קרינת רנטגן משהייה ממושכת ליד מכנות שיקוף ברכבת

פורום סרטן וקרינה נועד לתת לכם מידע על השפעות קרינה אלקטרומגנטית על הבריאות שלכם. פורום קרינה אלקטרומגנטית וסרטן עוסק בנושאי הקרינה הסלולרית, קרינת רדיו, איכות הסביבה, אנטנות סלולריות, נזקי בריאות ועוד

מנהלי הפורום

רם דישון
ד"ר דני וולף
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• קרינת רנטגן משהייה ממושכת ליד מכנות שיקוף ברכבת
    מירב
    13/06/2018

שלום,

אני בהריון בשבוע 28 (חודש שביעי).

היום נסעתי ברכבת, וחיכיתי בין 15-20 דקות בתוך התחנה במרחק של כ-12 מטרים להערכתי ממכונת השיקוף של התיקים, שכידוע עובדת על קרינת רנטגן.

יש לציין שמהמקום בו שהיתי כל הזמן הזה, ראיתי את הפתח ממנו יוצאים התיקים דרך הוילון שנמצא בקצה המכונה. רוב הזמן לא עמדתי ממש מול פתח המכונה, אלא באלכסון ממנה, אך יכולתי לראות כאמור את הפתח ממנו יוצאים התיקים.

אני מאוד מודאגת בקשר לעובר ולהריון במיוחד בשל העובדה שהחשיפה שלי לא הייתה רגעית, אלא ממושכת - כאמור בין 15-20 דקות.

אשמח לדעתכם.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• לא קרה דבר. הקרינה ממוקדת מאד.

רם דישון
    14/06/2018

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• המשך שאלות

מירב
    16/06/2018

תודה רבה על התשובה.

כתבת לי שהקרינה ממוקדת ולכן אין בעיה. בחיפוש שעשיתי בפורום מצאתי תשובה שלך למישהי אחרת, בה כתבת שיש זליגה מזערית של קרינה.

1. האם המרחק של 12 מטרים הוא מרחק גדול מספיק כדי לא להיות בטווח של הקרינה המזערית שדולפת? ומה לגבי שהיה של מספר דקות במרחק 3-6 מטרים?

2. האם הקרינה יוצאת בעוצמה גדולה יותר כשהוילון של התיקים נפתח? כששהיתי שם, הרבה תיקים עברו והוילון זז רוב הזמן וכאמור עמדתי במיקום בומיכולתי לראות את הוילון והתיקים, אם כי באלכסון.

אני מאוד מאוד מודאגת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אינני מכיר את המכונה לעומק,

רם דישון
    16/06/2018

אך לו אני הייתי צריך לתכנן אותה, הייתי בונה אותה עם וילונות כפולים. הדאגה היא לא למישהו שעומד וממתין לתיק שלו או סתם נמצא ליד, אלא לעובדים שיושבים לא רחוק 8 שעות רצופות. תאמיני שהמשרד להגנת הסביבה (נדמה לי שהוא האחראי לזה) בודק תקופתית את הזליגה על מנת לוודא שאין בעיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו