פורום מחלות ריאה אסטמה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין, מכשיר אדים ועוד

מנהל הפורום

ד``ר שבתאי ורסנו
ד"ר שבתאי ורסנו
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר שבתאי ורסנו ללא פרסום בפורום

• נזלת אחורית מטפטפת לקנה הנשימה וקוצר נשימה.
    אתל
    12/06/2019

לפני 3.5 חודשים הצטננות ויראלית . מאז נזלת אחורית קשה, ליחה צמיגית קשה בגרון מטפטפת לקנה הנשימה.צבע הנזלת לבן שקוף. לעיתים תחושת מחנק וחוסר אויר. צלום ct סינוסים תקין.רופא א. א. ג. לא חושב שקשור אליו. במזג אויר יבש ןזיהום אויר הנזלת האחורית מטפטפת כמו ברז ותחושת חוסר אויר ומחנק. בת 74 ואלרגית לאבק , צבע ועוד. קיבלתי מא.א.ג תרסיסים כמו סטרונאז לאף שהורידו הנזלת הצמיגית לגרון מבלי יכולת לבלוע. קיבלתי מאלרגולוג טיפות דתאמיצין 3 שבועות קצת עזרו. כיום מקבלת כבר 3 שבועות 20 מג ליום פרדינזון. אך מצב לא טוב. הנזלת יורדת לסימפונות לעיתים שעול יבש ולעיתים רחוקות שעול עם ליחה. כל היום צריכה לבלוע ליחה שזולגת מהאף. איכות החיים גרועה והסבל רב. איך מתפטרים מנזלת אחורית מציקה? חוששת לסיבוכים ולא יודעת למי לפנות? לרופא ריאות? האם יתכן מדובר באסתמה? רופא א.א. ג אמר אולי לניירולוג? האמנם? אודה להכוונתך!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תשובות מבדיקת צילום חזה
    ליאור
    10/06/2019

היי קיבלתי תשובות מצילום חזה ובו היה רשום :
    "צל הלב אינו מורחב. לא הודגם תסנין ריאתי "
    אשמח לדעת מה זה אומר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צילום חזה

ד''ר שבתאי ורסנו
    11/06/2019

שלום,
    זה אומר שלדעת המפענח הלב נראה בצורתו וגודלו התקינים וכך רקמת הריאות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח דגימת כיח -עדכון
    שושי
    10/06/2019

ד"ר נכבד,
    היום כפי שציינת הגיעה התוצאה "פלורה נורמלית של דרכי הנשימה העליונות" אך כיצד יודעים שאין בעייה בדרכי הנשימה התחתונות, שהרי זה החשוב.

תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כיח לתרבית

ד''ר שבתאי ורסנו
    11/06/2019

שלום,

ליחה שנפלטת משקפת בד,כ מה שקורה בסמפונות גדולים ובינוניים. זו לא בדיקה של 100% לכן אם לרופא יש חשד בזיהום לא שגרתי שלא מגיב לטיפול הוא שוקל ברונכוסקופיה עם שטיפות ותרביות. זו לא פעולה שגרתית למטרה זו אלא במקרים מיוחדים.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח דגימת כיח -עדכון
    שושי
    10/06/2019

ד"ר נכבד,
    היום כפי שציינת הגיעה התוצאה "פלורה נורמלית של דרכי הנשימה העליונות" אך כיצד יודעים שאין בעייה בדרכי הנשימה התחתונות, שהרי זה החשוב.

תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תרבית כיח -המשך שאלה
    שושי
    10/06/2019

שלום ד"ר נכבד,
    תודה על תשובתך,ובהמשך לתשובתך לגבי פענוח תרבית כיח,
    "העובדה שיש יותר מ 25 תאי "מוגלה" (הכוונה לתאים לבני נויטרופילים) משמעותה שדגימת הכיח מתאימה לביצוע תרבית ליחה. יש להמתין לתוצאות התרבית."
    כמה זמן לוקח עד שתוצאת התרבית מגיעה?
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח דגימת כיח- בירור
    שושי
    09/06/2019

ד"ר נכבד שלום,
    אשמח לקבל פירוש תוצאה בדיקת כיח:

יותר (Pus Cells) תאי מוגלה
    מ 25 לשדה
    תאי אפיתל פחות מ 10 לשדה.
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת כיח

ד''ר שבתאי ורסנו
    10/06/2019

שלום,

העובדה שיש יותר מ 25 תאי "מוגלה" (הכוונה לתאים לבני נויטרופילים) משמעותה שדגימת הכיח מתאימה לביצוע תרבית ליחה. יש להמתין לתוצאות התרבית.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מעוניין בבדיקה שתיקבע אים אני זקוק לחמצן בטיסה
    נתנאל
    05/06/2019

אני חולה אפיזמה בבדיקה של תיפקוד ראות אחרי לקיחת משאף ונטולין הייתי על תיפקוד של 60 אחוז אני סובל מדום נשימה וקיבלתי סי פאפ

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת חמצן טרום טיסה

ד''ר שבתאי ורסנו
    09/06/2019

שלום,

פנה למכון תפקודי ריאה ובקש לבצע בדיקת חמצון טרום טיסה. נותנים לנשום חמצן בריכוז 15% (במקום 21%) ובודקים ריווי בדם באמצעות מד אצבע דיגיטלי.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משמעות תוצאות תפקודי ריאות
    אני
    27/05/2019

מצב אחרי כריתת אונה עקב סרטן לפני 3 שנים.
    לאחרונה ירידה בתפקוד.
    אשמח לקבל דעה.
    תודה רבה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי ריאה

ד''ר שבתאי ורסנו
    01/06/2019

שלום,

התוצאות מתאימות למחלה חסימתית קשה, עם לכידת אוויר משמעותית וירידה משמעותית גם בכושר הדיפוזיה (מעבר חמצן דרך דפנות בועיות הריאה אל הדם). לא בוצעה בדיקה לאחר מרחיב סמפונות כגון ונטולין אבל ככל הנראה מתאים ל COPD (מחלה חסימתית עקב עישון). יש להתמיד במעקב וטיפול רופא ריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה. עוד שאלה בבקשה

אני
    01/06/2019

שלום רב,
    תודה רבה.
    כן, זה אמפיזמה קשה, השתמשתי ב symbicort עד שפיתחתי אלרגיה ל Budesonide.
    כבר רשמו לי פעמיים anoro- לא יכולה להשתמש. הדבר היחיד זה ATROVENT משאף אבל רק שאיפה ליום עם בכלל אחרת יש תופעות לואי קשות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי ריאה -אמפיזמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    02/06/2019

שלום,

בקשי מהרופא שישקול משאף Incruse המכיל רק חומר אחד מבין שני החומרים הנמצאים ב ANORO, אולי תוכלי לחהנות ממנו.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משאף ספריבה בתוספת לטיפול הקיים
    יוסף
    02/06/2019

שלום,אני לוקה באסטמה שמוגדרת בינונית עד קשה. אשמח לדעת, במה משאף ספריבה שונה ממשאף כמו רלבר? הרופא ריאות המליץ לי לנסות גם ספריבה בנוסף לפורדיל זריקת זולאייר ולרלבר שאני לוקח באופן קבוע. הוא אמר שאסור להפסיק את הטיפול בשאר המשאפים כשמשתמשים בספריבה. כעקרון במרור למיטב הבנתי המשאף היה מיועד לcopd והוחלט לאחרונה שגם אסמטים יכולים להשתמש בו.אשמח להבין במה הוא שונה מרלבר/פורדיל ודומיו ? כמו כן מציין שלאור הטיפול המשמעותי שאני מקבל לשמחתי תפקודי הריאות יצאו הפעם תקינים. האם זה אומר שאני יכול להוריד משאפים?
    תודה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ספיריבה באסתמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    02/06/2019

שלום,

ספיריבה מכילה תרופה אנטיכולינרגית, מרחיבת סמפונות, הפועלת 24 שעות. יש ליטול שאיפה אחת ביום באותה שעה ולא כטיפול SOS. בשנים האחרונות תרופה זו אושרה על ידי ארגון הבריאות העולמי כטיפול לאסתמה קשה ולא מאוזנת, כתוספת לתרופות אחרות (לא במקום). לעומת זאת רלבר מכיל סטרואיד ומרחיב סמפונות ארוך טווח שפועל כבטא-אגוניסט, כלומר במנגנון שונה מהספיריבה. תפקוד ריאות תקין הוא אחד ממטרות הטיפול באסתמה. הרופא שלך ייקבע, גם לפי הסימפטומים/תלונות שלך, האם ניתן להפחית/לשנות טיפול.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תפקודי ריאות- בירור
    אוריאן
    27/05/2019

הייתי רוצה לדעת מה האבחנה שלך בבקשה לגבי תפקודי הריאות שלי כי לא הצלחתי להבין מהדוקטור מה יצא.. הייתי רוצה לדעת מה היית אומר על תפקודי הריאות שלי אם הייתי בא אליך (בן 19 וחצי, חייל)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי ריאה

ד''ר שבתאי ורסנו
    01/06/2019

שלום,

התוצאה מחשידה להקטנת נפחי הריאה (ללא חסימה). יש לברר האם אכן כך ובמידה וכן האם הדבר נובע ממבנה בית החזה/שרירי נשימה או מסיבה ריאתית. אני מניח שהרופא הפנה אותך לשם כך להשלמת תפקודי ריאות מלאים כולל כושר דיפוזיה. אם לא, כדאי להשלים זאת ולחזור לרופא הריאות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ליחה דמית בבוקר לאחר דלקת ריאות
    הריונית מודאגת
    25/05/2019

שלום רב, בת כמעט 30, בהריון 2 שבוע 17, בריאה בדכ. ביום ג' (14.5) החל חום (עד 38.6),צמרמורות וחולשה שלא עברו. לאחר פניה למיון בוצעו בדיקות דם (CRP 24 MMOL, מלבד זאת ספירה תקינה). בצילום חזה תסנין בRLL מתאים לדלקת ריאות אטיפית כאשר טרם נמצא מחולל. תרביות דם שליליות ופאנל ויראלי שלילי. טופלתי שבוע ברוצפין IV. חום ירד 4 ימים לאחר תחילת הטיפול האנטיביוטי. לאחר 7 ימי אשפוז וירידה של CRP ל-4 -שוחררתי. במהלך האשפוז סבלתי משיעול שלרוב לא היה יצרני. הבוקר, כבכל בוקר בימי האשפוש, קמתי עם שיעול יצרני מאד, התאמצתי להשתעל להוציאו ויצאו 2 גושים של ליחה דמית (לא דימום פעיל אלא גוש אדום כמו נזלת דמית שירדה). לציין שכבר שבוע יש הפרשות מאד מאד קטנות דמיות מהאף שיוצאות רק בקינוח. אני כן מרגישה שיש נזלת שיורדת אחורה ולא יוצאת קדימה. אני מאד לחוצה מהליחה הדמית. יש לי ממה להילחץ? זה יכול להיות נורמלי? ממש פוחדת.. תודה על המענה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ליחה דמית

ד''ר שבתאי ורסנו
    25/05/2019

שלום,
    דלקת בדרכי הנשימה יכולה להוות סיבה לליחה דמית. יחד עם זאת, בשל הפרשות דמיות גם מהאף כדאי לבדוק מספר טסיות בספירת דם ולחזור ולהיבדק על ידי הרופא המטפל בכדי לשלול אפשרויות נוספות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טסיות תקינות בספירה.. לגבי הדמם האפי

הריונית מודאגת
    25/05/2019

הוא לא ממש דמם טרי אלא יותר נזלת מעורבת כזו. יש נזלת אחורית שבהוצאתה אין זכר לדם. קראתי שדימום מהאף הוא תופעה נפוצה בהריון, אבל בכל זאת אבדוק. השאלה שלי היא האם יש סיבה לדאגה אם השתחררתי אתמול והליחה הדמית הופיעה לא בזמן דלקת פעילה אלא ממש בתום הטיפול האנטיביוטי שסיימתי שלשום. חשוב לציין שאין לי קושי בנשימה כמו שהיה (קושי לנשום עמוק) והשיעול הטורדני שסבלתי ממנו במהלך האשפוז עבר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון נגד שפעת- דיכוי חיסוני
    מבררת
    20/05/2019

שלום,
    אני סובלת מאסתמה מאוד קשה, וכמו כן מדיכוי חיסוני.
    ב10 חודשים הקרובים אאלץ לגור בבית עם אמא שלי לפני מעבר לדירה אחרת.
    האם תוכל בבקשה להסביר לאמא שלי עד כמה זה חשוב היא תעשה חיסון נגד שפעת באוקטובר הקרוב?
    היא צוחקת על זה ואומרת לי שזה שטויות ושהיא לא צריכה לעשות. בכל שנה היא חולה כ 3 פעמים.
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון שפעת בסביבת אסתמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    20/05/2019

שלום,
    אכן הצדק אתך. חיסון שפעת חשוב לכל אדם ויותר מכך לחולי ריאות כרוניים כולל אסתמה (ומחלות כרוניות אחרות כמו לב, כליות ועוד). הדבר נכון גם לגבי אלו שגרים עם חולה הריאות באותה דירה, בשל מגע הדוק והסכנה שאם הם יחלו בשפעת הם עלולים להדביק ולסכן את חולה הריאות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משמעות תוצאות בדיקת מטכולין
    צביה
    19/05/2019

הבו שלי אובחן בילדותו כחולה אסטמה. מגיל 8 במעקב וטיפול תרופתי לאלרגיות אבל לא במחלקת ריאות. לקראת צו ראשון התבקשנו לבצע גם בדיקה במחלקת ראות. כל הבדיקות היו תקינות והרופא חשד שאולי הוא לא חולה אסתמה. נשלח לבדיקת מטכולין שם נקבע שהוא כן חולה אסתמה. הבן שלי סה"כ ילד אתלטי שחש בטוב ומתפקד מצויין עם התרופות נגד אלרגיה. האם בדיקה שיוצאת חיובית מעידה על אסטמה או יש גורמים נוספים? האם לערער על פרופיל 64 במטרה להעלותו ל82 או 72 כי סה"כ הוא מתפקד מצויין ורוצה שירות משמעותי או זה לא מומלץ עבורו?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מבחן תגר מטאכולין

ד''ר שבתאי ורסנו
    19/05/2019

שלום,
    בעקרו תגר מטאכולין חיובי באדם שידוע על אסתמה בעברו תומך באסתמה פעילה. תלוי עד כמה המבחן יצא חיובי. יש קורלציה בין מידת התגובה (PC20) לביו חומרת האסתמה. בנוסף, האם סימפטומטי במאמצים. משתמש במשאפים למניעה/ לעזרה. מציע לחזור לרופא הריאות ששלח למטאכולין כדי לקבל סיכום והמלצות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת רופא אף אוזן גרון ואוזניים
    מיכל
    14/05/2019

שלום ותודה מראש, סליחה שזה לא בדיוק המקום אבל בכל זאת תענה לי בבקשה,,, מיום שבת כואב לי הגרון בצד ימין כמו דקירה שאני בולעת את הרוק או האוכל כאבי תופת וגם הקרין לאוזן. הלכתי היום לרופא שבדק אותי עם מראה ואמר לי שיש לי פתח כזה ענק שאפשר לראות את הוושט , הקיבה והכל עד למטה. כמו כן שמתי לב שהכניס את המראה ממש ממש עמוק לתוך הגרון. אחר כך בדק לי את האוזן עם מכשיר ואור שהוא נראה לי מאד ארוך (אוטוסקופ).... 2 שאלות דחופות אליך בבקשה נכנסתי לפחדים, האם בדיקה עם המראה אפשר לנגוע במיתרי הקול או באיברים אחרים בגרון או בוושט מפני שיצאתי ממנו פתאם יש לי גירוי בגרון שלא היה לי לפני הבדיקה ושורף לי בוושט וגם צרבת ואני מכחכת וקשה לי לנשום שזז כואב לי בחזה, זה לא היה לפני הבדיקה.. למה? והאם הבדיקה באוזן עם המכשיר שהוא ארוך (ישנם כל מיני אורכים ואצלי היה ממש ארוך) יכול לפגוע בעור התוף? אנא תשובתך בהקדם,, תודהה רבה רבה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• א.א.ג

ד''ר שבתאי ורסנו
    14/05/2019

שלום,

לא כל כך סביר שעם מראה נגרמה פגיעה. לא מדובר במכשיר חד. לגבי האוזן גם לא סביר שנגרם נזק כי זו בדיקה פשוטה ושכיחה שרופא א.א.ג מיומן בה. בכל מקרה, מכוון שישנם כאבים ודאגות גש/י לרופא המשפחה שיציץ בלוע ובאוזן (ו/או במקביל גם ביקורת א.א.ג)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קוצר נשימה /קשיי נשימה אחרי ניתוח
    Lms
    06/05/2019

שלום רב.
    אובחנתי בשנים האחרונות עם אסתמה קלה של המאמץ . בבדיקות תפקודי ריאות הכל היה תקין אקו לב צקין ובדיקות תקינות. עקב קוצר נשימה שהחמיר גילו שיש לי פפילרי קרצינומה וגוש ענק בבלוטתהתריס שדחק את קנה הנשימה. עבר.י ניתוח תקין. אבל הקוצר נשימה רק מחמיר . מקבלת ונטולין משאף בלבד שתמיד עזר . והיום יש ימים שעדיין קשה לנשום .

שאלתי היא האם קנה הנשימה אחרי הניתוח לוקח לו זמן "לחזור למקום" ( להזכירך גוש גדול דחק את הקנה לצד ללא היצרות) . מה יכולה להיות הסיבה לקוצר נשימה שהחמיר דווקא אחרי הניתוח?

תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קוצר נשימה לאחר ניתוח

ד''ר שבתאי ורסנו
    07/05/2019

שלום,
    יש להוציא מחשבון מצב של טרכאומאלציה (התרככות של דופן קנה הנשימה בעקבות לחץ ממושך עליו), לעומת החמרה של אסתמה. מציע להיבדק במקביל גם על ידי רופא א.א.ג וגם על ידי רופא ריאות שימליצו/יבצעו את הבדיקות הדרושות בהקשרים אלו.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קוצר נשימה/קשיי נשימה

lms
    07/05/2019

תודה על המענה המהיר ד"ר
    איך מטפלים בהתרככות של קנה הנשימה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התרככות קנה הנשיימה (טרכאומאלציה)

ד''ר שבתאי ורסנו
    10/05/2019

שלום,
    ראשית יש לוודא או לשלול כי ההתרככות הזו קיימת בכלל. לפי שעה זו ספקולציה. הבדיקה הדפניטיבית היא בהסתכלות פנימה בטרכאוסקופיה/ ברונכוסקופיה. ניתן גם לבצע ספירומטריה נשיפתית ושאיפתית שעשויה להצביע על בעייה. אם אכן קיימת התרככות משמעותית אך הניתוח היה לא מזמן, עדין יש סיכוי גם להתאוששות ספונטנית (מעקב). ובמידה ואין התאוששות והבעיה קשה יש אמצעים פולשניים כגון ניתוח לתיקון או תומכן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קוצר נשימה לאחר ניתוח

lms
    10/05/2019

ראשית ד"ר ורסנו תודה רבה על תגובתך והתייחסותך.
    הייתי אצל רופא א.א.ג שעשה בדיקה עם סיב אופטי והכל תקין. קבעתי תור למומחה ריאות להמשך טיפול מכיוון שעבר כבר חודש וחצי ועדיין אני סובלת מקשיי נשימה בעיקר במאמץ קל כמו הליכה
    אני מרגישה שתוך כדי מאמץ אין עליה בדופק אבל הצוואר מתהדק כמו חבל שמתהדק סביב הצוואר. מקווה שיהיה פיתרון בקרוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה