

אני מבין שקשה לך לפנות לעזרה עקב החרדה החברתית שבה אתה מצוי. עצתי לך לפנות טלפונית לער"ן, עזרה ראשונה נפשית בטלפון מס' 1201 (מספר ארצי) ובטוחני שיוכלו לעזור לך באמצעות שיחה עם טלפונית עם אחד המטפלים. ניתן גם לפנות בצ'אט, וב SMS. אל תהסס, התקשר מייד!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת סרוקסט- התייעצות ובירור
    סרוקסט
    25/07/2019

רציתי להתייעץ איתך
    1. האם אני יכול לקחת סרוקסט בשעות הצהריים באופן קבוע בסביבות השעה 16:00? כי כשניסיתי לקחת את זה בבוקר בשעה קבועה לא הצלחתי כי לעיתים אני קם מאוחר יותר. זה משנה אם אקח אחרי צהריים או בערב בשעה קבועה?
    2. האם מהניסיון המקצועי שלך ההשפעה של הכדור יכולה להיות שונה + תופעות לוואי חדשות/אחרות בגלל השעה החדשה?
    3. אם כרגע אני לוקח את הכדור בין השעות 9-13 (כבר תקופה של חודשיים) ועכשיו אתחיל לקחת בשעה 16:00, האם יש תקופה עד שהגוף מתרגל לשעה החדשה וצפויות תופעות לוואי? כמה זמן בערך לוקח לגוף להתרגל?

הוספת תגובה

תמונה