פורום חרדה חברתית - יש לך שאלה?

פורום חרדה חברתית עוסק בנושאים: חרדה חברתית, פחד קהל, חרדה, התקף חרדה, טיפול פסיכולוגי, טיפול בחרדה, טיפול בחרדות, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, ביישנות, הפרעות חרדה, פחד במה ועוד.

מנהלי הפורום

יניב רוזן
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הפחד מונע ממני לקדם את עצמי
    חן
    24/04/2018

אני רוצה להירשם לסדנה של כמה ימים של משהו שיכול לעזור לי בחיים, אבל אני לא מסוגל לעשות את זה בגלל שאני מפחד מהמפגש עם אנשים חדשים, הרושם שאני אעשה, אם יחשבו שאני מוזר... הבנתי שזו חרדה חברתית, האמנם? איך מתגברים על זה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עייפות נכרת כתוצאה מ ה"פאקסט"
    משה
    21/04/2018

היי. אני לוקח פאקסט 30 1 ליום ונראה לי שזה גורם לי עייפות במשך היום בכל פעם שאני יושב/ לומד אני נרדם האם זה הוכח וכדאי להחליף כדור ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• יעילות כדור פאקסט 30
    משה
    17/04/2018

רציתי לדעת עד כמה יעיל הפאקסט 30 לטיפול החרדה חברתית ופחד קהל. האם יש משהו יעיל יותר ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תרופה לטיפול בחרדה

יניב רוזן
    20/04/2018

היי,
    פאקסט או סרוקסט הינה תרופה המיועדת לטיפול בחרדה ודיכאון, ונמצאה יעילה גם בהפרעות אחרות. ישנן תרופות נוספות המיועדות לטיפול בדיכאון שנמצאו יעילות גם בטיפול בחרדה. בנוסף, ישנן תרופות כמו קלוניקס ודומיו שעשויות לעזור מאד להתמודדות עם פחד קהל אך אלו תרופות ממכרות והשימוש בהן נעשה בצורה ממוקדת בלבד. חשוב להבין שכול אדם מגיב אחרת לתרופה ולכן צריך לבחון את הנושא ביחד עם הרופא הפסיכיאטר.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אטנט מפחית חרדה ודיכאון
    קלי
    16/04/2018

שלום, אני סובלת מadhd, חרדה חברתית ודיסתמיה שבאה לידי ביטוי בעיקר בהעדר מוטיבציה, חשק ועייפות (בדיקות רפואיות נעשו והכל תקין.) טופלתי בציפרלקס שהשפעתו דעכה במהלך הזמן, כרגע מטופלת בלוסטרל. אמנם אני משתמשת באטנט למטרת לימודים בלבד אך בניגוד למצופה הוא מפחית לי את החרדה, הדיכאון ומעורר מוטיבציה בצורה משמעותית.ידוע לי שבאירופה נהוג להשתמש באדרל כטיפול כזה אך בארץ לא שמעתי על כך. ידוע לי שתרופות ssri פועלות על סרטונין בלבד. האם יש תרופה הפועלת גם על ההנוירוטרנסמיטורים של האטנט?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אמפטמין

יניב רוזן
    20/04/2018

היי,
    האטנט כמו האדרל מכילות אמפטמין. תרופות אלו מיועדות להפרעת קשב וריכוז, אך נמצאו יעילות גם בהפרעות אחרות. מלבד הויוואנס שגם מכילה אמפטמין, אך פועלת בצורה שונה ומיועדת אף היא לטיפול בהפרעת קשב וריכוז, אני לא מכיר תרופות פסיכיאטרית המכילה אמפטמין. יחד עם זאת, כדאי להפנות שאלה זו לפסיכיאטר שתרופות זה תחום המומחיות שלו.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חוות דעת על מיינדופלמס לחרדות
    טל
    12/04/2018

יש לי חרדה קלה, לא משהו שמצריך טיפול תרופתי, אבל כן אשמח להשתחרר מהמועקה. חיפשתי דרכים והגעתי למיינדופלנס, האם זה באמת יכול לעזור לי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• מיידפולנס

יניב רוזן
    14/04/2018

היי,
    מיידפולנס היא אכן שיטה שיכולה להועיל וליצור אלמנטים של רוגע ושלווה. השיטה דורשת אימון מתמשך. אני חושב שגם ובמידה והולכים למטפל שעוסק במיידפולנס, חשוב עדיין לקבל ממנו גם הדרכה על שינוי חשיבתי והתמודדות נכונה עם החרדה.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חרדה חברתית חזרה אחרי שנים
    פאולינה
    10/04/2018

כשהייתי נערה הייתה לי כנראה חרדה חברתית, לחץ ודפיקות לב כשהגעתי לסיטואציה חברתית גדולה. בזמנו לא טיפלתי בזה אבל הצלחתי להתמודד וזה סוג של עבר מעצמו. בתקופה האחרונה, ללא סיבה נראית לעין, אני מרגישה שזה חזר, אותן התחושות עולות בי כשאני מגיעה לאירועים דומים.. אני כן מעדיפה להתגבר על זה לבד אם זה אפשרי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לטפל בחרדה לבד?

יניב רוזן
    11/04/2018

היי,
    חשוב להבין כי אדם שמנצח את החרדה גם עובר שינוי משמעותי בדרך החשיבה שלו, מפתח תפיסת עולם חדשה, אדפטיבית וגמישה, לומד לטפל בצורה נכונה באירועים שליליים, מפתח חוסן, עצמה, נחישות, אומץ, קבלה עצמית, הערכה עצמית, רוכש כלים התנהגותיים ועוד. במילים אחרות, משמיד לחלוטין את תשתית החרדה.
    ידוע על מעט מאד החלמה ספונטנית מחרדה חברתית. כן זה ייתכן, אבל זה אופייני יותר לילדים שחוו חרדה בצעירותם, וחוו שיפור משמעותי עם התבגרותם.
    לטעמי האישי חבל מאד להתמודד לבד עם ה"מפלצת" הזו שנקראת חרדה. חרדה יכולה להניע תהליכים שליליים רבים. על כן אני ממליץ כן לגשת לטיפול אצל מומחה התחום.
    יחד עם זאת, הבחירה היא שלך ולכן ניתן לנסות להיעזר בספרים שעוסקים בתחום ההתמודדות על החרדה. כמו? " לנצח את הפחד" ודומיו.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חברים חושבים שאני מעפנה
    יהל
    08/04/2018

אני לא אוהבת מסיבות מעולם לא אהבתי, אבל חברים אומרים לי שאני מעפנה, ואז אני הולכת בכוח וממש סובלת. אמרו לי שאולי יש לי חרדה חברתית, זה חייב להיות זה? לא יכול להיות שאדם פשוט לא אוהב מסיבות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לא אוהבת מסיבות

יניב רוזן
    08/04/2018

היי,
    באופן כללי ועקרוני ישנם אנשים שפחות אוהבים מסיבות. אין בזה שום דבר רע.
    במידה ואין את נמנעת או שמתקשה באירועים חברתיים אחרים סביר להניח שהכול בסדר.
    את יכולה לחפש באינטרנט שאלון לחרדה חברתית ולבחון את עצמך.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לא מצליחה לפתוח שיחה
    רעות
    03/04/2018

נסיעת אוטובוס שלמה אני יושבת מול בחור שנראה ממש ממש חמוד, למרות שמאוד רציתי לא הצלחתי לפתוח בשיחה, אפילו ההפך הגמור, לא הפסקתי לבהות בטלפון ולא הייתי מסוגלת להסתכל עליו... זה מאוד מתסכל אותי כי ממש רציתי אבל לא הייתי מסוגלת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תחילת שיחה עם זר

יניב רוזן
    05/04/2018

היי רעות,
    תחילת שיח עם אדם זרי ועוד בהקשר רומנטי זו בהחלט סיטואציה מאתגרת באופן יחסי. ניתן לעבוד על כישורים מהסוג הזה. סתם לדוגמה, לזהות את הסגנון של האדם לעל פי לבושו. ולהסתייע בזה ביצירת שיחה.
    בנוסף, אפשר לנסות ליצור מגע עיניים עם חיוך. הוא בטח ישים לב. יסתכל בחזרה, ואז אומרים בפשטות "היי, נעים מאד אני רעות". סביר להניח שיציג את עצמו, אפשר לתת מחמאה קטנה והשיחה יכולה להתפתח מפה.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בן 17 לא מוכן לקרוא מההגדה
    דורון
    01/04/2018

הבן שלי בן 17 לא הסכים לקרוא מההגדה בסדר. בדרך הביתה שאלתי אותו למה והוא אמר שהוא מתבייש, עכשיו זו המשפחה הקרובה שלו והוא מעולם לא התבייש לפני כן... האם סיבה לדאגה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• התנהגות הימנעותית

יניב רוזן
    05/04/2018

היי דורון,
    באופן עקרוני בלבד, ביישנות נקשרת לא מעט לחרדה חברתית משום שהיא יוצרת בחלק מהמקרים התנהגות הימנעותית. יחד עם זאת, צריך לבדוק מה היקף ההתנהגות ההימנעותית? האם היא מתרחשת בסיטואציות נוספות? בקבוצות עם ילדים מהכיתה ? וכו'. עוד חשוב להבין שההימנעות יוצרת וניזונה ממעגלים שליליים של חשיבה שלילית ורגש שלילי.
    לסיכום, לא צריך להיכנס לפניקה אלא לעקוב ולהעריך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חרדה חבתית וביישנות איך מתגברים?
    שואל
    28/03/2018

היי אני בן 28 בעל תואר שני בעל מראה ממוצע לא דוגמן ולא מכוער.
    הבעיה שמלווה אותי מאז שאני מכיר את עצמי זו מופנות ביישנות או בטחון עצמי בכללי, זה מתבטא בכך שאני לא מדבר הרבה בעבודה או בלימודים שהיו , לא מעז לשאול שאלות.
    לפעמים אני לא מעז לשאול או להגיד בעבודתי דעות שלדעתי נכונות עבור אנשים בעלי דרגה גבוה מימני במחשבה מי אני שאני שיחלוק על דעתו או יציע
    במחשבה שהדעה שלא לא תשנה כלום, מפחד שיתעלמו ממני או שיחשבו שאני ביישן.
    במפגשים משפחתיים אני כמעט לא מדבר במחשבה שהם מכירים אותי כמופנם ואם אני יתחיל לדבר יחשבו שקרה לי משהו.

אני ממש צריך עזרה אני מנסה זה כבר הרבה שנים למצוא פתרון או דרכים להתמודד ולהתגבר על הבעיה , אך איני מוצא,
    ד"א פסיכלוג ופסיכאטר לא עזרו.
    מי שמכיר את הנושא והצליח להתגבר על החברה החבתית אשמח לשמוע , באמת יכול לעזור.

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית בחרדה חברתית ורכישת כישורים חברתיים

יניב רוזן
    30/03/2018

היי,
    אין ספק כי עלייך לפנות למטפל קוגניטיבי התנהגותי אשר מומחה לטיפול בחרדה חברתית ורכישת כישורים חברתיים. אתה מוזמן לקרוא באתר שלי על הטיפול בנושא ועשרות רבות של משובים של מטופלים שהגיעו עם בעיה זהה.
    אז תזניח. ניתן ואפשר לטפל בבעיה.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סדר פסח אצל המשפחה של החבר
    ליסה
    27/03/2018

אז ההורים שלי נסעו לחג ואני הולכת לסדר אצל המשפחה של חבר שלי. זו פעם ראשונה שאני פוגשת את המשפחה המורחבת ואני ממש ממש בלחץ ובחרדה. אמנם אני מכירה את ההורים ואת האחים שלו אבל סבתות ודודות ואני ממש לחוצה איך אני יכולה להירגע ולא לעשות מעצמי צחוק?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• סדר פסח במקום פחות מוכר

יניב רוזן
    28/03/2018

היי,
    אף אדם לא נקבע על פי אירוע אחד. חשוב לציין שאנחנו נמצאים עם אנשים חדשים התכונות האישיות שלנו מוצנעות באופן טבעי. זה נורמלי. זכרי שאת שם עם בן זוגך. שתפי אותו בחששות שלך ובקשי שיתמוך בך ויהיה ער למצבך. כך שאם את לבד יבוא וישב איתך. ישב לצידך בשיחות קבוצתיות וכו׳. נסי לשמור על גישה חיובית. נסי להיות עצמך. אין באמת ממה לחשוש.
    בהצלחה, וחג שמח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• יש לי בעיה מה הסיבות לכך
    עדי
    21/03/2018

אני מאוד רוצה חברה אני יוצא למפגשים בלימודים יוצר שיחות נעימות מחבבים אותי אבל לא מבקשים ממני טלפון לא מעוניינות בהמשך ... יש לי חברים טובים אני נחשב אחלה בנאדם אופי נהדר אבל במפגשים ראשונים אני לא צולח שאלתי איך אפשר להעלות על הסיבה ? אני לא יכול להיות נחמד מאוד כדי שירצו אותי אני רוצה להיות אני ושיאהבו אותי מה דעתך ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לדעת לדחוף את עצמי

יניב רוזן
    25/03/2018

היי עדי,
    חשוב לשמור על חוק ההמשכיות וההדרגתיות. המשך באינטראקציות, והחל להעלות תכנים כמו איפה היית בסופש?
    לאן אתם יוצאים?
    והכי חשוב אתה גם יכול ליזום. בא לך ללמוד ביחד? בא לך ללכת לסרט? וכול דבר אחר.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• ביטחון מתפרץ יותר מדי
    אורי
    25/03/2018

קשיים חברתיים וחוסר ביטחון, אבל כשאני בסביבה נוחה או כשאני מרגישה בטוחה אז כל חוסר הביטחון נעלם ואני הופכת לבטוחה מדי, כך שאני יוצאת אפילו חוצפנית וגאוותנית... אחרי זה כשאני חוזרת הביתה אני משחזרת את מה שאמרתי ואיך אנשים הגיבו ואני מרגישה ממש רע וזה מכבה אותי לגמרי. למה לא מצליחה להגיע לאיזון?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• פיצוי יתר

יניב רוזן
    25/03/2018

היי אורי,
    מה שאת חווה נקרא פיצוי יתר. בגלל הקושי בסביבה מסוימת, את פועלת בסביבה הנוחה בחוזקה כדי לפצות על הקשיים,
    ובעצם ליצור מצג שווא כבור עצמך.
    את צריכה להבין כי אם יש לך את הכישורים בחברתיים להצליח, כפי שאת מפגינה היכן שאת מרגישה בטוחה, זה אומר שיכולות קימות אצלך. אי לכך ניתן להסיק כי הבעיה שלך היא חשיבתית.
    כלומר, בסביבה שאת לא מצליחה מלווה במחשבות שליליות ולכן נוצר חוסר הביטחון המתואר. אפשר לעשות עבודה בנושא הזה.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חברותית זורמת אבל לא מוצאת מענה בטיפול
    מיה.ג
    19/03/2018

היי,
    לי יש בעיה חברתית שלא הצלחתי לפתור בטיפול.
    אני חברותית זורמת תוך שניות יוצרת קשרים מתלהבים ממני אבל לא מצליחה לשמור על קשרים כך שכל קשריי שטחיים מגיעה לקירבה מהר משתעממת מהר וגם מי שממש רודף ליצור עימי קשר אני מנפנפת תכל׳ס אני בודדה נכון שאני יכול לצאת לפאב ותוך שנייה ליצור קשר אבל אני רוצה. קשרים אמיתיים . האם זה נובע מחרדה חברתית ? איך עושים שינוי ? מה מומלץ ? ובבקשה לא עוד טיפול בזבזתי מלא זמן וכסף בטיפולים ללא מענה הולם תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• העמקת קשרים חברתיים

יניב רוזן
    19/03/2018

היי מיה,
    לצערי בזבזת כסף על טיפולים ללא הצלחה משום שלא הלכת למטפל שמומחה בתחום הקשיים והחרדה החברתית. אין ביכולתי לפרוט תהליך של הבנת התנהגות חברתית ויצירת חברויות במסגרת הזו. יחד עם זאת אומר שיצירת ושימור והעמק קשרים , כולם דורשים סוג של עבודה. הטיפ שלי אלייך הוא להקפיד על המשך הקשר ביומיום. כלומר, להסתמס, להתקשר ללא סיבה ולהתעניין. ללמוד להכיר את האדם טוב יותר- חשיפה אישית, חשיפה רגשית וחוויות משותפות, כולם מסייעים בהעמקת הקשר.
    לטעמי את זקוקה למעט יידע והדרכה.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חרדה חברתית

almog
    24/03/2018

לאחרונה רק גיליתי כי הבעיה בי ובעצם הרחקתי ממני את חבריי ,מעוניינת להפתח לאנשים בלי מחסומים ושכן לעבוד על קשרים אמיתייים ויצירת חברויות שהפחד הכי גדול שלי הוא להיות לבד שמרגישה שקורה עכשיו
    איך אפשר להשתקם ?איך אפשר לחדש מחדש

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קשיים ליצור קשר עין
    גרגורי
    15/03/2018

אני מאוד מתקשה ליצור קשר עין ישיר עם אנשים בכלל ועם זרים בפרט. לא יודע ממה זה נובע, חוץ מביישנות כמובן. אשמח לעזרה ולעצה טובה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• קשר עין

יניב רוזן
    19/03/2018

היי גרגורי,
    ביישנות בחלק מהמקרים ממש גובלת בחרדה חברתית. עניין יצירת קשר עין נפוץ מאד, יחד עם זאת ניתן לפתרון באופן פשוט בקליניקה על ידי חיזוק מילולי בכול פעם שהמטופל מסתכל נכון על המטפל. לעתים זה לוקח מפגש יחיד לרכוש את המיומנות.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה