הנקה

רוצה לדעת על הנקה? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי הנקה. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
הנקה היא האכלה של תינוק או ילד קטן בחלב אם ישירות מהשד. לתינוקות יש רפלקס מציצה שמאפשר להם למצוץ ולבלוע חלב מיד עם היוולדם. רוב האימהות יכולות להניק למשך כחצי שנה או יותר מבלי להיעזר בתחליפי חלב לתינוקות או במזון מוצק.

מהם יתרונות ההנקה? הנקה ידועה כמשפרת את בריאות התינוק, מסייעת למניעת מחלות ואפילו מקטינה את ההוצאות הכלכליות על תזונת התינוק.

יתרונות ההנקה לתינוק הם:

1. ערך תזונתי גבוה. ערכו התזונתי של חלב האם גבוה בהשוואה לכל חלב אחר. בנוסף, הקולוסטרום (החלב הנוצר בשד בימים הראשונים שלאחר הלידה) עשיר במיוחד בחלבונים ובנוגדנים החיוניים בחודשי החיים הראשוניים נגד מחלות ויראליות. הרכב חלב האם משתנה תוך כדי ההנקה ובמשכה.

2. ניקיון. חלב האם נקי יותר מחלב הניתן בכלי אוכל.

3. מקור לחיידקים פרוביוטיים. חלב האם הינו מקור מצוין לחיידקים פרוביוטיים, דוגמת לקטובצילוס, העשויים להגן מפני תחלואה במיוחד מפני מחלות מעיים. ידוע כי בחלב האם מצויים גורמים ביפידוגניים, המעודדים את צמיחתם של חיידקים אלו.

4. קשר אם-תינוק. פעולת הנקה מבטיחה לתינוק מגע ישיר עם האם, דבר התורם לביטחונו העצמי ולרוגע הגופני והנפשי שלו.

5. מניעת שלשולים, עצירות, זיהומים ועוד.

יתרונות ההנקה לאם:

1. האצת כיווץ הרחם לאחר לידה ואיבוד פחות דם לאחר הלידה.

2. הפחתה משמעותית בסיכון לחלות בסרטן השד, הרחם והשחלות בקרב נשים המניקות תקופות ארוכות.

3. סיכוי נמוך יותר לבריחת סידן והפחתה בכמות השברים בעצם הירך לאחר גיל המעבר.

4. שריפת קלוריות התורמת לחזרה לגזרה - עד 500 קלוריות ביום בהנקה מלאה.

5. חיסכון ניכר בהוצאות כספיות - הנקה היא בחינם.

6. חיסכון בטרחה ובהתעסקות עם תחליפי מזון לתינוקות - הרתחות, ניקוי בקבוקים, חימום או קירור חלב, קניות ועוד.

7. זמינות וניידות תמידית - הארוחה מוכנה בכל עת בטמפרטורה הנכונה, אין סכנה "להיתקע" עם תינוק רעב בלי אוכל.

תזונה בהנקה. מאכלים מסוימים עשויים להשפיע בצורות שונות על תינוקות. כמעט כל מה שהאם אוכלת ושותה מגיע גם לתינוק דרך החלב. גם הדברים הבריאים, אך גם המזיקים, לכן חשוב לשים לב לרגישויות של התינוק ותגובותיו למאכלים ומשקאות שונים, לשם הימנעות (זמנית) ממזונות העלולים לגרום לו לשלשול, עצירות, גזים וכאבי-בטן, ערנות ועצבנות או ישנוניות יתרה.

על האם להקפיד בזמן הנקה על אספקה נאותה של חלבון ויטמינים ומינרלים. באם המזון אינו מספק את הדרישה היומית, מומלץ לאם לשקול נטילת תוספים תזונתיים. גם אם תזונת האם לא מכילה את כל אבות המזון החיוניים הרי שהתינוק עדיין יקבל את כל צרכיו בחלב האם, אולם והיה והאם מצויה בתת תזונה ממושכת, אין ספק שהדבר ישפיע על איכות החלב שלה.

במהלך הנקה מותר לאם לאכול מגוון רחב של מזונות מהם הומלץ לה להימנע בזמן ההריון דוגמת "ג'אנק פוד" או מזונות המכילים חומרי שימור וצבעי מאכל - אין סכנת העברתם לתינוק.

בנוגע לקפאין, אם הוא נצרך על ידי האם בכמויות מתונות (עד שלוש כוסות קפה ליום) לא ישפיע לרעה על ההנקה. צריכה מרובה של קפאין בקפה, תה (ירוק ורגיל), קולה, שוקולד, ותרופות מסוימות עלולה לגרום לאי שקט של האם שיקרין על אי שקט בתינוק.

אלכוהול מותר במינון נמוך בלבד, שכן הוא עובר דרך החלב לתינוק. צריכה במינון נמוך אינה מזיקה, אולם גם תועלת אין בכך. לכן אם כבר שותים אלכוהול מומלץ עד שעתיים לפני ההנקה. סיגריות תמיד מזיקות, שכן הניקוטין עובר לתינוק דרך חלב האם וגורם לעליה בסיכון להתפתחות מחלות שונות כמו אסטמה, דלקות אוזניים ושיעולים.

צריכת קטניות, שום, כרוביים ומזונות חריפים ומתובלים על ידי האם תגרום לגזים אצל התינוק, לכן, בזמן ההנקה מומלץ להוציאם מהתפריט. בנוגע לדיאטה, מותר לרזות בזמן ההנקה אם מבצעים דיאטה מאוזנת ומתונה. מומלץ להתחיל את הדיאטה להרזיה רק לאחר כשלושה חודשים מהלידה ולהיוועץ עם איש מקצוע לגבי התפריט המתאים. שתייה מרובה ככלל מטיבה עם ייצור החלב ולכן מומלץ לשתות הרבה לאורך היום (10 כוסות שתייה).

מהי הנקה נכונה? כל האימהות המניקות תרות אחר טיפים ועצות כיצד להניק נכון את בנם/בתם. להלן כמה טיפים בסיסים וחשובים להנקה נכונה:

1. אחיזת התינוק. בעת הנקה, לאחר שהתינוק פתח את פיו לרווחה והשד הוכנס לפיו, יש לבדוק שהוא אוחז בו בצורה נכונה - רוב העטרה שמסביב לפטמה, ובעיקר החלק שליד סנטרו, צריך להיות בתוך פיו, כך שתנועות החליבה של הלשון "יסחטו" את אגני החלב שמאחורי העטרה.

2. אווירה. חשוב לדאוג לאווירה נוחה, שקטה ורגועה במקום בו מתבצעת ההנקה.

3. תחושת העור. חשוב לתינוק לחוש את עור גופך, הפשיטי אותו וחבקי אותו אל עורך. עורך מפריש את הורמון האהבה (אקסיטוסין) המופרש גם בהנקה. תינוקות המרגישים את עור האם על עורם מחפשים את השד יותר, הם במקום הטבעי לינוק.

4. הנקה בלי הגבלה. אפשרי לתינוקך לינוק כמה שירצה, אל תשכחי כי היניקה היא לא רק בגלל החלב, היניקה גם מרגיעה אותו ונותנת תחושה של בטחון, קרבה, משחררת גזים, מסייעת לפעולות מעיים ועוד.

מה תפקידה של יועצת הנקה (מדריכת הנקה)? נשים רבות נעזרות בשרותיה של יועצת הנקה על מנת לשפר את ההנקה ולהתמודד עם בעיות שונות. יועצת הנקה היא בעלת ידע רב בהנקה ובאפשרותה לתת מענה לכל השאלות המתעוררות סביב ההנקה כמו:

1. בעיות בהנקה: גודש, הצמדה נכונה של התינוק לשד, תנוחות הנקה, דלקות בשד ופטמות פצועות.

2. יועצת הנקה מלמדת כיצד להניק תאומים, תינוק מאומץ או תינוקות בעלי צרכים מיוחדים.

3. יועצת הנקה מסבירה על שילוב הנקה עם תוספת תחליפי חלב אם.

4. יועצת הנקה עוזרת בלימוד הדרכים להגברת ייצור החלב.

5. יועצת הנקה מלמדת כיצד לבצע את השילוב בין עבודה והנקה.

6. יועצת הנקה מלמדת כיצד להקל על תינוקות המתקשים לינוק.

7. יועצת הנקה עוזרת גם בנושאים כגון: תזונה נכונה בהנקה, בעיות בעליה במשקל, שאיבת חלב, גמילה מהנקה ותמיכה בנשים מניקות.

כאבים בהנקה. לעתים בעת ההנקה האם חשה כאבים. חלק מהאימהות מתלוננות על כאבים כגון דקירות בשדיים וחום גבוה. כאבים וחום בעת הנקה בדרך כלל נובעים מדלקת או זיהום. לאם הסובלת מבעיות אלו יתכן שיש חסימה בשד. במקרים אלו, תחילה על האם להניק את התינוק אף יותר מהצד הכואב כדי לשחרר את החסימה והדלקת. אם הכאב לא עובר תוך יום יומיים - יש לגשת לרופא לקבלת אנטיביוטיקה - אגב, אפשר להניק עם אנטיביוטיקה. כמו כן, האם יכולה ליטול כדורים משככי כאבים לחום ולכאב ולעשות עיסוי עדין במקום הכואב בזמן ההנקה.

ישנם מקרים אחרים בהם האם חשה כאב חזק ושורף בפטמה הנמשך תוך כדי היניקה ומספר דקות אחריה. אחת הסיבות השכיחות לכאב שורף מסוג זה היא צורת התפיסה של השד/פטמה בפי התינוק. לעתים אמהות לא ממש שמות לב כיצד התינוק תופס, והוא יכול לתפוס בצורה מאד "מרושלת". בדרך כלל, למידה כיצד לתפוס נכון את השד בעת ההנקה יכולה לפתור את הבעיה. הסיבה לכאב מסוג זה יכולה להיות גם פטרייה, אך אם אין סימנים חיצוניים זה פחות סביר.

תחליפי חלב לתינוקות. לעתים הנקה לא מתאפשרת עקב תרופות שהאם נוטלת, כאבים שהיא חווה במהלך הנקה וכו'. לשם כך נוצרו תחליפי חלב לתינוקות. בארץ קיימים כיום שלושה סוגים עיקריים של תחליפי חלב לתינוקות: מטרנה, סימילאק ואופטימיל. כל היצרנים מספקים תחליפי חלב בפיקוח מדעי ובהשגחה רפואית מתמדת.

בשל החשיבות העצומה שיש לשנת החיים הראשונה להתפתחותו התקינה של התינוק לילד בריא מבחינה פיזית וקוגניטיבית לכל שכבת גיל יש תחליף חלב המותאם לו, על פי הצרכים המשתנים של שכבת הגיל הספציפית. החלוקה העיקרית היא בין גיל הלידה לבין גיל ששה חודשים, לאחר מכן בן גיל ששה חודשים לגיל שנה, והשלב השלישי מגיל שנה ומעלה. יש לציין כי לתינוקות שנולדו פגים, או תינוקות שיש להם חוסר מאובחן בברזל, קיימים בשוק מוצרים ייחודיים נוספים.

הנקה וגזים. תופעת "התינוק המוגז" היא תופעה מוכרת מאוד. נשים רבות נמנעות במהלך הנקה ממזונות רבים מחשש שיגרמו לגזים ואי נוחות אצל תינוקן. ישנם מזונות מסוימים הנחשבים לגורמי גזים, אולם ההוכחה המחקרית להשפעת מזונות אלה שנויה לגמרי במחלוקת. ברוב המקרים שבהם תינוקות לא הגיבו טוב למזון כלשהו בתזונת אמם המניקה, מדובר היה ברגישות ייחודית למזונות מסוימים, ולא ניתן להרכיב רשימת "מזונות אסורים" המתאימה לכולן.

כמו כן, חלק גדול ממקרי כאבי הבטן והגזים אצל תינוקות לנשים מניקות נובעים מטכניקה לא נכונה של הנקה. למשל, תפיסה לא נכונה של השד, או תינוק שלא מקבל כמות מספקת של חלב עשיר בשומן בהנקה שאינה מרוקנת את השד.

שאיבת חלב אם. נשים מיניקות שחוזרות לעבודה ואינן מעוניינת לוותר על המשך ההנקה מוצאות את עצמן מול הצורך לשאוב חלב ולאחסנו מבעוד מועד. להלן כמה טיפים בסיסיים לאימהות בנוגע לשאיבת חלב אם.

1. כמה פעמים שואבים? מומלץ לשאוב בהתאם לצרכיי התינוק כלומר, שאיבה כתחליף ליניקה. לדוגמא: אם פספסת שלוש הנקות, מומלץ לשאוב שלוש פעמים בכדי להתאים לצורכי התינוק.

2. איך שואבים? עסי את השד ידנית לפני שאיבה. במידה ואת שואבת מצד אחד שאבי שבע דקות והפסיקי. לאחר ההפסקה שאבי שוב למשך חמש דקות והפסיקי שוב. לסיום, שאבי עוד שתיים-שלוש דקות אפילו אם לא יוצא כלום, רק בכדי לגרות את הגוף לייצור מספיק של חלב.

במידה ואת עושה שאיבה מלאה משני הצדדים, שאבי במשך שבע דקות את הצד הראשון ואז במשך שבע דקות את הצד השני. לאחר מכן, שאבי במשך חמש דקות את הצד הראשון ובמשך חמש דקות את הצד השני.

לסיום, שאבי שלוש דקות בכל צד, בשאיבה זו, אין צורך ליזום הפסקה שכן, כל שד נח בזמן השאיבה של הצד השני. יתכן ויהיה צורך בפחות זמן על מנת לשאוב את הכמויות הרצויות.

3. כיצד מאכסנים חלב אם. הכלל החשוב ביותר באחסון חלב אם, הוא להכיר את החלב שלך, לדעת מה הטעם שלו ומה הריח שלו, כך תוכלי לדעת בצורה הטובה ביותר אם הוא טוב להנקה. ניתן להסתמך גם על הריח של החלב, לחלב מקולקל יהיה ריח חמצמץ. הצבע שלו אינו מדד אמין במיוחד שכן צבע יכול להשתנות בהתאם למאכלים שונים. את החלב, ניתן לאחסן בשקיות חלב (מהסוג שנמכר בחנויות) או בבקבוקים או מיכלים סטריליים.

תנוחות הנקה. באיזו תנוחה הכי כדאי לבצע את ההנקה? בעיקרון, במהלך ההנקה גוף התינוק צריך להיות צמוד לאם. עם זאת ישנם תינוקות שהתכרבלות בחיקה של האם אינה נעימה להם בראשית חייהם, והם מעדיפים לינוק כשגופם פרוש וצווארם מתוח. כדאי לבדוק תנוחות שונות עד שמגיעים לתנוחה בה התינוק נראה רגוע. בכל התנוחות צריך שהתינוק יינק כך שפניו מביטות ישר קדימה יחסית לגופו, ולא מופנות הצידה מגופו, כלומר, שלא יצטרך לסובב את ראשו כדי להגיע לשד. ישנן כמה תנוחות הנקה, שנועדו להבטיח את הנוחות המרבית לאם ולתינוק:

1. תנוחה קלאסית. בתנוחה הקלאסית התינוק שוכב לרוחב האם מלפנים בקו אופקי (או מעט אלכסוני), והיא תומכת בראשו ביד אחת, ובגופו ביד השנייה. יעילות תנוחה זו תלויה באחיזה נכונה של התינוק "בטן לבטן", כך שפיו ייגש ללא מאמץ אל הפטמה.

2. תנוחת פוטבול. בתנוחת הפוטבול שוכב התינוק תחת זרוע האם, כך שראשו ניצב מתחת לשד ואילו רגליו מבצבצות מאחוריה (כאחיזת כדור פוטבול). יש תינוקות המתקשים לינוק בתנוחה הקלאסית ומצליחים לינוק רק באופן זה. זוהי גם התנוחה המומלצת להנקת תאומים בו זמנית, שכן באופן זה הם אינם מפריעים זה לזה. יש אמהות לתאומים המניקות תאום אחד בתנוחה הקלאסית ואת התאום השני בתנוחת הפוטבול, כך שהאחרון משעין את ראשו על רגלי הראשון.

3. תנוחת השכיבה על הצד. בתנוחה זו שוכבת האם על צדה במיטה והתינוק שוכב אף הוא על צדו כשפניו אליה ופיו נצמד לשד ("בטן לבטן"). יד האם הקרובה אל התינוק מקיפה את ראשו וגבו ותומכת בו שלא יתגלגל. מיניקות רבות מוצאות את התנוחה הזאת כנוחה ביותר לגב, וכן כמפחיתה עייפות.

אגב, בתנוחה הקלאסית ובתנוחת ה"פוטבול" ניתן להיעזר בכרית הנקה (בצורת חצי סהר או פרסה ארוכה) התומכת בתינוק ומקלה על האם להחזיקו. בהנקת תאומים כמעט שאי אפשר להניק בלעדיה, שכן האם זקוקה לשתי ידיים פנויות כדי לקרב כל אחד מהתאומים אל השד.

4. שכיבה על הגב. אם זרם החלב היוצא מהפיטמה גדול וחזק מדי, עד כדי כך שהתינוק משתנק, אפשר לנסות להיניק כשהאם שוכבת על גבה, והתינוק שוכב עליה (על בטנו) ויונק נגד כוח המשיכה (מצב הגורם להאטה בזרימת החלב).

כורסת הנקה. על מנת להקל על תנוחות ההנקה, מיוצרות כיום כורסאות הנקה מיוחדות. כורסת הנקה מיועדת במיוחד לנוחות האם בזמן ההנקה. היא משמשת גם ככסא נוח, ורהיט לבית או לחדר התינוק. קיימות כורסאות הנקה מסתובבות, נשכבות, מתנדנדות ועוד. הכל כדי שלאם יהיה הכי נוח להניק.

הנקה בהריון. ישנה דעה רווחת כי במהלך הנקה לא ניתן להיכנס להריון. בתקופת ההנקה המחזור ההורמונלי משתנה בגלל הפרשה עודפת של הורמון החלב הנקרא פרולקטין, הידוע כהורמון המפריע לקיומו של תהליך הביוץ. ההנחה היא כי בתקופת ההנקה לא מתרחש ביוץ ולכן לא קיימת אפשרות להתרחשות הריון. מדובר בהנחה בעייתית, כיוון שגם כאשר מתרחש ייצור פרולקטין ברמות נמוכות מאוד עדיין ייתכן קיומו של ביוץ מבלי שהדבר ייוודע לאישה עד המועד האמור של הופעת הווסת או עד אבחון ההריון. אם כן, הנקה לא מונעת ב-100% הריון, ונשים רבות נכנסות להריון בזמן שהן מניקות.

במהלך ההריון טעם חלב האם ומרקמו משתנים, ולכן יתכן כי היונק ישנה את הרגלי היניקה שלו. במהלך הריון יתכן כי האם תרגיש מעט התכווצויות ברחם. כמו כן, אם הממשיכה להניק למרות שנכנסה להריון בדרך כלל תסבול מעט יותר מעייפות וחולשה.

הפסקת הנקה. הדעות לגבי הפסקת הנקה חלוקות, ואין זמן מדויק שנחשב להכי טוב. רוב ארגוני הבריאות בעולם ממליצים כי תזונת התינוק תהיה מהנקה בלבד בחצי שנה הראשונה לחייו, ואחר כך מומלץ להמשיך את ההנקה עד לגיל שנתיים.

אימהות רבות חשות חרדה בכל הקשור לגמילת התינוק מהנקה, וחרדה זו היא אינה ריאלית. הסיבות להפסקת הנקה הן רבות - החל מלחץ שמופעל על האם מהסובבים אותה, ועד לכניסה להריון. על האם להפסיק להניק רק כשהיא חשה שהיא ותינוקה מוכנים ולא על מנת לרצות אחרים.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

עגלות תינוקות, מוצרי תינוקות

בפורום זה תוכלו לקבל את כל המידע על מוצרי התינוקות השונים כמו, עגלות תינוק, מושבי בטיחות לתינוק, כיסאות אוכל לתינוקות, צעצועים התפתחותיים, מוצצים, מזרנים, עריסות, טיולונים, מוצרי תינוקות יד שנייה ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • כסא בטיחות sureride של אוונפלו
  מעיין
  26/06/2019

  חמותי רוצה לקנות אותו, כרגע בשביל בן שנה וחצי אבל בתכנון שזה ישמש גם נכדים אחרים מגיל לידה. מה אתה אומר עליו?
  תודה רבה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  26/06/2019

  שלום מעיין,

  סך הכל קנייה טובה ולא יקרה למוצר בטיחותי מאוד.
  לכל הכיסאות האמריקאים יש תוקף אשר מתחיל מתאריך הייצור, לכן ברכישת הכיסא אם המטרה שישמש לשנים, אני ממליץ לבדוק את תוקף הכיסא (כלומר עד מתי התאריך האחרון לשימוש).

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עוד אופציה

  מעיין
  26/06/2019

  ומה לגבי כיסא בטיחות שלא מגיל לידה שיתאים לגיל שנה וחצי? יש משהו יותר מומלץ באותו טווח מחירים? יש איזופיקס ברכב והוא כבר נוסע עם הפנים לכיוון הנסיעה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איזה כיסא בטיחות מומלץ?
  תמר
  26/06/2019

  היי קובי,
  יש לנו תינוקת בת שנה, יחסית גדולה פיזית, ואני מחפשים עבורה כיסא בטיחות לרכב.
  חשוב לנו בעיקר: בטיחות, מחיר ונוחות לילדה.
  תודה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  26/06/2019

  שלום תמר,

  מבחינת עלות/תועלת לדעתי גרקו סייז פור מי או מיי סייז בשמו החדש, הוא המתאים ביותר. עולה סביב ה-800 ש"ח, מתאים עד 30 ק"ג וברמת בטיחות גבוהה.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם יש הבדל משמעותי בינו לבין הברייטקס אדווקט?

  תמר
  26/06/2019

  במבצעים הקיימים מצאנו אותו בכ1100 שקלים.
  יש הבדל ששווה את הפער?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  26/06/2019

  שלום תמר,

  האדבוקט בדרך כלל נמכר סביב 2000 ש"ח לכן ב-1100 אני מעריך שזה הדגם הישן שאינו קליק טייט ולכן פחות מומלץ, כמוכן להערכתי הוא מתאריך יצור ישן יחסית כי יש תוקף לכיסאות.
  מצד שני אם מדובר בקליק טייט מייצור חדש אז בהחלט מדובר במציאה ששווה לחטוף. הוא לא בטיחותי באופן קיצוני מהגרקו אבל הקליק טייט נוח בהתקנה ומונע טעויות אנוש וזה היתרון המשמעותי לעומת הגרקו. יש לקחת בחשבון שהוא רחב מאוד ולא מאפשר לשים 3 כיסאות במושב אחורי.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה!

  תמר
  26/06/2019

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המלצה לטיולון קומפקטי- התייעצות
  טל
  25/06/2019

  בוקר טוב ותודה מראש על הקדשת הזמן והעזרה!!

  מעוניינים לרכוש טיולון קומפקטי כמו יויו ודומיו (חשוב לנו שיהיה קל משקל, ניתן לפתיחה ביד אחת, ונוח ולא מסורבל לנשיאה במצב מקופל, לכן לדו' עגלה כמו ה ביבהm, איננה מתאימה...).
  מבין הדגמים בקטגוריה אנחנו מחפשים טיולון עם זווית ישיבה מלאה עד כמה שניתן (הילדה בת כמעט שנה, ומושכת את עצמה לישיבה מלאה גם בטיולון טרילוגי שיש לנו ולא ככ נשענת בנוחות),
  וכן גגון רחב עד כמה שניתן.
  בנוסף אנחנו כמובן מחפשים מוצר אמין, קל לניוד, שיחזיק מעמד אם אפשר, לילד נוסף...

  האם תוכל בבקשה להמליץ לנו על דגמים שעונים לקריטריונים (במידה ויש "חיה" כזו בכלל...).
  * המחיר בשלב זה פחות רלוונטי, מקסימום נחפש מוצר יד שניה...

  רוב תודות על פועלך!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  25/06/2019

  שלום טל,

  לדעתי אין מוצר שיענה לרוב הדרישות. ברוב הטיולונים הזווית טיפה נוטה לאחור. באלו שהזווית כמעט ישרה המשקל יחסית כבד כי אז מדובר במנגנון שינוי מצבים עם לחצן ולא שרוך שמעלה את המשקל.
  כמוכן ברוב הטיולונים יש נעילה בגמר הקיפול ולכן הפתיחה תצריך 2 ידיים. יש מעט טיולונים שמתקפלים עם לחצן ביד אחת והפתיחה מאותו לחצן אך הם בודדים ולא עונים לקריטרונים אחרים.

  לדעתי מקלארן אטום, בייבי זן יויו או ארגו מטרו הם הטופ של הטיולונים ולכן ממליץ להתנסות בהם יחד עם הילדה ולראות אולי אחד מהם יענה בצורה יעילה לדרישות.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה והמשך בירור

  טל
  26/06/2019

  תודה רבה!
  במידה ואנו בוחרים להתמקד בעיקר בעניין זווית הישיבה (שניראית לי משמעותית לנוחות של הילדה), האם יש איזשהו טיולון קומפקטי עם פתיחה ביד אחת שכן עונה לדרישה? (נשמח אם יש המלצה גם בטווח מחירים נמוך יותר).

  תודה רבה רבה על העזרה שאתה מגיש. קצת קשה להתמצא בתוך המבחר הרב, והייעוץ שלך מאוד מקל וממקד!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חידוד השאלה

  טל
  26/06/2019

  ז"א, נשמח לשמוע באילו מהטיולונים בקטגוריה של הקומפקטים והנפתחים ביד אחת, זווית הישיבה היא הכי מתקרבת ל 90 מעלות (גם אם לא לגמרי)

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  26/06/2019

  שלום טל,

  בתקציב סביר לדעתי ספורטליין ווייפר הכי עונה לדרישות. זווית הישיבה לא 90 מעלות אך קרובה לכך. הקיפול והפתיחה ביד אחת. המחיר יחסית זול. יש לקחת בחשבון שמהקופמקטיים יש לו את הקיפול הכי גדול.
  אפשר לבדוק את מאמ טיקטק, יותר קומפקטי, מתקפל ביחד אחת אך הפתיחה ב-2 ידיים ויחסית מסורבלת. הישיבה הכי קרובה ל90 מעלות בטיולונים. מחירו זול אך יקר מהוייפר
  גם טיולון מימי דומה לטיקטק בישיבה, הקיפול והפתיחה ב-2 ידיים אך יחסית מאוד נח. נמכר די במחיר הוייפר

  בברכה,

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיולון שני שישמש לי בבית אמי *עדכון
  דלית
  25/06/2019

  *שכחתי לציין שהתקציב הוא עד 2000 ש"ח, עם עדיפות לסביבות ה- 1500 ש"ח :)
  היי קובי,
  אני מחפשת טיולון שני שישמש לי בבית אמי. לי באוטו יש את הבוגבו בי 5. הטיולון השני ישמש אותנו בעיקר לטיולים בתוך העיר (כמעט ולא יכנס לאוטו). חשוב שהוא יהיה נוח לילד וגם לי (עלייה על מדרכה, בולם זעזועים, סל). כמובן שחשוב שיהיה דו-כיווני.
  תודה רבה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  25/06/2019

  שלום דלית,

  הבעיה היחידה היא הדרישה לדו כיווניות שכן אז כבר מדובר בעגלות ולא טיולונים, העלויות יהיו גבוהות מהתקציב ולרוב יצריכו רכישת אמבטיה.
  אם מוותרים על הדו כיוונויות לדעתי יויו בייבי זן, מקלארן אטום או ארגו בייבי מטרו הם הטופ ודי בתקציב.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הבן שלי בן חצי שנה

  דלית
  26/06/2019

  היי קובי,
  הבן שלי בן חצי שנה וחשוב לי שיראה אותי (ואני אותו), לכן מאוד חשוב לי הדו-כיווני. הסתכלתי באתר והגעתי ל-3 עגלות שיתכן ויתאימו לי – איזה מהן אתה הכי ממליץ? האם לכולן יש בולמי זעזועים בכל הגלגלים? שוב תודה רבה
  1. סולה 2 (עם שלד מוזהב)
  2. סירקל ראבנה 4 אפור מלאנג' ABC DESIGN
  3. טיולון לתינוק דו-כיווני קומפקטי מבית האיכות City Tour Lux

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  26/06/2019

  שלום דלית,

  כפי שציינתי מדובר יותר בעגלות מאשר טיולונים. הכוונה שלי שהמשקל כבד ביחס לטיולון והקיפול גדול. הרווח זה טיולון דו כיוונית מרווח ואמבטיה לתינוק נוסף בעתיד.
  כמוכן לדעתי ברכישת אחד מהדגמים קיים סיכוי גדול מאוד שתקנו טיולון נוסף, קל וקומפקטי יותר.

  1. הסולה עגלה מעולה ביחס לעלות. הטיולון עם תמיכה קשיחה, דו כיווני ויכולת הניוד טובה.
  2. הראבנה לדעתי מציעה יכולת ניוד טובה מהסולה, טיולון מרווח יותר עם 4 מצבים לעומת 3, גגונים גדולים יותר אך יחד עם זאת משקל כבד בכ- 2 ק"ג מהסולה. הקיפול ממש בטיפה יותר גדול מהסולה.
  3. הסיטי תור הכי קרובה לתת יתרונות טיולון, אני פחות ממליץ עליה גם בגלל יכולת ניוד לדעתי לא טובה, הקיפול מאוד נוח וקומפקטי אבל הפתיחה לאחר הקיפול מסורבלת.
  לעומת הסולה והראבנה בתקציב שלך זה אומר ללא אמבטיה.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המלצה לטיולון שני- בירור
  דניאל
  25/06/2019

  שלום קובי,
  נשמח לעצתך.
  תינוק בן 7 חודשים, יש לנו את העגלה סירקל ראבנה, בגדול אנחנו מאוד מרוצים אבל הטיולון מאוד מאוד כבד לנו בשלב זה.
  נשמח לקבל המלצה לטיולון אחר במחיר יחסית בינוני, עוד אוסיף כי קראתי על כך שעדיף שהתינוק יהיה עם הפנים להורה ורוב הטיולונים הם לא כך.
  האם קיים טיולון שהוא גם וגם? שהוא קל משקל וגם דו כיווני?
  אשמח להתייחסותך

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  25/06/2019

  שלום דניאל,

  אכן ההמלצה שלי ולפי מחקרים רצוי שהתינוק יהיה מול ההורה ככל הניתן או לפחות עד גיל שנה. אין טיולון דו כיווני, מדובר בטיולונים ששייכים לעגלות ולכן מחירם יהיה גבוהה, הקיפול יהיה גדול והמשקל לא רחוק משל הראבנה.

  ההמלצה שלי לנסות למשוך עד גיל שנה עם הראבנה או לרכוש טיולון ביניים ולעשות רוטציה (טיולים קצרים בטיולון וארוכים בעגלה).
  במחירים סבירים ההמלצה שלי היא למאמ נאו (באזור ה600 ש"ח).
  בין 700-1000 ההמלצה שלי למאמ טיקטק, איזי ווקר XS, טיולון מימי (כמו מאמ טיקטק רק עם מנגנון קיפול פשוט יותר אך הוא זול יותר).

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עגלת בייבי בוס טייגר
  צחי
  19/06/2019

  קובי שלום,

  קראתי את ההשוואות של הבייבי בוס מול העגלות הממותגות בשוק, אני מבין שהעגלה יחסית חדשה בשוק אבל לא הצלחתי למצוא עליה חוות דעת, מבחנים שעשו לעגלה וכד' האם היו כאלה? ניתן לקבל קישור לזה?
  כמו כן, אשמח לדעת האם יש מתאמים לעגלה לסלקל המשולב כסא בטיחות של besafe

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  19/06/2019

  שלום צחי,

  אכן הטייגר יחסית חדשה. מבחנים באופן כללי קשה למצוא כמעט לכל עגלה. גם שהם נעשים זה בדרך כלל לא על ידי גופים מקצועיים כך שאני מטיל בהם ספק חלקי. לדעתי אין כמו חוות דעת של משתמש במוצר, יחד עם זאת חשוב להבין שמשתמשי המוצר יספרו על הדברים הנוחים להם ולא על דברים חשובים כמו טיולון דו כיווני, כמו נוחות התינוק (כי תינוקות כידוע לא מדברים) ולכן אני כאן כדי להשלים את החסר :)
  כמוכן יש אדם שמוצר מסוים מושלם עבורו ועבור התנאים ואורח החיים שלו כאשר אותו מוצר יהיה נוראי לאדם אחר!

  מתחבר לטייגר סלקל בי סייף עם מתאמים.

  מעבר לפניות אישיות שאני מקבל על הטייגר שכולם מספרים לי שהם מרוצים מהעגלה. לפני כשבוע רשמו בפורום זה המלצה לגביה, אפשר לראות בדף מספר 2. לצערי איני יכול לשים קישורים. העתקתי והדבקתי:

  היי, חיפשתי מקום לכתוב חוות דעת על העגלה המושלמת הזו- וזה היה המקום היחיד שמצאתי.
  אז לכל האימהות המבולבלות-
  זו ה-עגלה !
  היא קלה מאוד, מתקפלת עם יד אחת בקלות, נוחה מאוד לניוד!
  קומפקטית ויחסית גבוהה (לעומת בוגבו), גגון ארוך שמכסה את כל התינוק+פתח רשת שהתינוק יכול להציץ (הבת שלי מתה על
  זה...), סל גדול מאוד, ידית מתכווננת בגובה... בקיצור לדעתי זו העגלה המושלמת. לכל האחיות שלי יש מאמס פאפס, סייבק, מוצי, ובוגבו, וכולנו הגענו למסקנה שזו לוקחת את כולן....
  חסרונות אתן שואלות? לי מפריע שאין יותר מצבים בטיולון. יש רק מצב שוכב, מצב אלכסון ומצב של ישיבה 90 מעלות. הייתי רוצה עוד מצב בייניים אבל עדיין- ממליצה בחום!
  (מציינת שיש לי אותה חצי שנה).

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלה לגבי המתאמים

  צחי
  19/06/2019

  אחת ונקנה, כיצד משיגים את המתאמים לסלקל?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  20/06/2019

  שלום צחי,

  בחנויות שמוכרות את העגלה ניתן לרכוש/להזמין מתאמים.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חסרונות הטייגר

  צחי
  25/06/2019

  היתרונות של הטייגר מאוד ברורים, אשמח לשמוע מה לדעתך החסרונות שלה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  25/06/2019

  שלום צחי,

  בגדול חסרונות מגיעים כאשר משווים למוצר אחר.
  החסרונות הברורים לדעתי שלא קשורים להשוואה עם מוצר אחר הם:
  1. מדובר במוצר יחסית חדש ואין חוות דעת ארוכת טווח (של מעל לשנה/שנתיים שימוש).
  2. כאשר מקפלים עם הטיולון אז צריך, או לפתוח את המעקה או לפרקו (פעולה מהירה יחסית). רוב המשתמשים שפגשתי משתמשים ללא המעקה.
  3*. ציינתי 2 אבל יש שיחשיבו אי חיבור סייבקס כחיסרון.

  כמוכן אם נשווה לעגלות גדולות שם יש גלגלים גדולים יותר ולכן יכולת ניוד עדיפה עוד יותר (למרות שבטייגר הניוד מעולה). בגדולות הטיולונים והאמבטיות מרווחים וגדולים יותר אך שם מצד שני המשקל מטפס משמעותית וכך גם גודל הקיפול ומן הסתם נוחות הקיפול יורדת.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התלבטות לגבי כסאות בטיחות לילדים
  אני
  23/06/2019

  תאומים בני 1.5 וילד ב 3.5 (מאוד גבוה...).
  בן ה 3.5 עדיין נדחס בצ'יקו נקספיט. מחפשת לו כסא שישמש עד להודעה החדשה. בעיקרון אין משמעות למחיר - אשמח להמלצותייך. בבית יש בוסטר גרקו אפיקס - אין לו רצועות פנימיות כמובן, השאלה כמה זה עוד רלוונטי - גובה 110 (אולי כבר יותר), משקל 16 קג.
  התאומים - מה מומלץ להם היום? אני יכולה כמובן להעביר לאחד מהם את הנקספיט של הגדול, אבל אם יש משהו מומלץ יותר - נקנה לשניהם.
  תודה רבה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גרקו ארגוס

  אני
  23/06/2019

  יש מצב שנסע לאילת עוד 3 חודשים וחשבתי לקנות שם את הכסאות לילדים וליהנות ממחיר מוזל יותר. מצד שני, יש מצב שאני יכולה לרכוש עכשיו את הארגוס ב 800 שח.
  אז השאלה מה כדאי - לחכות לאילת ולקנות בוטסר שתמליץ עליו, או לרכוש עכשיו את הארגוס. אני פשוט זוכרת שהמלצת עליו בעבר.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  23/06/2019

  שלום,

  כרגע יש הנחות מטורפות בכל החנויות, לפעמים יותר מ-20% הנחה כך שלא בטוח שזה ימשך בעוד מספר חודשים ולכן לדעתי משתלם לקנות כיום.
  הארגוס מצוין ומומלץ רק לוודא שכל הכיסאות נכנסים ברכב (אלא אם זה 7 מקומות אז אין בעיה).
  הנקסטפיט מומלץ, שוב אם אין בעית מקום ברכב ממליץ לרכוש עוד אחד ולהעביר את הקיים לאחד מהתאומים.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בהמשך ל...

  אני
  24/06/2019

  בוקר טוב!
  אין בעיה של מקומות, אכן רכב 7 מקומות. בכל מקרה בן ה 3.5 יושב בשורה השלישית והגדולה (כבר בלי כסא) יושבת עם התאומים. יש לנו ורסו, כל 3 המקומות בשורה השנייה הם מושבים בפני עצמם.
  חוזרת רגע לכסאות - הארגוס עדיף על הצ'יקו החדש? ועל שאר הדגמים בשוק?
  לגבי הנקספיט - איתו בכל מקרה נחכה כי הם עדיין נכנסים בסלקל שנוח לי כל עוד אפשר - מרימה אותם הרבה פעמים בסלקלים מהרכב למעון/לבית. אז לקראת הנסיעה אני בטח אשאל שוב רק לוודא שאין משהו חדש בשוק.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נזכרתי בעוד משהו...

  אני
  24/06/2019

  עניין הרצועות הפנימיות בבוסטר. אני רואה שבין הדגמים השונים, קיים גם הבדל של עד איזה גובה/משקל אפשר להשתמש ברצועות הפנימיות. אני שואלת כיוון שבאמת מדובר בילד מאוד גבוה (עם אבא מאוד גבוה), והייתי שמחה להשתמש ברצועות הפנימיות כמה שיותר - מבחינת הגובה כמובן.
  אז שואלת שוב גם מבחינת פרמטר הגובה על איזה כסא אתה ממליץ. אני רואה שהארגוס הוא עד גובה 132 ברצועות הפנימיות, ואם אני לא טועה ראיתי גם כסא עד 136 (כולה 4 סמ, אבל במקרה שלו זה באמת קריטי).
  שוב תודה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נזכרתי בעוד משהו...

  אני
  24/06/2019

  עניין הרצועות הפנימיות בבוסטר. אני רואה שבין הדגמים השונים, קיים גם הבדל של עד איזה גובה/משקל אפשר להשתמש ברצועות הפנימיות. אני שואלת כיוון שבאמת מדובר בילד מאוד גבוה (עם אבא מאוד גבוה), והייתי שמחה להשתמש ברצועות הפנימיות כמה שיותר - מבחינת הגובה כמובן.
  אז שואלת שוב גם מבחינת פרמטר הגובה על איזה כסא אתה ממליץ. אני רואה שהארגוס הוא עד גובה 132 ברצועות הפנימיות, ואם אני לא טועה ראיתי גם כסא עד 136 (כולה 4 סמ, אבל במקרה שלו זה באמת קריטי).
  וגם - הבוסטר כפי שרשמתי בשורה השלישית - אין איזופיקס. אז גם חשוב שהכסא יהיה מספיק בטיחותי בחגירה עם חגורת הבטיחות בלבד. או לחילופין - אני זוכרת שהנקספיט בטיחותי מספיק גם בחגירה עם חגורת הבטיחות? אז אולי נשים את אחד הקטנים מאחורה אם יש כסא שהוא מצויין אבל עדיף באיזופיקס. עשיתי קצת סלט...
  שוב תודה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  24/06/2019

  שלום,

  לגבי בוסטר, אכן יש דגמים עד משקלים גבוהים 30 ק"ג עם הרצועות וכאלו שעד משקלים נמוכים יותר וזה כמובן גם משפיע על הגובה. יחד עם זאת הרוב לא ימשכו עד הקצה של הגובה או המשקל כי ניתן לעבור הרבה לפני לשימוש ללא רצועות כאשר ההמלצה למשוך עד כמה שניתן. מניסיוני זה הרבה פחות מהמקסימום שהיצרן מאשר. יחד עם זאת כן ממליץ על הדגמים של עד 30 ק"ג כאשר גם הארגוס וגם הצ'יקו החדש כאלו.
  הצ'יקו החדש טרם נבחן במבחן פומבי ולכן קצת קשה להמליץ עליו (למרות שאני אישית כן הייתי בוחר בו אבל זו דעתי האישית).
  הארגוס נחשב לטוב ביותר של גרקו, בקרוב יצא דגם נאוטילוס חדש אשר טוב ממנו אך אין צפי מתי ישווק בארץ, בארה"ב כבר משווק.
  לגבי חגירה עם חגורה, דווקא הנקסטפיט אמנם בטוח אבל מסורבל בחגירה, שני הבוסטרים שציינו ובמיוחד הנאוטילוס החדש סופר נוחים להתקנה עם חגורה ולכן עדיף לחגור מי מהם ולא את הנקסטפיט.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • רגע סדר...

  אני
  25/06/2019

  אם אני מדרגת את הארגוס, נאוטילוס החדש והצ'יקו החדש, אז:
  נאוטילוס
  ציקו
  ארגוס?
  כי אם כן אולי שווה לי לחכות עוד קצת בשביל שאולי יהיה יותר מידע על הציקו ואולי הנאוטילוס יגיע?
  ולגבי הנקספיט - אם הוא ככ מסובך לחגירה אז חמה כדאי לתאומים? מסובך לחגירה הכוונה של הילד או של הכסא?
  תודה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  25/06/2019

  שלום,

  בדירוג אז נאוטילוס חדש, ארגוס, נאוטילוס נוכחי ולגבי הצ'יקו כפי שציינתי אין נתונים נכון להיום.

  הנקסטפיט מהדור הראשון יחסית מסורבל לחגירה עם חגורה, כל הנקסטפיטים החדשים מסדרת IX (כנ"ל למייפיט) הרבה יותר נוחים להתקנה עם חגורה בגלל מנגנון חדש. הכוונה לחגירת הכיסא עם חגורת בטיחות.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כסא בטיחות צר לאוטו קטן
  אדר
  24/06/2019

  היי
  מחפשים כסא בטיחות צר שייכנס באוטו קטן מאחורה ביחד עם עוד בוסטר וכסא לא מאוד רחב שכבר יש לנו..
  עד 700 שקל בערך, עם איזופיקס (וגם אפשרות רגילה) ואפשרות לנגד כיוון הנסיעה, ממש לא חובה מגיל לידה.
  ראיתי את הטילט של ג'ואי אבל הוא כנראה בלי איזופיקס ולא ממש עבר מבחני בטיחות… אשמח ממש לעזרה! תודה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  25/06/2019

  שלום אדר,

  קוסקו סנרה הכי קרוב לענות לכל הדרישות, הוא יחסית צר.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התלבטות בין 2 כסאות משולבי בוסטר לבת שנתיים
  טל ש
  24/06/2019

  היי קובי
  מתלבטת בין שתי כסאות בטיחות שמשולבים בוסטר לבת שנתיים.
  כיסא בטיחות גרקו נאוטילוס 80 עלית - Nautilus 80 Elite garco או
  כיסא בטיחות צ'יקו מיי פיט - chicco myfit?
  שניהם כיסאות בטיחות שהופכים לבוסטר שמתאים עד גיל 10 ומומלצים רק לשם החלטה מחפשת חוות דעת אמיתית עליהם (ישמש לילדה בת שנתיים כי הציקו נקסטפיט עובר לקטן)
  תודה מראש

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  25/06/2019

  שלום טל,

  הצ'יקו חדש מאוד והגרקו ותיק מאוד. לגבי הצ'יקו אין מבחן השוואתי פומבי נכון להיום ולכן אין חוות דעת בטיחותית. אין ספק שהוא נוח ומתקדם לעומת הנאוטילוס הותיק.
  הנאוטליוס נחשב לאחד הטובים ביותר בטיחותית. לדעתי הצ'יקו טוב יותר בהכל אבל כל עוד לא ידועה רמתו הבטיחותית קצת קשה להמליץ עליו למרות שאם הייתי צריך לבחור זו הייתה בחירתי.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המלצה לטיולון שני- בירור
  שני
  24/06/2019

  הי, מחפשת המלצה לטיולון שני. יש לנו אויסטר 2 שיחסית כבדה. צריכה בעיקר ליציאות קצרות ברכב טיולון קל. עדיף תקציב באיזור של 500 שח בערך.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  24/06/2019

  שלום שני,

  בתקציב הזה ההמלצה שלי היא לצ'יקו לייטוואי. אם לא אוהבים את הסגנון שלו של טיולון 2 ידיות אז ההמלצה שלי לאינפנטי מגנום.
  בחריגה מתקציב ההמלצות שלי הן לבייבי מונסטרס קוקי או מאמ נאו, שניהם באזור ה- 600 ש"ח.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום