פורום חרדה חברתית - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו פחד קהל, קשיים ביצירת קשרים חברתיים, ביישנות מוגברת, פחד מדייטים, התקף חרדה, טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי ועוד

מנהל הפורום

פרופ` דניאל לומברוזו
פרופ' דניאל לומברוזו
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' דניאל לומברוזו ללא פרסום בפורום

• חתונה - שאלה אל הפרופסור
    עבור הפרופ`
    27/06/2022

היי פרופ',
    בקרוב (מאוד) אני מתחתן, רציתי לדעת אם ארגיש מעט התרגשות / חרדה קלה האם אתה ממליץ להשתמש בכדור קסנגיס, רק עבור יום החתונה.

אין לי חרדה חברתית אבל אני מתחיל להרגיש התרגשות קלה (טבעית) אין לי רגישות לתרופות, אני משתמש בפקאססט בעשרה חודשים האחרונים, אני מעל 30.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    חתונה - שאלה אל הפרופסור

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חרדה ופחד מלדבר ליד אנשים
    מזל
    09/06/2022

שלום לכם , אני מתקרבת לגיל חמישים ,וסובלת מחרדה ליד אנשים ,אני משתתקת ,לא מוציאה מילה מהפה ,מפחדת להגיד משהו שלא ישמע נכון ואז בתגובה יחשבו שאני טיפשה או שלא מבינה כלום מהחיים שלי ,אז אני מעדיפה לא לדבר רק להקשיב , זה מאוד מפריע לי אני נהיית אדומה מתחילה להזיע ששואלים אותי משהו ומצפים לתגובה ממני ,אני בקושי עונה מילה או שתיים , איך אפשר לעזור לי לדבר ,להרגיש בטוחה ליד אנשים שלא יקטינו אותי , גם בישיבות בעבודה מצפים ממני לדבר ואני מפחדת לדבר ,לומר משהו לא נכון ואז יגידו עליי שאני לא מבינה כלום , תודה על התשובה .

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    חרדה ופחד מלדבר ליד אנשים

הוספת תגובה

תמונה

• עולמך שני והמציאות סביבך.
    ד"ר דניאל לומברוזו
    08/05/2022

במציאות הראליסטית שבה אנו חיים אין רק רעים או רק טובים. רוב רובם של בני האדם אינו טוב או רע, שחור או לבן. רוב בני האדם , בדיוק כמו בעלי חיים אחרים, פועל על פי אינטרסים. בעלי האידיאולוגיות מהוים מיעוט שבמיעוט, שכן החיים מתנהלים על פי צרכים ולא על פי אידיאולוגיה כזו או אחרת. אתה חייב לשנות את תמונת העולם שלך ולהתאימה למציאות שבה לכל אחד מקום, גם לך.
    אולי תזדקק לתהליך ייעוצי קצר שיעזור לך להתגבר על תיסכוליך ולהתאים את תמונת העולם שלך, למציאות האמיתית סביבך.

לקביעת תור
    סגירה
    עולמך שני והמציאות סביבך.

הוספת תגובה

תמונה

• עולם מלא ברוע, אגואיזם ואינטרסים
    שני
    30/04/2022

אני רואה רוע בכל מקום, אנשים רעים אגואיסטים ואינטרסנטים שדואגים רק לעצמם גם בתוך המשפחה ,איך להתמודד עם הקושי והמחנק שבזה?😔😪

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה חברתית, בעיקר פחד קהל
    שפר
    16/01/2022

שלום, לדעתי אין טעם בטיפול התנהגותי בגילי, מעל 70. אחרי שנים של נטילת ויפאקס נגד חרדות אני מעוניין בתרופה שניתן לקחת רק לקראת ארוע מלחיץ כמו דיבור לפני קהל. אשמח לשמוע המלצתך.

הוספת תגובה

תמונה

• יש טעם רב בטיפול התנהגותי בבעייתך

פרופ` דניאל לומברוזו
    19/01/2022

יש טעם רב בטיפול התנהגותי בבעייתך גם בגיל 70 הנחשב כיום
    כ 55-60 של פעם. נסה, אולי תופתע. במקביל תוכל להעזר במקרים מסויימים המחייבים התערבות נקודתית מהירה לטווח קצר, בקלונקס 1-2 מ"ג, או קסנקס, שתיהן יעילות בהשפעתן הזמנית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כיצד אפשר להתמודד עם חתונה במקביל עם חרדה חברתית
    שרית
    04/01/2022

שלום.
    איך אפשר לעבור את החתונה שלך בשלום כשאת מתמודדת עם חרדה חברתית וכל האירוע סובב סביב אנשים?
    יש את הקושי של החופה מול כל הקהל, ובכלל לאורך כל הערב מהקבלת פנים ועד לריקודים.
    הגוף שלי מגיב בצורה פיזית עם רעידות, דופק מואץ, קושי נשימה וכל הבא ליד..
    האם כדי לקחת כדור הרגעה כמו קלונקס? או האם יש כדור אחר שמומלץ עבור זה?
    משהו שיכול להשפיע בצורה מהירה, שלא לוקח הרבה זמן..
    במידה וכן כמה זמן לפני כדאי לקחת? במשך כמה זמן משפיע הכדור? איך לדעת איזה מינון לקחת באופן חד פעמי רק עבור היום הזה?
    האם יש לכם עוד טיפים והמלצות לסיטואציה הזאת?
    הייתי מטופלת בעבר בכל נושא של החרדה חברתית cbt
    אבל באירוע טקס גדול כמו חתונה אני לחוצה וזה לא עוזר לי.
    אני מרגישה שאולי בלי כדור יהיה מאוד קשה להתגבר.
    לקחתי בעבר הרחוק גם כדורי הרגעה לתקופות לחוצות
    יש לי רק את החשש שזה לא יעשה אותי אדישה מדי ביום הזה
    או שזה יעשה סחרחורות או תופעות אחרות וביום של חתונה זה בעייתי.. והאם זה באמת ישפיע בצורה כזאת שזה יעלים את התופעות הפיזיות..
    מה עושים מה עושים.
    אני ממש אשמח להכוונה ולרעיונות.

הוספת תגובה

תמונה

• סבור שקלונקס שהינה תרופה המרגיעה חרדה ומשתייכת

ד''ר דניאל לומברוזו
    18/01/2022

אין ספק שחתונה מהווה ארוע משמעותח ביותר בחייך ולכן את גם מתרגשת מאד לקראתו, וזאת בנוסף לחרדה החברתית שיש לך. אני סבו שקלונקס (במינון 1-2 מ"ג), שהינה תרופה המרגיעה חרדה ומשתייכת למשפחת הבנזודיאזפינים שבה נכללת גם תרופות כמו – ואליום ודומיו, תעשה לך את העבודה. מזל טוב!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אי מסוגלות נפשית לחיפוש ומציאת עבודה
    סיגלית
    21/11/2021

בני בן 50! נשוי 12 שנים, ואב לארבעה, לפני שהתחתן עבד בעבודה מסודרת עם שכר גבוה כ 12 שנה. זמן קצר לפני הנישואים הוא פוטר על רקע חברתי, בגלל התקפי זעם ואי השתלבות. לאחר הנישואים התקשה למצוא עבודה וגם דחה כל עבודה שהוצעה לו. לבסוף מצא עבודה של פחות מחצי משרה לפעמיים בשבוע, עם שכר זעום, יש לו הכנסה קטנה נוספת מקצת עבודה באינטרנט. כמובן שמצב זה גורם לבעיות כספיות וכעסים מצד אשתו, שמוכיחה אותו שהוא לא מחפש עבודה. הוא סבל מילדותו מבעיות חברתיות, לא היו לו כמעט חברים, וגם בבגרותו הדבר לא השתנה. לאחרונה גם חווה תופעות של חולשה וכמעט עילפון עם רעד , וכל הבדיקות שעשה יצאו תקינות, מה שנראה כמו התקפי חרדה.
    כאימו, אני חושבת שהוא פשוט לא מסוגל נפשית להתמודד עם חיפוש עבודה . ושאלתי מה ניתן לעשות?
    אגב, בעבר היה בשיחות עם מספר פסיכולוגים, אבל לא נראה כל שיפור.
    האם מצבו הוא משהו שניתן לטפול? ואם לא מה ניתן לעשות?
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• חיפוש עבודה וחרדת כישלון

פרופ` דניאל לומברוזו
    30/11/2021

חרדה מכישלון מהווה מחסום מעשי ורגשי . כשלכך מתלווים גם קשיים חברתיים, המחסום נראה לעיתים כבלתי עביר בעליל. בנך זקוק לעזרה בחיפוש עבודה, תהליך קשה ומתסכל, בעיקר כשאין מקצוע מוגדר. בכדי לעזור לבנך צריך לפעול בשני מישורים: הראשון הוא עזרה וליווי בחיפוש עבודה ויש אנשי מקצוע העוסקים בהשמה והמתמחים בכך. המישור השני הוא העזרה הפסיכולוגית וזה לטווח הארוך, ויתכן גם טיפול תרופתי לטווח קצר. אני מציע לפעול בתחילה לקבלת עזרה בהשמה למציאת מקום עבודה מתאים. בהמשך יש להתחיל בליווי פסיכולוגי עם פסיכולוג קליני מוסמך. רצוי להתמיד עם מטפל אחד שכן החלפת פסיכולוגים מכשילה את הטיפול.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סובל מהפרעת חרדה ומרגיש שזה אזור הנוחות שלי
    אאאאאאאאא
    09/11/2021

שלום
    אני סובל מהפרעת חרדה מוכללת ואני מרגיש רווחים משניים כלומר כשאני מרגיש שאולי בא לי שהחרדה כן תישאר אולי כי זה אזור הנוחותת שלי וכי אני מקבל אמפתיה מה לעשות נגד זה? תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• אמפטיה לא מהווה אישור או קבלה

פרופ` דניאל לומברוזו
    15/11/2021

אמפטיה, היכולת להרגיש ולהבין את האחר, לא מהווה אישור או קבלה. כשמגיבים כלפיך באמפטיה, אין זה אומר שמקבלים את התנהגותך החרדתית. יש לראות את התגובה האמפטית כרגש של רחמים והגנה או ביטוי לרגשות אשם של הסובבים אותך. האמפטיה שאתה מקבל אינה רצויה, היא מחזקת ו"מעודדת" את החרדה. אין זה אזור נוחות, זוהי ביצה טובענית, שמאפשרת לחרדה להתפתח יותר ויותר. טוב היה אם היית מגייס כוחות, נחלץ ממנה ופועל לטובת עצמך, להשתחרר, להתפתח ולהתעצם. החרדה אינה חתול נחמד, זהו נמר דורסני שיש להלחם בו בכל מחיר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יצירת קשר במקום עבודה חדש
    משה
    10/10/2021

אני די חדש במקום עבודתי, יצא שיצרתי קשר ראשוני (לא רומנטי בשום צורה רק עמיתים לעבודה) עם מישהי, ואחר כך התרשמתי שהיא מאוד מרכזית בחברה, ואז תקופה ארוכה נמנעתי מליצור איתה קשר עין וכביכול התעלמתי ממנה כשהיא עברה ליד מקום הישיבה שלי גם כשכולם מסביבי היו איתה בשיחה אני המשכתי לעבוד , והיא מצידה לא פנתה אלי בכח . וכך נוצר מצב לא נעים

האם יש לכם פיתרון גנרי? :)
    אני חשבתי לשבת איתה לשתי דקות ולהסביר לה שכאשר גיליתי שהיא במרכז החברה כביכול השלכתי את החרדה החברתית שלי על יצירת קשר איתה, אבל אני לא בטוח כמה זה חכם

תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• תוך זמן קצר היחסים יחזרו להיות ברמה החברית הנורמטיבית

ד''ר דניאל לומברוזו
    17/10/2021

אין צורך להסביר ולהתנצל, אין גם על מה. כל מה שצריך הוא לחזור ולהתנהג בצורה נורמלית. להיות חביב וידידותי, להשתתף בשיחה ולא להתעלם, וכמובן לא לחזר. אני מניח שתוך זמן קצר היחסים יחזרו להיות ברמה החברית הנורמטיבית והמתח המיותר שאתה מרגיש, יתפוגג מעצמו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ציפרלקס לסרוקסט
    גלית
    22/08/2021

עברתי לסרוקסט אחרי 15 שנה הייתי מטופלת בציפרלקס שכבר לא עזר הרופא המליץ על סרוקסט 20 אבל התחלתי בחצי כדור 10 מפחד מתופעות לוואי אני כבר שבוע עם 10 מג סרוקסט מרגישה בסדר אבל יש לי כאבים איומים ברגליים בעיקר ברגל שמאל האם זה שייך להחלפת הטיפול?

לקביעת תור
    סגירה
    ציפרלקס לסרוקסט

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ברגליים

ד''ר דניאל לומברוזו
    21/09/2021

יתכן קשר בין הכאבים לנטילת סרוקסט בעיקר אם הכאבים נובעים מהתכוצויות שרירים ויתכן שנדרש שינוי במינון. כאבים מחייבים פניה לרופא המטפל ובדיקה רפואית על מנת לשלול או לאמת מקור אחר לכאבים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה חברתית טיפים איך להירגע
    חיטצמויצ
    24/07/2021

שלום
    יש לי חרדה חברתית יש לכם טיפים בשבילי איך להירגע?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• אין תחליף לטיפול במצבי חרדה

פרופ` דניאל לומברוזו
    10/08/2021

צר לי אך לא מטפלים במצבי חרדה באמצעות טיפים. כל הפרעת חרדה ובכלל זה חרדה חברתית מחייבת התיחסות מקצועית וטיפולית בהנחיית פסיכולוג קליני מיומן. טיפים יכולים להטעות, כשלאחר מכן חוזרים החרדה והמתח ביתר שאת. המבקש טיפים אינו מתכוון לטפל בבעייתו בצורה רצינית, הוא מבקש "גלולת הרגעה", וזה כבר סיפור אחר. אין תחליף לטיפול.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול cbt אצל םסיכולוג או פסיכותרפיסט
    לי
    25/02/2021

האם יש פסיכולוגים קליניים המתמחים בטיפול cbt?
    ואם כן, מה ההבדל בינם לבין מטפלי cbt שעוסקים בפסיכותרפיה?

הוספת תגובה

תמונה

• פסיכולוג או פסיכוטרפיסט

פרופ` דניאל לומברוזו
    11/04/2021

אתחיל מכך ש CBT הינה טכניקה טיפולית בתחום הפסיכולוגיה הקלינית, המחייבת התמחות סדורה. יש בטיפול CBT גם סיכונים שניתן לצפותם ולטפל בהם, אם יודעים כיצד. מדובר איפוא בהתמחות טיפולית המתבססת על רקע מקצועי רחב, רקע המהווה בסיס הכרחי בהכשרתו הפורמלית של הפסיכולוג הקליני המוכרת ע"י משרד הבריאות. פסיכוטרפיסט אינו מקצוע מוגדר הנלמד במוסד אקדמי מוכר, אינו מוכר ע"י משרד הבריאות ואינו ומחייב רישוי כלשהו. כל אחד יכול להכריז על עצמו כפסיכותרפיסט גם אם אינו בעל ידע כלשהו בתחום הפסיכולוגיה. וכמו שאף אחד לא יסכים לעבור פרוצידורה רפואית בידי מי שאינו רופא, כך גם בטיפול CBT המחייב את העוסק בו להיות איש מקצוע מוכר ומורשה בתחום הפסיכולוגיה הקלינית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה חברתית בגיל נוער
    לי
    25/02/2021

שלום רב,

איך מאבחנים חרדה חברתית אצל בני נוער וילדים?

לקביעת תור
    סגירה
    חרדה חברתית בגיל נוער

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה חברתית בגיל הנעורים

ד''ר דניאל לומברוזו
    05/04/2021

חרדה חברתית בבני נוער מתאפיינת בהמנעות מתמשכת מקשרים חברתיים, הכרת חברים חדשים, המנעות מהליכה לפעולות חברתיות המקובלות הגיל זה וכיו"ב. ישנם גם סימנים מוסתרים יותר לקיומה של החרדה כמו המנעות מכניסה לשרותים ציבוריים (כמו בבי"ס), המנעות מחשיפת הגוף ומפעילות בשעורי ההתעמלות ועוד. המרכיב הנצפה במצב זה הוא החשש מביקורת, שיפוט ו/או הערכה שלילית מצד האחרים. בכל מקרה לפני שמתחילים טיפול יש לבצע בדיקה פסיכולוגית, קלינית איבחונית לקביעת האבחנה ולשלילת אבחנות אפשריות אחרות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מניסיון אישי שלי- סדנא לפחד קהל
    חיים
    24/03/2021

שלום, אני עברתי סדנא לפחד קהל כולל טיפול קוגניטיבי התנהגותי וזה לא פתר לי את הבעיה, אלא הפחית אותה, אכן השימוש בפרולול עזר לי לחלוטין ופתר לי את הבעיה אך רק בזמן השפעת התרופה שהיא כ 6 שעות, אבל עם הזמן גיליתי שהתרופה הזו בשימוש ממושך מסוכנת ולכן אני מזהיר אנשים שלא לקחת פרולול/דראלין כי לי זה עשה בעיות עם הלב ונשימה, לאחר חיפוש ברשת מצאתי כתבות שונות הן באנגלית והן בעברית שהתרופה הזו למשל, פרולול שהיא למעשה חוסם בטא ידוע, נאסרה לשימוש בבריטניה בשל הסיכון הגובר לסוכרת 2 ולשבץ ואכן קיבלתי סוכרת אמנם התחלתית וכיום יש לי אסתמה של המאמץ וכל פעם שהדופק שלי עולה בשל פעילות גופנית אז יש לי הפרעות קצב לב ואין לי ספק שהאשמה בכדור הזה. נדמה לי שיש אפשרות להחליף אותו כנגד פחד קהל בתרופות מסוג SSRI אבל לא ניסיתי.

הוספת תגובה

תמונה

• רמוטיב וחרדה חברתית- מה עוזר?
    יוני
    10/01/2021

יש לי חרדה חברתית קשה האם רמוטיב יכול לעזור לי לחרדה חברתית ..
    ......................... . ...... .
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• רמוטיב (היפריקום)

ד''ר דניאל לומברוזו
    19/01/2021

רמוטיב היא תרופה על בסיס טבעי המופקת מתמצית צמח ההיפריקום (דרוש מרשם). תופעות הלואי קלות יחסית ועיקר השפעתה על מצבי דיכאון קלים, חרדה כללית, מתח, מצבי רוח משתנים וכיו"ב. לרמוטיב אין אינדיקציה ברורה לטיפול בחרדה חברתית מתמשכת כשלך, אך לדעתי שווה לנסותה לתקופה של 2-3 חודשים ולבחון את השפעתה עליך. כמו בכל טיפול תרופתי בחרדות אני מאד ממליץ להעזר במקביל בטיפול פסיכולוגי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה