בדיקת פפילומה מתחת לגיל 25

מנהל הפורום

ד"ר שרגא וקסלר
ד"ר שרגא וקסלר
053-4877812
לקביעת תור אצל ד"ר שרגא וקסלר
053-4877812 ללא פרסום בפורום

• בדיקת פפילומה מתחת לגיל 25
    קאמי
    01/11/2021

שלום,
    אני בת 21, שכבתי חד פעמית עם מישהי בתנוחת "מספריים" (כלומר שהיה מגע בין איברי המין שלנו). בדיעבד הסתבר לי שהיא מטופלת בפפילומה, כלומר שהייתה לה פפילומה שיצרה אצלה תאים טרום סרטניים ולפני שנה היא עברה הליך להסרתם. היא אומרת שהיא הולכת כל שלושה חודשים לביקורת רפואית ושהכל תקין ושאין לי מה לדאוג ושהסרטן שלה לא פעיל. אני עברתי בתיכון חיסון פפילומה אבל קראתי שמאז שהתחסנתי יצא חיסון טוב יותר, שמכסה יותר זנים של וירוס הפפילומה. קראתי גם שפפילומה היא וירוס מדביק מאוד ואני מאוד חוששת. מיהרתי ללכת לרופאת נשים, שלא הסכימה לעשות לי בדיקת פאפ בטענה שהקופה לא מאפשרת לפני גיל 25, היא עשתה בדיקה ידנית ואמרה שאין לי כלום ונתנה לי בדיקת דם ל-HIV. אמנם היא רופאה אבל לא נרגעתי כי הרגשתי שהיא לא לוקחת את המקרה ברצינות וכניראה לא מאוד בקיאה במין בין נשים (שכן לכל הידוע לי, HIV לא יכול לעבור במין בין נשים). וגם היא וגם רופאת המשפחה שלי לא הסכימו לכתוב לי מרשם לחיסון הפפילומה החדש. אני מתוסכלת ומפוחדת, במיוחד לנוכח הידיעה שפפילומה היא וירוס כל כך נפוץ, איך אוכל לוודא שלא נדבקתי לפני גיל 25 (אני באמת אמורה לחכות 4 שנים??) ואיך אוכל להימנע מלהידבק בהמשך? האם מבדיקה ידנית באמת ניתן לקבוע שאין לי פפילומה? והאם פפילומה באמת לא מדבקת לאחר טיפול?

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר שרגא וקסלר - 053-4877812

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת פפילומה מתחת לגיל 25

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אוסיף כמה פרטים

קאמי
    06/11/2021

אוסיף שקראתי ואכן HIV לא אמור לעבור במין בין נשים, ישנו תיעוד יחיד אי פעם של איידס שעבר בין זוג נשים (וגם המקרה הזה שנוי במחלוקת).
    ולגבי החיסון - אני יודעת על חברה שעבורה הוצע החיסון החדש למרות שחוסנה בחיסון הישן, מה דעתך בנוגע לזה? האם חיסון כזה עלול להזיק?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו