פורום אורולוגיה ילדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הרטבת לילה, אשך טמיר, זיהום בדרכי השתן, היפוספדיאס, אבנים בדרכי השתן, בריחת שתן, עקמת הפין, מומים מולדים, תסביב אשך ועוד

מנהל הפורום

ד``ר דוד בן מאיר
ד"ר דוד בן מאיר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר דוד בן מאיר ללא פרסום בפורום

• ציסטה לאחר בדיקה
    ניב
    12/04/2021

שלום הבן שלי בן 13 עבר בדיקת אולטראסונד אשכים וראו שייש לו ציסטה באשך השמאלי בקוטר של 0.7 רציתי לדעת בבקשה האם הציסטה גודלת? והאם הציסטה יכולה להוות לו בעיית פוריות.
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ציסטה לאחר בדיקה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• נטיה של האיבר עם עודף עור לאחר ברית מילה
    רון
    02/04/2021

לאחר ברית המילה שמנו לב שיש באופן משמעותי יותר עור בצד ימין ושהאיבר נוטה שמאלה (מצורפת תמונה)

נשמח לדעת אם זה מצב תקין, יסתדר מעצמו, מצריך טיפול או לא ניתן לריפוי?

תודה רבה !

תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נטיה של האיבר עם עודף עור לאחר ברית מילה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרדת הדבקות עורלה תינוק - שינוי צבע בכיפה
    יעל
    17/03/2021

שאלה
    בני בן שנתיים
    לפני שנה היינו אצל אורולוג בגלל שהאשכים לא תמיד היו בשק. הבדוקה תקינה. והדבר הסתדר מעצמו.
    במהלך הביקור. האורולוג אמר שיש הידבקות של העור. ופשוט משך את האיבר מטה וקילף מן כמו לכלוך שהיה נראה שם. ללא אלחוש.
    לאחר מכן היה ממש אדום הפס שמתחת לכיפה והוא אמר שבמשך שבוע במקלחת להמשיך למתוח כדי שלא ידבק שוב ולמרוח משחה וכך עשיתי. במשך חודשיים לפחות היה ממש כמו דימום בפס שמתחת לכיפה. הלכתי לרופא ילדים כי זה היה נראה לי מוזר. אבל הוא אמר שהוא מכיר את הפעולה וזה בסדר מה שהרופא עשה. אולי רק מלבד העובדה שלא עשה אלחוש והתינוק צרח. מאז שהפעולה הזו נעשתה אני שמה לב שהצבע של הכיפה לא כמו שהיה לפני. הכיפה כולה לבנה ואילו בקצוות יש צבע סגלגל. עברה כבר שנה מאז ואני חוששת שלא קרה איזה נמק או משהו. או שככה הצבע פשוט של הכיפה וזה תקין. הקטע שסגול זה רק במקום אחד בכיפה קרוב לקצה. האם צריכה לבדוק משהו. האם בגיל הזה אמור לעמוד לתינוק ? רק פעמיים ראיתי שזה היה. או שהוא קטן? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• היפוספדיאס וריפלוקס כלייתי בן חודש וחצי
    ענבר
    09/03/2021

שלום דר
    בני (בן חודש וחצי) נולד עם היפוספדיאס ברמה בינונית ורפלוקס כלייתי דרגה 5 לכליה ימין. היא כרגע קטנה יותר מכליה שמאל. ונראה שנפגעה, לא ידוע כמה לא עשינו מיפוי, השאלה אם יש מה לרוץ לעשות מיפוי. בכל מקרה ברצוננו להיפגש לייעוץ יותר מסודר כמובן. אבל עד אז אני אמא מודאגת לילד ראשון עם לא קצת אתגרים... מה עלינו לעשות? כרגע מקבל טיפול מונע. וכמה הדחיפות להיפגש אם יש מה לעשות כרגע ? תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• ריח של אמוניה מהשתן בן 5
    ‫אילת ‬‎
    04/03/2021

ד"ר שלום . יש לי ילד בן 5 שיש לו של אמוניה מהשתן.
    שאלתי היא כזו 1. איזה סיבה יכולה להיות שיש לו את הריח הזה מהשתן ? (הילד שותה הרבה מים)

לקביעת תור
    סגירה
    ריח של אמוניה מהשתן בן 5

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות לפני ניתוח מיאטוטומי - בן שנתיים
    גיא כספי
    10/01/2021

שלום רב למומחים
    בני בן שנתיים היה במעקב אורלגיה בעקבות "פין פוינט". במערב האחרון הומלץ ונקבע תור לניתוח מיאטוטמיה, על סמך גודל הפתח שלא גדל בלבד. טפו טפו אין דלקות וכיוון השתן בסדר.
    בחוות דעת נוספת שקיבלנו. נאמר לי שפתח המיאטוס גבולי ורצוי לנתח ואין חובה.
    ברצוני לדעת האם כדאי להמתין לפני הסכמה לניתוח במצב הנתון ?
    יש לי תור לחוות דעת נוספת בקרוב אך אשמח לשמוע את דעתכם ומניסיונכם.

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בחלק העליון של הפין
    דבי
    22/12/2020

בן 2.5. גמול מזה 3 חודשים. מתלונן בשבועיים האחרונים על כאבים בבסיס הפין (בחיבור לגוף) ועל כאבים בבטן התחתונה שמופיעים בסנכרון עם הכאב בפין. אין כאבים במתן שתן. מה יכולה להיות הסיבה לכך?

לקביעת תור
    סגירה
    כאבים בחלק העליון של הפין

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים, נפיחות ואודם באשך שמאל לילד בן 10
    שרית
    12/12/2020

שלום וברכה
    לפני ארבעה ימים בני בן ה10 התלונן על כאבים בבטן תחתונה בצד שמאל לאחר מנוחה הכאבים חלפו אך לקראת שעות הערב התחילו לו כאבים באשך השמאלי ללא נפיחות או אודם.
    בבוקר ניגשנו לרופאת המשפחה שהפנתה למיון.
    במיון כירורגית ילדים שלחה לאולטראסאונד על מנת לשלול תסביב אשך. באולטראסאונד שללו תסביב אבל ראו בקע שומני שלא גדל בעת מאמץ.שוחררנו ממיון עם המלצה לקביעה תור לעוד שבועיים.
    יום למחר עברו לילד הכאבים לגמרי.
    אתמול בשעות הערב שוב חזרו הכאבים באותו מקום והבוקר הבחנתי גם באודם ונפיחות ולכן פנינו שוב למיון.
    הפעם ראה אותו אורולוג שלח שוב לאולטראסאונד שם שוב שללו תסביב אך נכתב שבאזור האפידימוס נצפתה זרימת יתר.
    שוב שוחררנו ממיון הפעם עם המלצה למתן אנטיביוטיקה צפורל למשך חמישה ימים אפילו מינון לא נכתב במכתב השיחרור והרופאה במיון שכתבה מרשם ל500 מילגרם ,3 פעמים ביום למשך שבעה ימים, נאלצה לשנות את המרשם ל500 מיליגרם ,פעמיים ביום למשך חמישה ימים לאחר שראתה שזה מה שכתוב בהמלצות.
    כששאלתי את האחות ששיחררה אותנו מה האבחנה היא לא ידעה לענות לנו.
    אני לא רגועה בכלל, הילד הולך בפיסוק רגליים כי כל נגיעה באזור כואבת לו מאוד. מצד אחד היינו כבר פעמיים במיון והייתה הפוגה של יום אחד בכאבים אבל מצד שני האזור נפוח ואדום (מה שלא היה בהתחלה) והילד סובל מכאבים.
    אשמח לכל המלצה מה עליי לעשות?
    תודה מראש וכל טוב.

הוספת תגובה

תמונה

• בן 2.10 מרבה לבקש פיפי אך ללא הטלת שתן
    מיטל
    27/11/2020

שלום ד"ר
    בן 2.10 וגמול מגיל 2.2
    בשבועיים האחרונים מבקש לגשת לשירותים התדירות מאוד גבוהה. לעיתים כל 5-10 דקות. במרבית הפעמים עושה ממש מעט שתן או בכלל לא. לא נראה שכואב או שורף לו בזמן הטלת השתן.
    אין שינויים בהרגלי השתייה שלו.
    אודה לחוות דעתך. לא נראה כדלקת בשתן ואני מאוד בלחץ שזה לא תסמין של דברים חמורים מזה.

הוספת תגובה

תמונה

• השלכות של עורק טבורי יחיד
    מיכל
    23/11/2020

שלום רב, במהלך ההיריון התגלו שני כלי דם בחבל הטבור, עשינו סקירה מאוחרת, מאוד יסודית, כשהרופא ראה שיש שתי כליות הוא אמר שאם יש שתי כליות אז יש גם שחלות..(לתינוקת) לא הבנו מה זה אומר..ואז הוא אמר שכרגע הוא לא יכול לראות בגלל שזה קטן מדי.. (האם זה נכון שאי אפשר לראות בשלב כזה? שבוע 22) כשהיא נולדה היתה לה הפרשה לבנה בנרתיק במשך תקופה וגם החזה של היה נפוח..אמרו לנו שזה בגלל ההורמונים שלי. האם זה מלמד שהכל תקין? שיש לה שחלות ורחם?

לקביעת תור
    סגירה
    השלכות של עורק טבורי יחיד

הוספת תגובה

תמונה

• שלפוחית או גבשושית בפין לבן שלושה חודשים
    סיון
    01/10/2020

שלום
    הבן שלי בן 3 חודשים וחצי והופיע לו בפין ממש ליד החור שיוצא ממנו השתן מעין שלפוחית, לא בדיוק יודעת איך לקרוא לזה
    זה רך זה לא כואב או אדום או מציק לו
    אשמח לדעת מה זה ואם זה דורש טיפול
    תודה :)

הוספת תגובה

תמונה

• פספוסים מרובים אצל ילדה בת 9 מטופלת במינרין
    לבנת
    30/08/2020

בוקר טוב, ילדה בת 9 מקבלת מינרין מגיל 4 בערך, בהתחלה כדור שלם היום חצי כדור. עד היום עם המינרין מפספסת לעיתים במיטה. ללא הכדור מפספסת באופן קבוע.
    ברקע מום לבבי, עברה 2 ניתוחי לב עד גיל שבועיים וקיבלה פוסיד. בגיל חודש בערך הרופאים הפסיקו את הפוסיד. (קיבלה פוסיד להורדת בצקות שנגרמו מפרוסטין שקיבלה ללב)
    בנוסף, טופלנו במרפאה של ד"ר קושניר לטיפול בבריחת שתן בלילה עם הזמזם לא עזר בכלל כי היא לא מתעוררת מהצפצוף.
    בעיות ידועות (לא יודעת אם זה קשור) נוזלים באוזניים ושקד שלישי צריכה לעבור ניתוח בנובמבר.
    אף פעם לא בדקנו לעומק את עניין הכליות והשלפוחית. אשמח לשמוע תובנות בעניין או פשוט לחכות שזה יעבור...?
    תודה, לבנת

הוספת תגובה

תמונה

• נפיחות מסביב לעטרת הפין של תינוק
    חיים
    19/07/2020

שלום, הבן שלי בן 9 חודשים ושמתי לב שיש לו נפיחות מסביב לעטרת הפין (כמו חישוק), הנפיחות למעשה מסתירה את קצה העטרה התחתון, הנפיחות בצבע העור ואינה מפריעה לו, האם זה תקין?

הוספת תגובה

תמונה

• פוניקולוצל בבדיקת us האם צריך לנתח?
    מרינה
    30/06/2020

שלום רב,
    בני בן 13.5 הרגיש כאב מעל המפשעה בצד ימין, קיבלנו הפנייה לעשות אולטרסאונד ובבדיקה קיבלנו תוצאה שיש לו לוקולציה נוזלית צלולה בתעלה המפשעתית.
    בגודל 16*28*45 מ "מ (נפח כ 6.10 סמ"ק , ) המתאימה לפוניקולוצל.
    אשמח לדעת אם יש צורך לנתח והאם יש סיכוי לסיבוכים?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• היפוספדיאס אצל תינוקות וניתוח לפני גיל חצי שנה
    Sima
    28/06/2020

אצל בני בן ה-3 חוד' אובחן היפוספדיאס נאמר לי שיש צורך בניתוח, האם ניתן לנתח לפני גיל חצי שנה?

הוספת תגובה

תמונה