התקף לב

רוצה לדעת על התקף לב? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי התקף לב. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
התקף לב, או בשמו הידוע בעולם הרפואה "אוטם שריר הלב", הינו מצב בו נגרם נזק לשריר הלב עקב חסימה של אחד או כמה מהעורקים המזינים את שריר הלב ב"דם עורקי", העשיר בחמצן. בשל חסימה זו עובר אחד האזורים בלב שלא קיבל אספקת דם תהליך של נמק, ובהמשך נוצרת בו צלקת. התקף לב הוא השלב האחרון והסופי בתהליך הטרשתי של העורקים הכליליים.

מדוע נגרם התקף לב?


הסיבה הראשית להיווצרות התקף לב, ברוב המוחלט של המקרים, היא קריש דם החוסם את העורק שאמור היה להוביל דם מחומצן אל הלב. הקריש נוצר באזור בעורק בו הצטברו חומרים שומניים רבים מתחת לרפידה הפנימית של דופן העורק, בדרך כלל על רקע של טרשת עורקים שהתפתחה באזור. חסימה זו גורמת, על פי רוב, לסתימה מלאה ופתאומית של העורק ובסופו של תהליך להתהוות התקף לב.

סימנים של התקף לב


הסימן העיקרי של התקף לב הינו לחץ בחזה האורך בדרך כלל מעל חצי שעה. במקרים רבים הכאב מקרין מהחזה לכתפיים, לצוואר, לגב, לידיים, ללסתות או לבטן. הכאב עלול להיות מלוּוה בקוצר נשימה, דפיקות לב מוגברות, זיעה, בחילה, הקאה, סחרחורת, לעיתים איבוד הכרה ותחושה כללית רעה מאוד. כשאדם חש כאב כפי שתואר במשך למעלה מחמש דקות, עליו להזעיק מיד עזרה.

התקף לב טיפול


לאחר התקף לב, לרשות אנשי הרפואה עומד חלון זמן קצר מאד בו ניתן לפתוח את החסימה בעורק, לעצור את התקדמות הנמק ולהציל את חיי החולה. טיפול כזה יכול להקטין באופן משמעותי את מידת הנזק לשריר הלב, להגדיל במידה ניכרת את סיכויי החולה להישאר בחיים ולשפר מאד את סיכוייו להרגיש טוב במשך שנים רבות לאחר מכן.

מהו הטיפול בהתקף לב שמקבלים בבית מהצוות הרפואי שהוזעק?


אם לחולה יש לחץ דם נמוך, הוא מקבל תרופות להעלאת לחץ דם. אם לחולה לחץ דם גבוה, הוא מקבל תרופות להורדה. אם הוא סובל מסיבוכים של התקף לב כגון, עודף נוזלים, הקאות ועוד, הצוות הרפואי יכול לטפל בהכל במקום, החל ממתן נוזלים וכלה בהשתלת קוצב לב או חיבור לקוצב חיצוני, כדי שהחולה יוכל להגיע לבית החולים בחיים.

מהו הטיפול בהתקף לב שמקבלים בבית החולים?


כשהחולה מגיע לבית החולים, במקרה הצורך הוא מוכנס לצינתור. כמו כן, הוא מקבל טיפול תרופתי המורכב מאספירין שמדלל את הדם ויכול למנוע היווצרות קרישי דם, כדורים שמחזקים את השפעת האספירין, מרחיבים כלי דם ומקטינים את העומס על הלב, משככי כאבים ועוד.

פעולת הצינתור היא יעילה ואפקטיבית לטיפול בהתקפי לב רק אם היא מתבצעת בזמן קצר מאוד בן כמה שעות מעת אירע התקף הלב. צינתור טיפולי (אנגיופלסטיקה קורונרית) הוא הליך רפואי שמיועד לפתוח חסימות והצרויות שהתפתחו בעורקים הכליליים. הוא מתבצע בחדר צינתורים בהרדמה מקומית ובהכרה מלאה, ובמהלכו מוחדרת לגוף המטופל צינורית דקה עם בלון בקצה, שבאמצעותה פותח הקרדיולוג את החסימות. מדובר בפרוצדורה שגרתית ושכיחה מאוד, שהביאה לשינוי דרמטי בקליניקה הטיפולית ברפואת לב. במחקרים נקבע כי אם הצינתור מבוצע בזמן - הוא מציל חיים ומונע נזק לשריר הלב.

כיצד ניתן למנוע התקף לב?


מכיוון שחלק ממקרי התקף הלב נגרמים כתוצאה מהשמנה ועישון, מומלץ להמעיט באכילת מזונות משמינים, להימנע מעישון ולהקפיד על אורח חיים בריא הכולל ביצוע פעילות גופנית באופן קבוע. כמו כן, ידיעה על מחלות לב תורשתיות עשויה למנוע מצב בו התקף לב מופיע "לפתע", בלי שידוע לחולה דבר על הגנטיקה המשפחתית. זאת ועוד, חשוב מאוד לשמור על רגיעה, במחקרים נמצא כי לחץ ומתח עלולים לזעזע את הלב ולגרום לפגיעה קשה בתפקודו. פעמים רבות הטריגר השכיח ביותר להתקף לב הוא כעס או התפרצות רגשות שליליים. מחקר אחד, למשל, שנערך על ידי משרד הבריאות והבטיחות הבריטי על עובדי בית חולים, מצא כי לחץ ממושך בעבודה הוא יותר גרוע ללב מהשמנה של 20 ק"ג או הזדקנות של 30 שנים.

לאחר התקף לב


לאחר התקף לב יש לאתר את גורמי הסיכון ולטפל בהם וזאת כדי להימנע מהתקף לב חוזר. לאחר התקף לב יש להימנע מעישון, להוריד במשקל, להפחית בצריכת שומן רווי ומזון רב קלוריות, להפחית את כמות המלח ולהקפיד על פעילות גופנית סדירה. בנוסף, יש להקפיד על טיפול תרופתי קבוע שהוכח כמונע התקפיי לב ואירועים מוחיים, כולל טיפול קבוע באספירין וכדומה, תרופות מקבוצת הסטטינים, תרופות להורדת לחץ דם וכדומה.

התקף לב חוזר


למרות ההצלחה המיידית בדרך כלל וייצוב החולה לאחר התקף לב ראשון, על פי נתוני האיגוד הקרדיולוגי בישראל אצל כ-10% מהעוברים התקף לב, העורק נסגר שוב ויכול להתרחש התקף לב חוזר (reinfarction). סקר בינלאומי רחב היקף שמימנה חברת סאנופי-אוונטיס כלל גם את ישראל ועקב אחרי עשרות אלפי חולי לב ומצא כי אחד מכל שבעה שלקו בהתקף לב או שבץ מוחי לקו בהתקף חוזר וקטלני בתוך שנה בלבד מיום האירוע הראשון.

מיקום וסוג התקף הלב


קיימים מספר סוגי התקף לב: התקף לב קדמי - שמערב את העורק הקדמי הגדול. התקף לב זה הוא החמור ביותר ובמקרה זה חלק גדול מאוד מהדופן הקדמית של החדר השמאלי יפגע ורוב הסיכויים שהנזק ללב יהיה גדול. התקף לב צדדי - שבו מעורב העורק העוקף או אחד מענפיו. לרוב זהו לא התקף לב גדול במיוחד כיוון שאצל רוב האוכלוסייה העורק העוקף יחסית קטן (בעוד הימני הוא הגדול יותר). התקף לב תחתון וימני - המערב לרוב את העורק הימני. ממדי התקף הלב תלויים בגודל העורק אצל האדם. כאשר העורק הימני נחסם במוצא שלו (פרוקסימאלית), בנוסף לדופן התחתון של החדר השמאלי יפגע גם החדר הימני, המקבל דם מענפים של העורק הימני בלבד - למצב זה קוראים אוטם תחתון וימני. כאשר החסימה דיסטלית וממוקמת מעבר למוצא הענפים המספקים דם לחדר הימני, התקף הלב יהיה רק "תחתון" בחדר השמאלי.

התקף לב שמיקומו לא ברור מוגדר כאשר כל הבדיקות והתסמינים מכוונים לאבחנה של אוטם אך בבדיקות ההדמיה השונות ובאקג לא מופיעים שינויים טיפוסיים לאוטם בטריטוריה מוגדרת של הלב. התקף לב חודר ולא חודר - כאשר הספקת הדם לאזור האוטם פוסקת לחלוטין לזה קוראים התקף לב "חודר", כלומר חודר את כל עובי הדופן. בעוד שכאשר הספקת הדם פוסקת באופן חלקי או כאשר יש "גלגל הצלה" בצורת הספקת דם מעורק אחר, זהו אוטם לא חודר.

התקף לב בקרב נשים


על פי הערכה, כ-30,000 נשים מאושפזות מדי שנה בשל מחלות לב בישראל. מחלת לב וכלי דם בנשים גורמות בין היתר להתקף לב, אי ספיקת לב, מוות פתאומי, שבץ מוחי ופגיעה קשה באספקת דם לשאר חלקי הגוף והגפיים. למרות שהתקף לב הוא מאוד נפוץ בקרב נשים רבות מהנשים אינן מודעות לעובדה זו ועל פי מחקרים נשים פוחדות הרבה יותר מסרטן השד מאשר מהתקף לב.

אומנם גברים בגיל צעיר לוקים יותר בהתקף לב מאשר נשים בגיל צעיר - ברוב המחקרים הקרדיולוגיים על מחלות לב, נמצא שהיחס בין גברים לנשים הוא בין שניים עד שלושה גברים חולים שעברו התקף לב לאישה אחת חולה. אולם בגיל המבוגר (65 ויותר) היחס מתאזן, ויותר נשים חולות ואף מתות ממחלות לב שונות מאשר גברים. לפי סקר של האיגוד הקרדיולוגי בישראל, בקרב נשים הגיל הממוצע להתקף לב ראשון הוא סביב גיל 70, שמונה עד עשר שנים מאוחר יותר מהממוצע בגברים. נתון מעניין נוסף הוא כי בשנים האחרונות התברר שמחלת סוכרת מסוכנת יותר לנשים - מחקרים מדווחים על שיעורי תחלואה ותמותה גבוהים יותר עקב התקף לב בקרב חולות סוכרת למול חולי סוכרת. נראה כי עצם קיום הסוכרת מכפיל כשלעצמו את הסיכון של נשים ללקות במחלות לב, למול גברים.

הביטוי הראשון של מחלת לב בקרב נשים הוא בדרך כלל תעוקת חזה, שהיא תסמונת שביטויה כאב, לחץ או אי נוחות בחזה, הנמשכים מספר דקות (כ-5-15 דקות). לעומת זאת הביטוי הראשון של מחלת לב בגברים הוא בדרך כלל התקף לב או מוות פתאומי. מחקרים מראים כי נשים חוות סימפטומים של התקף לב בשונה מגברים. לנשים יש יותר סימפטומים המוגדרים כבלתי טיפוסיים או לא-קלאסיים להתקף לב כמו עייפות, בחילה, קוצר נשימה וכאבים בבטן, בלסת ובגב העליון ולא במרכז החזה. כמו כן, נשים יותר מהגברים לוקות בהתקף לב שקט, כלומר – התקף לב שלא קדם לו כל סימפטום שהוא. במחקר שנערך בארה"ב, נמצא כי 43% מהנשים שחוו התקף לב, לא דיווחו כלל על כאבים בחזה אלא על תסמינים אחרים. היעדר הכאבים בחזה הוא, ככל הנראה, אחת הסיבות לכך שנשים מתעכבות בדרך לקבלת טיפול רפואי בזמן התקף לב יותר מגברים.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

הפרעות קצב הלב, הפרעות לב

בפורום זה תוכלו להתייעץ עם המומחים על נושאים כמו אבלציה, קוצב לב, פרפור חדרים, פרפור פרוזדורים, השתלת קוצב לב, צרור פעימות, דופק במנוחה ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • תוצאות הולטר APB'S, DROPPED BEATS, PAUSES, MIN HEART RATE
  א
  25/06/2020

  שלום רב, גבר בן 47. ביצעתי הולטר שבוע שעבר.
  מצרף תמונה של סיכום דוח התוצאות.
  3 שאלות:
  1. האם אני צריך לדאוג בקשר ל2 ההפסקות למשך יותר מ2.5 שניות?
  2. האם 6 הפרעות קצב ב 24 שעות מדידה זה נורמלי?
  3. האם 44 פעימות לדקה בזמן שינה זה נורמלי?

  יש לציין שגם לאמא שלי יש את אותה יכולת טבעית לחיות עם מתחת ל 50 פעימות לדקה בזמן מנוחה. והיו לה הפרעות קצב בגילי. כיום היא עם קוצב לב - כך שיש מצב שזה תורשתי?




  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  תוצאות הולטר APB'S, DROPPED BEATS, PAUSES, MIN HEART RATE

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  דר' גיא רוזן
  29/06/2020

  קשה לי לענות בלי שיש לי את הבדיקה המלאה. קודם כל 6 זה לא הפרעות קצב לב אלא פעימות מוקדמות. אין כל משמעות לממצא זה שניתן למצוא אצל כל מי שעושה הולטר. לגבי הפאוזות, כנראה שזאת לא בעיה בגלל שזה בלילה, אבל שוב, כדי לחוות חוות דעת רצינית אני צריך לראות את הרישומים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פענוח בדיקת הולטר לב וריבוי VPC'S
  עמית
  16/06/2020

  בן 50, בריא, ספורטאי, צמחוני - למעט לחץ דם גבוה מגיל 50 - מטופל ומאוזן. בבדיקת הולטר לב שנעשו במסגרת הבדיקות הכלליות לאיזון לחץ הדם, 24 שעות, נמצא דופק ממוצע גבוה 100+ (מינימום 63 מקסימום 116) שלא במאמץ. כמו כן 8% מהממצאים (7,597 סה"כ) ventricular total beats ו - 6% (5624) VPC'S.

  אודה על עזרה בסיסית בפיענוח.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  פענוח בדיקת הולטר לב וריבוי VPC'S

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  דר' גיא רוזן
  29/06/2020

  היי עמית, עניתי לך בפורום האחר.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שימוש במכשיר TENS יכול לגרום להפרעות קצב מסוכנות?
  גלעד
  28/05/2020

  שלום
  אני בן 50.
  מזה 30 שנה יש PVC VPBS APBS
  יש תקופות עם אלפים (!) ביממה לפי ההולטר
  ויש תקופות עם מעט מאוד פעימות מוקדמות.
  חייתי ככה והסתדרתי עם זה בלי תרופות.

  ידוע גם על קרוהן. לא מקבל כרגע תרופות אבל ירדתי חזק במשקל נמצא ב BMI=15 ומנסה לעלות בחזרה.
  בשנה האחרונה הייתה תקופה של כחודש עם כ 2000 פעימות מוקדמות ביממה ואז חלפה
  ובשגרה יש מעט יחסית.
  כמו כן יש לי פעם בכמה שבועות מאורע של כ 10-20 שניות דופק מאוד מהיר כ 120 במנוחה ואז חוזר חזרה לכ 60-70. בבדיקת לופ זה טכיקרדיה עלייתית.
  בנוסף לפעמים מרגיש תחושת פרה סינקופה.
  בלופ ריקורדר היו לפעמים פעימות מוקדמות שלשות ורביעיות ברצף. אבל זה בתקופות מסוימות.
  הדופק בלילה כ 55 בשינה.
  ביום כ 70.
  אקו לב לפני חצי שנה תקין.
  שומנים בדם נמוכים מאוד.
  ארגומטריה תקינה לפני 7 שנים מאז לא בוצע עקב פציעה והכושר ירוד.
  אקג תקין לפני שבוע ללא שינויים.
  QTC= 390

  השאלה שלי:
  אני סובל מכאבי גב די קשים כבר שנה.
  הומלץ לי לעשות TENS.
  כתוב על המכשיר של הטנס שאין לו תופעות לוואי,
  אבל שמומלץ לשאול את הרופא אם יש הפרעות קצב.

  האם במידה ואני שם מכשיר TENS על הגב תחתון זה מסוכן ויכול לגרום להפרעות קצב מסוכנות?
  או שזה מאוד מאוד לא סביר?
  אפשר לשים TENS?

  תודה רבה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  דר' גיא רוזן
  07/06/2020

  מאוד לא סביר. ובכל מקרה, כל הפרעות קצב הלב שהזכרת, ברובם המוחלט של המקרים, אינן מסוכנות במטופל עם אקו לב תקין.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לאחר הולטר 24 שעות
  בר
  19/04/2020

  היי שלום, סובלת מהתקפי חרדה לא מוסברים, לפעמים לחץ בחזה ללא קשר למאמץ, בת 29
  ברקע תת פעילות של בלוטת התריס
  קיבלתי אבחנה לאחר הולטר
  ללא עדות לאיסכמיה, ללא הפרעות קצב, הפרעות הולכה 1avb
  מה המשמעות בבקשה?
  ומה ניתן לעשות בנידון
  תודה מראש

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  לאחר הולטר 24 שעות

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  דר' גיא רוזן
  29/04/2020

  היי בר,
  אני אנחש שזה משהו שתועד בשעות הלילה וזה חסר כל משמעות. בכל מקרה, כדאי שתתיעצי עם הרופא ששלח אותך לבדיקה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך

  בר
  30/04/2020

  תודה על התשובה ואם זה משהו שלא תועד בלילה אז הוא כן בעל משמעות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  דר' גיא רוזן
  18/05/2020

  ראיתי רק עכשיו ששאלת שאלת המשך. אם זה תועד שלא בלילה זה מדיר יחסית למישהי צעירה אבל בכל מקרה, הממצא הזה לא מסוכן לכשעצמו ולא אמור לגרום לכל תסמינים, גם אם היה ביום.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חולשה ותחושת רטט בלב לבן 35
  יהודה
  05/05/2020

  שלום לדוקטור. אני בן 35 יש לי חולשות לאחרונה ולפעמים הרגשת רטט בלב עשיתי הולטר. אם תוכל לעזור לי תודה


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  דר' גיא רוזן
  18/05/2020

  מדובר בבדיקה תקינה בסה״כ, מה שלא אומר הרבה כי תריך לדעת איך הקצב לב בזמן שיש לך את התחושה שתיארת. רק אז אפשר להגיד שהתחושות לא קשורות או כן קשורות להפרעות קצב לב.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הולטר לב 24 שעות
  ילנה
  05/05/2020

  שלום ד"ר אני מאוד דואגת על תוצאה של בדיקה. אני אשמח לקבל הסבר.תודה


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הולטר לב 24 שעות

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  דר' גיא רוזן
  18/05/2020

  בדיקה תקינה לחלוטין, פעימות מוקדמות בודדות כמו אצלך יש לכל מי שעושה את הבדיקות הללו. זה תקין.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פיענוח הולטר - האם יש צורך בבירור נוסף?
  מתעניין
  02/05/2020

  שלום, אישה בת 66 ביצעה הולטר 23 שעות, בהערות נכתב:
  קצב בסיסי: סינוס שנע בין 46 ל 110- לדקה (ממוצע 62
  מעטים 0-6- לשעה; כולל APB'S: הפרעות קצב על חדריות
  .COUPLET ,TRIPLET APB'S

  NORMAL BEAT TOTAL...: 86700
  PREMATURE NORMALS...: 33
  BRADYCARDIA.........: 6
  MAXIMUM HEART RATE..: 110
  MINIMUM HEART RATE..: 46
  MEAN HEART RATE.....: 62
  QRS TOTAL...........: 86968
  ברדיקרדיה 6

  שער הסעיפים ללא ערכים(aberrant total, premature aberrants, couplets, triplets, salvos, vts, droped beats, pauses, paced beats)

  נשלחה לבדיקה עקב התעוררות בלילה בגלל דופק גבוה. כמו כן, הרבה שנים לוקחת תרופה נגד תת - פעילות בלוטת הטריס, אלטרוקסין.
  מלפני שנתיים סובלת מלחץ דם גבוה המיוצב בכדור בודד פעמיים ביום.

  האם יש בעיות מיוחדות בתוצאות? עבר כמעט חודש, ואף רופא לא פנה אליה.
  תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  דר' גיא רוזן
  18/05/2020

  מדובר בבדיקה תקינה בסה״כ. זה לא אומר אבל שאין בעיות של הפרעות קצב שפשוט לא ״תפסו״ אותם בבדיקה. ממליץ לשקול ביצוע בדיקה במעבדת שינה לשלול דום נשימתי שהינו סיבה לעיתים להפרעות קצב לב ליליות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נטילת בטא בלוקר ביום חתונה
  מ.
  18/05/2020

  שלום ד״ר,

  אני מתחתן בעוד כחודשיים וסובל מחרדה רק בגלל הסיטואציה עצמה. מדי פעם סובל מפעימות מוקדמות. אוכל ליטול בטא בלוקר באופן חד פעמי רק לאירוע עצמו?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  דר' גיא רוזן
  18/05/2020

  אין כל בעיה עקרונית עם כך בתנאי שאתה בריא ולא סובל ממחלות רקע כאלה ואחרות. בכל מקרה, זה כדור מרשם ואני ממליץ שתיגש לרופאת המשפחה שלך כדי שתבדוק אותך, תאשר את זה ותרשום לך מרשם.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קרדיולוג שניתן כטיפול להפרעת קצב לב שגורם לתסמינים מדאיגים
  אלירז
  14/04/2020

  שלום רב, הנני סובלת מהפרעות קצב לב קיבלתי קרדילוג . מאחר שבאופן טבעי יש לי דופק נמוך, כרגע במצב מנוחה הדופק הוא בסביבות 52 פעימות לדקה. ישנם תסמינים חדשים כגון כאב ראש ותחושת לחץ בלב שלא חשתי לפני נטילת הכדור. בנוסף אני לוקחת ציפרלקס כ-18 שנה (הבנתי ממך שזה עלול לעשות הפרעות קצב לב) ונסיונות להפסיקו גרמו לי לחרדות מוגברות ולכן חזרתי לנטול 10 מג כול בוקר ופוחדת להפסיק.מה אתה מציע בנוגע לקרדילוג להמשיך או להפסיק ואם להפסיק איך תהליך ההפסקה- לוקחת את הכדור מחודש מרץ האחרון

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  דר' גיא רוזן
  29/04/2020

  כמובן שאני לא יכול לתת עיצות לשינוי טיפול תרופתי מבלי לראות אותך ולעבור על הגל בצורה מסודרת. הדופק 52 לא צריך להטריד אותך אבל התסמינים שאתה מתאר בהחלט צריך לברר. ממליץ לפנות אלי או לקרדיולוג אחר שתבחר לייעוץ מסודר.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • Wpw - האם קבוצת סיכון לקורונה?
  השואל...
  03/04/2020

  הי. לפני כעשור אובחנתי (במקרה) כסובל מwpw ועברתי אבלציה שבה נצרב ערוץ הולכה מקביל.
  אני א-סימפטומטי (לפני ואחרי הניתוח), ללא טיפול תרופתי/ מעקב.
  האם אני מוגדר כקבוצת סיכון בהקשרי הקורונה? האם הנגיף עלול לייצר אצלי סיבוכים נוספים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה

  דר' גיא רוזן
  29/04/2020

  עניתי למטה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום