הנקה

רוצה לדעת על הנקה? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי הנקה. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
הנקה היא האכלה של תינוק או ילד קטן בחלב אם ישירות מהשד. לתינוקות יש רפלקס מציצה שמאפשר להם למצוץ ולבלוע חלב מיד עם היוולדם. רוב האימהות יכולות להניק למשך כחצי שנה או יותר מבלי להיעזר בתחליפי חלב לתינוקות או במזון מוצק.

מהם יתרונות ההנקה? הנקה ידועה כמשפרת את בריאות התינוק, מסייעת למניעת מחלות ואפילו מקטינה את ההוצאות הכלכליות על תזונת התינוק.

יתרונות ההנקה לתינוק הם:

1. ערך תזונתי גבוה. ערכו התזונתי של חלב האם גבוה בהשוואה לכל חלב אחר. בנוסף, הקולוסטרום (החלב הנוצר בשד בימים הראשונים שלאחר הלידה) עשיר במיוחד בחלבונים ובנוגדנים החיוניים בחודשי החיים הראשוניים נגד מחלות ויראליות. הרכב חלב האם משתנה תוך כדי ההנקה ובמשכה.

2. ניקיון. חלב האם נקי יותר מחלב הניתן בכלי אוכל.

3. מקור לחיידקים פרוביוטיים. חלב האם הינו מקור מצוין לחיידקים פרוביוטיים, דוגמת לקטובצילוס, העשויים להגן מפני תחלואה במיוחד מפני מחלות מעיים. ידוע כי בחלב האם מצויים גורמים ביפידוגניים, המעודדים את צמיחתם של חיידקים אלו.

4. קשר אם-תינוק. פעולת הנקה מבטיחה לתינוק מגע ישיר עם האם, דבר התורם לביטחונו העצמי ולרוגע הגופני והנפשי שלו.

5. מניעת שלשולים, עצירות, זיהומים ועוד.

יתרונות ההנקה לאם:

1. האצת כיווץ הרחם לאחר לידה ואיבוד פחות דם לאחר הלידה.

2. הפחתה משמעותית בסיכון לחלות בסרטן השד, הרחם והשחלות בקרב נשים המניקות תקופות ארוכות.

3. סיכוי נמוך יותר לבריחת סידן והפחתה בכמות השברים בעצם הירך לאחר גיל המעבר.

4. שריפת קלוריות התורמת לחזרה לגזרה - עד 500 קלוריות ביום בהנקה מלאה.

5. חיסכון ניכר בהוצאות כספיות - הנקה היא בחינם.

6. חיסכון בטרחה ובהתעסקות עם תחליפי מזון לתינוקות - הרתחות, ניקוי בקבוקים, חימום או קירור חלב, קניות ועוד.

7. זמינות וניידות תמידית - הארוחה מוכנה בכל עת בטמפרטורה הנכונה, אין סכנה "להיתקע" עם תינוק רעב בלי אוכל.

תזונה בהנקה. מאכלים מסוימים עשויים להשפיע בצורות שונות על תינוקות. כמעט כל מה שהאם אוכלת ושותה מגיע גם לתינוק דרך החלב. גם הדברים הבריאים, אך גם המזיקים, לכן חשוב לשים לב לרגישויות של התינוק ותגובותיו למאכלים ומשקאות שונים, לשם הימנעות (זמנית) ממזונות העלולים לגרום לו לשלשול, עצירות, גזים וכאבי-בטן, ערנות ועצבנות או ישנוניות יתרה.

על האם להקפיד בזמן הנקה על אספקה נאותה של חלבון ויטמינים ומינרלים. באם המזון אינו מספק את הדרישה היומית, מומלץ לאם לשקול נטילת תוספים תזונתיים. גם אם תזונת האם לא מכילה את כל אבות המזון החיוניים הרי שהתינוק עדיין יקבל את כל צרכיו בחלב האם, אולם והיה והאם מצויה בתת תזונה ממושכת, אין ספק שהדבר ישפיע על איכות החלב שלה.

במהלך הנקה מותר לאם לאכול מגוון רחב של מזונות מהם הומלץ לה להימנע בזמן ההריון דוגמת "ג'אנק פוד" או מזונות המכילים חומרי שימור וצבעי מאכל - אין סכנת העברתם לתינוק.

בנוגע לקפאין, אם הוא נצרך על ידי האם בכמויות מתונות (עד שלוש כוסות קפה ליום) לא ישפיע לרעה על ההנקה. צריכה מרובה של קפאין בקפה, תה (ירוק ורגיל), קולה, שוקולד, ותרופות מסוימות עלולה לגרום לאי שקט של האם שיקרין על אי שקט בתינוק.

אלכוהול מותר במינון נמוך בלבד, שכן הוא עובר דרך החלב לתינוק. צריכה במינון נמוך אינה מזיקה, אולם גם תועלת אין בכך. לכן אם כבר שותים אלכוהול מומלץ עד שעתיים לפני ההנקה. סיגריות תמיד מזיקות, שכן הניקוטין עובר לתינוק דרך חלב האם וגורם לעליה בסיכון להתפתחות מחלות שונות כמו אסטמה, דלקות אוזניים ושיעולים.

צריכת קטניות, שום, כרוביים ומזונות חריפים ומתובלים על ידי האם תגרום לגזים אצל התינוק, לכן, בזמן ההנקה מומלץ להוציאם מהתפריט. בנוגע לדיאטה, מותר לרזות בזמן ההנקה אם מבצעים דיאטה מאוזנת ומתונה. מומלץ להתחיל את הדיאטה להרזיה רק לאחר כשלושה חודשים מהלידה ולהיוועץ עם איש מקצוע לגבי התפריט המתאים. שתייה מרובה ככלל מטיבה עם ייצור החלב ולכן מומלץ לשתות הרבה לאורך היום (10 כוסות שתייה).

מהי הנקה נכונה? כל האימהות המניקות תרות אחר טיפים ועצות כיצד להניק נכון את בנם/בתם. להלן כמה טיפים בסיסים וחשובים להנקה נכונה:

1. אחיזת התינוק. בעת הנקה, לאחר שהתינוק פתח את פיו לרווחה והשד הוכנס לפיו, יש לבדוק שהוא אוחז בו בצורה נכונה - רוב העטרה שמסביב לפטמה, ובעיקר החלק שליד סנטרו, צריך להיות בתוך פיו, כך שתנועות החליבה של הלשון "יסחטו" את אגני החלב שמאחורי העטרה.

2. אווירה. חשוב לדאוג לאווירה נוחה, שקטה ורגועה במקום בו מתבצעת ההנקה.

3. תחושת העור. חשוב לתינוק לחוש את עור גופך, הפשיטי אותו וחבקי אותו אל עורך. עורך מפריש את הורמון האהבה (אקסיטוסין) המופרש גם בהנקה. תינוקות המרגישים את עור האם על עורם מחפשים את השד יותר, הם במקום הטבעי לינוק.

4. הנקה בלי הגבלה. אפשרי לתינוקך לינוק כמה שירצה, אל תשכחי כי היניקה היא לא רק בגלל החלב, היניקה גם מרגיעה אותו ונותנת תחושה של בטחון, קרבה, משחררת גזים, מסייעת לפעולות מעיים ועוד.

מה תפקידה של יועצת הנקה (מדריכת הנקה)? נשים רבות נעזרות בשרותיה של יועצת הנקה על מנת לשפר את ההנקה ולהתמודד עם בעיות שונות. יועצת הנקה היא בעלת ידע רב בהנקה ובאפשרותה לתת מענה לכל השאלות המתעוררות סביב ההנקה כמו:

1. בעיות בהנקה: גודש, הצמדה נכונה של התינוק לשד, תנוחות הנקה, דלקות בשד ופטמות פצועות.

2. יועצת הנקה מלמדת כיצד להניק תאומים, תינוק מאומץ או תינוקות בעלי צרכים מיוחדים.

3. יועצת הנקה מסבירה על שילוב הנקה עם תוספת תחליפי חלב אם.

4. יועצת הנקה עוזרת בלימוד הדרכים להגברת ייצור החלב.

5. יועצת הנקה מלמדת כיצד לבצע את השילוב בין עבודה והנקה.

6. יועצת הנקה מלמדת כיצד להקל על תינוקות המתקשים לינוק.

7. יועצת הנקה עוזרת גם בנושאים כגון: תזונה נכונה בהנקה, בעיות בעליה במשקל, שאיבת חלב, גמילה מהנקה ותמיכה בנשים מניקות.

כאבים בהנקה. לעתים בעת ההנקה האם חשה כאבים. חלק מהאימהות מתלוננות על כאבים כגון דקירות בשדיים וחום גבוה. כאבים וחום בעת הנקה בדרך כלל נובעים מדלקת או זיהום. לאם הסובלת מבעיות אלו יתכן שיש חסימה בשד. במקרים אלו, תחילה על האם להניק את התינוק אף יותר מהצד הכואב כדי לשחרר את החסימה והדלקת. אם הכאב לא עובר תוך יום יומיים - יש לגשת לרופא לקבלת אנטיביוטיקה - אגב, אפשר להניק עם אנטיביוטיקה. כמו כן, האם יכולה ליטול כדורים משככי כאבים לחום ולכאב ולעשות עיסוי עדין במקום הכואב בזמן ההנקה.

ישנם מקרים אחרים בהם האם חשה כאב חזק ושורף בפטמה הנמשך תוך כדי היניקה ומספר דקות אחריה. אחת הסיבות השכיחות לכאב שורף מסוג זה היא צורת התפיסה של השד/פטמה בפי התינוק. לעתים אמהות לא ממש שמות לב כיצד התינוק תופס, והוא יכול לתפוס בצורה מאד "מרושלת". בדרך כלל, למידה כיצד לתפוס נכון את השד בעת ההנקה יכולה לפתור את הבעיה. הסיבה לכאב מסוג זה יכולה להיות גם פטרייה, אך אם אין סימנים חיצוניים זה פחות סביר.

תחליפי חלב לתינוקות. לעתים הנקה לא מתאפשרת עקב תרופות שהאם נוטלת, כאבים שהיא חווה במהלך הנקה וכו'. לשם כך נוצרו תחליפי חלב לתינוקות. בארץ קיימים כיום שלושה סוגים עיקריים של תחליפי חלב לתינוקות: מטרנה, סימילאק ואופטימיל. כל היצרנים מספקים תחליפי חלב בפיקוח מדעי ובהשגחה רפואית מתמדת.

בשל החשיבות העצומה שיש לשנת החיים הראשונה להתפתחותו התקינה של התינוק לילד בריא מבחינה פיזית וקוגניטיבית לכל שכבת גיל יש תחליף חלב המותאם לו, על פי הצרכים המשתנים של שכבת הגיל הספציפית. החלוקה העיקרית היא בין גיל הלידה לבין גיל ששה חודשים, לאחר מכן בן גיל ששה חודשים לגיל שנה, והשלב השלישי מגיל שנה ומעלה. יש לציין כי לתינוקות שנולדו פגים, או תינוקות שיש להם חוסר מאובחן בברזל, קיימים בשוק מוצרים ייחודיים נוספים.

הנקה וגזים. תופעת "התינוק המוגז" היא תופעה מוכרת מאוד. נשים רבות נמנעות במהלך הנקה ממזונות רבים מחשש שיגרמו לגזים ואי נוחות אצל תינוקן. ישנם מזונות מסוימים הנחשבים לגורמי גזים, אולם ההוכחה המחקרית להשפעת מזונות אלה שנויה לגמרי במחלוקת. ברוב המקרים שבהם תינוקות לא הגיבו טוב למזון כלשהו בתזונת אמם המניקה, מדובר היה ברגישות ייחודית למזונות מסוימים, ולא ניתן להרכיב רשימת "מזונות אסורים" המתאימה לכולן.

כמו כן, חלק גדול ממקרי כאבי הבטן והגזים אצל תינוקות לנשים מניקות נובעים מטכניקה לא נכונה של הנקה. למשל, תפיסה לא נכונה של השד, או תינוק שלא מקבל כמות מספקת של חלב עשיר בשומן בהנקה שאינה מרוקנת את השד.

שאיבת חלב אם. נשים מיניקות שחוזרות לעבודה ואינן מעוניינת לוותר על המשך ההנקה מוצאות את עצמן מול הצורך לשאוב חלב ולאחסנו מבעוד מועד. להלן כמה טיפים בסיסיים לאימהות בנוגע לשאיבת חלב אם.

1. כמה פעמים שואבים? מומלץ לשאוב בהתאם לצרכיי התינוק כלומר, שאיבה כתחליף ליניקה. לדוגמא: אם פספסת שלוש הנקות, מומלץ לשאוב שלוש פעמים בכדי להתאים לצורכי התינוק.

2. איך שואבים? עסי את השד ידנית לפני שאיבה. במידה ואת שואבת מצד אחד שאבי שבע דקות והפסיקי. לאחר ההפסקה שאבי שוב למשך חמש דקות והפסיקי שוב. לסיום, שאבי עוד שתיים-שלוש דקות אפילו אם לא יוצא כלום, רק בכדי לגרות את הגוף לייצור מספיק של חלב.

במידה ואת עושה שאיבה מלאה משני הצדדים, שאבי במשך שבע דקות את הצד הראשון ואז במשך שבע דקות את הצד השני. לאחר מכן, שאבי במשך חמש דקות את הצד הראשון ובמשך חמש דקות את הצד השני.

לסיום, שאבי שלוש דקות בכל צד, בשאיבה זו, אין צורך ליזום הפסקה שכן, כל שד נח בזמן השאיבה של הצד השני. יתכן ויהיה צורך בפחות זמן על מנת לשאוב את הכמויות הרצויות.

3. כיצד מאכסנים חלב אם. הכלל החשוב ביותר באחסון חלב אם, הוא להכיר את החלב שלך, לדעת מה הטעם שלו ומה הריח שלו, כך תוכלי לדעת בצורה הטובה ביותר אם הוא טוב להנקה. ניתן להסתמך גם על הריח של החלב, לחלב מקולקל יהיה ריח חמצמץ. הצבע שלו אינו מדד אמין במיוחד שכן צבע יכול להשתנות בהתאם למאכלים שונים. את החלב, ניתן לאחסן בשקיות חלב (מהסוג שנמכר בחנויות) או בבקבוקים או מיכלים סטריליים.

תנוחות הנקה. באיזו תנוחה הכי כדאי לבצע את ההנקה? בעיקרון, במהלך ההנקה גוף התינוק צריך להיות צמוד לאם. עם זאת ישנם תינוקות שהתכרבלות בחיקה של האם אינה נעימה להם בראשית חייהם, והם מעדיפים לינוק כשגופם פרוש וצווארם מתוח. כדאי לבדוק תנוחות שונות עד שמגיעים לתנוחה בה התינוק נראה רגוע. בכל התנוחות צריך שהתינוק יינק כך שפניו מביטות ישר קדימה יחסית לגופו, ולא מופנות הצידה מגופו, כלומר, שלא יצטרך לסובב את ראשו כדי להגיע לשד. ישנן כמה תנוחות הנקה, שנועדו להבטיח את הנוחות המרבית לאם ולתינוק:

1. תנוחה קלאסית. בתנוחה הקלאסית התינוק שוכב לרוחב האם מלפנים בקו אופקי (או מעט אלכסוני), והיא תומכת בראשו ביד אחת, ובגופו ביד השנייה. יעילות תנוחה זו תלויה באחיזה נכונה של התינוק "בטן לבטן", כך שפיו ייגש ללא מאמץ אל הפטמה.

2. תנוחת פוטבול. בתנוחת הפוטבול שוכב התינוק תחת זרוע האם, כך שראשו ניצב מתחת לשד ואילו רגליו מבצבצות מאחוריה (כאחיזת כדור פוטבול). יש תינוקות המתקשים לינוק בתנוחה הקלאסית ומצליחים לינוק רק באופן זה. זוהי גם התנוחה המומלצת להנקת תאומים בו זמנית, שכן באופן זה הם אינם מפריעים זה לזה. יש אמהות לתאומים המניקות תאום אחד בתנוחה הקלאסית ואת התאום השני בתנוחת הפוטבול, כך שהאחרון משעין את ראשו על רגלי הראשון.

3. תנוחת השכיבה על הצד. בתנוחה זו שוכבת האם על צדה במיטה והתינוק שוכב אף הוא על צדו כשפניו אליה ופיו נצמד לשד ("בטן לבטן"). יד האם הקרובה אל התינוק מקיפה את ראשו וגבו ותומכת בו שלא יתגלגל. מיניקות רבות מוצאות את התנוחה הזאת כנוחה ביותר לגב, וכן כמפחיתה עייפות.

אגב, בתנוחה הקלאסית ובתנוחת ה"פוטבול" ניתן להיעזר בכרית הנקה (בצורת חצי סהר או פרסה ארוכה) התומכת בתינוק ומקלה על האם להחזיקו. בהנקת תאומים כמעט שאי אפשר להניק בלעדיה, שכן האם זקוקה לשתי ידיים פנויות כדי לקרב כל אחד מהתאומים אל השד.

4. שכיבה על הגב. אם זרם החלב היוצא מהפיטמה גדול וחזק מדי, עד כדי כך שהתינוק משתנק, אפשר לנסות להיניק כשהאם שוכבת על גבה, והתינוק שוכב עליה (על בטנו) ויונק נגד כוח המשיכה (מצב הגורם להאטה בזרימת החלב).

כורסת הנקה. על מנת להקל על תנוחות ההנקה, מיוצרות כיום כורסאות הנקה מיוחדות. כורסת הנקה מיועדת במיוחד לנוחות האם בזמן ההנקה. היא משמשת גם ככסא נוח, ורהיט לבית או לחדר התינוק. קיימות כורסאות הנקה מסתובבות, נשכבות, מתנדנדות ועוד. הכל כדי שלאם יהיה הכי נוח להניק.

הנקה בהריון. ישנה דעה רווחת כי במהלך הנקה לא ניתן להיכנס להריון. בתקופת ההנקה המחזור ההורמונלי משתנה בגלל הפרשה עודפת של הורמון החלב הנקרא פרולקטין, הידוע כהורמון המפריע לקיומו של תהליך הביוץ. ההנחה היא כי בתקופת ההנקה לא מתרחש ביוץ ולכן לא קיימת אפשרות להתרחשות הריון. מדובר בהנחה בעייתית, כיוון שגם כאשר מתרחש ייצור פרולקטין ברמות נמוכות מאוד עדיין ייתכן קיומו של ביוץ מבלי שהדבר ייוודע לאישה עד המועד האמור של הופעת הווסת או עד אבחון ההריון. אם כן, הנקה לא מונעת ב-100% הריון, ונשים רבות נכנסות להריון בזמן שהן מניקות.

במהלך ההריון טעם חלב האם ומרקמו משתנים, ולכן יתכן כי היונק ישנה את הרגלי היניקה שלו. במהלך הריון יתכן כי האם תרגיש מעט התכווצויות ברחם. כמו כן, אם הממשיכה להניק למרות שנכנסה להריון בדרך כלל תסבול מעט יותר מעייפות וחולשה.

הפסקת הנקה. הדעות לגבי הפסקת הנקה חלוקות, ואין זמן מדויק שנחשב להכי טוב. רוב ארגוני הבריאות בעולם ממליצים כי תזונת התינוק תהיה מהנקה בלבד בחצי שנה הראשונה לחייו, ואחר כך מומלץ להמשיך את ההנקה עד לגיל שנתיים.

אימהות רבות חשות חרדה בכל הקשור לגמילת התינוק מהנקה, וחרדה זו היא אינה ריאלית. הסיבות להפסקת הנקה הן רבות - החל מלחץ שמופעל על האם מהסובבים אותה, ועד לכניסה להריון. על האם להפסיק להניק רק כשהיא חשה שהיא ותינוקה מוכנים ולא על מנת לרצות אחרים.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

עגלות תינוקות, מוצרי תינוקות

בפורום זה תוכלו לקבל את כל המידע על מוצרי התינוקות השונים כמו, עגלות תינוק, מושבי בטיחות לתינוק, כיסאות אוכל לתינוקות, צעצועים התפתחותיים, מוצצים, מזרנים, עריסות, טיולונים, מוצרי תינוקות יד שנייה ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • התייעצות לגבי כיסא בטיחות בוסטר לרכב משפחתי
  עדי
  05/07/2020

  שלום קובי,

  נעזרנו הרבה פעמים בפורום וקיבלנו עד כה עצות מצויינות אז חזרנו להתייעצות נוספת :-)

  יש לנו שלושה ילדים בגילאי 5, 4 ושנה.
  כרגע יש לנו גראקו נאוטיליוס לגדול, קוסקו סנרה נקסט לאמצעית וסלקל סייבקס לקטן.
  אנו צריכים להחליף את הכסאות של האמצעית והקטן כי הראש של שניהם כבר מציץ החוצה.
  הרכב שלנו הוא רכב משפחתי סטנגרטי, הונדה סיוויק.
  על מה היית ממליץ (נניח ואין מגבלת תקציב)? האם כדאי להעביר לקטן את הקוסקו סנרה ולאמצעית את הגראקו ואז לקנות איזה סוג של בוסטר לגדול (אם כן - איזה סוג)?

  תודה רבה רבה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  05/07/2020

  שלום עדי,

  לדעתי 2 האופציות טובות. להעביר את הקטן לקוסקו ולרכוש בוסטר רצועות נוסף כמו גרקו נאוטילוס (כמובן לוודא שהכל נכנס) לאמצעית.
  אופציה נוספת זה לרכוש בוסטר ללא רצועות לגדולה ולהעביר את האחרים לקטנים יותר. לדעתי, אם הגדולה לא מתלוננת, זה אופציה פחות עדיפה כי הנאוטילוס יותר בטיחותי מכל מה שתוכלו לרכוש.
  לכן לדעתי הכי נכון לרכוש נאוטילוס לאמצעית (שוב, לבדוק ברכב שזה נכנס).

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התייעצות כיסא בטיחות

  עדי
  05/07/2020

  הי קובי,

  תודה רבה על התגובה.

  לצערי קשה לי להאמין שעוד בוסטר גדול כמו הגראקו נאוטיליוס ייכנס ברכב.
  יש לך המלצה על בוסטר אחר לגדול?

  תודה רבה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  05/07/2020

  שלום עדי,

  יש לגרקו כיסא בטיחות שיודע גם להיות בוסטר עם רצועות כמו הנאוטילוס. זה נקרה סלים פיט, הרעיון שלו שהוא אמור לאפשר ל-3 מושבים להיכנס לאחור. אולי שווה לבדוק אותו.
  או לרכוש לגדול בוסטר ללא רצועות כמו צ'יקו קידפיט או סייבקס סולושיין X.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלה נוספת בבקשה

  עדי
  08/07/2020

  שלום קובי,

  אני רואה שהרוחב של הגראקו סלים פיט הוא 50.2 (לעומת הנאוטיליוס שהוא 50.8). האם זה כל ההבדל?
  גם הצ'יקו קידפיט הוא ברוחב 48 ס"מ.
  אלו הכיסאות הכי צרים שאתה ממליץ עליהם?

  תודה רבה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  09/07/2020

  שלום עדי,

  כן, הבוסטרים לצערי רחבים, לפעמים יותר מכיסא.
  הסלים פיט יוצר כך שיאפשר התקנה של 3 סלים פיט במושב אחורי, לכן אמור להתאים עם עוד מושבים.
  אפשר ללכת על בוסטר אוונפלו מאסטרו (כרגע נמכר בארץ מאסטרו ספורט שיש לו כוונון גובה לראש, לצורך שלכם לדעתי זה אף טוב יותר) הוא ברוחב של קצת יותר מ-48 ס"מ, הוא מעולה מבחינה בטיחותית וגם במחיר מאוד זול בדרך כלל.

  לדעתי אלו שלושת האופציות הכי טובות (מאסטרו, סלים פיט או קיד פיט לגדולה והעברת הנאוטילוס לאמצעית, לדעתי בעדיפות נמוכה יותר ביחס ל-2 האחרים אבל אם אין ברירה זו עדיין אופציה טובה ובטיחותית) או נאוטילוס נוסף. מכאן זה כבר משחקי הגודל וההתאמה לרכב.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה רבה!!!!!

  עדי
  09/07/2020

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עגלה לילד ראשון - המלצה בין כמה דגמים
  שמואל
  05/07/2020

  מחפשים עגלה לילד ראשון, מקווה שלא אכתוב ארוך מדי... תודה מראש!

  מה שחשוב לנו לפי סדר זה:
  1. בעדיפות החשובה ביותר - חברה טובה, איכות העגלה, העמידות שלה לאורך שנים וכו'
  2. עיצוב יפה (לדוגמא לא בייבי ג'וגר סיטי מיני אבל כן ספורט ליין סיילו)
  3. קיפול קטן
  4. גלגלים בינוניים או גדולים עם בולמי זעזועים טובים
  5. טיולון נשכב עד הסוף ומתהפך ל-2 צדדי נסיעה

  חשבתי על האופציות הבאות:
  1. סייבקס מיוס (גלגלים קטנים חיסרון)
  2. סייבקס בליוס (ראיתי שאתה פחות ממליץ למרות שלי היא דווקא הייתה נראית מוצלחת בשבילנו)
  3. ספורט ליין סיילו xl (היא איכותית כמו הסייבקס/ אינגליזינה/ סילבר קרוס?)
  4. ארמדילו 3 (איכותי וכו' כנ"ל?)
  5. בייבי ג'וגר תור לאקס

  לא כתבתי כאן את האינגליזינה והסילבר קרוס כי הגודל שלהן תופס את כל הבגאז', נכון?

  בוגו בו אשתי לא אהבה את כל הדגמים.

  כמובן שאשמח מאוד לדעת אם יש לך רעיונות לדגמים אחרים שכדאי להסתכל עליהם.

  סליחה על האריכות,
  ותודה רבה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  עגלה לילד ראשון - המלצה בין כמה דגמים

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  05/07/2020

  שלום שמואל,

  אני אישית ממליץ שסעיף העיצוב יהיה אחרון אבל זה שיקול שלכם.
  לגבי האופציות ביחס לדרישות:

  1. אכן החיסרון במיוס זה גודל הגלגלים וגם חוסר בידית טלסקופית שמשמשת כמנוף בכל עליה וירידה ממדרכה גבוהה.
  2. בליוס. ממליץ לראות פיזית. לנסות לקפל לבד, לבדוק ברכב (היא פחות או יותר בגודל ובמשקל של האינגלזינה או הסילבר קרוס שפסלתם בגלל עניין הגודל). כמוכן ממליץ לראות אותה עם המושב כשהוא פונה לכיוון הנסיעה, להשכיבו ולשים תיק עגלה.
  3. עד עכשיו עושה רושם שהיא ברמה טובה.
  4. לדעתי יותר נוחה לניוד מהסיילו, המושב לדעתי מספק תמיכה טובה יותר וזווית ישיבה טובה יותר מכיוון שהוא יצוק מפלסטיק. החיסרון הגדול שהיא יותר כבדה בקילו וקצת מהסיילו XL (שמכל דגמיי הסיילו לדעתי הכי מומלצת).
  5. פחות ממליץ בדיוק מאותן סיבות שאני פחות ממליץ על המיוס.

  בסגנון של הסיילו/ארמדילו אפשר גם לבדוק את בייבי בוס טייגר או בובקט. אם אין לחץ של זמן בסוף החודש יגיעו טייגר/בובקט 2. נכון לעכשיו קשה להתרשם כי ברוב החנויות אז המלאי כולל תצוגות. גם מה שנמצא בחנויות זה הגרסאות הנוכחיות בדגמי ה-2 יש המון שיפורים.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  שמואל
  08/07/2020

  שלום קובי,
  תודה רבה על התגובה.

  לקח לי זמן לחזור לכתוב כי היה קשה למצוא בחנויות את הבליוס ואת הבייבי בוס..

  קודם כל לגבי הבייבי בוס, בהחלט נראית עגלה טובה ויש לה גם יתרון במשקל.

  עוד כמה שאלות:
  1. מה שכתבת על הבליוס - זה לא שקשה לקפל אותה אלא היא פשוט לא מתקפלת, אפילו המוכר ניסה ולא הצליח וגם אמר לי שהיא בעייתית בזה, בהחלט מוזר. בנוסף היא באמת מתקפלת גדול כך שזה מספיק כדי להוריד אותה מרשימת המומלצות.
  רק לגבי מה שכתבת שהטיולון בשכיבה עובר את קו הידית - זה קיים גם בבייבי בוס (אא"כ פותחים את הידית עד הסוף ואז המצב בבליוס אפילו יותר טוב), לא?
  2. עושה רושם שאתה לא מייחס הרבה משמעות לחברה שנחשבת אמינה ואיכותית, נגיד ולא אכפת לי אם לקנות את הסיילו או ארמלידו/בייבי ג'וגר, לא עדיף ללכת על חברה ותיקה כמו מאמס אנד פאפס ולא על ספורט ליין שהיא חברה חדשה?
  3. הציעו לי בחנות את המאמס אנד פאפס סולה חדשה ב1400, המוכר אמר שאין הבדל באיכות בניה אלא רק בעיצוב, האם זה נכון או שיש הבדלים משמעותיים? היית ממליץ על הדגם הזה?

  תודה רבה! אתה מאד עוזר לנו...

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  08/07/2020

  שלום שמואל,

  לגבי זמינות העגלות, בליוס: היבואן החליט למכור אונליין את הדגם ולכן הוא מוצג במעט חנויות. לגבי בייבי בוס: כל המלאי של העגלות אזל, חלק גדול מהחנויות מכרו מתצוגות. משלוח הבא צפוי להגיע בסוף החודש ואז תהיה נפוצה ביותר חנויות.

  1. לבליוס מנגנון לא נוח, יחד עם זאת מוכר מיומן אמור לקפלה בקלות. חשוב לציין לגבי מוכרים, הם בעלי אינטרס בין אם למכור מוצר יותר ריווחי (כמו שציינתי הבליוס נמכרת ישירות מהיבואן אונליין דבר שלא משאיר הרבה מרווח לחנויות) או, הם רוצים למכור סחורה תקועה שכבר שולמה. לכן אחת ההמלצות החוזרות שלי כאן, להתנסות לבד עם המוצרים כדי להגיע למוצר הכי אופטימלי לכם. ציינתי מראש שהיא לא עונה לדרישות עקב משקלה וגודלה.
  לגבי הטיולון שעובר את קו הידית, זה קורה בהרבה עגלות, לכן בבייבי בוס (ובעוד הרבה עגלות) הידית מתארכת מעבר לקו וזה המצב שלדעתי צריך להיות, בבליוס גם במצב הכי ארוך המושב מגיע לקו הידית או טיפה חוצה. בבייבי בוס הידית ארוכה מהמושב. לכן המצב בבייבי בוס הרבה יותר טוב. ממליץ לתלות תיק עגלה, למתוח את הידית למצב הארוך שלה ולהשכיב את המושב כדי להבין את כוונתי. כמוכן ישנן חברות שאין להן ידית מתארכת אז הן עושות מושב קצר שמן הסתם לדעתי זה פתרון פחות טוב.
  2. אני לא מייחס חשיבות לחברות/מותגים/עיצוב/יופי. אני מייחס חשיבות לדרישות שהשואל מבקש מהמוצר! מבחינתי גם העגלה שנחשבת הכי אמינה יכולה להיות תקולה בגלל שימוש לא נכון.
  מבחינתי זמן של שנה לעגלה בשוק נותן תמונה למוצר ורמתו.
  גם ספורטליין וגם הבייבי בוס מעל לשנה וחצי בשוק ומראות אמינות מעולה. לגבי בייבי ג'וגר, אני לא ממליץ על המיני ג'וגר הדגם הכי נמכר של המותג מכיוון שהטיולון שלה חד כיווני, לדעתי ולפי מחקרים רצוי שהתינוק יהיה מול ההורה עד גיל שנה +. לגבי הדגם החדש סיטי תור, כמו הסיילו או בייבי בוס הוא חדש ולדעתי דרוש לו מקצה שיפורים רחב, הוא בעיקר לא עונה לדרישה של נוחות הניוד. דווקא אחת ההמלצות החוזרות שלי כאן היא למאמאס אנד פאפאס ארמדילו פליפ XT3, אני רק מציין מראש שחסרונה הגדול הוא משקלה: 11 וחצי ק"ג, לכן ממליץ לבדוק אם זה משהו שהוא קריטי לכם או לא. לדעתי לא אמור להיות קריטי לרוב האנשים אבל אני נוכח לדעת שבישראל זה מאוד קריטי. בגרמניה לדוגמה העגלות הכי נמכרות שוקלות מעל ל-13 ק"ג.
  3. ראה סעיף 1 לגבי מוכרים. מדובר בדגם ישן שיצא ב2009 ועבר מתיחת פנים קלה בסביבות 2011 אם אני לא טועה ואז נקראה סולה 2. מדובר בדגם שכבר לא משווק בארץ כמעט שנה.
  כן מדובר בדגם מעולה ביחס תמורה למחיר ואחת העגלות שהכי המלצתי עליה לתקציב נמוך לאורך השנים. העגלה איכותית, חזקה ואמינה זה דווקא נכון לדברי המוכר. יחד עם זאת ההבדל בינה לדור החדש של העגלות ונשווה לארמדילו שהיא כזו:
  הקיפול יותר מסורבל לביצוע מצריך 2 ידיים ( אבל יותר קל מהבליוס), היא יותר גדולה לאחר הקיפול בכ- 30%, הבד לא מכונס כלפי פנים לאחר הקיפול ונשאר חשוף, ניתן לקפלה עם הטיולון רק לכיוון הנסיעה, סוג הצמיג פחות איכותי מאשר בארמדילו או בבייבי בוס כנ"ל לגבי הקפיצים.
  לדעתי במחיר של 1400 ש"ח מקבלים את מקסימום התמורה לכסף. אם מותחים את התקציב לעגלות בייבי בוס, סיילו, ארמדילו תקבלו עוד יתרונות השאלה אם מצדיקים את ההפרש לצורך שלכם.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התלבטות עגלה לתינוק ראשון
  חגי
  08/07/2020

  הי קובי,
  אנחנו מתלבטים איזה עגלה לקנות.
  תינוק ראשון, ממש אבודים מהמבחר..
  האם תוכל לכוון אותנו איזה חברות מומלצות/ דגמים מומלצים?
  תקציב באזור ה1500-2000, עם רכב.
  תודה רבה!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  התלבטות עגלה לתינוק ראשון

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  08/07/2020

  שלום חגי,

  אין בעיה לכוון אבל רצוי לציין דרישות מסוימות מהמוצר:
  לדוגמה: נוחות לתינוק: מרווח פנימי לתינוק, נוחות ניוד, נוחות להורה: משקל קל, קיפול קטן, קיפול נוח וכו'.
  חשוב לציין שאין עגלות שמכילות הכל, כמוכן בתקציב הנ"ל המגוון יהיה מעט מצומצם.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התלבטות בין עגלות בוגבו ובייבוס
  גבי
  07/07/2020

  מתלבטת בין בוגבו לבייבוס.
  ילד ראשון. גרה בירושלים ללא אוטו.
  מחפשת משהו קל ויציב.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  התלבטות בין עגלות בוגבו ובייבוס

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  07/07/2020

  שלום גבי,

  בעיקרון יש פער עצום במחיר.
  הבייבי בוס יותר קלה במשקל, הבי שוקלת 10.1 ק"ג הטייגר 8.7 ק"ג והבובקט 8.2 ק"ג. כמוכן לדעתי הן יותר נוחות לקיפול.
  מקבלים פגוש, מדרך רגליים מתכוונן, גגונים יותר גדולים עם רשתות איוורור וגלגלים יותר גדולים ולכן יכולת ניוד עדיפה ככל שהדרך נעשית יותר משובשת.
  לכן בעגלות בייבי בוס מקבלים תמורה מטורפת לכסף. הבי מציעה בעיקר מותג יוקרה.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חוות דעת כסא בטיחות גרקו ריקליין
  טניה
  07/07/2020

  שלום רב,
  אשמח לשמוע מה דעתך על כסא הבטיחות Recline N Ride Graco
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  חוות דעת כסא בטיחות גרקו ריקליין

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  07/07/2020

  שלום טניה,

  הוא יחסית חדש, עדיין אין לגביו מבחן השוואתי. יש לו רק יתרון אחד שניתן להזיזו תוך כדי שהוא רתום בניגוד לשאר הדגמים האמריקאים, אני רואה בזה חיסרון ענק, הזוויות בעצם נוצרו מכיוון שכל מושב ברכב שונה מרכב אחר ולכן כדי למצוא את הזווית הכי בטוח לתינוק יש זוויות לכיסאות הבטיחות, כלומר אם נזיז את הכיסא לזווית שונה ממה שצריך רמת הבטיחות שלו תרד.
  לאור זאת אני פחות ממליץ עליו בעיקר שבמחירו ניתן לרכוש את דגמי ברייטקס קליקטייט או צ'יקו נקטספיט שמדורגים כמובילים מבחינה בטיחותית.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיולון שניתן להלביש עליו סלקל
  יודה
  06/07/2020

  שלום קובי,
  אנחנו מחפשים לקנות טיולון שניתן לחבר עליו סלקל על הטיולון עצמו.
  (ז"א שבמידה ושמים את הסלקל לא צריך לסחוב עוד חלק של הטיולון אלא זה מתלבש עליו)
  זה חשוב לנו כיוון שאין לנו רכב שלנו אבל די הרבה יוצא לנו להשכיר. כך שצריך לצאת עם הסלקל אבל לא רוצים לסחוב גם וגם....
  עד בערך 1000 ש"ח.

  משיטוטי באינטרנט ראיתי שג'ואי פאקט, וסילבר קרוס ג'ט עומדים בדרישה הזו, אבל מקריאה קצת כאן הבנתי שאתה פחות ממליץ עליהם.
  האם יש לך רעיון לטיולון אחר שניתן לחבר אליו סלקל?

  דרישה נוספת היא שהעגלה לא תהיה מסורבלת וגדולה מידי.
  עדיף מאוד קיפול ביד אחת בצורה שאפשר להחזיק את התינוק ביד השניה.


  תודה רבה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  טיולון שניתן להלביש עליו סלקל

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  07/07/2020

  שלום יודה,

  כל טיולוני סייבקס מאפשרים הלבשת סלקל סייבקס. גם לטיולון יויו ניתן לרכוש מתאמים לסלקל. לדעתי כל האופציות חורגות מהתקציב.
  אם לא מרתיע גודל טיפה גדול יש את בייבי ג'וגר שמעולה לדרישת נוחות הקיפול, יש את הסיטי מיני שנמכרת בזול כי הגיע סיטי מיני 2, לדעתי היא עדיפה אבל חורגת מהתקציב.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיולון לגיל 9 חודשים
  חני
  06/07/2020

  היי קובי,

  מעוניינת לרכוש טיולון לבתי בת ה-9 חודשים.
  מחפשת טיולון קל וקומפקטי אך נוח עם זווית שכיבה של 175 מעלות.
  לאחר סקר שוק וחיפוש בפורום החלטתי לרכוש את מאמ טיק טיק פלוס (800 ₪) אך ראיתי המלצה על ארגו מטרו מבחינת הנוחות, מדובר בתוספת של 200 ש"ח וחורג מהתקציב שייעדנו ורציתי לדעת האם לדעתך שווה לעשות את המאמץ ולרכוש את הארגו מטרו.

  ברצוני לציין שלאחר המלצתך רכשנו את הבייבי בוס ואנחנו מרוצים מאוד, אך מעוניינים בטיולון קומפקטי יותר, כיף שהמחיר ששילמנו על העגלה מאפשר זאת.

  תודה מראש.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  טיולון לגיל 9 חודשים

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  06/07/2020

  שלום חני,

  ראשית אני לא ממליץ לרכוש טיולון לפני גיל שנה, ההמלצה שלי שהתינוק יהיה מול ההורים עד גיל שנה ואפילו שנה+. זאת על פי מספר מחקרים שמראים שיש לזה חשיבות עצומה.
  לכן אם תוכלו למשוך עוד קצת לדעתי עדיף.
  היתרונות של הטיקטק על הארגו פרט למחיר הם קיפול מעט יותר נוח (הפתיחה אבל מעט יותר מסורבלת), שינוי המצבים עם לחצן כמו בטייגר, בארגו זה עם שרוך, מנגנון שלדעתי פחות נוח.
  מצד שני בגלל השרוך הארגו משמעותית יותר קלה, לדעתי הבדים והריפוד יותר מפנקים, הגלגלים יותר טובים ולכן יכולת הניוד יותר טובה, הגגון מעט יותר מצל. ממליץ לשים את התינוקת בארגו, לנסות לשנות מצבים משכיבה לישיבה, אם זה לא קריטי לכם אז לדעתי שווה את ההפרש (זה טיולון שנמכר ב1500 ש"ח עד לפני הקורונה).

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה רבה על התשובה המהירה בהחלט נעשה את שהמלצת

  חני
  06/07/2020

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עגלה פג פרגו בוק פלוס דגם 2018
  דניאל
  06/07/2020

  שלום!
  מצאתי את הדגם הזה במחיר מצוין באחד החנויות, חצי סכום מהשנתון יותר מתקדם, כנראה בגלל שזה דגם ישן, האם היית ממליץ עליו?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  עגלה פג פרגו בוק פלוס דגם 2018

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  06/07/2020

  שלום דניאל,

  אין הבדל בין השנתונים פרט לפרטי עיצוב. החיסרון היחיד הוא בסלקל, בדרך כלל התוקף שלהם ל-6 שנים מיום היצור וכאן איבדתם כמעט 3 שנים.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ניתן לחבר סלקל באוטו בלי בסיס או שחייב לקנות?
  דימה
  06/07/2020

  שלום, ראיתי שמוכרים בסיסים לסלקל, האם חייבים לקנות בסיס או שאפשר לחבר באוטו גם ללא בסיס?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  06/07/2020

  שלום דימה,

  בהחלט ניתן לחבר. אפילו בחלק מהדגמים סלקל ללא הבסיס מקבל דירוג בטיחותי גבוה יותר אבל וזה אבל גדול:
  הבסיס מוסיף לנוחות החיבור והניתוק מהרכב, זו פעולה שלוקחת שנייה לחבר או שנייה לנתק בעוד שללא הבסיס זה נע בין 30 שניות לדקה, תלוי כמה ניסיון יש, בימים חמים או גשומים אתם תודו לבסיס.
  כמוכן, התקנה ללא בסיס עלולה להוביל לטעות בהתקנה, מעל ל-70% מתקינים לא נכון ללא בסיס כך שלא משנה אם הסלקל יותר בטוח ללא בסיס, בפועל הוא לא בטוח אם הותקן לא נכון. לאור אלו אני ממליץ ללכת על דגם עם בסיס.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התלבטות בין 3 דגמי כיסא בטיחות
  צבי
  04/07/2020

  שלום, אנחנו מתלבטים בין 3 דגמים שמחירם די דומה היום:
  1.Britax Allegiance
  2.Graco Contender
  3.Joie Stages FX
  על איזה דגם היית ממליץ? אולי יש עוד דגמים מומלצים באותו טווח מחיר?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  התלבטות בין 3 דגמי כיסא בטיחות

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  05/07/2020

  שלום צבי,

  האמת שכולם בסדר ולא יותר מזה. ניתן למצוא אוונפלו טריומף שעדיף עליהם סביב 500 ש"ח רק אונליין.
  כמוכן בחנויות ניתן ללכת על גרקו סייז פור מי (או מיי סייז בשמו החדש), בנוסף גרקו פוראבר טרושילד עולה סביב ה-900 ש"ח (קצת חורג) אבל לדעתי עדיף מבין כל הכיסאות שהזכרתי.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלת המשך

  צבי
  05/07/2020

  ראיתי גרקו פוראבר ב900 ש"ח, דגם טרושילד עולה 1200+ בכל האתרים שחיפשתי. מה ההבדל בין 2 דגמים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  קובי סופר
  05/07/2020

  שלום צבי,

  דווקא ראיתי בלא מעט חנויות את הטרושילד ב990 ש"ח.
  ההבדל שלטרושילד יש הגנות צד אם חס וחלילה יש תאונת צד זה מגן בצורה יעילה יותר ולכן אני ממליץ עליו יותר, בטח אם ההפרש הוא 100 שקלים.

  בברכה,

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום