פורום הנקה, הנקה נכונה - יש לך שאלה?

פורום הנקה, הנקה נכונה בנושאים: יועצת הנקה, הנקה. שאיבת חלב, הפסקת הנקה, גמילה מהנקה, הנקה תרופות, הנקה גזים, כאבים בהנקה, שמירת חלב, אחסון חלב, גודש, הפסקת הנקה

מנהלי הפורום

אלה קושניר
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הפסקת הנקה בעקבות דלקת
    שרון
    17/03/2009

שלום רב, ילדתי לפני כ-7.5 שבועות ילד רביעי. את שלושת ילדיי הקודמים הנקתי הנקה מלאה ללא בעיות בכלל. הפעם, מן הרגע הראשון היתה לי בעיית גודש בצד אחד בלבד. אני נמצאת במעקב צמוד אצל רופא הנשים שלי (אני בשליחות בחו"ל): אני מתחילה כל הנקה מהצד הגדוש, סוחטת את השד לאחר כל הנקה עד כמה שניתן, ושמה קרח לאחר מכן (ע"פ הנחיות הרופא). בנוסף, החלפתי כבר 3 סוגי אנטיביוטיקה, אבל הדלקת נמשכת. נשלחתי לאולטראונד ע"מ לראות אם יש בעיה כלשהי, אולם הכל היה תקין. נלקח נוזל מתוך השד לבדיקת מעבדה, אולם הכל היה תקין. נשלחתי לבדיקת ממוגרפיה, ושוב הכל תקין. מאחר ואין אבצס או ציסטה, והשד כולו מודלק, היום ביצע הרופא ביופסיה של עור השד. התשובה צפויה בעוד שבוע. לאחר הביופסיה הרופא נתן לי כדור להפסקת החלב ואמר כי אני חייבת להפסיק להניק למען בריאותי. הוא אמר לי שאני יכולה לשאוב קצת (בוקר וערב) מהשד הבריא ע"מ "לשמור על הגחלת" עד שיתקבלו תוצאות הבדיקה, ואז אם זה יתאפשר מבחינה רפואית לחזור ולהניק. האם הפסקת ההנקה היא אכן מחוייבת המציאות? האם באמת ניתן לחזור ולהניק לאחר סוג כזה של הפסקה? תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• תשובה לשרון

ג'ניס זאוסמר
    18/03/2009

שלום שרון,
    צר לי שאת סובלת ומקווה שהכל יסתדר בקרוב.
    קשה מאוד לדעת מה מתרחש מרחוק - איזה אנטיביוטיקה קבלת ואם קבלת למספיק זמן?תשלחי לי בבקשה את סוגי האנטיביוטיקה שקבלת ולכמה זמן.האם התייעצת עם יועצת הנקה - באיזה מדינה את נמצאת?
    אני מליצה ללכת למומחה לשדיים - כירורג - ולא לרופא נשים.חשוב ביותר ודחוף!
    לגבי הפסקת החלב- לא חד משמעי.אני חושבת שלפי כל הבדיקות שעשית ושלילת מצבים שונים אין צורך להפסקת החלב - אם יש בכלל חלב מהצד הזה.כדור להפסקת חלב לא יכול לפעול על צד אחד ולאפשר לשני "לשמור על הגחלת" - אין דבר כזה. הכדור יפעל על שניהם ללא אבחנה.
    למרות זאת יתכן ויהי לכדור השפעה מועטה כי הוא אפקטיבי כאשר ניתן קרוב ללידה.
    ולכן אני מציעה להמשיך להניק אותה ואם תחכי החלב פשוט יגמר. הנקה/שאיבה פעמיים ביום לא יביא לשימור היצירה אלה לירידה משמעותית ואף הפסקת היצירה.
    אני גם מציעה לעשות משתח מגרון התינוק.
    איזה כדור הוא נתן לך?
    תכתבי לי,
    ג'ניס

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• דלקת לא מגיבה לאנטיביוקה

שרון
    20/03/2009

ג'ניס, תודה על התגובה. קיבלתי בתחילה clamoxyl 500 mg למשך 3 ימים (כדור כל 8 שעות), אח"כ קיבלתי orbenin 500 mg למשך שבועיים (כדור כל 8 שעות) לבסוף קיבלתי baycip 500 mg למשך שבוע נוסף (כדור כל 8 שעות). במקביל, אני לוקחת כדור אנטי דלקתי שנקרא varidasa (שני כדורים כל 8 שעות). המשכתי להניק כל הזמן, כאשר משלב מסויים כל ארוחה התחילה מהשד המודלק ואח"כ מהשד השני. הגודש לא נעלם בשום שלב. הרופא ביצע בדיקות שונות כדי לשלול דברים אחרים, כולל סרטן השד (ממוגרפיה+ביופסיה של העור). אבחנתו היא שזוהי דלקת חזקה מאוד, ומכיוון שלא הצלחנו לטפל בה, לא נותר אלא להפסיק להניק. לצערי הרב, ולא בלב שלם, התחלתי לקחת parlodel 2.5 mg פעמיים ביום ביום שלישי 17/3 בבוקר. אני ממשיכה להניק מהשד הבריא וגם נותנת תחליף חלב. מהשד המודלק אני לא מניקה מאז ביצוע הביופסיה ביום שני 16/3 אחה"צ (הרופא אמר לי שיש סכנה שחלב ינסה להתפרץ דרך התפרים של הביופסיה). מה שאני לא יודעת זה איך הגודש שם אמור להעלם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• המשך

ג'ניס זאוסמר
    20/03/2009

לא ידוע לי היכן את אבל הייתי בוחרת אנטיביוטיקה שונה מלכתחילה.
    בשד המודלק החלב יספג וקרוב לוודאי שיקטן או יפסק יצירת החלב מעצם הדלקת ופחות הכדור.
    היום לא כל נותנים פרלודלאלה תרופה שנקראת קפרגולין.
    דרך אגב - אם השד מלא אין שום מניעה לרוקן אותו קצת להקלה על ידי הוצאה ידנית/יניקה/שאיבה.
    שימי קומפרסים של קרח, קחי כדורים למניעת כאב (אפשר גם אנטי דלקתי כמו אדוויל/ברופן)
    אין שום בעיה בנזילת החלב דרך פצע הביופסיה - החלב מכיל חומרים המזרזים ריפוי.
    ובעיקר - תרגישי טוב.
    ג'ניס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאלה נוספת

שרון
    21/03/2009

אני שוקלת לבוא לארץ בגלל כל הסיפור (אני במדריד). יש כירורג שהיית ממליצה לי עליו? (רופא הנשים שלי הוא ד"ר קנטי)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• המשך - שרון

ג'ניס זאוסמר
    21/03/2009

שרון,
    מקווה שיש הטבה במצב היום.
    אני מכירה כירורגים - תצרי איתי קשר דרך המייל הפרטי שלי
    janicezausmer@gmail.com
    אדבר עם דר" קנטי.
    ג'ניס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• עישון והנקה לא יודעת מה לעשות תינוק בן 7 שבועות
    רחל
    12/03/2018

הי אני אמא ל3 .יש לי תינוק בן 7 שבועות ואני מניקה אותו.בהריון הצלחתי להפסיק לעשן וגם אצל הגדולים הצלחתי גם בהריון וגם בהנקה.הפעם מתקשה לא לעשן בהנקה.כמובן רק אחרי הנקה ושוטפת ידיים שיניים וכו אחרי.אבל עדיין לא נוח לי עם זה למרות שמדובר ב5 סיגריות בערך ביום.מפחדת שזה יזיק לתינוק ושוקלת להפסיק את ההנקה מכיוון שעל הסיגריות לא יכולה לוותר הפעם מדובר באי של שפיות שלי .
    ממש לא יודעת מה לעשות!אשמח לעצות ולנתונים האם הניקוטין נעלם אחרי 3 שעות או 4 וכך אולי אוכל לשלב בין הנקה לתמ״ל.תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם הנקה לבד משביעה?
    ו
    03/02/2018

אלה שלום, יש לי תינוקת בת שבוע, הריון תקין, לידה טבעית, משקל תקין. ינקה מיד לאחר הלידה, וגם בבית חולים. כשהתחילה הצהבת הרופא אמר לשלב גם בקבוק, אני משלבת לה עד היום גם בקבוקים מטעמי נוחות, אין צהבת כיום. יש לי כמה שאלות: לפעמים נדמה שגם אחרי כמה הנקות, היא לא שבעה. אני שמה אותה במיטה שלה והיא מתעוררת לאחר כמה דקות.. וכל פעם שוב יונקת עד שאני נאלצת לתת בקבוק כי נדמה לי שלא משביעה אותה ההנקה. איך אפשר לעבור להנקה בלעדית ללא תוספת תמל? או לחילופין, לתת תמל בלילה ללא הנקה, זה אפשרי? לא יפגע בייצור החלב?
    שאלה נוספת, לא תמיד יש לה גרפס אחרי הנקה. האם תקין? האם חייב שיהיה? האם זה אומר שהיא לא אוכלת כמו שצריך?

ודבר נוסף שאולי חשוב לציין, אני ממש לא התחברתי לכל נושא ההנקה, הדבר היחיד שמחזיק אותי זה העובדה שהחלב הוא הטוב ביותר לתינוקות ושיש בו נוגדנים שמחסנים את התינוק. מצידי, לתת שאוב בלבד, חיבוק ונשיקה גם הם דרך מצויינת לחיהור עם התינוק, ולא חייב מבחינתי להניק בשביל להתחבר לילד.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם יש צורך בייבוש חלב?
    מיכל
    10/01/2018

שלום, ילדתי לפני שלושה וחצי שבועות ומאוד רציתי להניק. לא יודעת אם רלוונטי אבל עשו לי זירוז. ישר אחרי הלידה שמו עליי את התינוקת, עזרו לה להתחבר והיה נראה שיונקת. ילדתי בלילה ובמשך היום למחרת ניסיתי מספר פעמים לחבר אותה ולא הלך כל כך וכשכן הצלחתי כאב לי ברמה מטורפת. יש לי פטמות שטוחות והיו אצלי 2 יועצות הנקה בבית חולים שכל אחת המליצה דברים אחרים אבל בפועל אחרי שהן הלכו לא הצלחתי לחבר אותה לבד ברוב הפעמים ובמהלך הנסיונות בכתה וסבלה מאוד וכשכן התחברה התנקתה מהר ואני סבלתי מכאבים מטורפים. בלילה אמרו לי בתינוקיה שהיא רעבה ויתנו לה תמל כי אין ברירה.החלטתי גם אני לתת תמל ולנסות להניק שוב בבית באווירה רגועה ואם לא אצליח אז לשאוב (על הפטמןת שלי כבר היו עם דם יבש עליה). כשהגעתי הביתה לא הצלחתי שוב,הילדה בכתה המון והחלטתי לשאוב. בשאיבה הבנתי שפשוט כמעט אין לי חלב. הצלחתי לשאוב פחות מ10 מ"ל. האחות מטיפת חלב אמרה לשאוב בנתיים כדי להבין כמה יוצא כדי לדעת אם לתת תמ"ל
    וכשניסיתי לשאוב כל פעם בשביל לעודד יצור כבר לא יצא כלום וגם לא הצטבר גודש בכלל או תחושת מלאות או כל דבר שיעיד שיש הצטברות חלב בשד. בגלל המצב הנפשי שהייתי בו (והכשלון בהנקה לא תרם) אחרי כמה ימים (כשבוע מהלידה) הפסקתי לנסות והתחלתי לנסות להשלים עם המצב. היום כמעט 4 שבועות אחרי הלידה בלי שהיה לי שום סימן לגודש, סחטתי את השדיים וממש לחצתי ויצאה מכל שד טיפה (וזהו, לא יצא עוד). על הנקה כבר ויתרתי, אני לא רוצה לעבור את מה שעברתי שוב וגם לא להעביר את זה את הילדה. אני אמורה לקחת כדור לייבוש? לעשות משהו? הייתי בהלם כשראיתי טיפה מהשד. מפחדת שיכול להיגרם נזק מזה שעדיין יש חלב. מזכירה שאין תחושת גודש או מלאות.
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חזרה להנקה לאחר תקופה
    מימי
    28/12/2017

הבת שלי בת שלושה חודשים
    בחודש וחצי האחרונים היא מסרבת בנחרצות לינוק [לקח זמן עד שעלינו על הסיבה - רפלוקס -כרגע היא מטופלת ע"י אוסטואופט בינתיים גם האכלה מבקבוק קשה מאד]
    האם יש מצב שאחרי תקופה ארוכה כ"כ שלא ינקה אצליח להחזיר אותה? (בהנחה שיבור לה הריפלוקס)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• נטילת תרופה בזמן הנקה
    יהודית דן
    28/12/2017

שלום
    נטילת תרופה לסחרחורת בזמן הנקה אגיסר או סטונורון.
    הילדה בת חצי שנה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הנקה- חלב אם שאוב
    נדין
    09/12/2017

שלום,
    נולדה לי תינוקת במשקל 2200, תינוקת שלישית, אני אף פעם לא התעניינתי בהנקה בגלל הזמן הרב שהיא גוזלת מהאמא, גם את שני ילדיי לא הנקתי אוליי פעם ביום על הציצי ואם יש עודף חלב בשד הייתי שואבת ונותנת בבקבוק אבל בעיקר נתנתי סימלאק, עכשיו השאלה שלי אני לא מעוניינת בהנקה מהשד, אלא לשאוב ולתת בבקבוק, מהי כמות החלב שיש לתת לה? האם 60 מ"ל כל שעתיים וחצי זה בסדר? אני שואלת בגלל המשקל הנמוך שלה, והאם שינה של 4 שעות בלי הנקה תשפיע עליה לרעה?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• אקמול פוקוס בזמן הנקה
    גגג
    04/09/2017

לקחתי אקמול פוקוס בזמן שאני מניקה,כמה זמן אני צריכה לשאוב ולזרוק את החלב לפני שאני יכולה לחזור להניק שוב? נטלתי 2 כדורים (מינון מבוגר) התינוק שלי בן 7 שבועות.. (אני נותנת לו גם סימילאק אז אני יכולה לחכות לחזור להניק)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שימוש במשאבה מיד שנייה
    ויקי
    16/07/2017

שלום, לחברה שילדה לאחרונה נאמר על ידי אחיות בתינוקיה שאסור להשתמש במשאבות מיד שנייה (להשאיל מיד שרה וכו) כי חלקים שלא ניתנים להחלפה כמו המנוע של המשאבה מתלכלגים גם ואותם לא ניתן לנקות. כך שכל משא בה לא חדשה בעצם מלוכלכת. האם זה נכון/ מבוסס מחקרית? תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שימוש במשאבה מיד שנייה

אלה קושניר
    12/08/2017

היי
    בחלק מהמשאבות וגם ביד שרה יש שסתום שמונע מדליפת חלב בכמות סבירה לתוך המנוע
    אבל אם מרימים את הבקבוקון עם חלב ומזרימים לתוך מנוע של המשאבה חבל עלול להגיע

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם מאוחר מדי להניק שוב
    שירן
    10/08/2017

שלום, כשהתינוקת שלי נולדה היה קשה להניק אותה כי היה לי גודש, בעקבות זה שאבתי אותה והנקתי מעט מאוד בשבועיים הראשונים וגם נתנו לה תחליף חלב בנוסף. מהר מאוד כשהיא כבר בת שבועיים המשאבה הפכה לחברתי הטובה ובמקום להניק שאבתי לה משום שהייתה נרדמת לי על החזה הרבה פעמים כבר לאחר 2 דקות של הנקה למרות שהייתי מנסה להעיר אותה עם הפטמה, חשוב להדגיש שזה היה משתנה ולפעמים גם ינקה כ 15 דקות כל צד. בגיל שבועיים הפסקתי להניק ורק שאבתי ונתתי לה בבקבוק, הייתי נותנת לה את לינוק רק כשכאב לה הבטן כי זה היה מרגיע אותה. בשבועיים האחרונים כמעט לא שאבתי אז כמות החלב ירדה ויצא לי רק 30 מיליגרם סכך הכל מכל צד כאשר לפני היה יוצא לי 60 מכל צד עכשיו חזרתי להקפיד שוב על שאיבות כל 3 שעות על מנת להגביר ייצור חלב. אז השאלה היא כזאת: מגיל שבועיים היא עם בקבוקים בלבד ויונקת רק כהרגעה ועכשיו היא בת חודשיים וחצי ואני רוצה לחזור להניק אותה עד כדי הנקה בלעדית, בשלושה הימים באחרונים נתתי לה קצת לינוק כשהיא הייתה רעבה בזמן שבעלי הכין לה בקבוק וראיתי שהיא עדיין מתחברת היטב לשד השאלה היא אם זה מאוחר או שעדיין אפשר להציל את המצב ולהגיע להנקה בלעדית???? ואם כן איך לעשות זאת האם בהדרגה כי הרי בכל זאת התרגלה לבקבוקים וגם מה יקרה עם תירדם שוב אחרי כ 2 דקות. אני מאוד מאוד רוצה להניק באופן בלעדי ולהתמסר לזה לחלוטין אנא עזרו לי.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• האם מאוחר מדי להניק שוב

אלה קושניר
    12/08/2017

היי
    בהחלט אפשרי לעבור לרק הנקה!!!
    יש נשים שמניקות ילדים מאומצים
    ככל שיש יותר גירוי בשד (יניקה) ככה נוצר יותר חלב
    חלב אף פעם לא נגמר אם תינוק יונק
    ככל שהוא יונק יותר כך יותר חלב
    זה שהיא נרדמת על השד זה טבעי ונורמלי תני לה
    זה מקום הכי נעים ובטוח בשבילה
    תינוקות יכולים לינוק גם כשהם ישנים
    כשהם ישנים הם יותר רפויים והרבה פעמים יותר קל להם לינוק
    תנסי גם לשאוב אחרי הנקה אפילו אם לא יוצא כלום ככה הגוף שלך ידע שצריך יותר חלב ותוך כמה ימים חלב יבוא
    חשוב להוריד מוצצים ובקבוקים
    יש מערכת צינורית שמחברים לשד ליד הפטמה ותינוק גם משם מקבל חלב כשהוא יונק
    בימים האלו תהיה כל הזמן זמינה להנקה רצוי עם חזה פתוח, כמה שיותר מגע עור לעור
    ותדעי שזה אפשרי
    לעזרה נוספת מוזמנת לפנות לפרטי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הבדל בגודל של השד
    עלא
    30/04/2017

שלום. אני אמא לתינוק בן שלושה חודשים, מניקה. בהתחלה השדיים היו גדולים ומלאים חלב. בשבועות האחרונים אני שמה לב שנוצר הבדל משמעותי בגודל השדיים ושד אחד קטן הרבה יותר מהשד השני.
    התינוק ברוך השם אוכל ועולה במשקל
    אבל חיצונית זה נראה ממש עיוות. רואים את ההבדל אפילו דרך הבגדים האם זה נורמלי?? מה אפשר לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הבדל בגודל של השד

אלה קושניר
    11/06/2017

היי
    בלי לראות אי אפשר להגיד משהו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• הסבר על שאיבת חלב
    לילך
    30/04/2017

אני מניקה מזה כשלושה חודשים
    מעוניינת להתחיל לשאוב על מנת שיהיה לי מלאי כשילד יילך למטפלת מה עליי לעשות? מתי כדאי לשאוב לפני/ אחרי הנקה, בכלל בלי קשר? כמה פעמים ביום? איך לאחסן וכו
    אודה לקבלת הסבר והנחיות על מנת שאוכל לשאוב
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שאיבה

אלה קושניר
    11/06/2017

שלום לילך
    הכל תלוי בתינוק שלך ובהרגלים
    האם את מניקה מ2 צדדים כל פעם? אפשר לשאוב במקביל להנקה
    אם את רוצה להגדיל יצור חלב עדיף אחרי הנקה
    בבוקר חלב יותר דליל ובכמות יותר גדולה
    חשוב להקפיד על השאה הקבוע כל יום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• יונק בן שנה שבוכה כשאני לא נמצאת
    ט
    11/06/2017

בן שנה, יונק המון. העניין הוא שלפעמים אני יוצאת בערבים, ואז כשהוא מתעורר (אחרי ההירדמות) הוא בוכה נורא ובעלי מתקשה להרגיע אותו. אפילו כשאני חוזרת אני שומעת עקבות בכי בנשימה שלו. אני מרגישה שזה סטרס גדול לשלושתנו. בקבוקים ומוצצים הוא לא רוצה (שותה מים מבקבוק עם קש מובנה)... אשמח מאוד להצעות

בנוסף, אשמח לדעת אם זה אפשרי בגיל הזה להרגיל אותו לינוק רק בבית

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• יונק בן שנה

אלה קושניר
    11/06/2017

היי
    ממש כל הכבוד לך, זה לא קל, אבל זה השקעה מאוד חשובה בשביל הילד של
    כל ילד זה משהו אחר, צריך לנסות ולראות איך הולך, לא להתעקש יותר מידי, אם לא הולך, להרפות ואחרי כמה זמן לחזור ולנסות שוב
    תנסו שבעלך ירדים אותו בערב שאת צריכה לצאת, כלומר תצאי מהבית עוד לפני ההרדמות
    כשמתעורר שבעלך יתן לשתות מים ולנדנד על הידיים, כל אחד מוצא בסופו של דבר דרך שלו, זה רק לנסות
    לגבי ההנקות בחוץ כבר אפשר להסביר שהנקה בבית, בספה שלהם כמו שציצי נח... אבל היום יש בגדים כל כך יפים להנקה שאפשר להניק קצת כשהוא רוצה מאוד ממש בסתר, אם זה מה שמפריע לך. אין שום בושה בזה, הנקה זה הכי טבעי שיכול להיות
    אם יש לך עוד שאלות אשמח לעזור

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חלב שאוב נראה דליל
    לין
    16/05/2017

שלום,
    ילדתי לפני 3 חודשים בניתוח קיסרי מתוכנן והחלב התחיל רק כעבור שבוע.... הקטנה כמובן התרגלה לבקבוקים וכל ניסיון בעזרת יועצות הנקה וצינוריות לא עזר כשהחלב כן הגיע.. אז התחלתי לשאוב לה חלב ומגיל חודש מקבלת רק חלב שאוב.לאחרונה אני שמה לב שהחלב שאני שואבת הוא נראה שקוף כזה כאילו יותר דליל אני יודעת שיש את החלב הקדמי והאחורי שהוא שומני יותר ולכן אני שואלת אם בשאיבה יוצא רק הקדמי-הדליל , לתת לה את הבקבוק או שזה כמו לתת לה מים ואין לו ערך? כמובן שכואב הלב לזרוק אבל אם זה ישאיר אותה רעבה זה לא שווה את זה...
    זה לא ככה בכל השאיבות, זה ככה בעיקר בבוקר כשאני מתעוררת עם שד מלא
    תודה בכל מקרה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• חלב שאוב נראה דליל

אלה קושניר
    16/05/2017

היי
    באופן טבעי חלב יותר דליל בבוקר ובערב יותר שומני כדי לענות לצרכים של תינוק
    חלב קדמי-אחורי אפשר לבטל עיי עיסוי שד לפני השאיבה
    מה שקורה בעצם הפרדות שמנת מחלב נוזלי יותר כמו שקורה בחלב פרה לא מפוסטר
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה

• שקיות חלב לבקבוקים של פלייטקס
    מיכל
    20/03/2017

שלום לכולם, יש לי בבית בקבוקים של פלייטקס ואני מעוניינת לקנות שקיות לבקבוקים הנ״ל, מישהו יודע איפה אפשר לקנות את השקיות ?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

אם את/ה רוצה שנחזור אליך
    תמונה