שבוע 35 וצירים מוקדמים

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שבוע 35 וצירים מוקדמים
    ליה
    18/11/2019

שלום רב,
    הריון ראשון,אני בשבוע 35+0 ובמוניטור עוברי נצפו צירים לא סדירים. במיון נתנו לי עירוי נוזלים ולאחר מכן ראו כי הצירים התרחקו זה מזה.
    נכנסתי לבדיקת רופא. מי שפיר, שיליה תקינים. יש מחיקה 60% ואין פתיחה. ראש העובר במצג ראש, צוואר אחורי שמור מקבל אצבע ראש s3. רחם בטונוס לסירוגין.
    מה המשמעות של מחיקה 60% בשלב זה של ההריון? האם אצליח לסחוב עד שבוע 38? האם הריאות של העוסר בשבוע 35 בשלות בהנחה שתהיה לידה מוקדמת או שעלי לבקש לקבל זריקת צלסטון להבשלת הריאות?
    מציינת כי שוחררתי ממיון בבי"ח עם המלצה לשתיה מרובה בלבד. האם עלי לנוח או שאני יכולה להתנהל בצורה שגרתית? האם מותר לקיים יחסים במצב כזה או רצוי להימנע? חוששת מאוד מלידה מוקדמת והשלכותיה. אני בעצמי נולדתי פג בשבוע 30 כך שאני מודעת לסכנות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות

ד``ר ניר רם דובדבני
    20/11/2019

הניהול שהוצע לך סביר, היות ומקובל לא לעצור לידה מעבר לשבוע 34.
    כך גם לגבי צלסטון למרות שינן דעות שונות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה על תשובתך ושאלה נוספת

ליה
    20/11/2019

שלום רב,
    מודה לך מאוד על תשובתך.
    שאלה נוספת: באיזה שבוע הריאות של העובר מספיק בשלות על מנת שהוא יוכל לנשום בצורה עצמונית ללא חיבור לחמצן לאחר הלידה? האם לדעתך רצוי לקבל זריקה להבשלת ריאות בשבוע 35 במקרה שתהיה לידה מוקדמת?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובות

ד``ר ניר רם דובדבני
    20/11/2019

אם אין סכרת הריון אז הריאות בדרך כלל בשלות. לגבי צלסטון, יש רופאים שהיו נותנים בין שבוע 34 ל37 אך רק במידה והסיכון ללידה מוקדמת גבוה. אצלך, על פי מה שהבנתי הצוואר עדיין סגור יחסית.
    אני באופן אישי לא הייתי נותן למרות שתשמעי דעות שונות לכך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו