פורום אורולוגיה ילדים - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הרטבת לילה, אשך טמיר, זיהום בדרכי השתן, היפוספדיאס, אבנים בדרכי השתן, בריחת שתן, עקמת הפין, מומים מולדים, תסביב אשך ועוד

מנהל הפורום

ד``ר דוד בן מאיר
ד"ר דוד בן מאיר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר דוד בן מאיר ללא פרסום בפורום

• הידרונפרוזיס קשה
    אוריאן גולן
    23/09/2021

שלום ד"ר
    בני בן ה3 חודשים אובחן עוד בהיותו עובר בכליה השמאלית ישנה הידרונפרוזיס קשה ( כ- 70 מ"מ). לאחר לדתו בוצע us לאחר מס ימים ובגיל חודש והממצאים היו דומים. לאחר 3 חודשים בוצע שוב us וmag-3 שם נצפה חסימה לא מלאה בupj תפקוד הכליה 54% ובus חל שיפור בהידרונפרוזיס ירד לכ- 20 מ"מ. האם במצב כזה יש צורך בניתוח בהקדם או שישנם דרכים נוספות לטיפול? בנוסף אשמח לדעת באיזה שיטה אתה מנתח תינוקות כאשר יש היצרות וחסימה בupj
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הידרונפרוזיס קשה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שינוי בצבע הפין והאם הצבע תקין
    רעות
    12/09/2021

שלום,
    האם הצבע תקין?
    תינוק בן 7 שבועות.
    תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שינוי בצבע הפין והאם הצבע תקין

הוספת תגובה

תמונה

• הקמת בפין אצל ילד בן 5
    נוגה
    30/07/2021

שלום רב,לאחר כאבים ושתן תכוף אצל בני , אורולוג בדק ואמר שחוץ מזה שצריך להרחיב את פתח הפעם יש גם לתקן עקמת שיכולה לגרום נזק בעתיד. האם זה ניתוח שכיח בגילאים כאלה, ? מה הסיכונים בניתוח כזה

לקביעת תור
    סגירה
    הקמת בפין אצל ילד בן 5

הוספת תגובה

תמונה

• פין קטן לילד בן 10
    אביגיל
    24/07/2021

בני בן 10 גבוה מאוד וחסון לגילו אך הפין שלו נראה לי ממש קטן כאילו לא גדל .. כשבני היה קטן זוכרת שראיתי זקפות אך לאחרונה לא.. מה לעשות? בטן תחתונה מעט נפוחה משומן )

לקביעת תור
    סגירה
    פין קטן לילד בן 10

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת יום בבת כמעט 5
    הדס
    23/07/2021

שלום,
    ביתי כמעט בת 5, מאז תהליך הגמילה, בסביבות גיל 3, אף פעם לא היתה תקופה יבשה ארוכה של מספר חודשים. בריחת השתן מתרחשת בעיקר לאורך היום וברדכ לא מחליפה בגדים ביוזמתה וטוענת שלא מרגישה..
    בנוסף, מאד רגישה ונדבקת רבות בתולעי מעיים.. כרגע, לאחר תקופה ארוכה של שימוש חוזר, מתרכזים בתזונה ללא מתוקים, היגנה, פרוביוטיקה, ויטמין C ופורמולה טבעית נגד טפילי מעיים.
    בתרבית השתן צוינה צמיחה דלה.
    אשמח להכוונה לצעדים נוספים לעזור לה.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבת יום בבת כמעט 5

הוספת תגובה

תמונה

• הסרת בדבקויות בפין לתינוק בן חודשיים
    נסטיה
    22/07/2021

שלום
    אתמול היינו אצל אורולוג עקב הדבקות , הוא עשה פעולה להסרת ההדבקות
    אמר לשים שמן תינוקות ולשטוף טוב את האזור
    האזור אדום מאוד וקצת נפוחהאם זה תקין אחרי הפעולה הזאת ?
    האם צריך לשים עוד משהו ? משחה כלשהי?
    כשאני מנקה לו את האזור עם צמר גפן ומים כל החתלה וכל החתלה שנייה שמה שמן תינוקות הוא ממש בוכה ....

הוספת תגובה

תמונה

• גוש באשך באזורו העליון
    יניב
    05/07/2021

שלום שמי יניב ויש לי גוש באשך שמאל כבר שנה שלמה , הגוש ממוקם באשך השמאלי בחלקו העליון בסמוך לראש האשך , מרקם הגוש קצת קשיח קצת רך גודלו כ 1.2 סמ , לפעמים הגוש דק מאד ולפעמים טיפה יותר עבה בעצם לפעמים בגודל או במרקם שונה לפעמים לא תמיד , במהלך השנה היו מידי פעם כאבים קלים שנסבלים כאב שנמשך בין 2-3 דקות עובר וחוזר אחרי כמה שבועות ב האשך עם הגוש מרגיש יותר גדול מאשך ימין ויותר "מלא" מאשך ימין , בימים האחרונים בלוטה אחת מתחת ללסת התנפחה לי קצת כאבה מאד ולאחר יום אחד לא כאבה בכלל והנפיחות ירדה אבל עדיין מרגישה יותר גדולה מהשאר , בנוסף חלק מהגוש דבוק לאשך עצמו וחלק לא דבוק כלומר לא כל הגוש דבוק לאשך עצמו , האם יש לי סרטן אני ממש מפחד רופאים מומחים אמרו לי שזה אולי ווריקוצל או ציסטה , אשמח לעוד חוות דעת מקצועית
    1. מה לדעתכם יש לי ?
    2. לאן זה נוטה שפיר או ממאיר
    3. ומה צריך לעשות לאיזה רופא ללכת עם בכלל .

לקביעת תור
    סגירה
    גוש באשך באזורו העליון

הוספת תגובה

תמונה

• גוש באשך שמאל כבר שנה שלמה בחלק העליון
    דוד
    24/06/2021

שלום יש לי גוש באשך כבר שנה באזור העליון בסמוך לראש האשך גודל הגוש כ1.2 סמ , עם אני סוג של מוחץ /מועך את הגוש הוא טיפה כואב האשך עם הגוש יותר גדול מהאשך בלי הגוש בחלקו האחורי וגם בכללי , לא יודע עם זה קשור אבל בלוטה מתחת ללסת שלי גדלה לפני יום ועכשיו זה טיפה פחות גדול , האם יש לי סרטן או שאני סתם פרנואיד ?????
    חזרו אליי למייל לא לטלפון למיילל !! לא לטלפון בבקשה זה ייקל עליי

הוספת תגובה

תמונה

• מערכת מאספת כפולה בשני הכליות כולל אגן כיליה מורחב 5 מ"מ
    לניר
    02/06/2021

שלום,
    אני בת 38 בהריון בשבוע 21 ובסקירה התגלה רושם לקיום מערכת מאספת כפולה בשני הכליות ורוחב אגן כיליה ימין ושמאל 5 מ"מ.
    מי שפיר ובדיקות גנטיות יצאו תקינות.
    מה המשך טיפול מומלץ ומה הממצאים אומרים?
    אשמח לתשובה מהירה.
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• דחיפות וצריבה לאחר מתן שתן
    אילונה
    19/04/2021

שלום, הבת שלי בת 11 סובל כבר 3 שנים מהתקפים הולכים ומתרבים של דחיפות וצריבה בשתן. כל פעם אנחנו שוללים דלקת. אין שום דבר בבדיקה פיזיקלית. שיא הצריבה/כאב הוא בבוקר לאחר השתן הראשון. המצב הזה מפריע לה בחיי היום יום ( מחסירה ימי לימודים בביה"ס, קשה ללכת איתה לטיולים) .
    אודה לכם אם תעזרו לי להבין למי לפנות ומה לבדוק כדי לעזור לבת שלי.
    תודה מראש
    אילונה

הוספת תגובה

תמונה

• דחיפות וצריבה לאחר מתן שתן
    אילונה
    17/04/2021

שלום, הבת שלי בת 11 סובל כבר 3 שנים מהתקפים הולכים ומתרבים של דחיפות וצריבה בשתן. כל פעם אנחנו שוללים דלקת. אין שום דבר בבדיקה פיזיקלית. שיא הצריבה/כאב הוא בבוקר לאחר השתן הראשון. המצב הזה מפריע לה בחיי היום יום ( מחסירה ימי לימודים בביה"ס, קשה ללכת איתה לטיולים) .
    אודה לכם אם תעזרו לי להבין למי לפנות ומה לבדוק כדי לעזור לבת שלי.
    תודה מראש
    אילונה

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה לאחר בדיקה
    ניב
    12/04/2021

שלום הבן שלי בן 13 עבר בדיקת אולטראסונד אשכים וראו שייש לו ציסטה באשך השמאלי בקוטר של 0.7 רציתי לדעת בבקשה האם הציסטה גודלת? והאם הציסטה יכולה להוות לו בעיית פוריות.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    ציסטה לאחר בדיקה

הוספת תגובה

תמונה

• נטיה של האיבר עם עודף עור לאחר ברית מילה
    רון
    02/04/2021

לאחר ברית המילה שמנו לב שיש באופן משמעותי יותר עור בצד ימין ושהאיבר נוטה שמאלה (מצורפת תמונה)

נשמח לדעת אם זה מצב תקין, יסתדר מעצמו, מצריך טיפול או לא ניתן לריפוי?

תודה רבה !

תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרדת הדבקות עורלה תינוק - שינוי צבע בכיפה
    יעל
    17/03/2021

שאלה
    בני בן שנתיים
    לפני שנה היינו אצל אורולוג בגלל שהאשכים לא תמיד היו בשק. הבדוקה תקינה. והדבר הסתדר מעצמו.
    במהלך הביקור. האורולוג אמר שיש הידבקות של העור. ופשוט משך את האיבר מטה וקילף מן כמו לכלוך שהיה נראה שם. ללא אלחוש.
    לאחר מכן היה ממש אדום הפס שמתחת לכיפה והוא אמר שבמשך שבוע במקלחת להמשיך למתוח כדי שלא ידבק שוב ולמרוח משחה וכך עשיתי. במשך חודשיים לפחות היה ממש כמו דימום בפס שמתחת לכיפה. הלכתי לרופא ילדים כי זה היה נראה לי מוזר. אבל הוא אמר שהוא מכיר את הפעולה וזה בסדר מה שהרופא עשה. אולי רק מלבד העובדה שלא עשה אלחוש והתינוק צרח. מאז שהפעולה הזו נעשתה אני שמה לב שהצבע של הכיפה לא כמו שהיה לפני. הכיפה כולה לבנה ואילו בקצוות יש צבע סגלגל. עברה כבר שנה מאז ואני חוששת שלא קרה איזה נמק או משהו. או שככה הצבע פשוט של הכיפה וזה תקין. הקטע שסגול זה רק במקום אחד בכיפה קרוב לקצה. האם צריכה לבדוק משהו. האם בגיל הזה אמור לעמוד לתינוק ? רק פעמיים ראיתי שזה היה. או שהוא קטן? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• היפוספדיאס וריפלוקס כלייתי בן חודש וחצי
    ענבר
    09/03/2021

שלום דר
    בני (בן חודש וחצי) נולד עם היפוספדיאס ברמה בינונית ורפלוקס כלייתי דרגה 5 לכליה ימין. היא כרגע קטנה יותר מכליה שמאל. ונראה שנפגעה, לא ידוע כמה לא עשינו מיפוי, השאלה אם יש מה לרוץ לעשות מיפוי. בכל מקרה ברצוננו להיפגש לייעוץ יותר מסודר כמובן. אבל עד אז אני אמא מודאגת לילד ראשון עם לא קצת אתגרים... מה עלינו לעשות? כרגע מקבל טיפול מונע. וכמה הדחיפות להיפגש אם יש מה לעשות כרגע ? תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה