פורום מחלות ריאה אסטמה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין, מכשיר אדים ועוד

מנהל הפורום

ד``ר שבתאי ורסנו
ד"ר שבתאי ורסנו
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר שבתאי ורסנו ללא פרסום בפורום

• הבחנת מחלת ראיות קשה
    די
    10/04/2021

שלום דוקטור הנכבד. האם יכול להיות שיש לי אינפזמה ? הרקע:אני בן 46 מעשן לשעבר .סובל מקשיי נשימה קלים .תפקודי ריאות עשיתי ב ינואר השנה גם מצרף אותם. ct חזה עשיתי לפני שנה וחצי והיה שם עיבוי פרי ברונכיאלי קל .אני עובד ומתפקד רגיל ללא מגבלות (עבודה פיזית).

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הבחנת מחלת ראיות קשה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• רוק עם דם בעיקר בבוקר
    אבי
    07/04/2021

בחצי שנה האחרונה יורק רוק דמי בבוקר סיימתי טיפול חניכיים והחניכיים תקינות , ועדיין יורק דם עשיתי בדיקות ct גרון חזה ריאות חלל בטן שנמצאו תקינות כנל עשיתי בדיקת סטרטוסקופיה שנמצא בה דלקת קלה שאינה מקור הדימום אני יישן עם סיפאפ כמו כן עשו לי בדיקות גרון עם מכשיר חודרני וגם בדיקות פה ולסת נמצאו תקינות עדיין הרוק בדמי נמשך מיותר לציין שזב מכניס אותי לחרדות אבקש את עצתכם החשובה ועד כמה אני צריך לדאוג

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    רוק עם דם בעיקר בבוקר

הוספת תגובה

תמונה

• רוק דמי

ד''ר שבתאי ורסנו
    07/04/2021

שלום,

רוק דמי, בניגוד לשיעול עם דם. מצביע בד"כ על מקור דימום עליון (אף, חלל פה/לוע) ולא על מקור של דרכי נשימה תחתונות/ריאות. נראה שעברת ברור מקיף והעובדה שלא נמצא דבר אמורה להרגיע אותך. המשך במעקב הרופאים המטפלים ודווח להם על כל שינוי.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם רוק דמי זו תופעה שחולפת בסוף

אבי
    07/04/2021

ראשית תודה רבה. רבה על תשובתך ואדיבותך זה קצת מרגיע השאלה האם תופעה כזו חולפת מתי שהוא

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פשר תופעות שהופיעו מאז בדיקה
    ארנון
    07/04/2021

שלום
    אני בן 63,בין היתר ישנה היצרות קרוטיס של כ 25%
    אני עובר מידיי פעם בדיקות USשל בלוטת התריס בשל קישריות בבלוטה,
    לפני חודש עברתי בדיקה שהייתה אגרסיבית,
    הבודק הפעיל ממש כוח לוחץ עם המכשיר, על הגרון שלי,
    התביישתי להעיר לו, על מידת הלחץ שהוא מפעיל,הרגשתי חנק,זזתי הוא הורה בתגובה,לא לזוז,
    בקיצור,יצאתי מהבדיקה על הפנים,אחרי כמה שעות הופיע רעש בשמיעה,טיניטוס,[היה לי מידיי פעם רעש מסוים,אבל לא בעוצמה כזו,ולא ברציפות כזו] כאבי ראש,ועד עכשיו לא עוברת לי תחושת חנק בגרון, כאילו ליפפו לי רצועת גומי מסביב לגרון שחונק אותי,זה ככה רוב שעות היום,
    לאור הזמן הרב שעבר מהבדיקה, אני מתחיל לדאוג,
    האם יש אפילו צל של סיכוי שמהלחץ שהופעל, נפגע שם משהו? אולי קנה הנשימה?
    מה לעשות?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פשר תופעות שהופיעו מאז בדיקה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות US צווארי

ד''ר שבתאי ורסנו
    07/04/2021

שלום,

מציע להיבדק על ידי רופא אף אוזן וגרון.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מבקשת כתובת למי לפנות
    לינה
    06/04/2021

אמא שלי אחרי אירוע מוחי ותסחיף ריאות, מחוברת ל מדלל חמצן 24 שעות ובלילה למכשיר vibab , למרות ההקפדה בשימוש המכשיר, הco2 תמיד עולה לפעמים מגיע ל100 ומאשפזים אותה בבית חולים כמעט כל חודש מהסיבה זו, וכאשר מטופלת במכשיר הvipap של בית החולים מצבה משתפר לכן אני חוששת שצריך לבדוק או לשנות את הממדים של המכשיר , איך עושים זאת ? יש להעיר שאמא שמנה מדי ולא ניידת ,
    הלוואי שאקבל תשובה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מבקשת כתובת למי לפנות

הוספת תגובה

תמונה

• תמיכה נשימתית לא פולשנית-למי לפנות

ד''ר שבתאי ורסנו
    07/04/2021

שלום,

מציע לפנות למרפאת "תומכי נשימה", שאמורה להיות בכל בית חולים בינוני או גדול, בצמוד למרפאת ריאות/מכון ריאות. למשל, בי"ח מאיר או שיבא. במידה ובצעה בדיקת שינה מומלץ להביא את התוצאות, וכמובן גם את המכשיר בו היא משתמשת.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם מידות תקינות של RV?
    אבי
    04/04/2021

דוקטור שלום, השאלה לגבי מידות RV וגם IVC (קוטר IVC כמעט ולא משתנה תוך נשימה). לצערי פענוח בינתיים איננו. האם ניתן לתת הערכה משוערת האם מידות תקינות או מדובר על יתר לחץ דם ריאתי למשל? (PMF בילטרלי ריאתי ברקע, חמצן, דיפוזיה 32%, FEV1 41%, לא היו הפרעות לב לפני כ-3 שנים). תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    האם מידות תקינות של RV?

הוספת תגובה

תמונה

• מידות

ד''ר שבתאי ורסנו
    07/04/2021

שלום,

תצטרך להמתין לפענוח הרשמי.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משתילים לב-ריאות בו זמנית?
    רוני
    03/04/2021

דוקטור שלום,
    אני סובל מסיליקוזיס קשה כ-20 שנה, זקוק להשתלת ריאות. לאחרונה, אובחני גם בלב ריאתי , מצב בינוני, למרות שלפני כשנתיים היה לב תקין לחלוטין. האם במקרים אלה בד"כ משתילים לב-ריאות בו זמנית? תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    משתילים לב-ריאות בו זמנית?

הוספת תגובה

תמונה

• השתלה

ד''ר שבתאי ורסנו
    07/04/2021

שלום,

לב ריאתי הכוונה היא לחדר לב ימין שעומד מול עומס של יתר לץ דם ריאתי כרוני, כמו כנראה במקרה שלך. כשמדובר רק בלב ימני/ריאתי הרי שלאחר השתלת ריאות הלב הריאתי חוזר במשך הזמן לקדמותו ולא נוטים לבצע השתלת לב. לגבי המקרה שך, עלייך לשאול ספציפית את מרפאת ההשתלות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי וונופר או פרינג'קט ללא החמרה באסתמה
    שירי
    03/04/2021

שלום,
    אני עם אסתמה קשה, אלרגיה לאבק ואורטיקריה שהפכה לקשה בחודשיים האחרונים ומנעה ממני לקבל עירוי ברזל פרינג'קט (המוגלובין 9) כי חשבו שיחשבו שאני אלרגית לעירוי ולא ידעו האם זאת סתם האורטיקריה שיש לי כל יום או אלרגיה. אז הפנו אותי לעירוי וונופר הישן, שעשיתי לפני 5 שנים ואז לא הייתי אלרגית אליו והכל היה בסדר... רק שהפעם קיבלתי תופעת לוואי נדירה של חום גבוה וצמרמורות למשך חצי יום.
    כל רופא אומר לי משהו אחר והם לא באמת יודעים מה לעשות.
    במידה ואחליט לקחת סיכון וללכת לעירוי פרינג'קט שזה העירוי החדש שבו מקבלים גדולה של ברזל לעומת הוונופר לנחשב גם עם פחות תופועת לוואי.... אשאר להשגחה ויראו שיש לי אורטיקירה מה שרוב הסיכויים היה מופיע גם ככה כי זה רוב היום אצלי. האם כל עוד לא יהיה התקף אסתמה או קושי בנשימה אז למעשה הכל בסדר ואני יכולה להיות רגועה אם חלפו שעתיים וללכת הביתה?
    או שעדיף לא לקחת סיכונים במצב כזה וכן ללכת עוד 6 פעמים לוונופר למרות החום הגבוה, הצמרמורות ועוד תופעות לוואי שהן לא נדירות שהיו לי. תהיתי האם החום לא מסוכן לאורך זמן ואולי אפילו הוא עלול להביא להחמרה באסתמה. שאלתי כבר 4 רופאים בזה דיי מזור כי כל אחד אומר משהו אחר והם גם לא יודעים ממש ומאוד מתלבטים.
    תודה ראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    עירוי וונופר או פרינג'קט ללא החמרה באסתמה

הוספת תגובה

תמונה

• ערוי פרינג'ט

ד''ר שבתאי ורסנו
    07/04/2021

שלום,

מציע לפנות לפורום אלרגיה ואימונולוגיה או לרופאים המטפלים.
    הנושא לא בתחום פורום זה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיעול וקוצר נשימה לתקופה של חודשיים בת 30
    שושי
    18/03/2021

העלתי פה לפני כחודש את תפקודי הריאות שלי (מצרפת שוב..) ומספר שאלות.. תודה על התשובות, עזרת לי מאוד.
    בת 30 ופניתי לרופא ריאות בגלל שיעול וקוצר נשימה שנמשך יותר מחודשיים. שיעול וקוצר נשימה שחוזרים על עצמם כל חורף כל שנה.
    אני לוקחת פוסטר 100 (במרשם כתוב פעמיים ביום ולהעלות לפי צורך והיו ימים שלקחתי גם 5 ביום). בסך הכל זה עזר מאוד.

הפסקתי להתשעל בשבוע שעבר... ובמאי יש לי ביקורת אצל הרופא ריאות שאצלו הייתי (הוא ביקש שאקבע)..
    האם צריך להיות במעקב אם השיעול הפסיק ואין קוצר נשימה וחזרתי לעצמי?
    ואם אני מרגישה כבר טוב- האם עליי להמשיך במשאף לפי מה שכתב במרשם או רק לפי הצורך אם ארגיש קוצר נשימה? משאף ביתר יכול לגרום נזק?

שבוע שעבר עברתי ניתוח (לא קשור לריאות) והמרדים לא רצה לעשות לי הרדמה כללית בגל השיעולים ועברתי את הניתוח בסדציה והרדמה מקומית... בהתאוששות השתעלתי ממש, יותר מהרגיל, שמו אנהלציה, חמצן והביאו רופא שבדק את הריאות (הייתי עדיין מאוד רדומה)... הייתי צריכה להשתחרר באותו יום והשאירו אותי להשגחה עוד לילה בגלל השיעולים... וזה למרות שלקחתי משאף כרגיל גם בבוקר של הניתוח... הרופא בבי"ח אמר לי שכדאי להחליף משאף אם זה ככה לא עוזר לי... אבל ביום יום המשאף כן עוזר לי (הפחית את השיעולים מאוד ואפילו שבוע שעבר הופסקו לגמרי)... למה ההתקף שיעולים הזה קרה אם לא הכניסו טובוס? והאם באמת כדאי בחורף הבא לבקש משאף אחר?
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שיעול וקוצר נשימה לתקופה של חודשיים בת 30

הוספת תגובה

תמונה

• שעול ופוסטר

ד''ר שבתאי ורסנו
    21/03/2021

שלום,

ממליץ שתנהגי בדיוק כמו שרופא הריאות שלך המליץ לך בביקור הקודם והגיעי גם לביקור הבא.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הסבר פשוט

שושי
    02/04/2021

תודה אלך למעקב עוד חודש...
    אשמח אם תסביר לי בעברית פשוטה ובעממיות- מה בעצם יש לי? בעיה חסימתית משמעותית זה פשוט אסטמה או משהו אחר?.
    מה ההבדל בין COPD לאסטמה?
    הרופא מסרב לאשר לי בדיקת מטאכולין. הבדיקה היחידה שביצעתי בתחום זה נשיפה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• וגם

שושי
    02/04/2021

אשמח גם לטיפים איך לשפר את הבדיקת תפקודי ריאות הבאה... אם אני יכולה לעשות משהו נוסף בחודש הזה חוץ ממשאף שאני לוקחת לפי ההוראות (אני לא גרה במקום עם זיהום אוויר)... אני ממש רוצה שייצא תקין ושיאשרו לי להמשיך לצלול, זה באמת מאוד מאוד חשוב לי...

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בילוי בחוץ לעשן ממגורות ומנגלים
    די
    28/03/2021

שלום לדוקטור הנכבד.ברצוני לשאול האם המצאות קרוב מאוד לעשן מדורה או מנגל בוער ומעשן בעת פיקניק מסיקה מאוד לחולה ריאות .מצב סי.או.פי.די. קל מאוד לפי רופא ריאות .או עדיף להימנע מה בילוי מסוג הזה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בילוי בחוץ לעשן ממגורות ומנגלים

הוספת תגובה

תמונה

• עשן

ד''ר שבתאי ורסנו
    29/03/2021

שלום,
    עשן וחלקיקיו עלולים לגרות את דרכי הנשימה של אסתמטיים וחולי COPD. בל"ג בעומר למשל, יש החרפות בחולים אלו. רצוי להימנע מחשיפה קרובה/ישירה/כיוון הרוח, או לחלוטין, בהתאם לאפשרויות. .

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הדבקת טפט כשיש אסתמה בינונית עד קשה
    רונית
    25/03/2021

שלום,
    יש לי אסתמה בינונית עד קשה.
    האם זה נכון שעדיף שלא יהיה בחדר שינה שבו אני הרבה טפט עקב אולי כימיקלים שיופרשו מהדבק?
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדבקת טפט כשיש אסתמה בינונית עד קשה

הוספת תגובה

תמונה

• טפט

ד''ר שבתאי ורסנו
    29/03/2021

שלום,

ם יש לך ברירה, עדיף להימנע.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול באשפוז יום ולאחר מכאן בחדר אחיות
    שירי
    19/03/2021

שלום ד"ר,
    עקב המוגלובין 9.2 הופנתי לעירוי ברזל פרינג'קט אך שבועיים לפני החלה לי אורטיקיריה קשה ואמרו לי לדחות כי לא ידעו האם אני אלרגית לפרינג'קט. רופא אלרגיה בסוף אמר לי שאתחיל במקום עירוי ונופר שאותו עשיתי לפני 5 שנים ואז לפחות לא הייתי אלרגית אליו. אני גם עם אסתמה קשה.
    במידה וטיפול ראשון באשפוז יום יעבור בסדר ושוב נראה שאין אלרגיה... האם בכל ה 7 פעמים הנוספות עדיף לבקש עקב מצבי שיקבעו לי את העירוי באשפוז יום בקופה?
    או שכמו כל אדם בריא ללא אסתמה ואורטיקריה, אוכל מעירוי שני פשוט ללכת לחדר אחיות? תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• ערו ברזל

ד''ר שבתאי ורסנו
    21/03/2021

שלום,
    אלו שאלות שתצטרכי לשאול את הרופאים המטפלים בך, שאחראיים לשלומך. אלו לא שאלות לפורום.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התאלות בציפורניים- בדיקת סיטי ותפקודי ריאות תקינים
    Bell
    16/03/2021

שלום, הרופא המטפל אמר לנו היום שהמחלה בנסיגה, תפקודי ריאות תקינים, סיטי יצא תקין ,אבל התאלות בציפורניים ממשיכה..אם הכל תקין למה זה ממשיך?
    ברקע מחלת ild השתפרה מאוד
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• התאלות אצבעות

ד''ר שבתאי ורסנו
    18/03/2021

שלום,

אם ההתאלות לא הייתה קיימת זמן ממושך, יש אולי סיכוי שהיא תשתפר/תפחת כל עוד יש שיפור במחלה. אחרת, היא עלולה להמשיך להתקיים. מה שחשוב למעקב אחר איזון המחלה זה תחושת המטופל/סימפטומים +תפקודי הריאה+ מראה המחלה ב CT חזה, ולא בהכרח ההתאלות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשש למחלת ריאות בן 30
    יוסע
    16/03/2021

שלום
    בן 30 סובל מקוצר נשימה ושיעול מצרף תפקודי נשימה , אשמח לדעת מה המשמעות ? ומה החומרה?

לקביעת תור
    סגירה
    חשש למחלת ריאות בן 30

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי ריאה וקוצר נשימה

ד''ר שבתאי ורסנו
    18/03/2021

שלום,

במידה וביצעת את הבדיקה טוב ככל יכולתך, תפקודי הריאה מדגימים הפרעה "רסטרקטיבית" (הקטנת נפחי ריאה) ללא מרכיב חסימתי. ההפרעה בינונית בחומרתה. מחייב המשך ברור בין היתר השלמת תפקוד ריאה עם בדיקת כושר הדיפוזיה וכוחות שרירי נשימה. המשך הברור צריך להתחיל עם פנייה לרופא ריאות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיתוח אלרגיה לאחר 5 שנים
    שירי
    14/03/2021

שלום ד"ר,
    שאלתי את רופא האלרגיה שלי בקופה אך הוא לא ידע לתת תשובה חד משמעית. אני עם אסתמה קשה שמאוזנת, אלרגיה לאבק ואורטיקריה. לפי 5 שנים עברתי עירוי ונופר לברזל ללא שום אלרגיה והכל היה בסדר. האם רוב הסיכויים שכעבור 5 שנים אני עדיין לא אלרגית לעירוי הזה? כי הקופה רוצה ישר לשלוח אותי לחדר אחיות ולא לאשפוז יום שבו עושים לעירוי ראשון טסט אלרגיה ונותנים פחות ומנוטרים. אם אבקש מהמטולוגית היא תוכל להשיג לי את אשפוז היום אני מניחה.
    השאלה היא: האם הסיכוי ממש ממש נמוך שכעבור 5 שנים פתאום אגלה שאני אלרגית לונופר?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    פיתוח אלרגיה לאחר 5 שנים

הוספת תגובה

תמונה

• אלרגיה ונופר חוזר

ד''ר שבתאי ורסנו
    15/03/2021

שלום,
    מציע לך להתייעץ עם ההמטולוגית שלך (א המטולוגית שצברה נסיון רב שנים בונופר) לגבי אפשרות להתפתחות תגובה לונופר בערוי חוזר, גם בלי קשר לרקע האלרגי שלך. מנסיונה אני מניח שהיא תוכל להשיב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אקסופתלמוס ובעיה בריאות- האם יש קשר?
    שושי
    09/03/2021

שלום, האם יכול להיות קשר בין אקסופתלמוס לבעיה בריאות? תודה

הוספת תגובה

תמונה

• אקזופטלמוס והריאות

ד''ר שבתאי ורסנו
    12/03/2021

שלום,
    הקשר ד נדיר אבל תוארו מקרים כגון גרורות לאזור הגורמות בלט של העין. נדיר. יש להיוועץ בין היתר ברופא עיניים, בעקר אם אין בעיה בבלוטת המגן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות בלוטת התריס תקינות

מיטל
    14/03/2021

כולל TSI שתקין. הפנו אותי ל- MRI ראש ועמוד שדרה ולאולטרסאונד בלוטת התריס, טרם ביצעתי. ב CT ראש לא ראו ממצא תופס מקום מאחורי האקסופתלמוס.... יש לי COPD ונתקלתי בחומר של סטודנטים לרפואה, מצורף צילום_ שאלה 4. אז חשבתי שיש קשר לאקסופתלמוס הבולט... ושאולי אין מטרה לבירור עם MRI ראש... מה שצירפתי לא נכון?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה