בדיקת מי שפיר בזמן שאני לוקחת מדלל דם

מנהל הפורום

ד"ר ניר רם דובדבני
ד"ר ניר רם דובדבני
053-4877787
לקביעת תור אצל ד"ר ניר רם דובדבני
053-4877787 ללא פרסום בפורום

• בדיקת מי שפיר בזמן שאני לוקחת מדלל דם
    ש
    07/01/2019

שכחתי לציין בפני הרופא כי אני מזריקה מדלל דם lovenox 40mg/0.4ml מדי לילה לפני בדיקת מי שפיר.(אני מתגוררת בקנדה, והבדיקה נעשתה על ידי רופא שאינו הרופא המטפל, ונראה שהם לא ידעו מראש על מדלל הדם). אין לי הפרעה בקרישיות דם, אך הרופא רשם לי בתחילת ההריון את מדלל הדם בשל היסטוריה של שתי הפלות בטרימסטר הראשון. אני מודאגת, כי הפעם האחרונה שהזרקתי היתה כ12 שעות לפני הבדיקה, ולפי מה שקראתי, לרוב ההמלצה היא להפסיק את הזריקות/מדללי הדם כ24-48 שעות לפני. נאמר לי לא להזריק בערב שלאחר הבדיקה ולחזור להזריק כרגיל למחרת בערב. כמו כן, כמובן, אם יש דימום כבד, לפנות למיון. רציתי להבין יותר את הסיכונים.

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר ניר רם דובדבני - 053-4877787

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מדללי דם ודיקור מי שפיר

ד"ר ניר רם דובדבני
    07/01/2019

שלום,
    יש הנחיות שונות לגבי הפסקת מדללי דם לפני פעולה פולשנית.
    בבית החולים בו אני עובד מבקשים להפסיק אספירין 3-4 ימים לפני למרות שבאנגליה היינו מבצעים סיסי שילייה ללא הפסקה.
    לגבי הקלקסאן ( lovenox), בדרך כלל ממליצים לא להזריק ביום שלפני והיום הדיקור למרות שאם היית צריכה לקבל אפידורל אז במינון כזה היה מספיק 12 שעות.
    לגבי הסיכונים בדיקור תחת מדללי דם היינו מצפים לדימום סביב
    הדיקור עצמו , אם בכלל, וסביר להניח שאם לא קרה בשעות הראשונות אז "יהיה בסדר".

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מדללי דם ודיקור מי שפיר

ש
    07/01/2019

המון תודה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו