זקוקה עזרה בשלוש שאילות

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• זקוקה עזרה בשלוש שאילות
    אימא
    07/05/2017

שלום,
    יש לי כמה שאילות, אבל בשביל להקל גם לאיש מקצוע דיטה הוד שיינבלט ולעצמי, אני יחלק את השאילות.

הילד בן 10, לומד בחינוך מיוחד. בערך כי חודש בביה"ס יש שומר חדש. אנחנו מכירים את המשפחה של השומר ואת השומר עצמו. אחד מהדיירים (שכנים) שלנו, הוא אח של השומר.
    השומר החדש, סיפר למשפחתו (לדיירים שלנו) שהוא עובד בחינוך מיוחד ושהילד שלי נמצא שם. ביום רביעי בבוקר, בכניסה לביה"ס, השומר שואל אותי "איך אתם שומעים טלוויזיה בבית? הוא לא מסוגל לשמוע רעש." למחרת, השומר אומר לי "אני חושב אתם צריכים פסיכיאטר לילד, הוא סובל מחרדות". הסיטואציה הזאת לא תשנה אותי על הילד שלי, כי רק אני מכירה את הילד שלי הכי טוב! אבל, שאילתי: מה הזכויות שלנו מול מערכת החינוך וחברת ביטחון במצב הזה? תודה וסליחה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    זקוקה עזרה בשלוש שאילות

הוספת תגובה

תמונה

• שומר בבית הספר שמטריד

דיטה הוד שיינבלט
    22/05/2017

שלום, ניכר כי אתם חווים הטרדה מסוימת מצידו של השומר.
    ראשית, הדיווח שלו לגבי הימצאותו של בנך בבית הספר לחינוך מיוחד מהווה של החיסיון. כנראה שלא הוסברה לו הרגישות בנדרשת בשמירה על בית ספר מיוחד.
    הערותיו לגבי הרעש והפסיכיאטר מוגזמות גם הן.
    לא הייתי פונה ישירות לחברת הביטחון אלא להנהלת בית הספר. מה שחשוב הוא שיפסיק את ההתנהגות, ורצוי גם שיתנצל. יכול להיות שהוא מטריד באופן כזה גם הורים או אולי ילדים אחרים. ויש להביא לידיעתו כי ההתנהגות מטרידה.
    אני בטוחה שהנהלת בית הספר יבינו את הפנייה וידאגו ליחס רגיש והולם.
    מקווה שהעניין יטופל בהקדם,
    דיטה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השמך לשאילה שנייה

אימא
    22/05/2017

שלום ותודה על תגובתך לשאילה הראשונה.
    שאילה השנייה, הילד שלי עכשיו בכיתה ד'. קשה לו בכיתה בגלל איש הצוות שהוא לא אוהב בכיתה וילד אחד שצורח על הילד שלי בכיתה. כשאני דיברתי על זה עם המורה, הם אומרות אחרת (וזה להמרות שאני אישי ראיתי איך הילד שלי הרגיש מאוים מילד שבכיתה ואישי שמעתי איך אותו הילד צורח על הילד שלי). הביטחון של הילד שלי בירידה. אשמח לשמוע, אם אני יכולה לבקש לעביר את הילד שלי לכיתה בוגרת יותר לשנה הבא? במקום שיעלה לכיתה ה', שיעלה לכיתה ו'. לפי הגיל הוא כמעט בין 11. תודה וסליחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר כיתה אפשרי

דיטה הוד שיינבלט
    24/05/2017

שלום יוליה,
    ילדים רבים על הספקטרום מתנהגים באופן שאינו נאות או נוח, לא תמיד חברתי.. ולכן, הסיכוי שימצא ילד שלא יהיו לבנך יחסים טובים איתו, קיים לצערי גם בכיתה אחרת.
    השיקולים במעבר כיתה צריכים להיות בעיני גם ההתאמה ברמת הכיתה, כלומר פרטנרים אפשריים, גם אם לא כולם - שיש ביניהם התאמה ברמת הלמידה וברמה החברתית - תקשורתית - שפתית. כמו כן, ההיכרות עם הצוות , החום וההבנה שיש ביניהם. אם בנך מסתדר טוב עם הצוות או רב הצוות, מעבר כיתה יכול להיות מאוד מטלטל עבורו. גם העזיבה של החברים, מעבר למקום חדש.. הכיתה אינה רק השמה, היא סוג של בית שני, לאורך 4 שנים כבר, עם הכרות מעמיקה בין הסובבים בה. שינוי עלול להיות מפרק או מערער, יכול לגרום לירידה בביצועים.
    אני משערת שהשלמה עם המצב אינה פתרון, קבלה של הלקות של האחר אולי תסייע מעט. כדאי לשבת עם המחנכת ולחשוב על תוכנית התנהגות שתסייע ליצירת ההפרדות בין השניים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו