כובד בנשימה,לחץ בחזה ובבטן עליונה

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד

מנהל הפורום

ד"ר שבתאי ורסנו
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כובד בנשימה,לחץ בחזה ובבטן עליונה
    אנדי
    08/08/2018

שלום ד"ר.
    אני בן 32 גובה 1.8 משקל 75.מעשן 12 שנה חצי קופסה עד 15 סיגריות ביום.עד לפני שלושה חודשים הייתי מתאמן בחדר כושר עושה ריצה קלה כל אימון פעמיים שלוש בשבוע. בעבודה הייתי זז הרבה עבודה פיזית.לפני שלושה חודשים קיבלתי התקף חרדה.כרגע אני נמצא בטיפול תרופתי ופסיכולוגי כבר חודש וחצי. בתקופה הזאת התחלתי לעשן יותר וניסיתי לעבור לסיגריה אלקטרונית עישנתי אותה חודש.מאז התקף חרדה מרגיש כובד בנשימה,לחץ בחזה ובבטן עליונה הרגשה שכעילו הריאות שלי לא נפתחות עד הסוף,ומדי פעם מרגיש חירחורים בנשימה עמוקה,לפעמים שיעול יבש ,אין ליחה.מאז עשיתי בדיקות :בדיקות דם, צילום ריאות,אק"ג,אקו לב במאמץ,הולטר 24 שעות,אולטרסאונד בטן עליונה,שתי בדיקות לזיהוי הליקומבקטור.כולם יצאו תקינות.רק בהולטר אובחנו פעימות לב מוקדמות לא מסוכנות.הרופא אמר אם זה לא היה לפני התקף חרדה אז כנראה זה ביגלל חרדה.היום עשיתי עוד בדיקה תיפקודי ריאות.אשמח לקבל עזרה בפענוח הבדיקה.וחוות דעת אם אפשר?ממה יכול להיות כובד בנשימה ? אני כבר לא יודע האם זה פיזיולוגי או מחרדה.אצרף קובץ של בדיקה תיפקודי ריאות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תפקוד ריאה

ד''ר שבתאי ורסנו
    09/08/2018

שלום,

צלם בהגדלה, מקרוב ושהתמונה תהיה מאונכת ולא על הצד.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מודה לך מאוד ד"ר.

אנדי
    10/08/2018

אני מצרף שתי תמונות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה ד"ר

אנדי
    10/08/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי ריאה

ד''ר שבתאי ורסנו
    10/08/2018

שלום,

תפקודי הריאה המלאים הם תקינים לחלוטין. ייחוס קשיי נשימה לחרדה מחייבת שלילת גורמים אורגניים (כלומר מחלה פיזית). חזור אל הרופא המרכז את הברור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ברשותך עוד שאלה אם אפשר.

אנדי
    10/08/2018

תודה על התשובה ד"ר.
    האם יש צורך לעוד בדיקת ריאות.ואם כן ,איזה עוד בדיקות הייתה ממליץ?עשיתי צילום חזה יצא תקין,ותיפקודי ריאות.לפני זה עשיתי בדיקות לב,דם,אולטרסאונד בטן עליונה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי ריאה

ד''ר שבתאי ורסנו
    17/08/2018

שלום,
    התפקודים תקינים. עברת ברור מעמיק. אתה צריך לחזור לרופא שמרכז את כל הנתונים בכדי שיחליט האם נעשה הכל לשביעות רצונו והאם ניתן לייחס את תחושותייך לחרדה בלבד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו