חשש לטוקסופלזמה - שאלה חשובה

מנהל הפורום

ד"ר ניר רם דובדבני
ד"ר ניר רם דובדבני
053-4877787
לקביעת תור אצל ד"ר ניר רם דובדבני
053-4877787 ללא פרסום בפורום

• חשש לטוקסופלזמה - שאלה חשובה
    טליה
    11/05/2019

ד"ר שלום רב,
    אני בשבוע 15 להריון , לפני מס ימים דלת הבית נשארה פתוחה וייתכן ונכנס חתול וטייל על שיש המטבח שלי ורחרח או נגע בקערה שממנה אכלתי. האם נדבקתי בטפיל? אין לי נוגדנים לטוקסופלזמה. החתול מוכר לשכונה ומטייל פה בין הבתים ויש שכנים שמאכילים אותו. הבנתי שחתול מפריש את הטפיל שבועיים שלושה ואז מחוסן לכל אורך חייו. מה דעתך המקצועית בעניין? יש סיבה לדאגה?
    תודה מראש

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר ניר רם דובדבני - 053-4877787

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• טוקסופלסמה

ד"ר ניר רם דובדבני
    11/05/2019

אכן חתולים מהווים גורם ,"מאכסן" לטוקסופלסמה אך לא כל חתול מפריש את הטפיל כל הזמן.
    ממליץ לרחוץ היטב את כל האיזור שבו שהה ( שמישהו אחר יעשה את זה). ולבדוק נוגדנים. במידה וחיובי יש לפנות לייעוץ זיהומי.
    במידה וחיובי יש צורך לקבל אנטיביוטיקה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתי ניתן לעשות בדיקת דם שתראה את ההדבקה אם היתה כזאת?

טליה
    11/05/2019

תודה רבה על המענה המהיר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מעקב

ד"ר ניר רם דובדבני
    11/05/2019

הייתי בודק מחר ומבצע מעקב אחר המעבדה תחילה פעם בשבוע. בהמשך מרווח לפעם בחודש כשהבדיקה שלילית לנוגדנים.
    אני רוצה להדגיש ( כמו שאת ציינת ) רוב הסיכויים שהחתול הספציפי אינו מפריש את הטפיל לכן אין צורך להכנס לפאניקה. יותר מזה, רוב האנשים שנדבקים נדבקים בכלל מאכילת בשר לא מבושל.
    תגשי מחר לבדיקת נוגדנים ותפני לייעוץ זיהומי מסודר על מנת לקבל הנחיות להמשך המעקב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה על המענה המהיר ד"ר . אפעל עפי הצעותייך .

טליה
    11/05/2019

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו