פורום מחלות ריאה אסטמה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין, מכשיר אדים ועוד

מנהל הפורום

ד``ר שבתאי ורסנו
ד"ר שבתאי ורסנו
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר שבתאי ורסנו ללא פרסום בפורום

• מצב אטופי רציני ומינון תחזוקה
    יעל
    31/07/2021

שלום ד"ר,
    שנים הייתי עם אסתמה בינונית ומאוזנת עם סרטייד 250. עקב אובך יצאתי מאיזון ובמשך שנה לקחתי 2 קורסי פרדניזון. היום, כבר שנה וחצי האסתמה מאוזנת עם סימביקורט 320 2 שאיפות פעמיים ביום. האיזון גם נראה בתפקודי ריאות וגם מורגש. הבנתי שאני כבר בשלב שאני יכולה לנסות להוריד מינון של הסימביקורט. העניין הוא שב 8 חודשים האחרונים יש לי כל יום אורטיקריה אוטואימונית ואסתמה של העור למרות 4 אריוס. עם זה אני מסתדרת והתרגלתי ואני לא ממהרת לגשת לטיפול ביולוגי גם כי מסתדרת ככה, גם בגלל הקורונה וגם כי רציתי לרדת במשקל שהזולאייר יהיה פעם בחודש.
    השאלה היא, האם במצב מאוד אטופי כמו שלי, עם אלרגיה לאבק וכמה מאכלים, אסתמה, אורטיקריה ואסתמה של העור האם אולי יותר חכם להשאר על מינון הסימביקורט שאני היום? בהחלט יכול להיות שאוכל לרדת במינון. השאלה היא האם זה חכם, או שלהוריד מקסימום שאיפה אחת של סימביקורט 180 ולא יותר? רופאת הריאות אמרה שזה לשיקולי אבל בגדול אפשר לנסות להוריד.
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מצב אטופי רציני ומינון תחזוקה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• רספרים כטיפול מונע ל pcp
    אביה
    30/07/2021

שלום דר
    אובחנתי עם מחלה אוטואימונית. השבוע עשיתי טיפול מבטרה. אמרו לי כי אצטרך גם טיפול מניעתי בשל מערכת חיסונית מוחלשת.
    השאלה שלי - אם אני לא אצא הרבה מהבית, האם אוכל להידבק? האם מדובר בוירוס שעובר מאחד לשני? מנסה לקרוא באינטרנט מה זה וכל מה שרשום זה על חולי איידס.
    אודה לתשובתך.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    רספרים כטיפול מונע ל pcp

הוספת תגובה

תמונה

• מד סטורציה לאצבע , מכשיר שמודד את ריכוז החמצן
    דפנה
    28/07/2021

שלום דר', יש לי שאלה בבקשה, בעקבות עישון כבד עשרות שנים (שהפסקתי לחלוטין לשמחתי) סבלתי מברונכיט ודלקת ריאות וסיטי של הריאות שרואים שהריאות גמורות במצב רע מאד. הייתי היום אצל יועץ ריאות שבדק אותי עם מד סטורציה, שאלתי אותו מה זה ואז הביא לי אותו שוב ואמר שימי את האצבע ואכן שמתי בשנית. הבנתי שזה לא פולשני ובכל זאת נכנסתי לחרדה שיש בו סיכון להשתמש פעמיים רצופות תוך דקה, והרגשתי אחרי המדידה עיקצוצים בכל הגוף במיוחד בידיים עד עכשיו האם זה מהמדידה שיש בו סיכון ותופעות לוואי? השאלה שלי בבקשה , האם זה דומה למדידת לחץ דם שבמקרה מדדתי היום בקופ"ח לאחר בדיקות דם ? הבנתי שאפשר לקנות אותו בסופר פארם וכמה פעמים בכלל מותר למדוד איתו עם האצבע ביממה? אודה לך על השאלות שהם קצת אחרת ושונה כי נכנסתי לפחדים שמדיר שינה מעיני. תודה רבה מראש, ליאן.

הוספת תגובה

תמונה

• מד סטורצייה והתמודדות עם חרדה

ד''ר שבתאי ורסנו
    29/07/2021

שלום,

התלונות שאת מתארת מתאימים לחרדה. מכשיר המדידה לא גורם לכשעצמו. במידה ותרכשי מד כזה יכול להיות שהוא יעלה את החרדה אצלך. בכל מקרה, אין צורך למדוד כל יום, אלא במצבים של קושי נשימתי/החמרה כמעקב ודווח לרופא המטפל. בקשי הדרכה מהרופא שלך והתייעצי האם יש לך סיבה לקנות אותו.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קושי בנשימה שיש לי
    איתי
    21/07/2021

שלום
    יש לי קושי בנשימה עמוקה תחושה של חוסר אוויר לנשימה זו הרגשה של חוסר אוויר לנשימה כחוסר יכולת להכניס אוויר את כל האוויר כעין קושי לנשום נשימות עמוקות וצורך מתמשך לקחת ולנשום נשימות עמוקות כל כמה דקות לפעמים אני צריך להיעזר בעזרת פיהוקים כדי להכניס עוד יותר אוויר ובכל זאת התחושה היא שלמרות שיש צורך לקחת נשימה עמוקה כל כמה דקות אני חש תחושה של חוסר אוויר בנשימה ולא מצליח לקחת את הנשימה עד הסוף וקשה לסיים אותה עשיתי הרבה בדיקות שקשורות לזה שיצאו תקינות וזה כבר תקופה ארוכה אצלי זה נראה לך בעיה בריאות בנשימה ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    קושי בנשימה שיש לי

הוספת תגובה

תמונה

• קושי נשימתי

ד''ר שבתאי ורסנו
    21/07/2021

שלום,
    על פי התיאור שלך יש להביא בחשבון גם תחושת קוצר נשימה שעל רקע נפשי/מתח/חרדה. חזור והתייעץ עם רופאך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קושי בנשימה שיש לי

איתי
    27/07/2021

שלום
    בבדיקת תפקודי ריאות שביצעתי ספירומטריה עם מרחיבי סימפונות מצאו לי ממצא רסטריקציה קלה הבנתי שאפשר בגלל ממצא כזה להשלים בדיקה שנקראת כושר הדיפוזיה לריאות אקו לב דופלר במנוחה עשיתי והלחץ הריאתי היה תקין ועוד בדיקות אחרות שגם היו תקינות האם ממצא כגון רסטריקציה קלה יכול להסביר תחושה של קושי בנשימה עמוקה תחושה של חוסר אוויר לנשימה הרגשה של חוסר אוויר לנשימה כחוסר יכולת להכניס אוויר את כל האוויר כעין קושי לנשום נשימות עמוקות וצורך מתמשך לקחת ולנשום נשימות עמוקות כל כמה דקות לפעמים אני צריך להיעזר בעזרת פיהוקים כדי להכניס עוד יותר אוויר האם מה שאני חש יכול ליהות קשור לממצא הזה של רסטריקציה קלה או שלממצא כזה הסימפטומים הם אחרים לרוב ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רסטריקציה מצבי לחץ הגורמים לקושי בנשימה

ד''ר שבתאי ורסנו
    29/07/2021

שלום,
    עקרונית, תלונות כפי שמתוארות כאן, אופייניות למצבי לחץ נפשי הגורמים לתחושת קושי נשימתי. יחד עם זאת, לפני שנותנים אבחנה כזו - יש לשלול מחלות אחרות, אורגניות. אני מבין שזה מה שאתה עושה.
    אם בסופו של דבר יסתבר שלחץ נפשי היא הסיבה היחידה שמסבירה את התלונות, יש לטפל בסיבה ללחץ הנפשי ולהקל עליו.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצא בבדיקה והמשך תהליך
    רונן
    28/07/2021

שלום
    עשיתי בדיקות בגלל קשיי נשימה צורך לקחת נשימה עמוקה כל רגע ועוד סימפטומים אחרים שקשורים לנשימה והריאות עשיתי בדיקות לב ועוד בדיקות כלליות אחרות שיצאו תקינות עשיתי גם בדיקה לתפקודי הריאות בדיקת ספירומטריה עם מרחיבי סימפונות ובבדיקה הממצא שמצאו זה הפרעה רסטריקטיבית קלה ללא עדות להפרעה חסימתית לפי מה שהבנתי ממאמרים שקראתי אפשר להשלים לבדיקה הזאת בגלל הממצא הזה בדיקה שנקראת כושר הדיפוזיה הרופא המטפל שלי במרפאה לא רופא ריאות נתן לי הפנייה לרופא ריאות ולא לכושר הדיפוזיה ממצא כזה לא מחייב להשלים דיפוזיה ? ביקשתי ממנו בדיקה לכושר הדיפוזיה והוא נתן הפנייה לרופא ריאות עכשיו ממצא כזה רסטריקציה קלה לא מצריך להשלים דיפוזיה ואז ללכת לרופא ריאות מה דעתך ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ממצא בבדיקה והמשך תהליך

הוספת תגובה

תמונה

• חולה אסטמה קשה תוצאות בדיקת נוגדןgi- e
    שרונה סיסו
    23/07/2021

שלום . אני חולת אסטמנ קדה מזה שנים מטופלת בסטראורידים יותר מ20 שנה עם הפסקות קטנות .
    רואה הראות שלי שלח אותי לעשות בדיקת נוגדנים ig-e
    היום קיבלתי תוצאה שיש לי 6503 והרופא שלי אמרה ש240 זה הכי גבובה היא נבהלה והאמת קצת הבהילה אותי..
    זה לא טוב ?מה זה אומר?
    בחודשיים האחרונים יש לי החמרה בהתקפים יותר קשה לי לצאת מהתקף עם עירוי אפילו ותפקוד הראה האחרונה שלי עמד על 41%
    אולי יש טיפול אחר?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    חולה אסטמה קשה תוצאות בדיקת נוגדןgi- e

הוספת תגובה

תמונה

• total IgE

ד''ר שבתאי ורסנו
    26/07/2021

/שלום,

התוצאה אכן מאד גבוהה. בקונטקסט של אסתמה היא יכולה להיות על רקע אלרגי, על רקע של סיבוך של אסתמה הנקרא ABPA (תגבה למזהם). רמות גבוהות ייתכנו גם בנוכחות פרזיטים במעי (בדיקת צואה) או תוך קבלת טיפול ב XOLAIR לאסתמה. חזרי לרופא הריאות המטפל לשם המשך ברור והתאמת טיפול.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת דיפוזיה להשלמת בדיקה
    אבי
    21/07/2021

שלום
    עשיתי בדיקת ספירומטריה עם מרחיבי סימפונות בגלל קושי בנשימה עמוקה תחושה של חוסר אוויר לנשימה הבדיקה הייתה בסך הכל בסדר למעט רסטריקציה קלה אם אני ירחיב את הבדיקה לכושר הדיפוזיה כהשלמה לבדיקה שעשיתי כבר והיא תצא תקינה אז על מה מעידה הרסטריקציה קלה שמצאו לי בבדיקה הראשונה ואיזה משמעות יש לממצא הזה ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת דיפוזיה להשלמת בדיקה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת כושר הדיפוזיה

ד''ר שבתאי ורסנו
    22/07/2021

שלום,

תפקודי ריאה המצביעים על רסטריקציה, אבל כושר הדיפוזיה תקין, מעלים אפשרות שסיבת הרסטריקציה אינה מחלת ריאות אלא משהו חיצוני לריאות עצמן, החל מהשמנה משמעותית, שינויים במבנה בית החזה, חולשת עצב/שריר ועוד. רופא ריאות צריך לנהל את הברור.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת דיפוזיה להשלמת בדיקה לספירומטריה

אבי
    25/07/2021

שלום
    ואם כשעושים בדיקת השלמה לספירומטריה עם מרחיבי סימפונות בדיקת כושר הדיפוזיה בגלל הממצא רסטריקציה קלה והבדיקה לא יוצאת תקינה על מה זה מלמד ? איזה בעיות לרוב ? ומה ניתן לעשות במצב כזה ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דיפוזיה

ד''ר שבתאי ורסנו
    26/07/2021

שלום,
    ירידה בכושר הדיפוזיה יכולה להיות ביטוי למחלות ריאה שונות (אמפיזמה, פיברוזיס ועוד) או למחלות כלי דם ריאתיים. מבחינתך אין טעם בספוקלציות לפני שבצעת בדיקה והתייעצת עם רופא הריאות המטפל.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח ct - שאלות
    ג`וד
    19/07/2021

שלום,
    יש ממצאים בct ורציתי לשאול לגבי הממצאים בריאות.
    1. האם מוקדים זה קשריות?
    2. מה ההבדל בין תת פלואוריאליים לאחרים?
    3. מה אומר הפרוטוקול? האם מעקב או מעבר לכך?
    4. מה יכול לגרום למוקדים ולתמט?

יש לציין שהפסקתי לעשן לפני 3 שנים ושאובחן לי הפרעות קצב.

תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פענוח ct - שאלות

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח CT

ד''ר שבתאי ורסנו
    21/07/2021

שלום,
    ככל הנראה המפענח במילה מוקדים התכוון לקשריות. תת פלוירלי הכוונה קרוב לקרום הריאה. הפרוטוקול בד"כ מעקב הדמייתי. פנה לרופא שייבחן את הצילומים בקונטקסט שלך וימליץ את המלצותיו הספציפיות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצא בבדיקה לריאות שעשיתי
    עומרי
    21/07/2021

שלום
    מה משמעות רסטריקציה קלה הממצא הזה היה בסיכום בדיקה שעשיתי מה זה אומר ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ממצא בבדיקה לריאות שעשיתי

הוספת תגובה

תמונה

• רסטרקציה קלה

ד''ר שבתאי ורסנו
    21/07/2021

שלום,
    הכוונה שנפחי/קיבולות הריאות שנמדדו היו נמוכים מהצפוי. את הסיבה יש לברר והיא יכולה להיות בגלל מחלת ריאות או בשל סיבה לא-ריאתית כגון השמנה משמעותית, חושת שרירי הנשימה ועוד.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה ספירומטריה --עיניים 1
    לליי
    20/07/2021

כפי שהוסבר לי בבדיקת תיפקוד ריאות יש לנשוף בחוזקה בזמן הבדיקה --
    אפילו כאשר עושים בדיקה ללא תוספת חומר מרחיב סימפונים .
    האם זה יכול לגרום לעליית לחץ בעיניים --יש לי גלאוקומה NARROW
    שאלה 2 --האם משאף ---אשר משתמשים בבדיקה הוא -- חד פעמי לכל נבדק

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקה ספירומטריה --עיניים 1

הוספת תגובה

תמונה

• ספירומטריה

ד''ר שבתאי ורסנו
    21/07/2021

שלום,
    גלאוקומה אינה הוראת נגד לביצוע הבדיקה.
    מיכל המשאף אינו חד פעמי אך יש להשתמש בפייה חד פעמית.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רנטגן בדיקה ראשונה בגלל קשיי נשימה
    איציק
    20/07/2021

שלום
    ברוב המקרים שהיו לי בעיות כאלו ואחרות של תחושות כגון קשיי נשימה קוצר נשימה ועוד סימפטומים רבים שקשורים לנשימה אחד הבדיקות שתמיד עשו לי זה רנטגן צילום חזה למה עושים את הבדיקה הזאת תמיד ? איזה ממצאים אפשר לאתר דרך הבדיקה הזאת שיכולים להסביר בעיות בנשימה ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    רנטגן בדיקה ראשונה בגלל קשיי נשימה

הוספת תגובה

תמונה

• צילומי חזה

ד''ר שבתאי ורסנו
    21/07/2021

שלום,
    זו בדיקה בסיסית שיכולה לגלות ממצאים העלולים להתאים מדלקת ריאות ועד גידולים. למחלת חסימתיות כגון אסתמה או COPD היא פחות רגישה. לעיתים יש צורך להתקדם להדמייה מעמיקה יותר כמו CT.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סטרואידים לדלקת ריאות קשה
    אילנה
    18/07/2021

האם סטראודים לוריד כשיש דלקת ריאות קשה יחד עם אנטיביוטיקה טזוצין יכולה להעביר את הדלקת והליחה הרבה?
    אודה מאוד לתשובתך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    סטרואידים לדלקת ריאות קשה

הוספת תגובה

תמונה

• סטרואידים ודלקת ריאות

ד''ר שבתאי ורסנו
    18/07/2021

שלום,
    סטרואידים אינם הטיפול המקובל לדלקת ריאות זיהומית. בדלקת שכזו שיעול וליחה עלולים לפחות גם לאורך זמן (6-8 שבועות).

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סטוראידים לדלקת ריאות

אילנה
    20/07/2021

בהמשך לשאלתי הקודמת,לאימי יש דלקת ריאות משאיפה של אוכל.הסטורציה שלה הייתה:84.קשה לה לנשום.האם מתאים לתת במקרה כזה סטוראידים?
    אודה לתשובתך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת מאספירציה

ד''ר שבתאי ורסנו
    20/07/2021

שלום,
    סטרואידים נותנים במקרה כזה במידה ומתרשמים מדלקת כימית.
    עם סטורצייה שכזו אמך צריכה להתפנות לבי"ח. במידה ואושפזה ושוחרה, יש למלא אחר המלצות הרופאים בשחרורה. לא ניתן לתת המלצות כאלו ללא בדיקה, התרשמות, צילומים.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רסטריקציה קלה בבדיקת ריאות
    שלומי
    18/07/2021

שלום
    מזה תקופה של כמעט חודש אני חש כל כמה דקות במשך שעות תחושה שאני צריך לקחת נשימה עמוקה ולהוציא אוויר עד שאני לא מוציא אוויר אני חש סוג של קוצר נשימה ושאני מוציא זה חוזר עוד פעם הבעיה הזאת משהו שלא היה לי מעולם בעבר ערכתי לאחרונה בירור מקיף של בדיקות לב ריאות ועוד בדיקות אחרות שיצאו תקינות מלבד ממצא אחד בבדיקת תפקודי הריאות שעשיתי ספירומטריה עם מרחיבי סימפונות נמצא ממצא רסטריקציה קלה מבירור שעשיתי הבנתי שזה לא ממצא כזה רציני ולא ממצא שיכול להסביר תתחושות שלי ממה יכול לנבוע מה שאני חש איזה סיבות שכל רגע צריך לקחת נשימה ולהוציא האם זה יכול ליהות קשור לרסטריקציה קלה בכל זאת הממצא הזה ? מה עוד שכל הבדיקות תקינות מה זה יכול ליהות איזה סיבות אחרות ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    רסטריקציה קלה בבדיקת ריאות

הוספת תגובה

תמונה

• רסטריקציה קלה

ד''ר שבתאי ורסנו
    19/07/2021

שלום,
    אם ערכת ברור מקיף, כולל בדיקת כושר הדיפוזיה בתפקודי ריאה והערכת תפקוד הלב/לחץ דם ריאתי באקו לב, עולה גם השאלה של קוצר נשימה על רקע מתח נפשי/לחץ. היוועץ על כך עם רופא הריאות המכיר אותך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רסטריקציה קלה

שלומי
    19/07/2021

שלום
    תודה על התשובה הקודמת חלק מהבירור שערכתי כלל בדיקות אקו דופלר לב במנוחה שיצאה תקינה הערך שנמדד ללחץ דם הריאתי היה 26 ממ"כ בדיקת כושר הדיפוזיה לא עשיתי שאלותיי אליך הם :
    1.האם ממצא כמו רסטריקציה קלה נחשב לממצא בעייתי לרוב ממה שאתה יודע ? ויכול להסביר תחושות כמו שתיארתי ?
    2. תחושה כמו שאני חש שצריך לקחתי נשימה עמוקה כל כמה דקות במשך שעות תחושה של אוויר לכוד בפנים ושצריך להוציא יצא לך לשמוע על סימפטומים כאלו וממה לדעתך לרוב זה יכול לנבוע ?
    3. אם כושר הדיפוזיה זה בדיקה שתיהיה תקינה והמצב ימשיך למרות שכל הבדיקות תקינות מה ניתן לעשות להוריד את הבעיה הזאת ?
    4. מה עוד שאני שנים עושה פעילות גופנית כגון ריצה רק בחודש האחרון לא עשיתי כי שברתי מסרק חמש עצם בכף הרגל שבועיים אחרי הבעיה התחיל לי הדבר הזה נשלל תסחיף ריאתי ובעיות אחרות האם יכול ליהות שזה שהגוף היה רגיל ממש לריצה והכל ואז עשיתי הפסקה יכול לגרום לתחושה שאני חש יכול ליהות דבר כזה ? למרות שגם לפני כמה חודשים זה היה לי פעם אחת וחלף ועכשיו זה ניהיה כרוני מה דעתך לאור הממצאים ?
    5. ואיך מתח לחץ יכולים לגרום לתסמינים האלו מבחינה פיזיולוגית ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• Clubbing.
    Bell
    17/07/2021

שלום
    התור הבא לרופא ריאות בעוד כ3 חודשים
    בנתיים יש שינויי בציפורניים
    האם זה clubbing רציני(מצורפת תמונה)? וצריך לדבר עם הרופא לפני התור?
    חשוב לציין שבביקור האחרון בחודש מאי סיטי ריאות יצא נקי, הנ"ל תפקודי ריאות
    תודה רבה דוקטור

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    Clubbing.

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת ריאות משאיפה של אוכל

דליה
    17/07/2021

ללאימי יש פרקינסון. קשה לה לבלוע. כנראה ששאפה אוכל לריאות. כעת יש לה דלקת ריאות חריפה. יומיים לקחה אזניל לא עזר. יומיים לקחה רוצפין גם לא עזר.כעת נותנים לה אנטיביוטיקה בוריד 3 פעמים ביום. אני לא זוכרת את השם. רק הבנתי שנותנים אותו גם בטיפול נמרץ. אימי מקבלת את הטיפול בבית.
    קשה לה מאוד לנשום. מחוברת לחמצן.נזכרתי איך קוראים לאנטיביוטיקה.
    טזוצין.
    שאלתי: כמה זמן צריך לקבל את הטיפול הזה? יש לה גם המון ליחה.
    והאם זו אנטיביוטיקה טובה לדלקת ריאות חריפה מאוד.
    אודה מאוד לתשובתך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קלבינג

ד''ר שבתאי ורסנו
    19/07/2021

שלום,
    עד כמה שניתן לראות בתמונות זה לא מתאים. יש לזכור שהסימן הראשון של קלבינג זו תנודיות מיטת הצפורן, ואת זה ניתן לבדוק רק במישוש.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מינון סימביקורט מעל הממוצע
    יעל
    18/07/2021

שלום,
    אני עם אסתמה קשה אך מאוזנת שסימביקורט 320 2 שאיפות פעמיים ביום מאזן אותה.
    היה לי תור היום לרופאת ריאות לגבי השאלה האם אוכל חדחת ארקוקסיה לשבועיים עקב קרע בשריר.
    הרופאה אמרה לי שהיא ממליצה לי לתקופה של הארקוקסיה לקחת יותר סימביקורט.
    אמרתי לה כן אני לוקחת מינון גבוה ולפי העלון אפשר מקסימון להוסיף שאיפה של 320 פעמיים ביום, אז היא אמרה לי לא.. את יכולה לקחת גם עוד 4 שאיפות. ממש הופתעתי כי דבר כזה אם הייתי יודעת היה עוזר לי בהחמרות ואולי מונע פרדניזון.
    האם באמת לתקופות קצרות של עד שבועיים גם ניתן לקחת 6 שאיפות סימביקורט 320 פעמיים ביום? זה הרי פי 3 ממה שאני לוקחת. תהיתי אולי הרופאה התבלבלה וחשבה שאני על 160 בטעות.
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מינון סימביקורט מעל הממוצע

הוספת תגובה

תמונה

• סימביקורט במינון גבוה

ד''ר שבתאי ורסנו
    19/07/2021

שלום,

ניתן לעלות את מינון הסטרואיד שבסימביקורט, אבל לא הייתי מעלהבאותה מידה את מרחיב הסמפונות הכלול בו. לכן, אישית אני הייתי מוסיף משאף המכיל סטרואיד בלבד (למשל QVAR) על המנה הבסיסית של הסימביקורט, ומוסיף ונטולין על פי הצורך בלבד.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה