פורום מחלות ריאה אסטמה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין, מכשיר אדים ועוד

מנהל הפורום

ד``ר שבתאי ורסנו
ד"ר שבתאי ורסנו
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר שבתאי ורסנו ללא פרסום בפורום

• ונטולין כשימוש נוסף לפוסטר
    ארנון
    12/05/2022

שלום, בן 84 סובל מאסתמה משתמש פעם ביום בפוסטר בשאיפה .
    בתקופה האחרונה סובל יותר מהמחלה וכתוצאה מיכך לוקח פעמיים פוסטר ביום, השאלה אם במצב של קושי יותר אני יכול להוסיף בנוסף לפוסטר שימוש המשאף ונטולין?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ונטולין כשימוש נוסף לפוסטר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• פוסטר ווננטולין

ד''ר שבתאי ורסנו
    16/05/2022

שלום,
    טתה יכול, אך לחילופין אתה יכול להעזר בשאיפת פוסטר נוספת, לפי הצורך. הפוסטר מכיל מרחיב סמפונות שפועל מיידית והשפעתו נמשכת זמן רב יותר משל וונטולין.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם למי שסובל ממחלת ריאות חסימתית ביונית/קשה ומחוסן בכל
    קובי
    12/05/2022

חיסוני הקורונה מותר לנסוע לחו"ל?מטוס,שדה"ת וכו'.
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• בעיקרון מותר לטוס לכל אדם

ד''ר שבתאי ורסנו
    16/05/2022

שלום,

בעקרון מותר לטוס לכל אדם. באשר לסיכונים, ברור שמי שיש לו מחלות כרוניות, אף אם מחוסן, נמצא בסיכון גבוה יותר מאדם ללא מחלות אלו. החלטה אישית אך רצוי שתשמע דעת הרופא המכיר את מחלתך האישית.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת תפקודי ריאות
    מ
    11/05/2022

שלום
    תוצאות בדיקת תפקודי ריאות הבדיקה תקינה בסך הכל ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות בדיקת תפקודי ריאות

הוספת תגובה

תמונה

• הערכים תקינים מלבד ערך מעט נמוך

ד''ר שבתאי ורסנו
    12/05/2022

שלום,

הערכים תקינים מלבד ערך מעט נמוך של הקיבולת הכוללת של הריאות (TLC). ברר עם הרופא המטפל.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת תפקודי ריאות

מ
    12/05/2022

שלום
    ותודה גדולה וענקית על התשובות עשיתי בגלל בעיה של נשימות עמוקות וצורך להוציא כל רגע אוויר עד פיהוק ואז זה חוזר שוב אוויר שלכוד כזה הרבה בדיקות: אקו דופלר לב במנוחה, צילום חזה, סיטי לעורקי הריאה, בדיקות דם כלליות כולל גזים בדם, סטורציה, תפקודי ריאות עם מרחיבי סימפונות הכל היה תקין למעט רסטרקציה קלה בתפקודי ריאות הבדיקות היו לפני עשרה חודשים. שאלתי אליך ש tlc נמוך הבנתי שאפשר לעשות בדיקת כושר הדיפוזיה אם גם הבדיקה הזאת תצא תקינה אז מה זה אומר בהקשר של הממצא ? מה המשמעות של tlc נמוך ? tlc נמוך דורש טיפול ? יכול ליהות שהוא נמוך גם בגלל אפשרות שהבדיקה נערכה לא טוב ? אפשר לשחזר שהtlc יחזור לנורמה ? זה בעיה גדולה ערך כזה של tlc ? הפענוח ששלחתי לך זה מלפני עשרה חודשים הבדיקה הזאת.
    כי בזמנו כל הבעיה שיש לי והבדיקות שציינתי שעשיתי היו לפי כמעט שנה ביקשתי כושר הדיפוזיה והרופא הכללי נתן רק הפנייה לייעוץ עם רופא ריאות העניין הוא שהתורים היו רק לחצי שנה אחרי אז ככה שלא קבעתי ניסיתי גם רופאים פרטים אבל גם אצלם היה רחוק ולא היה להם את הבדיקה הזאת של כושר הדיפוזיה
    אשמח לתשובות לשאלות בעניין הtlc תודה רבה שוב

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת עישון וליחה
    שלומי
    10/05/2022

שלום דוקטור אני בן 34 בריא ללא מחלות רקע עישנתי 15 שנה חצי קופסא סיגריות ביום.אני לא מעשן כמעט חצי שנה מרגיש מצויין אבל יש לי מלא מלא ליחות ללא שיעול פעם בשבועיים יוצא לי ליחה אם טיפה דם יבש יבש.בדיקות דם תקינות צילום חזה תקין.
    חוזר אני מרגיש מעולה ביקשתי מהרופא סיטי חזה הוא לא מוכן לתת לי אציין שאני לחוץ בטירוף מכל הנושא הזה.אודה לעזרתך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הפסקת עישון וליחה

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר הפסקת עישון יתכן שיעול עם ליחה

ד''ר שבתאי ורסנו
    12/05/2022

שלום,
    לאחר הפסקת עישון יתכן שיעול עם ליחה שפוחתים עם הזמן. ליחה ללא שיעול יש לחשוב על מקור מהאף עם נזילה אחורית.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצאי סי.טי בעקבות שיעול ממושך כרוני
    איתן אמירי
    11/05/2022

שלום ד"ר ורסנו היקר,

בן 52, לא מעשן
    בירור שיעול כרוני ממושך במשך חמישה חודשים.
    ברקע, שיעול נלווה לצינון וירלי ממושך, קורונה, דלקת ריאות קלה שטופלה בלובו (היה תסנין שמעלם מצילום רנטגן רגיל), ממשיך להשתעל מאז עם הפוגה קלה בלבד בעצמה.
    תבחין אלרגיה מצא אלרגיה קשה לקרדית אבק, שככל הנראה, בסבירות גבוהה, חדרה לי לריאות.
    נוטל תרסיס וכדורים נגד אלרגיה.
    תוצאות תפקודי ריאה רגילים 102, ממתין לבדיקת תגר מטכולין שתהיה באוגוסט.
    הומלץ לנסות משאף לאסטמה למשך חודש.
    ס.טי מלפני יומיים תקין, ללא ממצא חריג בריאות, למעט: "שינויים פיברוטים מינימליים בפסגות הריאות".
    ממשיך להשתעל שיעול עם ליחה, בעיקר בבוקר אחרי שינה, בלילה, אחרי אוכל ותוך כדי אימון ספורט. כבר לא מתעורר מהשינה משיעול.
    גם שלא משתעל קיים גירוי בלתי פוסק בגרון, שנראה שמגיע מהריאות, עם תחושה לא נעימה בריאות.
    בדיקת א.א.ג עם סיב אופטי ומצלמה שללה סימני רפלוקס מהותיים במיתרי הקול. לא סובל מצרבות על בסיס קבוע.

שאלותיי:
    1. האם יש קשר בין ממצאי הסי.טי למתואר שיכולים להסביר את השיעול הממושך והכרוני למעט הרקמה הצלקתית, המינימלית, שייתכן ונובעת בכלל מהתסנין שחלף עקב דלקת הריאות?

2. האם ייתכן שיעול כרוני על רקע אלרגי בלבד באופן בלתי תלוי באסטמה אלרגית ו/או רפלוקס?

3. בהנחה ואכן פתחתי אסטמה, לראשונה בחיי, על רקע אלרגי לקרדית אבק, האם הטיפול באלרגיה יכול לפתור את הבעיה דל השיעול הכרוני, או הכרחי לנסות גם משאף אסטמה למשך חודש?
    (ניסיתי פעם אחת משאף והרגשתי לא טוב).

4. האם לאחר שניסיתי כמעט כל טיפול תרופתי אפשרי (למעט אנילציה ומשאפים) נגזר עליי לסבול כל חיי משיעול כרוני?

5. גם אם זה אסטמה על רקע אלרגי, האם השיעול הכרוני, הגירוי הבלתי פוסק בגרון ו/או בריאות, יכול לחלוף לבד כלעומת שבא בלי טיפול תרופתי כלל, פשוט הזמן יעשה את שלו...?

מתנצל על המגילה, פשוט אובד עצות, רץ מרופא לרופא, וטרם נמצא מזור לסבלי.

אודה מכל הלב על התייחסות רצינית לשאלותיי גם אם בקצרה מאד...

איתן

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ממצאי סי.טי בעקבות שיעול ממושך כרוני

הוספת תגובה

תמונה

• תקצר בבקשה את שאלותייך

ד''ר שבתאי ורסנו
    12/05/2022

תקצר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קושי בנשימות באופן כללי
    משה
    09/05/2022

שלום
    כבר אחד עשרה חודש שיש לי קושי בנשימה יש לי קושי בנשימה עמוקה תחושה של חוסר אוויר לנשימה זו הרגשה של חוסר אוויר לנשימה כחוסר יכולת להכניס אוויר את כל האוויר כעין קושי לנשום נשימות עמוקות וצורך מתמשך לקחת ולנשום נשימות עמוקות כל כמה דקות לפעמים אני צריך להיעזר בעזרת פיהוקים כדי להכניס עוד יותר אוויר ובכל זאת התחושה היא שלמרות שיש צורך לקחת נשימה עמוקה כל כמה דקות אני חש תחושה של חוסר אוויר בנשימה ולא מצליח לקחת את הנשימה עד הסוף וקשה לסיים אותה. במשך התקופה הזאת היו גם הרבה ימים שזה חלף מעצמו, והיה הרבה פעמים שזה היה ביום אחד מלא פעמים בלי סוף, והיה ימים שלא היה בכלל, והיה ימים שזה היה כמעט כל היום, זה בא והולך יש תקופות שהיה המון בלי הפסקה ויש תקופות שלא היה בכלל אבל לרוב זה איתי יש לי מספר שאלות אשמח לתשובות תודה ענקית מראש :
    1. בבדיקת תפקודי ריאות שעשיתי הבדיקה הייתה תקינה למעט רסטריקציה קלה האם זה יכול להסביר את התופעה שאני חש ?
    2. עשיתי בדיקות בהקשר למה שאני חש אקו דופלר לב במנוחה סיטי לעורקי הריאה בדיקות דם סטורציה צילום חזה בדיקת תפקודי ריאות הכל היה תקין למעט הרסטריקציה הקלה בתפקודי הריאות אם כל הבדיקות תקינות למה אני חש מה שאני חש זה ממש פיזי מורגש מה דעתך ?
    3. אני נוטל קלונקס 0.5 שלוש שנים וכעת מנסה לרדת מהתרופה ידוע שזה תרופה לטווח קצר המשכתי איתה גם בגלל הקושי לרדת מהתרופה אם התופעות לוואי הרבות שיש לה זה נלקח בגלל חרדה האם זה בעצם תופעות לוואי של התרופה ?
    4. אני עושה ספורט ובכושר גופני מעולה מה הדבר הזה יכול ליהות הצורך לקחת נשימות עמוקות שממש קשה להוציא אותם עד שיוצא פיהוק וזה משתחרר מה דעתך ?
    5. האם יצא לך לשמוע הרבה על בעיות דומות לזה ? ואם כן מה זה היה ?
    6. בגדול הבדיקת תפקודי ריאות שלי יצאו תקינות למעט רסטריקציה קלה יש צורך לדעתך להשלים בדיקות כגון כושר הדיפוזיה או תגר מטכולין ? או שזה מיותר ? זה ייתן אינדיקציה למה שאני חש ?
    7. שבדקתי כמה פעמים את הסטורציה בזמן שהיה לי את הבעיה שאני חש הסטורציה הייתה תקינה לחלוטין אז מה זה אומר ?
    8. זה נראה לך בעיה בריאות בנשימה ?

תודה.
    זה תחושה שממש לא משחררת אובד עצות
    אשמח לעזרה כיוון.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    קושי בנשימות באופן כללי

הוספת תגובה

תמונה

משה
    09/05/2022

שלום שוב
    אציין שאני בן 34 בגדול חוץ מהתחושה הזאת בריא לחלוטין אם עודף משקל אבל גם בעבר הייתי בתקופות אם עודף משקל ולא היה לי את התחושה הזאת של הנשימה אף פעם עודף משקל של חמש עשרה קילו שאני עובד על זה בהקשר לזה שאני מוריד משקל
    אשמח לתשובות לשתי התגובות תודה גדולה וענקית מראש
    אובד עצות

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

משה
    09/05/2022

שלום שוב
    נזכרתי בעוד פרטים זה הרגשה של אוויר שכלוא כזה בבית החזה בבטן שקשה גם להוציא אותו זה כל כמה דקות במשך שעות התופעה הזאת זה לא משחרר ולפעמים עובר לבד וחוזר זה הולך ובא כזה אשמח לתשובות לכל השאלות בכל התגובות אני יודע שזה היה ארוך אבל תודה מראש לך מה עושים ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לקשיי נשימה תתכנה סיבות שונות

ד''ר שבתאי ורסנו
    11/05/2022

שלום,
    לקשיי נשימה תתכנה סיבות שונות, בין היתר השמנה, כושר ירוד ומתח נפשי. אך ראשיתיש לשלול מחלה אורגנית. זה מחייב בדיקת רופא, תפקודי ריאה וצילום חזה. פנה לרופא המטפל.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

משה
    11/05/2022

שלום
    צילום חזה תקין תפקודי ריאות הכל היה תקין למעט רסטרקציה קלה בדיקות נוספות תקינות ואני עדיין חש קושי בנשימה שצריך לקחת נשימה כל רגע עד שיוצא פיהוק וזה שוב חוזר מה דעתך לאור הנתונים האלו ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול כרוני ממושך של 5 חודשים וממצאי סי טי
    איתן
    11/05/2022

שלום ד"ר ורסנו היקר,

(אודה אם תתייחס להודעה המעודכנת הנוכחית, ותמחק את הקודמת, בה מופיע בטעות שמי המלא.. )

בן 52, לא מעשן
    בירור שיעול כרוני ממושך במשך חמישה חודשים.
    ברקע, שיעול נלווה לצינון וירלי ממושך, קורונה, דלקת ריאות קלה שטופלה בלובו (היה תסנין שמעלם מצילום רנטגן רגיל), ממשיך להשתעל מאז עם הפוגה קלה בלבד בעצמה.
    תבחין אלרגיה מצא אלרגיה קשה לקרדית אבק, שככל הנראה, בסבירות גבוהה, חדרה לי לריאות.
    נוטל תרסיס וכדורים נגד אלרגיה.
    תוצאות תפקודי ריאה רגילים 102, ממתין לבדיקת תגר מטכולין שתהיה באוגוסט.
    הומלץ לנסות משאף לאסטמה - סימביקורט 160, פעמיים ביום, למשך חודש.
    ס.טי מלפני יומיים תקין, ללא ממצא חריג בריאות, למעט: "שינויים פיברוטים מינימליים בפסגות הריאות".
    ממשיך להשתעל שיעול עם ליחה, בעיקר בבוקר אחרי שינה, בלילה, אחרי אוכל ותוך כדי אימון ספורט. כבר לא מתעורר מהשינה משיעול.
    גם שלא משתעל קיים גירוי בלתי פוסק בגרון, שנראה שמגיע מהריאות, עם תחושה לא נעימה בריאות.
    בדיקת א.א.ג עם סיב אופטי ומצלמה שללה סימני רפלוקס מהותיים במיתרי הקול. לא סובל מצרבות על בסיס קבוע.
    בהאזנה לריאות, הם נשמעים נקיות.
    אקו דופלר תקין.
    שכחתי להוסיף ולציין כי רוב הזמן, לצערי, האף שלי סתום ואז נושם מהפה כולל את כל האבק אליו אני רגיש. עכשיו עם כדור טלפסט נגד אלרגיה, וגם תרסיס לאף נגד קרדית אבק יש שיפור קל.

שאלותיי:
    1. האם יש קשר בין ממצאי הסי.טי למתואר שיכולים להסביר את השיעול הממושך והכרוני למעט הרקמה הצלקתית, המינימלית, שייתכן ונובעת בכלל מהתסנין שחלף עקב דלקת הריאות?

2. האם ייתכן שיעול כרוני על רקע אלרגי בלבד באופן בלתי תלוי באסטמה אלרגית ו/או רפלוקס?

3. בהנחה ואכן פתחתי אסטמה, לראשונה בחיי, על רקע אלרגי לקרדית אבק, האם הטיפול באלרגיה יכול לפתור את הבעיה של השיעול הכרוני, או הכרחי לנסות גם משאף אסטמה למשך חודש?
    (ניסיתי פעם אחת משאף והרגשתי לא טוב).

4. האם לאחר שניסיתי כמעט כל טיפול תרופתי אפשרי (למעט אנילציה ומשאפים) נגזר עליי לסבול כל חיי משיעול כרוני?

5. גם אם זה אסטמה על רקע אלרגי, האם השיעול הכרוני, הגירוי הבלתי פוסק בגרון ו/או בריאות, יכול לחלוף לבד כלעומת שבא בלי טיפול תרופתי כלל, פשוט הזמן יעשה את שלו...?

6. האם ייתכן שהשיעול שלי זה בכלל long covid, חרף העובדה שהחל חודש וחצי לפני שחליתי באומריקון ודלקת ריאות קלה לאחריו?

מתנצל על המגילה, פשוט אובד עצות, רץ מרופא לרופא, וטרם נמצא מזור לסבלי.

אודה מכל הלב על התייחסות רצינית לשאלותיי גם אם בקצרה מאד...

איתן

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שיעול כרוני ממושך של 5 חודשים וממצאי סי טי

הוספת תגובה

תמונה

• מדובר בבדיקת סיטי אחרי קורונה, הציעו לי לחזור על הבדיקה, אשמח להסבר על מה שכתוב
    איגור
    09/05/2022

שערי הריאות אינם מורחבים.
    לא הודגם תפליט פליורלי.
    ציור ריאתי תקין על פני שתי הריאות.
    הודגמו שינויים ברונכיאקטטים טובולרים מינימלים באזורים פריהילרים דו"צ .
    באונה התחתונה משמאל הודגמו קונסולדציה פריברונכי ווסקולרית היקפית חלקה סולידית ובחלקה בתבנית "זכוכית מט" מלווה
    בשינוי פיברואטלקטטים תת-אלוואולרים סמוכים. ממצא חדש לעומת הבדיקה הקודמת

הוספת תגובה

תמונה

• ישנם ממצאים שיכולים להתאים למגוון סיבות

ד''ר שבתאי ורסנו
    11/05/2022

שלום,

ישנם ממצאים שיכולים להתאים למגוון סיבות, כולל זהומיות ואחרות. מהסיבה הזו בקשו ממך לחזור על הבדיקה כדי לוודא שהממצא נעלם, אחרת יש לברר באמצעים נוספים.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש צורך ל-CT
    אבי
    05/05/2022

דוקטור שלום רב, סיליקוזיס ברקע. צרפתי צילומי חזה משנת 2021 ומ-2022. האם קיימים שנינויים תוך שנה כדי לברר אותם, למשל ע"י CT חזה? תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    האם יש צורך ל-CT

הוספת תגובה

תמונה

• רצוי שתקבל פענוח משווה מהמכון הרנטגנולוגי

ד''ר שבתאי ורסנו
    08/05/2022

שלום,

צילומים הנשלחים בדרך זו ובאיכות זו אינם מאפשרים פענוח אמין. רצוי שתקבל פענוח משווה מהמכון הרנטגנולוגי שביצע הבדיקה, ו/או מרופא ריאות מטפל.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ירידה ברמת סטרואיד טבעי עקב הקורונה?
    תומר
    05/05/2022

שלום.
    האם יכול להיות בגלל הנזק
    שנגרם לי מהקורונה הגוף
    הפסיק לייצר סטרואיד טבעי
    או בגלל המשאפים שלקחתי?
    האם יש בדיקה שבודקים
    האם יש מספיק סטרואיד טבעי?
    תודה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ירידה ברמת סטרואיד טבעי עקב הקורונה?

הוספת תגובה

תמונה

• לבדוק את רמת הקורטיזול הבסיסית

ד''ר שבתאי ורסנו
    08/05/2022

שלום,
    יש אפשרות לבדוק את רמת הקורטיזול (קורטיקוסטרואיד) הבסיסית וגם לאחר גירוי. מי שממליץ על בדיקות אלו, אם יש סיבה (!), זה בד"כ אנדוקרינולוג.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כל הבדיקות תקינות
    יעקב
    04/05/2022

שלום ד"ר
    בהמשך להתייעצות מתאריך 21/4
    ומענה לשאלתך שאם כל הבדיקות תקינות, מדוע אני מטופל?
    אז ככה אני סובל מאלרגיות שונות, יכול להרגיש קשיי נשימה מכימקלים, מאכילת ירקות סולניים, חומרים משמרים וצבעי מאכל וכדומה.
    אין ויכוח על הסיבות להתקפים.
    יכול להיות שהרפואה לא יודעת להפריד בין התקפים על רקע אלרגי בלי תסמינים, לבין התקפים עם תסמינים. אז מה הציפייה שאחד כמוני אייך יטופל?
    אני מרגיש גם שהטיפול משמר של סינגולייר וסרטייד מחזיק אותי רוב הזמן במצב טוב, מלבד עכשיו שאני בתקופה לא קלה שלא מוצאים לי פתרון.
    אם יש לך המלצה או תובנות שייעזרו לי מאוד אשמח.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    כל הבדיקות תקינות

הוספת תגובה

תמונה

• הטיפול שאתה מקבל מיועד לאסתמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    08/05/2022

הטיפול שאתה מקבל מיועד לאסתמה. כפי שציינתי אסתמה דורשת אבחון בדרכים מקובלות (מבחן תגר במידה ותפקוד בסיסי תקין).

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סימני ניפוח יתר בריאות- הבהרה
    מישהי
    04/05/2022

שלום,
    בהמתנה לתור לרופא ריאות, אשמח לחוו"ד כללית להבהרת הממצאים.

בת 37, בריאה, לא מעשנת.

שיעול יבש ש"בא והולך" זמן רב (קשה לי לשים את האצבע על תקופות ספציפיות). בנוסף, היו לי מס' פעמים כאבים בחזה ברמות כאב שונות. וכמו כן ירידה במשקל ללא כל כוונה.

רופא המשפחה רשם משאף פוסטר למספר ימים, בנוסף לכדורים אנטי היסטמינים. השיעול והכאבים הוקלו מאד. ולאחר מכן הפנה לבדיקת תפקודי ריאות, עקב חשד לאסתמה.

סיכום בדיקת תפקודי ריאות:
    תפקודי ריאות ממעורבים רסטריקטיבים ו חסימתיים לא הפיכים אחרי
    מרחיבי סינפונות - דיפוזיה מעט ירודה.

לאחר מכן הפנה (לרופא ריאות ו)לצילום ריאות, בו הכל נראה לי תקין, מלבד עקמת (ידועה) ו "סימני ניפוח יתר בריאות".

מהם סימנים אלה? האם ישנו טיפול לעניין זה? יש קשר לאסתמה?

תודה רבה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    סימני ניפוח יתר בריאות- הבהרה

הוספת תגובה

תמונה

• ניפוח יתר בצילום חזה רגיל

ד''ר שבתאי ורסנו
    08/05/2022

שלום,
    ירידה במשקל וכאבי חזה אינם מתאימים לאסתמה ויש לברר את סיבתם. ניפוח יתר" בצילום חזה רגיל הינו תאור מאד סובייקטיבי על פי המפענח. אם אכן יש ניפוח יתר זה יכול להתאים למחלה חסימתית. מציע שתבדקי על ידי רופא ריאות מומחה, שייתרשם גם מבדיקת תפקוד הריאות, ובמקביל תבררי גם את הסיבות לתלונות של ירידת משקל וכו'.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צילום חזה, האם דלקת ריאות?
    דן
    03/05/2022

שלום

בן 47, לפני מספר שבועות סבלתי משיעול רב, ליחה מרובה בצבע ירוק/צהוב, לא היה חום משמעותי, 37.3, פעם אחת היה 37.8.
    לאחר מספר ימים שראיתי שאין הטבה פניתי למוקד לרפואה דחופה, הרופא שמע חרחורים מצד ימין (לא יודע אם מהריאות עצמן), ספירת דם יצאה תקינה, הוא אמר שבצילום חזה רואים תסנין פריהלרי מימין, רושם לדלקת ריאות, נתן טיפול אנטיביוטי משולב (זינט + רוקסו) לשבעה ימים.
    בעקבות קשיי נשימה בלילה ובשינה פניתי לרופא משפחה, הוא לא הסתמך על האבחנה של הרופא במוקד, הוא הסתכל על הפענוח של הרדיולוג במוקד, שם נכתב:
    " אוורור ריאתי תקין, לא הודגמו תסנין אלבאולרי, תפליט, גודש או ממצא מוקדי".

הבנתי מהרופא משפחה שזה אומר שלא היתה דלקת ריאות, והוסיף לי משאף ופרדניזון לכמה ימים.

האם זה קורה שרופא מאבחן דלקת ריאות והרדיולוג כותב שאין?

במוקד כתבו לי לבצע צילום ביקורת לאחר 3 שבועות.

האם במקרה כזה עלי לבצע? אני לא יודע אם בכלל היה לי דלקת ריאות או שזה היה משהו אחר.

צירפתי תמונות של הצילומים למקרה וניתן להתרשם מהן אם היה או לא היה דלקת ריאות.

תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    צילום חזה, האם דלקת ריאות?

הוספת תגובה

תמונה

• צילום נוסף

דן
    03/05/2022

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חסר צילום צדדי וצילומים המועברים בצורה כזו

ד''ר שבתאי ורסנו
    03/05/2022

שלום,

חסר צילום צדדי. בעקרון צילומים המועברים בצורה כזו אינם מאפשרים פענוח אמין.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הצילום הצידי מצורף לשאלה

דן
    03/05/2022

הוספתי צילום שני בהמשך כי בהודעה הפותחת ניתן להעלות רק קובץ 1.
    אם בכל זאת ניתן להתרשם בצורה כלשהי מהצילומים, אשמח לקבל את התרשמות הרופא מהצילומים.

תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סינוסים קוסטופרנים סתומים -המשך שאלה
    מירי
    29/04/2022

שלום רב.
    לפני מספר ימים העליתי שאלה לגבי תוצאה של צילום חזה שעשיתי החודש ושלא השתנתה מצילום שעשיתי בחודש שעבר :"אין עדות לתסנין תפליט או גודש.
    צל הלב בגדר הנורמה.
    סרעפות שטוחות, סינוסים קוסטו-פרניים סתומים".
    מסתבר שתוצאה זו חוזרת על עצמה כבר בצילומים שעשיתי ב 2010 וגם ב 2009(תוצאה זהה ובכל צילום מצוין שזה ללא שינוי מצילום קודם).
    אני בת 48 ולא מעשנת.
    עשיתי לפני כשנה וחצי-שנתיים בדיקת תפקודי ריאות שיצאה תקינה(במסגרת בדיקות סקר מהעבודה) .לאור כל זאת האם אני יכולה להתעלם מממצא זו או שהיית ממליץ להמשיך לבדוק בבדיקת סיטי (שאני לא מתלהבת לעשות בשל קרינה). תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    סינוסים קוסטופרנים סתומים -המשך שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• אינני סובלת בשגרה מקשיי נשימה

מירי
    29/04/2022

אינני סובלת בשיגרה מקשיי נשימה(אלא אם מדובר במצבים של מתח/חרדה) וצילום החזה האחרון בוצע מסיבה שאיננה קשורה לריאות(היה לי כאב בחזה ובמוקד הפנו לצילום חזה .מאז הכאב חלף)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלתי לא נענתה

מירי
    01/05/2022

שאלתי לא נענתה. אשמח לתגובתך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח לתגובתך.

ד''ר שבתאי ורסנו
    03/05/2022

ראי תשובתי הקודמת.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביצוע אקו - דופלר
    מאי
    03/05/2022

דר' ורסנו שלום רב,
    בת 47 בריאה.
    בשל שמיעת אוושה סיסטולית, נשלחתי לביצוע אקו לב-דופלר.
    באבחנה מופיע כי הכל תקין, למעט ההערה:
    "הוריד הנבוב התחתון (IVC) בקוטר תקין
    ועובר תמט נשימתי משמעותי"
    נשמע מדאיג - האומנם ?
    כמו-כן, נמצא אצלי לחץ עורק ריאתי 43 מ"מ כספית (נכנסתי לבדיקה אחרי עליה במדרגות ומסכה על הפנים - האם יש השפעה ?)
    נתבקשתי לחזור בעוד כשנה על הבדיקה לצורך מעקב לחץ ריאתי.
    האם יש מקום לדאגה ? האם יש טיפול לבעיה זו ?
    תודה מראש.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ביצוע אקו - דופלר

הוספת תגובה

תמונה

• התיאור של הוריד הנבוב התחתון הינו תקין

ד''ר שבתאי ורסנו
    03/05/2022

שלום,
    התיאור של הוריד הנבוב התחתון הינו תקין. מאמץ יכול לגרום לעליית לחץ דם ריאתי סיסטולי. מומלץ לנוח לפני הבדיקה. המשיכי בביקורת.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה