פורום אורולוגיה ילדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הרטבת לילה, אשך טמיר, זיהום בדרכי השתן, היפוספדיאס, אבנים בדרכי השתן, בריחת שתן, עקמת הפין, מומים מולדים, תסביב אשך ועוד

מנהל הפורום

ד``ר דוד בן מאיר
ד"ר דוד בן מאיר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר דוד בן מאיר ללא פרסום בפורום

• פוניקולוצל בבדיקת us האם צריך לנתח?
    מרינה
    30/06/2020

שלום רב,
    בני בן 13.5 הרגיש כאב מעל המפשעה בצד ימין, קיבלנו הפנייה לעשות אולטרסאונד ובבדיקה קיבלנו תוצאה שיש לו לוקולציה נוזלית צלולה בתעלה המפשעתית.
    בגודל 16*28*45 מ "מ (נפח כ 6.10 סמ"ק , ) המתאימה לפוניקולוצל.
    אשמח לדעת אם יש צורך לנתח והאם יש סיכוי לסיבוכים?
    תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פוניקולוצל בבדיקת us האם צריך לנתח?

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• היפוספדיאס אצל תינוקות וניתוח לפני גיל חצי שנה
    Sima
    28/06/2020

אצל בני בן ה-3 חוד' אובחן היפוספדיאס נאמר לי שיש צורך בניתוח, האם ניתן לנתח לפני גיל חצי שנה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• השתנה מרובה אצל ילדה בת 8
    דנה
    01/06/2020

שלום רב,
    בתי בת 8. ילדה מעט חרדתית לאחר שעברה בגיל ינקות ניתוח לב פתוח. כיום בריאה לחלוטין - המום תוקן.
    לאחרונה לאחר שהולכת למיטה לישון, קמה בין 5-10 פעמים משום ש"יש לה פיפי" ובסוף לפעמים הוא בכלל לא יוצא.
    יש לציין שהיא שותה מים ברגע שנכנסת למיטה, אך כך היה תמיד וזה לא היווה זרז להשתנה. היא טוענת שהיא מאוד צמאה.
    אשמח לשמוע את דעתך... המלצה מה לבדוק?
    בבדיקת תרבית שתן, נקייה ואין תולעים.
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    השתנה מרובה אצל ילדה בת 8

הוספת תגובה

תמונה

• תסביב אשך גיל 14.5 וניתוח חירום
    ערן
    27/05/2020

בני בן 14 עבר ניתוח חרום בשל תסביב אשך, לאחר חמש וחצי שעות מתחילת הכאבים. היינו בבית החולים תוך רבע שעה אבל לקח לרופאה 4 שעות להבין שזה זה. הוחלט להשאיר את האשך שלמרות צבעו הכחול לאחר התאוששות צבעו לפי הרופא לא היה כמו השני, אבל התאושש. שנינו לקחנו את זה מאד קשה ומודאגים הוא ראה את הרופא כשבועיים לאחר הניתוח וב"ה החתך מחלים. האם עכשיו הבן שלי צריך להיות במעקב אולטרסאונד או כלשהו? תודה מראש על תגובתך.

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים ואדמומיות בפין לילד בן שנתיים
    אלנה
    19/02/2020

ילד בן שנתיים חזר מהגן עם פין אדום ולא נותן להחליף טיטול צורח מכאבים ממה זה יכול להיות?

הוספת תגובה

תמונה

• עדכון לגבי מקרה דומה
    מיטל
    15/02/2020

שלום,
    מקווה שלכולם שלום:)
    קרובת משפחה שלי סובלת ממקרה דומה, רציתי להיוועץ עימך במה בסוף בחרתם?מה שלום הילדה? האם יש לכן המלצות והארות בנושא. תודה.
    מיטל

לקביעת תור
    סגירה
    עדכון לגבי מקרה דומה

הוספת תגובה

תמונה

• בליטה גדולה על הגיד מתחת לעטרה
    ניר
    30/01/2020

שלום וברכה
    תינוק בגיל ארבעה חודשים יש בליטה עודף עור מתחת לעטרה
    מאז הברית גדלה קצת (אורלוג אמר שזו רק בעיה אסטתית)
    מבקשים לדעת אם כדאי לתקן עכשיו ללא הרדמה אצל מוהל מומחה שהציע לבצע או לחכות
    והאם זה יפריע בעתיד או שלא בהכרח מבחינה אסתטית
    תודה מראש
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• בן 14 עם תכיפות במתן שתן
    דנה
    25/01/2020

שלום,
    אנחנו גרים בקליפורניה ובני בן ה 14 החל להתלונן לפני כמה ימים על תכיפות במתן שתן וקושי להתרוקן. הוא טוען שהוא מרגיש כל הזמן צורך לעשות פיפי ושהוא מרגיש כאילו יש לו משהו באיבר המין, כאילו משהו תקוע שם. הוא היה חולה לפני שבוע עם דלקת באוזן ולכן הוא על אנטיביוטיקה ( עשרה ימים). בדיקת שתן עם סטיק יצאה תקינה, שלחו לתרבית. אולטרסאונד דרכי השתן יצא גם תקין. בני לא מתלונן אף פעם סתם ואני לגמרי מאמינה שמשהו מאוד מציק לו. הוא מתלונן על חוסר נוחות. מה עכשיו?

לקביעת תור
    סגירה
    בן 14 עם תכיפות במתן שתן

הוספת תגובה

תמונה

• עורלה שנדבקה לעטרה לבן חצי שנה
    רמי
    14/01/2020

שלום, לבן שלנו בן החצי שנה נדבקה העורלה לעטרה, היא לא מכסה אותה אבל נדבקה לאיזור בתחתית העטרה. בטיפת חלב נאמר לנו שניתן לבצע הפרדה של האיזור ושבדרך כלל עושים זאת בגיל 5?
    בימים האחרונים שמנו לב לאדמומיות באיזור ושחלקים שהיו דבוקים החלו להפרד. האם מומלץ למרוח בשמן את האיזור ואם כן באיזה שמן?

הוספת תגובה

תמונה

• הפין של תינוק נדחף פנימה
    רוני
    20/12/2019

התינוק בין שלושה חודשים וחצי , איבר המין שלו נדחף פנימה , והוא יוצא רק דרך הלחיצה שלי .
    ממתין לתשובה

לקביעת תור
    סגירה
    הפין של תינוק נדחף פנימה

הוספת תגובה

תמונה

• אחרי שני ניתוחים והמצב מחמיר
    שירן
    17/12/2019

היי שלום אני אמא לילד בן שלוש מגיל 0 מטופלים אצלאורולוג מדהים מברזילי אך לצערי הוא איננו. לילד שלי גילו טרום לידה שיש אגן כליה מורחב גביעים. בגיל חודש עשינו מיפוי כליות. היה בתפוד 48 אחוז צד אחד וצד שני 52 גילו שיש רפלוקס בדרגה 3-4 עברנו ניתוח בגיל שנה וחצי אך לצערי הניתוח לא הצליח ניתוח אינדסקופי. בגיל שנתיים וחצי עברנו ניתוח נוסף לטיפול ברפלוקס אך הרפלוקס נשאר בדרגה נמוכה יותר. עברנו מיפוי כליות mg3 תפקוד 32 אחוז. ציסטוגרפיה עדיין ראו רפלוקס. עכשיו הילד בן שלוש וגילו חסימה כליתית בנוסף לרפלוקס ובמיפוי כליות mg3 התפוד ירד ל21 אחוז אשמח אם תכוון אותי לאן להמשיך קבעתי תורים למרפאות אך לצערי התורים רחוקים למאות חומרת המצב מוכנה להכיע לכל מקום בשביל הבריאות לילד שלי אבודת עצות אשמח להכוונה תודה ומעריכה מאוד..

הוספת תגובה

תמונה

• התלבטות לגבי היפוספדיאס שהתגלה בהריון
    הילה
    25/11/2019

אני בשבוע 21 להריון, עם שני ילדים בריאים בבית. בעובר התגלה ממצא של היפוספדיאס בדרגה בינונית (הפתח נמצא בערך במרכז הפין). מהתייעצויות שעשינו עד כה נאמר לנו בגדול שתמיד ניתן לתקן היפוספדיאס אחרי הלידה, גם אם זה כרוך בכמה ניתוחים. יחד עם זאת, התרשמנו מהקריאה פה שזה יכול להיות תהליך מאד ארוך, מלווה בסבל רב, ושיכולות להיות השלכות גם בעתיד. היינו שמחים לשמוע מהורים שעברו או עוברים את התהליך, כדי להבין קצת יותר את החוויה, מכיוון שאנחנו שוקלים אפשרות של הפסקת הריון. ניתן ליצור קשר איתי במייל hilagol@gmail.com. תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• חלופות למילה כטיפול בפימוזיס
    רונית
    09/11/2019

שלום רב,

בננו, בן השלוש, אינו נימול ואובחן כסובל מפימוזיס. שמענו על שתי חלופות למילה: dorsal slit ו-preputioplasty.

ממחקר (אינטרנטי) שביצענו עולה של-dorsal slit עלולה להיות תוצאה בעייתית מבחינה קוסמטית וכן ש-preputioplasty חדישה יותר, פחות רדיקלית, ותוצאותיה טובות יותר מבחינה קוסמטית.

(1) האם preputioplasty אכן עדיפה לדעתך?
    (2) היכן נוכל למצוא אורולוגים לילדים המיומנים בביצועה?

בתודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• שלפוחית ״רגיזה״ וכאבי בטן
    דניאל
    27/07/2019

שלום, בחודש האחרון יש לי שלפוחית ״רגיזה״ , יש לי פיפי כל שעה-שעתיים, לפעמים כל חצי שעה.
    אין לי צריבה ואין לי דם בשתן.
    עשיתי בדיקות שתן מורחבות והכל תקין- אין זיהום ואין דלקת.
    אני לא שותה הרבה מים (ליטר-2 ליטר ביום), ולא יוצאות כמויות גדולות מדי של שתן.

הייתי אצל אורולוג לפני מספר ימים והוא טוען שכל עוד בדיקות השתן שעשיתי תקינות , אין צריבה ואין דם - לא צריך להתרגש .
    בנוסף, לפני שנה עשיתי אולטרסטונד כיס שתן וכליות - והכל תקין.
    עשיתי גם לפני שבועיים בדיקות דם מורחבות והכל תקין, כולל כליות (סוכר קצת גבוה-103).

השאלה שלי- האם כמו שהאורולוג אמר לא להתרגש מזה יותר מדי , או מומלץ לעשות בדיקות נוספות?

יש לציין כמה דברים נוספים:

* אני בן 30
    * שותה כוס נס קפה אחת ביום
    * לא מעשן ולא שותה אלכוהול בכלל (גם לא בירה ולא יין)
    * בחודשיים האחרונים יש לי גם הרבה שלשולים, צואה רכה (לפעמים 5-6 פעמים ביום) והרבה גזים. בינתיים בבדיקות שעשיתי הכל תקין, צריך לעשות בדיקות דם וצואה נוספות.

הוספת תגובה

תמונה

• פין מסובב ילד בן 3.5
    הודיה
    06/06/2019

שלום לדוקטור. לבני הומלץ על ניתוח בגיל חצי שנה עקב פין מסובב 50 מעלות. מכיוון שהבנו שהבעיה היא אסתטית ולא תפקודית וגם הילד מטיל שתן בצורה תקינה החלטנו לוותר על הניתוח. שאלתי היא איך ניתן לדעת שלא יופיעו כאבים חלילה בעתיד בעת זיקפה או קיום יחסי מין? האם ניתן היה לקבוע כבר בגיל חצי שנה שהבעיה היא אסתטית בלבד ולא תפקודית? ומה יהיה ניתן לעשות באם יופיעו? כי הבנתי שלנתח בגיל מאוחר זה בעייתי .
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    פין מסובב ילד בן 3.5

הוספת תגובה

תמונה