פורום הנקה, הנקה נכונה - יש לך שאלה?

בפורום זה אפשר להתייעץ על נושאים כמו ייצור חלב אם, יועצת הנקה, שאיבת חלב, גמילה מחלב אם, הנקה בעת נטילת תרופות, גזים, כאבים, שמירת חלב, גודש ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פטרייה בפיטמה ובפה התינוק
    שיר
    08/12/2018

היי , אובחנה אצל בני פטריה בלשון והתחלתי איתו בטיפול עם משחת דקטרין אורל גל
    האם המשחה הזו יכולה להתאים גם לי לפיטמה או שאני זקוקה לטיפול אחר?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סתימה בשד כבר בהיריון?
    דנה
    08/10/2018

היי
    אני בהיריון שלישי בשבוע 37. מרגישה גוש כואב בשד וכשאני לוחצת עליו יוצא מעט חלב..
    היו לי בעבר סתימות ואני מרגישה שזה כאילו כמו סתימה.. הגיוני שיש סתימה כבר בהיריון?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פריפול בהנקה עד מתי להמשיך לקחת?
    רויטל
    03/10/2018

שלום,

הבנתי שכדאי לקחת את הפריפול כמה חודשים אחרי הלידה
    השאלה היא אם אני ממשיכה להניק גם אחרי חצי שנה מומלץ להמשיך גם עם הברזל? האם יש ויטמינים נוספים שרצוי לקחת כשמניקים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה- ביו גאיה ושלשולים
    בת123
    20/08/2018

שלום רב
    בת חודשיים סובלת מגזים, הנקה מלאה. בדרך כלל עושה 1-2 יציאות רכות ביום.
    נתנו היום בבוקר ביו גאיה בהמלצת הרוקח. 3 טיפות. כל היום בכתה ועשתה 4 יציאות ריריות וירוקות. האם זה שכיח? בכלל זאת לתת צאנס ולהמשיך או שזה סימן לא טוב?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כמות ייצור חלב אם
    רחל
    18/08/2018

שלום
    האם כמות חלב האם גוברת עם הזמן? כלומר האם כמות החלב זהה כשהתינוק בן חודש ובן חצי שנה?
    תודה וכל טוב

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קבלת מחזור בזמן הנקה
    אלינור
    06/08/2018

הי
    אני חודשיים אחרי לידה. מניקה ונותנת תוסף מזון. אני גם נוטלת גלולות סרזט.
    הגיוני קיבלתי מחזור בימים האחרןנים???

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאיבות ותוספת של קורנפלור
    הדס
    08/07/2018

שלום רב
    אני שואבת מוסיפה קורנפלור בעקבות ריפלוקס חמור, כמה זמן ניתן לשמור את החלב עם הקורנפלור אם היא לא מסימת האם אני יכולה לשמור במקרר ולתת לה שוב בארוחה הבאה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אין חלב, רמת פרולקטין נמוכה מאוד
    רחלי
    18/06/2018

שלום.
    אני 10 ימים אחרי לידה. מסיבות הורמונאליות שקשורות ללידה רמת הפרולקטין שלי ירדה ל0. כמו לפני הריון. למרות שאני כבר 5 ימים מקפידה לשאוב כל 3 שעות המצב לא משתפר, אין חלב. השאלה אם יש משהו שעוד ניתן לעשות כדי לעודד או להעלות רמת פרולקטין.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת הנקה בעקבות דלקת
    שרון
    17/03/2009

שלום רב, ילדתי לפני כ-7.5 שבועות ילד רביעי. את שלושת ילדיי הקודמים הנקתי הנקה מלאה ללא בעיות בכלל. הפעם, מן הרגע הראשון היתה לי בעיית גודש בצד אחד בלבד. אני נמצאת במעקב צמוד אצל רופא הנשים שלי (אני בשליחות בחו"ל): אני מתחילה כל הנקה מהצד הגדוש, סוחטת את השד לאחר כל הנקה עד כמה שניתן, ושמה קרח לאחר מכן (ע"פ הנחיות הרופא). בנוסף, החלפתי כבר 3 סוגי אנטיביוטיקה, אבל הדלקת נמשכת. נשלחתי לאולטראונד ע"מ לראות אם יש בעיה כלשהי, אולם הכל היה תקין. נלקח נוזל מתוך השד לבדיקת מעבדה, אולם הכל היה תקין. נשלחתי לבדיקת ממוגרפיה, ושוב הכל תקין. מאחר ואין אבצס או ציסטה, והשד כולו מודלק, היום ביצע הרופא ביופסיה של עור השד. התשובה צפויה בעוד שבוע. לאחר הביופסיה הרופא נתן לי כדור להפסקת החלב ואמר כי אני חייבת להפסיק להניק למען בריאותי. הוא אמר לי שאני יכולה לשאוב קצת (בוקר וערב) מהשד הבריא ע"מ "לשמור על הגחלת" עד שיתקבלו תוצאות הבדיקה, ואז אם זה יתאפשר מבחינה רפואית לחזור ולהניק. האם הפסקת ההנקה היא אכן מחוייבת המציאות? האם באמת ניתן לחזור ולהניק לאחר סוג כזה של הפסקה? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה לשרון

ג'ניס זאוסמר
    18/03/2009

שלום שרון,
    צר לי שאת סובלת ומקווה שהכל יסתדר בקרוב.
    קשה מאוד לדעת מה מתרחש מרחוק - איזה אנטיביוטיקה קבלת ואם קבלת למספיק זמן?תשלחי לי בבקשה את סוגי האנטיביוטיקה שקבלת ולכמה זמן.האם התייעצת עם יועצת הנקה - באיזה מדינה את נמצאת?
    אני מליצה ללכת למומחה לשדיים - כירורג - ולא לרופא נשים.חשוב ביותר ודחוף!
    לגבי הפסקת החלב- לא חד משמעי.אני חושבת שלפי כל הבדיקות שעשית ושלילת מצבים שונים אין צורך להפסקת החלב - אם יש בכלל חלב מהצד הזה.כדור להפסקת חלב לא יכול לפעול על צד אחד ולאפשר לשני "לשמור על הגחלת" - אין דבר כזה. הכדור יפעל על שניהם ללא אבחנה.
    למרות זאת יתכן ויהי לכדור השפעה מועטה כי הוא אפקטיבי כאשר ניתן קרוב ללידה.
    ולכן אני מציעה להמשיך להניק אותה ואם תחכי החלב פשוט יגמר. הנקה/שאיבה פעמיים ביום לא יביא לשימור היצירה אלה לירידה משמעותית ואף הפסקת היצירה.
    אני גם מציעה לעשות משתח מגרון התינוק.
    איזה כדור הוא נתן לך?
    תכתבי לי,
    ג'ניס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת לא מגיבה לאנטיביוקה

שרון
    20/03/2009

ג'ניס, תודה על התגובה. קיבלתי בתחילה clamoxyl 500 mg למשך 3 ימים (כדור כל 8 שעות), אח"כ קיבלתי orbenin 500 mg למשך שבועיים (כדור כל 8 שעות) לבסוף קיבלתי baycip 500 mg למשך שבוע נוסף (כדור כל 8 שעות). במקביל, אני לוקחת כדור אנטי דלקתי שנקרא varidasa (שני כדורים כל 8 שעות). המשכתי להניק כל הזמן, כאשר משלב מסויים כל ארוחה התחילה מהשד המודלק ואח"כ מהשד השני. הגודש לא נעלם בשום שלב. הרופא ביצע בדיקות שונות כדי לשלול דברים אחרים, כולל סרטן השד (ממוגרפיה+ביופסיה של העור). אבחנתו היא שזוהי דלקת חזקה מאוד, ומכיוון שלא הצלחנו לטפל בה, לא נותר אלא להפסיק להניק. לצערי הרב, ולא בלב שלם, התחלתי לקחת parlodel 2.5 mg פעמיים ביום ביום שלישי 17/3 בבוקר. אני ממשיכה להניק מהשד הבריא וגם נותנת תחליף חלב. מהשד המודלק אני לא מניקה מאז ביצוע הביופסיה ביום שני 16/3 אחה"צ (הרופא אמר לי שיש סכנה שחלב ינסה להתפרץ דרך התפרים של הביופסיה). מה שאני לא יודעת זה איך הגודש שם אמור להעלם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך

ג'ניס זאוסמר
    20/03/2009

לא ידוע לי היכן את אבל הייתי בוחרת אנטיביוטיקה שונה מלכתחילה.
    בשד המודלק החלב יספג וקרוב לוודאי שיקטן או יפסק יצירת החלב מעצם הדלקת ופחות הכדור.
    היום לא כל נותנים פרלודלאלה תרופה שנקראת קפרגולין.
    דרך אגב - אם השד מלא אין שום מניעה לרוקן אותו קצת להקלה על ידי הוצאה ידנית/יניקה/שאיבה.
    שימי קומפרסים של קרח, קחי כדורים למניעת כאב (אפשר גם אנטי דלקתי כמו אדוויל/ברופן)
    אין שום בעיה בנזילת החלב דרך פצע הביופסיה - החלב מכיל חומרים המזרזים ריפוי.
    ובעיקר - תרגישי טוב.
    ג'ניס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת

שרון
    21/03/2009

אני שוקלת לבוא לארץ בגלל כל הסיפור (אני במדריד). יש כירורג שהיית ממליצה לי עליו? (רופא הנשים שלי הוא ד"ר קנטי)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך - שרון

ג'ניס זאוסמר
    21/03/2009

שרון,
    מקווה שיש הטבה במצב היום.
    אני מכירה כירורגים - תצרי איתי קשר דרך המייל הפרטי שלי
    janicezausmer@gmail.com
    אדבר עם דר" קנטי.
    ג'ניס

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עישון והנקה לא יודעת מה לעשות תינוק בן 7 שבועות
    רחל
    12/03/2018

הי אני אמא ל3 .יש לי תינוק בן 7 שבועות ואני מניקה אותו.בהריון הצלחתי להפסיק לעשן וגם אצל הגדולים הצלחתי גם בהריון וגם בהנקה.הפעם מתקשה לא לעשן בהנקה.כמובן רק אחרי הנקה ושוטפת ידיים שיניים וכו אחרי.אבל עדיין לא נוח לי עם זה למרות שמדובר ב5 סיגריות בערך ביום.מפחדת שזה יזיק לתינוק ושוקלת להפסיק את ההנקה מכיוון שעל הסיגריות לא יכולה לוותר הפעם מדובר באי של שפיות שלי .
    ממש לא יודעת מה לעשות!אשמח לעצות ולנתונים האם הניקוטין נעלם אחרי 3 שעות או 4 וכך אולי אוכל לשלב בין הנקה לתמ״ל.תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם הנקה לבד משביעה?
    ו
    03/02/2018

אלה שלום, יש לי תינוקת בת שבוע, הריון תקין, לידה טבעית, משקל תקין. ינקה מיד לאחר הלידה, וגם בבית חולים. כשהתחילה הצהבת הרופא אמר לשלב גם בקבוק, אני משלבת לה עד היום גם בקבוקים מטעמי נוחות, אין צהבת כיום. יש לי כמה שאלות: לפעמים נדמה שגם אחרי כמה הנקות, היא לא שבעה. אני שמה אותה במיטה שלה והיא מתעוררת לאחר כמה דקות.. וכל פעם שוב יונקת עד שאני נאלצת לתת בקבוק כי נדמה לי שלא משביעה אותה ההנקה. איך אפשר לעבור להנקה בלעדית ללא תוספת תמל? או לחילופין, לתת תמל בלילה ללא הנקה, זה אפשרי? לא יפגע בייצור החלב?
    שאלה נוספת, לא תמיד יש לה גרפס אחרי הנקה. האם תקין? האם חייב שיהיה? האם זה אומר שהיא לא אוכלת כמו שצריך?

ודבר נוסף שאולי חשוב לציין, אני ממש לא התחברתי לכל נושא ההנקה, הדבר היחיד שמחזיק אותי זה העובדה שהחלב הוא הטוב ביותר לתינוקות ושיש בו נוגדנים שמחסנים את התינוק. מצידי, לתת שאוב בלבד, חיבוק ונשיקה גם הם דרך מצויינת לחיהור עם התינוק, ולא חייב מבחינתי להניק בשביל להתחבר לילד.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש צורך בייבוש חלב?
    מיכל
    10/01/2018

שלום, ילדתי לפני שלושה וחצי שבועות ומאוד רציתי להניק. לא יודעת אם רלוונטי אבל עשו לי זירוז. ישר אחרי הלידה שמו עליי את התינוקת, עזרו לה להתחבר והיה נראה שיונקת. ילדתי בלילה ובמשך היום למחרת ניסיתי מספר פעמים לחבר אותה ולא הלך כל כך וכשכן הצלחתי כאב לי ברמה מטורפת. יש לי פטמות שטוחות והיו אצלי 2 יועצות הנקה בבית חולים שכל אחת המליצה דברים אחרים אבל בפועל אחרי שהן הלכו לא הצלחתי לחבר אותה לבד ברוב הפעמים ובמהלך הנסיונות בכתה וסבלה מאוד וכשכן התחברה התנקתה מהר ואני סבלתי מכאבים מטורפים. בלילה אמרו לי בתינוקיה שהיא רעבה ויתנו לה תמל כי אין ברירה.החלטתי גם אני לתת תמל ולנסות להניק שוב בבית באווירה רגועה ואם לא אצליח אז לשאוב (על הפטמןת שלי כבר היו עם דם יבש עליה). כשהגעתי הביתה לא הצלחתי שוב,הילדה בכתה המון והחלטתי לשאוב. בשאיבה הבנתי שפשוט כמעט אין לי חלב. הצלחתי לשאוב פחות מ10 מ"ל. האחות מטיפת חלב אמרה לשאוב בנתיים כדי להבין כמה יוצא כדי לדעת אם לתת תמ"ל
    וכשניסיתי לשאוב כל פעם בשביל לעודד יצור כבר לא יצא כלום וגם לא הצטבר גודש בכלל או תחושת מלאות או כל דבר שיעיד שיש הצטברות חלב בשד. בגלל המצב הנפשי שהייתי בו (והכשלון בהנקה לא תרם) אחרי כמה ימים (כשבוע מהלידה) הפסקתי לנסות והתחלתי לנסות להשלים עם המצב. היום כמעט 4 שבועות אחרי הלידה בלי שהיה לי שום סימן לגודש, סחטתי את השדיים וממש לחצתי ויצאה מכל שד טיפה (וזהו, לא יצא עוד). על הנקה כבר ויתרתי, אני לא רוצה לעבור את מה שעברתי שוב וגם לא להעביר את זה את הילדה. אני אמורה לקחת כדור לייבוש? לעשות משהו? הייתי בהלם כשראיתי טיפה מהשד. מפחדת שיכול להיגרם נזק מזה שעדיין יש חלב. מזכירה שאין תחושת גודש או מלאות.
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חזרה להנקה לאחר תקופה
    מימי
    28/12/2017

הבת שלי בת שלושה חודשים
    בחודש וחצי האחרונים היא מסרבת בנחרצות לינוק [לקח זמן עד שעלינו על הסיבה - רפלוקס -כרגע היא מטופלת ע"י אוסטואופט בינתיים גם האכלה מבקבוק קשה מאד]
    האם יש מצב שאחרי תקופה ארוכה כ"כ שלא ינקה אצליח להחזיר אותה? (בהנחה שיבור לה הריפלוקס)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת תרופה בזמן הנקה
    יהודית דן
    28/12/2017

שלום
    נטילת תרופה לסחרחורת בזמן הנקה אגיסר או סטונורון.
    הילדה בת חצי שנה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הנקה- חלב אם שאוב
    נדין
    09/12/2017

שלום,
    נולדה לי תינוקת במשקל 2200, תינוקת שלישית, אני אף פעם לא התעניינתי בהנקה בגלל הזמן הרב שהיא גוזלת מהאמא, גם את שני ילדיי לא הנקתי אוליי פעם ביום על הציצי ואם יש עודף חלב בשד הייתי שואבת ונותנת בבקבוק אבל בעיקר נתנתי סימלאק, עכשיו השאלה שלי אני לא מעוניינת בהנקה מהשד, אלא לשאוב ולתת בבקבוק, מהי כמות החלב שיש לתת לה? האם 60 מ"ל כל שעתיים וחצי זה בסדר? אני שואלת בגלל המשקל הנמוך שלה, והאם שינה של 4 שעות בלי הנקה תשפיע עליה לרעה?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה