שאלה בנושא שמירת היריון

פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית עוסק במגוון מחלות הקשורות לסביבת עבודה. פורום תאונת עבודה, רפואה תעסוקתית נועד לעזור לכם בנושאי: מחלות ריאה, סרטן, נכות, אובדן שמיעה, אובדן כושר עבודה, מחלת עור, אסטמה.

מנהלי הפורום

ד"ר מרק-אלן לוי
ד"ר טמיר גפן
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלה בנושא שמירת היריון
    אנונימית
    13/03/2018

שמירת היריון לאחר 2 ניתוחים לפרוסקופיים
    דיון מתוך פורום הריון ולידה
    שמירת היריון לאחר 2 ניתוחים לפרוסקופיים
    15:01 11/03/2018 | מאת אנונימית

שלום,
    קצת היסטוריה עלי:
    אני בת 33 ויש לי אסטמה.
    היריון ראשונה- לידה בניתוח קיסרי בשל לידת עכוז.
    היריון שני- בחודש שלישי החלו דימומים ונאלצתי לשכב ולנוח עד הלידה. לידה טבעית.
    היריון שלישי- לפני כשנה עברתי ניתוח לכריתת חצוצרה בעקבות היריון חוץ רחמי. כתוצאה מכך לאחר שנה של נסיונות כושלים להיכנס להיריון, נאלצתי לעבור טיפולי ivf. לאחר הפריה ראשונה נקלטתי.
    היריון רביעי- בשבוע 7 עברתי ניתוח לפרוסקופי בשל תסביב שחלתי: תסביב מלא מצד ימין ותסביב חלקי מצד שמאל.
    כיום, כחודש אחרי הניתוח עדיין יש לי כאבים לרוב בצד ימין, ובבטן התחתונה. רק כשאני שוכבת הכאבים עוברים.
    אני עובדת במרחק של כ 55 קמ מהבית, ונוסעת באמצעות 2 אוטובוסים לכיוון. העבודה היא משרדית ולרוב בישיבה אך לחוצה מאוד. אחרי שלושה שבועות מהניתוח חזרתי לעבודה ואחרי יומיים הרופאה שלחה אותי לנוח בבית, כי הכאבים המשיכו להיות חזקים.
    האם לדעתך לאור המפורט, יש לי סיבה מוצדקת לבקש שמירת היריון?
    סליחה על האורך ותודה מראש על התשובה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שמירת היריון

ד''ר טמיר גפן
    13/03/2018

שמירת היריון נקבע על ידי רופא נשים במידה ויש סכנה לעובר או לאם. רופא תעסוקתי נכנס לתמונה רק במידה וחשיפות בעבודה מסכנות את בריאות העובר או בריאות האם או סוג העבודה מסכן את העובר או את האם. עבודה משרדית לא מסכת לא את האישה ולא את העובר לכן אין סיבה תעסוקתית לשמירת היריון. כך שהחלטה היא לגבי שמירת היריון אמורה להיות מבחינת רופא נשים.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• בהמשך לתשובתך- שמירת היריון

אנונימית
    13/03/2018

רופאת מעקב היריון ממליצה על שמירה גם עקב עברי הניתוחי והכאבים המתמשכים וגם בגלל המרחק נסיעה לעבודה. האם הסיבות הנל לא מספיקות לשמירה? או שמא אין בכלל צורך בהחלטה/ מכתב של רופא תעסוקתי בשביל ביטוח לאומי בנושא זה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שמירת היריון

ד''ר טמיר גפן
    13/03/2018

במידה ורופא נשים ממליץ על שמירת היריון והוא מוכיח שהסיבה מוצדקת מבחינה רפואית אין צורך באישור נוסף של רופא תעסוקתי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה אחרונה

אנונימית
    13/03/2018

הרופאה היא זאת שהפנתה אותי לרופא תעסוקתי אוחי בכדי לקבל גושפנקא אל מול המוסד ביטוח לאומי. יש לי תור מחר, הייתכן שזה בזבוז זמן?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שמירת היריון

ד''ר טמיר גפן
    13/03/2018

כאשר ישנה המלצה של רופא נשים שהוא הקובע אין צורך בהמלצת רופא תעסוקתי (הרי גם כך רופא תעסוקתי לא יכול לקבוע בתחום שמירת היריון למעט מקרים שציינתי).

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תודה רבה!

אנונימית
    13/03/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו