Hyperbaric Oxygen Therapy -

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• Hyperbaric Oxygen Therapy -
    יעל ש.
    25/12/2007

שלום לכולם,
    במסגרת ניסיוני למצוא טיפול אלטרנטיבי נתקלתי בטיפול בחמצן,
    Hyperbaric Oxygen Therapy
    האם מישהו מכיר את הטיפול והתנסה בו?
    אשמח לשמוע אם זה עזר,
    תודה!
    יעל

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    Hyperbaric Oxygen Therapy -

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול אלטרנטיבי -

ערן משה
    25/12/2007

לדעתי את מדברת על תא לחץ, את בטוחה שזה הוצע לך כטיפול למיאסטניה, קצת מוזר.
    אם אני לא טועה זה טיפול בתא שהוא עם חמצן בריכוז גבוה, בד"כ מטפלים בצוללנים לאחר תרדמת מעמקים, בחלוים עם זיהומים קשים של חיידקים שאינם גדלים על חמצן, מה שנקרא אנאירוביים, לא שמעתי על טיפול במחלות אוטואימוניות בחמצן בריכוז גבוה. תיבדקי טוב לפני שאת עושה טיפול כזה, זה לא עניין של מה בכך כמו רפלקסולוגיה או שיאצו, הנזק יכול להיות כבד מאד.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלטרנטיבי עוזר ? -

משה פיק
    25/12/2007

שלום יעל,
    1. כדאי שנדע איזו יעל היא השואלת ? הצעתי הקודמת כנראה לא תופסת .... אז אולי תוסיפו (את ויעל השניה), כל אחת את האות הראשונה של שם המשפחה כדי שנבדיל ביניכן ?

2. אולי כדאי שתפרטי בכמה מילים מהו תהליך הטיפול.

3. כאשר את שואלת "האם זה עוזר ?" למה את מתכוונת "עוזר" ?.
    אם את מתכוונת לשיפור בסימפטומים, מנסיוני רב השנים עם חולים לא מעטים ממקומות שונים ומשונים, אין כל טיפול אלטרנטיבי שגורם לשיפור בסימפטומים של המחלה. להרגשה הכללית ולהקלה ממצבי לחץ אולי כן, אולם לא לאורך זמן (אפקט הפלסבו).

בברכה
    משה פיק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תא לחץ למיאסתניה - יעל .ש.

יעל ש
    25/12/2007

שלום לכולם,
    אתמול בערב מצאתי את עצמי משוטטת באינטרנט בחיפוש אחר משהו נוסף שאני יכולה לעשות על מנת להיטיב ולהקל על הסימפטומים.
    מצאתי כתבה ועוד כמה אזכורים בנוגע לתא לחץ כטיפול במחלות אוטואימוניות ומיאסתניה גרביס,
    זהו הלינק עם המקרה שבו ניתן לראות כי טיפול בתא לחץ היטיב עם החולה בצורה משמעותית,
    http://www.alaskawellness.com/mar-apr00/mg.htm

http://www.gamnon.net/AG-NewHerbal/Glossary/H-HyperbaricOxygenTherapy.htm
    לינק למידע על תא לחץ בעברית

קישורים נוסף:
    http://www.drcranton.com/hbo.htm

נראה כי יש בעיות בריאותיות שונות שניתנות לטיפול בעזרת תא לחץ בהן גם הפרעות במערכת החיסון, מיד שלחתי את השאלה אליכם ואל טיפול בתא לחץ ברמב"ם, הנה התשובה שקיבלתי מהם:
    "בבירור עם דר' יצחק רמון, רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית
    ואחראי על הטיפול בתא לחץ בקריה הרפואית רמב"ם,
    טיפול בתא לחץ אינו עוזר למאיסתניה גרביס"
    אני תוהה אם טרשת נפוצה נמצאת ברשימה המחלות שניתנות להקלה מסוימת דרך תא לחץ ושאר הפרעות נוירולוגיות מדוע מיאסתניה גרביס, איננה? שלחתי אליהם שאלה נוספת יש לי תחושה שמומחה לכירורגיה פלסטית לא בטוח מבין במאיסתניה גרביס,

טיפול זה אינו מכוסה מבחינת עלות בביטוח הרפואי ולכן אני רוצה לדעת לפני שאני משלמת 100 דולר לשעה ששווה להתחיל ולבדוק את זה.
    משום מה אחרי קריאה והבנה של התהליך הפיזי המתרחש בתא לחץ אני מרגישה מסוקרנת עוד יותר.
    השבוע אני אערוך בדיקה גם בכמה מכוני תא לחץ בלוס אנגלס וכמובן אחזור אליכם עם עדכונים,
    אשמח לשמוע אם יש לכם עדכונים אליי,
    יעל ש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כתבה על תא לחץ -

יעל ש
    25/12/2007

תודה על המידע, אני מצרפת רק חלק מהכתבה המדוברת:

During this time, Kristin also received oxygen therapies administered by Dr. Rowen. Photo-Oxidation increased her energy levels; however, her veins were difficult to find so Hyperbaric Oxygen Therapy (HBOT:2) became the best choice for her. Increasing the oxygen saturation to her tissues through HBOT resulted in higher energy levels for Kristin. For MG this is crucial, because higher energy levels means less fatigue and less fatigue means fewer symptoms.

During the following six months, we also followed a program of colon and liver detoxification. Our entire family began to change our eating habits to include more fresh fruits and vegetables. Limiting meats, glutens, and excluding refined sugars and flours from our diet became a worthwhile challenge.

We continued a strict use of vitamin, mineral, and herbal supplements as well as alternative therapies. By June 1996, two years after Kristin's initial onset of MG, all of her symptoms diminished. When her stress level increased, however, she did become tired and her eyes drooped slightly.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ליעל ש.-

ערן משה
    26/12/2007

שוב כמו שכתבתי קודם, המאמר הזה רק מאשש את דבריי, אומנם חמצן בריכוז גבוהה מאושש את יכולת השריר לפעול, אך זוהי לא תרופה, זה שיפור זמני לסימנים ושימי לב לשאר המאמר, הכולל דיאטה מסוימת ודרך חיים מסוימת, לא מצוין איזה טפול קובנציונאלי קיבלה או לא קיבלה אז איםן כאן אפשרות להשוות בין יעילות הטיפולים והכי חשוב המשפט האחרון, אן קצת סטרס כל הסימנים חזרו.
    מניסיוני במאמרים רפואיים וכד', צריך לשים לב שכל הממצאים רשומים וכל נתוני ההשוואה כתובים כיאות ולא הבלטה של חלק הרצוי והסתרה של החלק המצוי כמו שלדעתי כאן.
    אם תעשי פילאטיס, מה שאני עושה כרגע, אומנם במצבי המזופת אני עושה רק הפעלה פאסיבית, אבל זה עושה את אותו דבר הזרמת חמצן לשרירי הנשימה והנשימה שלי באמת אחרי כן הרבה יותר טובה, אבל לאחר מס' שעות או מאמץ כלשהו הכל חוזר אחורה, ארז אני עושה את התרגילים עם המכונת הנשמה וזו גם הפעלה פאסיבית.
    לדעת יאין במאמר הנ"לך כל ניצוץ להצלחת טיפול בתא לחץ במיאסטניה, דרך אגב רמב"ם נחשב לאחד המרכזים הטובים בעולם בטיפול בתא לחץ בגלל הטיפול בקומנדו הימי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קריסטין מאלסקה -

משה פיק
    27/12/2007

שלום יעל,
    כאשר קראתי את הקטע ששלחת, מיד הבנתי על מה ועל מי מדובר.
    הכתבה היא על חולת מיאסטניה בשם קריסטין (בתה של לאורה פילמנהוף מאלסקה, ארה"ב).
    הסיפור של קריסטין קשור אלי מתחילת מחלתי בשנת 1998. כמוך, יעל ישבתי וקראתי כל מה שהיה בזמנו באינטרנט על המחלה והחולים בה.
    כאשר הגעתי לאתר של לאורה וקראתי את סיפורה על מחלתה של קריסטין ואת כל מה שעשתה אמה לאורה כנגד כל הסיכויים שהרופאים נתנו לה (תהיה כל חייה בכסא גלגלים מחוברת למכשיר חמצן)ויציאתה מסכנת חיים לתפקוד יום יומי דיי קרוב למצבו של אדם בריא, התרשמתי עמוקות, יצרתי קשר עם לאורה ושוחחנו ארוכות בנושא.
    בשנת 2000-2001 נסעתי לטיול בארה"ב וכללתי בו ביקור באלסקה שבה התארחתי (עם אשתי) אצל משפחת פילמנהוף למספר ימים והכרתי את קריסטין (היא הייתה אז בת 20) שהייתה בחופשה מלימודים ביבשת.כיום היא נשואה עם ילדה (למרות שאמרו לה שאסור לה להכנס להריון עקב טיפולים שהיא קיבלה בימייה הקשים במחלה).
    הסיפור הוא ארוך ומעניין, אני בקשר עם לאורה כל השנים ועוקב אחרי המשפחה המעניינת הזו, לאמר את האמת , יש משהו (אלטרנטיבי) שאני משתמש בו מאז הסיפור ששמעתי מלאורה על הטיפול בקריסטין שעזר לה לצאת ממצבה הקשה והוא "Essiac Tea" שמיוצר בקנדה לטוען שהוא עוזר למחלות שונות כולל סרטן בעזרת "ניקוי החימצון שבגוף" (או משהו דומה). התחלתי להשתמש בו בשנת 1999 ואני ממשיך עד היום (אני מיבא אותו ישירות מקנדה, לאחר שבמשך שנים קיבלתי אותו דרך ליאורה מאלסקה) אולי כ "אפקט פלסבו" ואולי לא.......

יעל, נסי כל מה שאת חושבת שיכול לעזור לך..... אולם אל תקחי סיכונים מיותרים.
    "כל חולה מיאסטניה שונה ואין שני חולים דומים , לא בסימפטומים ולא בטיפולים"

בהצלחה
    משה פיק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו