פיברומיאלגיה

רוצה לדעת על פיברומיאלגיה? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי פיברומיאלגיה. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
פיברומיאלגיה, המכונה גם בעברית דאבת שרירים, הינה תסמונת שקשורה בכאבי שרירים, כשם שמצביע על כך שמה של התסמונת הבנוי מהמילים fibra שמשמעו רקמה, mya שמשמעו שריר ו-algos שמשמעו כאב. פיברומיאלגיה כאמור מוגדרת כתסמונת ולא כמחלה, היות והיא אוסף של תסמינים. הרפואה המודרנית טרם מצאה את הבסיס הפיזיולוגי לתסמונת, למרות שלא מדובר במצב נדיר - פיברומיאלגיה מופיעה אצל 2% מהאוכלוסייה, כאשר 95% מבין הסובלים ממנה הינם נשים.

למרות שפיברומיאלגיה מזכירה דלקת פרקים בתסמיניה, חשוב להבדיל בין השתיים – פיברומיאלגיה אינה פוגעת בעצמות, אלא בשרירי הגוף וברקמות שאחריות לחיבורם השרירים לשלד.

פיברומיאלגיה: תסמינים


היות ותסמיני פיברומיאלגיה אינם ייחודיים רק לה, לעתים קרובות היא נותרת לא מאובחנת כראוי.

כאב.

זה נחשב לסימפטום הראשי של פיברומיאלגיה. מדובר על כאבים מפושטים בכל הגוף, אם כי הם יכולים להתחיל ממקום מסוים ולהתפשט ממנו הלאה. על מנת שכאב יהווה תסמין שיצביע על פיברומיאלגיה, הכאב המפושט צריך להימשך לפחות שלושה חודשים. רמת הכאב במקרים של פיברומיאלגיה אינה אחידה, והיא יכולה להשתנות במהלך שעות היממה. ואולם, מסקרים שבדקו חולי פיברומיאלגיה רבים, עולה כי רמה מסוימת של כאב, ובמיוחד כאב שרירים, אינה עוזבת לעולם.

למרות שחולי פיברומיאלגיה יכולים להיראות בריאים לחלוטין על פני השטח, בדיקה מדוקדקת יותר תגלה רגישות יתר ב-18 נקודות או פחות באזורים מסוימים בשרירים. תסמין זה מבדיל את חולי פיברומיאלגיה מסובלים מבעיות ראומטולוגיות אחרות. רוב החולים סובלים מרגישות יתר שגורמת לכאב לפחות ב-11 מבין 18 הנקודות, ואולם ניתן לאבחן פיברומיאלגיה גם אם מטופל אינו עומד בתנאי זה. מעבר לכך, תיתכן רגישות גם ברקמות ושרירים נוספים.

עייפות.

קרוב ל-90% מבין הסובלים מפיברומיאלגיה מדווחים על עייפות קשה או בינונית, שיכולה להיות מלווה בחוסר אנרגיה ואף בתחושה של תשישות גופנית כללית שדומה לזו התוקפת את החולים בשפעת. סימפטום זה מזכיר מאוד את תסמונת התשישות הכרונית, ואכן נראה כי שתי התסמונות קשורות ביניהן. לעתים, קשר זה יכול גם הוא להפריע לאבחון נכון של פיברומיאלגיה.

הפרעות שינה.

תסמין זה משותף לרוב חולי פיברומיאלגיה, המדווחים על שינה לא איכותית, שלא עוברת לשינה עמוקה האחראית לתחושת הרעננות שלאחר היקיצה. במקום זאת, שנת הסובלים מפיברומיאלגיה הינה קלה מאוד והם מתעוררים מספר רק של פעמים במהלך הלילה. בנוסף לכך, נמצא כי חולי פיברומיאלגיה סובלים מהפרעות שינה נוספות, ביניהן ניתן למנות הפסקת נשימה בזמן שינה, התכווצויות שרירים ועוד.

תסמיני מערכת העצבים.

למרות שרבע מחולי פיברומיאלגיה מוגדרים כסובלים מדיכאון קליני (שיעור הדומה לחולי שאר המחלות הכרוניות), חולים רבים מדווחים על עצבות כללית. בנוסף, חולי פיברומיאלגיה מדווחים על קשיי ריכוז, ואולם תסמין זה משותף לאנשים רבים שסובלים מהפרעות שינה והפרעות מצב רוח. תסמין נוסף מקבוצה זו מתייחס לעודף או חוסר תחושה של העצבים, קרי – חולים מדווחים על חוסר תחושה בגפיים ובפנים ואילו אחרים מדווחים על עודף תחושה שבאה לידי ביטוי בעקצוצים.

תסמינים נוספים.

תסמונת מעי רגיז וכאבי ראש המכונים tension-headaches מאפיינים גם הם את חולי פיברומיאלגיה. בנוסף, חלק מחולי פיברומיאלגיה סובלים אף מרגישות של העור, שצבעו משתנה לעתים בגלל שינויים בטמפרטורה וכן מתכיפות במתן שתן.

פיברומיאלגיה: אבחון


האבחון מבוצע לרוב על ידי ראומטולוג. במקרה וקיים כאב מפושט ורגישות יתר באזורים המועדים, מבוצעות בדיקות רפואיות במטרה לשלול סיבות אפשריות אחרות. היות ותסמינים רבים של פיברומיאלגיה אינם ייחודיים לתסמונת זו, האבחון לעתים הוא ארוך.

פיברומיאלגיה: גורמים אפשריים


עדיין לא ברור מה הם הגורמים לפיברומיאלגיה, ואולם יש כמה כיוונים: לאור העובדה שהתסמונת תוקפת בעיקר נשים – נראה כי יש גורם גנטי; חבלות שונות של הצוואר בפרט ופגיעות גופניות בכלל נמצאו במחקרים שונים כקשורות לעלייה בסיכון ללקות בפיברומיאלגיה; טראומות נפשיות קשות גם כן נמצאו במעלות את הסיכון ללקות בתסמונת; במחקרים אחרים נמצא כי מחלות זיהומיות קשורות לעליה בסיכון. ואולם, לעתים לא ניתן למצוא שום גורם ברור להתפרצות של פיברומיאלגיה. מצב זה מהווה קרקע פוריה לצמיחתן של תיאוריות שונות בנושא:

מטבוליזם נמוך.

תיאוריה זו גורסת כי הסיבה לפיברומיאלגיה הינה חילוף חומרים נמוך, קרי מצב היפומטבולי. התיאוריה טוענת כי המצב ייתכן גם במקרים בהם בדיקות דם של בלוטת התריס (המשפיעה על המטבוליזם באמצעות הפרשת הורמונים) יראו על מצב תקין, היות וגם כשהבדיקה נראית התקינה הגוף למעשה יכול לא לנצל כהלכה את ההורמונים המופרשים לדם על ידי הבלוטה.

מחסור בקורטיזול.

מחקרים רבים שבוצעו בנושא הראו על רמות נמוכות יותר של הורמון קורטיזול המיוצר ביותר הכליה. בקרב חולי פיברומיאלגיה. התיאוריה טוענת כי אצל חולי פיברומיאלגיה ישנה בעיה בתפקודו של ציר היפותלמוס-יותר המוח-יותרת הכליה (ציר HPA). יתרה מכך, נמצא כי רמות נמוכות של קורטיזול אחראיות מסבירות ב-38% מהמקרים את הכאב שחשים חולי פיברומיאלגיה לאחר בעת ההתעוררות. יש הטוענים כי תקלה בתפקוד ציר ה-HPA אחראית גם לתסמונת העייפות הכרונית.

גורמים פסיכולוגיים.

היות ואחד המאפיינים של פיברומיאלגיה הינו תסמונת המעי הרגיז, יש הטוענים כי פיברומיאלגיה היא תוצאה של מספר הפרעות פסיכולוגיות. בנוסף, ממחקרים שבוצעו, נמצא כי לחץ הוא נפשי קשור להתפרצות התסמונת.

רגישות לחומרים.

מחקרים אחדים שבדקו את הנושא, גילו כי לעתים פיברומיאלגיה הינו תוצאה של הרעלת מונוסודיום גולטמט, וכי הפסקת השימוש בחומר הביאה להפסקת התסמונת. מנגד, נמצא כי לעתים מבוצעת אבחנה שגויה של פיברומיאלגיה כאשר למעשה מדובר בהרעלת פלואוריד.

פיברומיאלגיה: טיפול


פיברומיאלגיה הינה תסמונת כרונית, כשמשמעות הדבר היא שפיברומיאלגיה אינה ניתנת לריפוי. הטיפולים השונים בפיברומיאלגיה נועדו לשפר את המצב כמו גם את אורח החיים של הסובלים מהתסמונת.

תרופות.

טיפול במינון נמוך של משככי כאבים שכיחים יכולים להקל על הכאבים, שהם מנת חלקם של הסובלים מהתסמונת. בנוסף, נעשה שימוש בתרופות נוגדות דיכאון במינונים נמוכים על מנת להרגיע את השרירים הדואבים ולקבל שינה עמוקה לצורך קבלת המנוחה שחסרה לסובלים מפיברומיאלגיה.

פעילות גופנית מתונה/פיזיותרפיה.

מטרתם של שני סוגי הטיפולים הללו היא לגרום למתיחה ופעילות מתונה של השרירים הדואבים והמכווצים ולהגדיל את סיבולת לב-ריאה. היות וחולי פיברומיאלגיה סובלים מכאבי שרירים ומעייפות המונעים מהם לעסוק בפעילות גופנית נמרצת, מומלץ כי יעסקו בפעילות גופנית מתונה יחסית כדוגמת הליכה או שחייה, שתטיב עם מצבם.

טיפולים נוספים.

היות ועדיין לא ברורים הגורמים לפיברומיאלגיה, הרפואה עדיין בודקת כמה טיפולים נוספים לתסמונת, ביניהם ניתן למנות טיפול מטבולי הכולל נטילת הורמון שחסרונו בדם גורם למטבוליזם נמוך, יחד עם שינויים בתזונה היומית. טיפול בקורטיזול הינו אופציה נוספת, כאשר המחקר שבדק טיפול זה גילה עליה ברמות האנרגיה של החולים.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

גוף נפש, רפואת גוף נפש

פורום זה נועד לתמוך בכם בבעיות רפואיות, מחלות, כאבים באמצעות שילוב של רפואה משלימה ורפואה קונבנציונלית. כאן אפשר להתייעץ על נושאים כמו מחלות, סרטן, כאבים, בעיות נוירולוגיות ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • חרדה בגלל שאבא שלי חולה מאוד במצב גרוע
  רינת
  09/06/2019

  חג שמח אורן

  אין לי למי לפנות ואתה תמיד נותן לי פתרון של טיפ נהדר בגלל זה אני כותבת זה מצב חירום בשבילי ואתה תמיד עוזר לי כמו שכתבתי לך פעם קודמת. אבא שלי במצב גרוע הייתי מאוד קשורה אליו הוא כבר לא צעיר וחולה מאוד. יש לי מין חרדה ודפיקות לב גם לגבי העתיד חס וחלילה עם יקרה משהו חס ושלום אני חשה דפיקות לב וחרדה איך אפשר להקל על עצמי בזמן כל כך קשה בלי טיפול פסיכולוגי או אחר? רציתי גם לשתף כי אין לי את מי לשתף ואין מי שיעזור לי. ממש תודה תעשה מצווה בשבילי כמו תמיד סליחה בזמן האחרון על ריבוי השאלות אבל זה ממש חשוב לי יש לך עצות נהדרות. אני ממש מודה לך מאחלת לך ולמשפחתך חג שמח

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חרדה

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  10/06/2019

  היי, צר לי לשמוע על אביך ומאחל לו בריאות שלמה.
  בנוגע לחרדה זה דבר טבעי במקרים כאלו.
  פשוט צריך להיות חזקה ולחשוב חיובי. צמחי מרפא כמו רודיולה יכול לעזור.
  טיפולים כמובן בקליניקה.
  בשורות טובות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה

  רינת
  10/06/2019

  מכל הלב מאחלת לך המשך שבוע מקסים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מצב רוח ירוד אני רוצה לטפל בעצמי בדרך מעשית טבעית
  רינת
  03/06/2019

  שלום אורן. אני כותבת לך כי אתה עוזר לי מאוד בפורום וזה עושה לי הרגשה טובה שאתה כותב לי ונותן לי עצה מה לעשות. ההורים שלי חולים. אבא עם דמנציה אימא נפשית לא מרגישה טוב חלשה ואני במצב רוח ירוד בגלל זה אני אחראית על המשפחה. ביומיים האחרונים אני מרגישה דכדוך קל וכל הזמן דואגת להורים שלי אני לא רוצה טיפול פסיכולוגי או חס וחלילה פסיכיאטרי אני רוצה להרגיש טוב באופן טבעי ולחשוב חיובי ולהיות אופטימית לגבי ההורים איך מבחינה מעשית אני יכולה לעלות את מצב הרוח שגם אהיה רגועה בבית ולא בחרדה ולחץ מההורים אני גם פוחדת מהעתיד איך להוריד את הלחץ בגלל ההורים ולהיות יותר רגועה ויותר במצב רוח אני גרה איתם אודה לך מאוד עם תסכים לענות לי נכון אני כותבת הרבה אבל יש לך עצות טובות אשמח מאוד מאוד למענה תודה רבה ויום מקסים זה חשוב לי אני גרה בבית דיכאוני

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מצב רוח

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  03/06/2019

  היי,
  אם אני מצליח לעזור אפילו רק לאדם אחד, אז מבחינתי הפורום הזה מצדיק את קיומו ואני שמח על כך.
  מחשבות/ חשיבה חיובית הם משהו שצריך לאמץ באופן יומיומי, ולמילים עצמן יש כח גדול בכך. אז בכל יום לא רק לחשוב חיובי, אלא גם להוציא מהפה מילים חיוביות עד שיהפוך לשגרה וגם אם קשה, תמיד להודות לבורא על מה שיש/ על כל הטוב ואז יתן לך עוד טוב כדיי להמשיך להודות עליו.
  מעבר לכך צריך לעשות השתדלות אישית ולעשות סוג ל טיפול כמו דיקור סיני, מדיטציות, טכניקות הרפיה ורגיעה.
  ממליץ להגיע למרפאה.
  בשורות טובות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה רבה אורן

  רינת
  03/06/2019

  אני מעריכה את עזרתך יום נפלא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כאבים בגוף והשמנת יתר בגלל מצבי לחץ
  גילי
  29/05/2019

  שלום

  האם יתכן שאני משמינה ויש לי כאבים בגוף אם הזעות בגלל מצבי לחץ לא מודעים?
  עברתי בדיקות דם בדיקות והכל תקין.

  בחיי היום יום קשה לי לצאת לעשות ספורט דבר שעשיתי בעבר מידי יום. האם יתכן בגורם לא מודע מנסיונכם? איזה טיפול מתאים בתחום הגוף נפש אם אצטרך?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כאבים בגוף

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  29/05/2019

  היי,
  יתכן ומדובר בהשמנה על רקע רגשי, הזעות וכאבים בגוף בהחלט יכולים להיות גם בגלל לחץ נפשי.
  ממליץ להגיע למרפאה ולהתאים לך טיפול נכון עבורך שכולל גם עבודה רגשית

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טכניקות למנוע שליטה בכעסים עייפות ודיכאון
  שרונה
  28/05/2019

  אורן שלום,

  אודה לך אם תוכל להפנות אותי למשהו ספציפי לא בתחום הפסיכולוגי תרופתי הקשור לטכניקות שליטה בכעסים דיכאון ועייפות שיוכל ללמוד טוב יותר את הבעיה שלי על מנת לקבל את הפתרון הטוב ביותר. ואולי תוכל עד אז לתת לי עצה לטכניקה הזאת כדי שאוכל להרגיש יותר טוב עשיתי בדיקות בקופת חולים הכול בסדר פניתי לרופאת משפחה היא לא כל כך עזרה לי לכן מחפשת טיפולים אחרים חוץ מתרופתיים ופסיכולוגיים
  תודה מראש

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שליטה בכעסים

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  28/05/2019

  היי, ניתן ללמוד ע"י שיטות של מדיטציות, דימיון מודרך.
  בינתיים כדאי לקחת איזה פורמולת צמחים מרגיעה, כן גם טיפולים כמו עיסוי, רפחקסולוגיה, שיאצו יכולים לעזור להרגיע ולמלא את הגוף באנרגיה.
  מוזמנת להגיע למרפאה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תחושות גוף עקב רגשות קשים
  לירון
  25/05/2019

  שלום לכם. אני בת 54 סובלת מתחושות גוף מוזרות כאשר תוקף אותי דיכאון או חרדה קשה כאילו כבדות. ניסיתי טיפול בתרופות פסיכיאטריות אך לא עזר להיפך זה עשה יותר גרוע ללא הצלחה,גם טיפול פסיכולוגי לא ממש עזר. מעניין לשמוע את דעתכם...חייבת לציין שאני עובדת המון שעות ומתפקדת רגיל.....

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תחושות

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  25/05/2019

  שלום,
  כדיי לתת מענה צריך לדעת על איזה תחושות מדובר, לדעת הסטוריה רפואית, לעשות תשאול מקיך ואבחנה ואז לתת מענה מתאים.
  אני סבור שטיפול משולב בדיקור סיני משולב הומאופתיה וצמחי מרפא יכול לעזור. ממליץ לנסות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מחפשת להעלות את האנרגיה ברמה המעשית
  רינת
  24/05/2019

  שבת שלום אורן יקר

  רציתי לדעת בשביל עצמי שאני קמה עייפה חסרת אנרגיה ברמה המעשית לא הטיפולית איך אני יכולה להעלות את האנרגיה שלי כדי להיות יותר עירנית במשך היום? זו שאלה ממש אחרונה וחשובה לי מאוד אשמח עם תוכל לענות לי. ממש תודה מכל הלב

  שבת מקסימה שתהיה לך,ושוב תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • רציתי לדעת מהי עבודה אנרגטית

  רינת
  24/05/2019

  ואיך להעלות את האנרגיה ממבחינה מעשית.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אנרגיה

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  24/05/2019

  העברת אנרגיה - הילינג, רייקי וכו

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • העלאת האנרגיה

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  24/05/2019

  כדיי להעלות רמת האנרגיה צריך לדעת מה הסיבה לחוסר האנרגיה ולפעול בהתאם- חסר אנרגיה יכול להיות בעקבות בעיה פנימית, חסר ויטמינים ומינרלים, חסר שתיה, מצב רוח ירוד ועוד. כדאי לעשות בדיקות דם ולהתקדם

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה מכל הלב שבת שלום והמשך יום מקסים

  רינת
  24/05/2019

  ונפלא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם קיים קשר בין גוף ונפש
  לא בריאה
  14/05/2019

  שלום דר
  יש לי בעיה רפואית כמה שנים אם צריך אני אפרט,

  אבל לאחרונה קרה לי משהו בלתי הפיך נזק כלשהי ונראה לי שהבריאות שלי החמירה עקב זה ואותה הבעיה רפואית שאני סובלת ממנה מספר שנים החריפה מאוד , האם יש קשר למה שקרה לי למצב הבריאות שלי ? יש מצב שזה באמת השפיע עליי על הבריאות וחלה הידרדרות בעקבות מה שקרה לי לאחרונה ? זה ממש מתסכל אותי מה שעשיתי לעצמי אני לא יודעת אם זה משפיע לי על הבריאות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קשר

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  24/05/2019

  כשיש בעיה פיזית בהחלט יתכן קשר לעייפות, מצב רוח ועוד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפולים הוליסטיים לנפש אשמח לדעת
  לירי
  13/05/2019

  שלום.

  הציעו לי ללכת לטיפולים הוליסטיים בחיים לא הייתי בטיפולים הוליסטיים הייתי שמחה לדעת מהו טיפול הוליסטי? ומה עושים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול הוליסטי

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  13/05/2019

  היי, טיפול הוליסטי הינו טיפול שמטפל באדם ובנפש כמכלול ולא רק בסמפטום.
  נטורופתיה רפואה סינית, או כל טיפול טבעי אחר שיכול להתאים לך לפי הבעיה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלה לגבי טיפולים אלטרנטיביים נגד דיכאון וחרדה
  רינת
  11/05/2019

  שלום אורן.

  ברצוני לדעת איזה טיפולי גוף נפש מתאימים לדיכאון וחרדה.

  בברכה,
  רינת

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דכאון וחרדה

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  12/05/2019

  היי רינת,
  הטיפולים הם כמובן באופן אינדיבידואלי בהתאם למצב, לאדם ולבעיה.
  טיפולים שיכולים להיות מוצעים לנושא זה הם : דיקור סיני, עבודה אנרגטית, דימיון מודרך, הומאופתיה מודרנית, טכניקות של טיפול במגע, טכניקות נשימה, מדיטציות , צמחי מרפא...
  הכל כמובן בהתאמה אישית ולמה שמתחבר המטופל

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה על התמיכה הנהדרת תודה רבה

  רינת
  12/05/2019

  מאחלת לך יום מקסים ושבוע מקסים ושוב תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בשמחה

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  12/05/2019

  בשמחה רינת,
  אשמח להמשיך לעזור.
  בפורום וגם במרפאה
  יום נפלא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עובדת קשה והגוף שלי מוחלש מאוד
  דניאלה
  07/05/2019

  אני עובדת מאוד קשה ומרגישה חלשה בגוף מה ניתן לעשות כדי לחזק את הגוף? ולהיות פעילה גם מחוץ לעבודה במרץ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עבודה קשה

  ד''ר אורן מזרחי (phd)
  07/05/2019

  היי,
  פעילות גופנית, תזונה נכונה, אכילה בריאה הכוללת ירקות ופירות.
  וטיפולים ברפואה הטבעית יכולים לעזור

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום