פורום מחלות ריאה אסטמה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין, מכשיר אדים ועוד

מנהל הפורום

ד``ר שבתאי ורסנו
ד"ר שבתאי ורסנו
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר שבתאי ורסנו ללא פרסום בפורום

• האם אפשר להחלים מאסתמה?
    דוד
    27/10/2020

בן 31 מגיל קטן אסתמטי.
    בגיל 16 התקף קשה לאחריו שימוש קבוע בסימביקורט 4.5/80 ללא התקפים כלל מאז.
    משתמש פעמיים ביום.
    בדיקת תפקודי ריאות
    Fvc 101%
    Fev1 111%
    הרופא המליץ לנסות להפסיק טיפול מניעתי.
    האם ייתכן שאסתמה עברה?
    יש סיכונים בניסיונות גמילה?
    יש הליך גמילה מומלץ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    האם אפשר להחלים מאסתמה?

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• האם אפשר להחלים מאסתמה
    דוד
    27/10/2020

בן 31 מגיל קטן אסתמטי.
    בגיל 16 התקף קשה לאחריו שימוש קבוע בסימביקורט 4.5/160 ללא התקפים כלל מאז.
    משתמש פעמיים ביום.
    בדיקת תפקודי ריאות
    Fvc 101%
    Fev1 111%
    הרופא המליץ לנסות להפסיק טיפול מניעתי.
    האם ייתכן שאסתמה עברה?
    יש סיכונים בניסיונות גמילה?
    יש הליך גמילה מומלץ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    האם אפשר להחלים מאסתמה

הוספת תגובה

תמונה

• פוליפ באף וקוצר נשימה דרך הפה
    ליסה
    27/10/2020

שלום
    הייתי חולת קורונה זה התחיל איתי מנזלת יבשה גודש באף אף סתום וקצת שיעול שהיה חולף מהר וקשיי נשימה הייתי עם אוטריווין תרסיס לאף במשך 10 ימים בבוקר בערב זה היה מקל לי את הנשימה אחרת לא יכולתי לנשום כמו שצריך אחרי שיצאתי מהבידוד הלכתי לרופא אף אוזן גרון ואיבחן אצלי פוליפ בנחיר ימין וקונכה מוגדלת בנחיר שמאל וקיבלתי 2 תרסיסים פעמיים ביום במשך חודש סטרונאז שזה סטרואידי ורינולסט והתחלתי להרגיש קוצר נשימה דרך הפה לא מצליחה להכניס אויר מלא דרך הפה בניסיון הראשון והשני ובשלישי זה מסתדר זה לא בא מתוך רצון שאני רוצה לנשום דרך הפה זה מן התקף גזה שבא אני לרוב נושמת דרך האף אחרי חודש בשימוש עם התרסיסים חזרתי לבדיקה אצל רופא א.א.ג אמר לי שהפוליפ התכווץ וביקש להמשיך עם אחד התרסיסים לעוד חודשיים יש קצת שיפור במצב האף אבל עדיין קוצר הנשימה דרך הפה נשאר רופאת המשפחה האזינה לריאות אמרה לי שנכנס לי אויר טוב לריאות בדקה כמות החמצן בדם דרך אצבע אמרה שתקין עשתה לי א.ק.ג אמרה שתקין לחץ דם וחום גם תקין אמרה לי שפוליפ לא קשור לקורונה לפני הקורונה הייתי בסדר גמור קוצר הנשימב הפוליפ התחיל איתי בזמן שהייתי חולת קורונה מה דעתך האם כל זה קשור לקורונה? לפי הסטטיסטיקה רוב המחלימים סובלים עדיין מתסמינים שנמשכים לחודשים או שקשור גם לפוליפ באף או שיש לי רגישות לתרסיסים שאני לוקחת?
    יש סבירות גם שיש לי אסתמה? בזמן פעילות פיזית אני חא מרגישה כלום רק כשאני מתיישבת בשכיבה יש קצת הקלה בלילה בזמן השינה לא מרגישה כלום אשמח אם אזכה למענה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פוליפ באף וקוצר נשימה דרך הפה

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפשרי לרוץ כשסובלים מאסתמה?
    מעין
    25/10/2020

שלום. בת 46. מדי מספר שנים אני מנסה לרוץ ומפסיקה לאחר מספר נסיונות. אני אסמטית מאוזנת מאוד, נוטלת ונטולין לעיתים ובתקופות שיש צורך פליקסוטייד. עושה שנים הליכות מהירות ואימוני כח. נסיונות הריצה שלי כוללים בדר"כ 3 או 4 ימים של אימוני ריצה קלים מאוד (חצי דקה ריצה+דקה ווחצי הליכה *8 חזרות) ואז לאחר 12/24 שעות מתחיל לי כובד בבית החזה וליחה המכבידה לי על הנשימה. בתקופות שאני מנסה לרוץ אני דואגת לקחת משאפים למניעה.שאלתי: האם ניתן לרוץ עם אסתמה? האם זה שלב חולף שלב הקושי נשימה לאסמטים? האם לקחת את משאף הסטרואידים אחרי או לפני הריצה? בתודה מראש מעין

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    האם אפשרי לרוץ כשסובלים מאסתמה?

הוספת תגובה

תמונה

• ריצה ואסתמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    26/10/2020

שלום,
    האם תפקודי הריאות שלך ממש תקינים? מתי לאחרונה?
    בנוסף, בררי עם הרופא המטפל שלך אפשרות מעבר למשאף משולב מהיר פעולה כגון פוסטר, סימביקורט או פלוטיפורם במינון נמוך, לשימוש בעת הצורך וכרבע-חצי שעה לפני ספורט.
    באסתמה מאוזנת אין סיבה שלא להתאמן, כולל ריצה. רצוי חימום לפני וקרור הדרגתי אחרי. באוויר קר רצוי מסכה על הפנים והאף.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עישון פסיבי מדירה סמוכה האם סכנה בריאות?
    עידן
    23/10/2020

שלום ד"ר
    בדירה מתחתיי מתגוררים שכנים שהם מחששת סיגריות.
    לפיכך אנו חיים כבר מספר שנים עם חלונות סגורים.

כעת בשל הקורונה ושגר איתנו אבי שבקבוצת סיכון עקב ההמלצה על חלל מאוורר אנחנו פותחים את החלונות.
    כתוצאה מכך ריח הסיגריות של השכנים חודר לדירתנו.

האם מלבד הגועל יש כאן סכנה בריאותית או שזה מספיק רחוק כדי לא להחשב כעישון פסיבי למי שנמצא בתוך הדירה? תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    עישון פסיבי מדירה סמוכה האם סכנה בריאות?

הוספת תגובה

תמונה

• עישון פסיבי מדירת השכן

ד''ר שבתאי ורסנו
    25/10/2020

שלום,

עישון פסיבי עלול להזיק לבריאות. אין מחקרים שנעשו במקרים כמו שאתה מתאר ולכן אין תשובה ברורה. מה שניתן לשער הוא כי אם אתם מריחים את עשן הסיגריות בתוך דירתכם, כנרא המידה מסויימת של עשן מגיעה אליכם. מידת הסיכון שבה- לא ברורה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קוצר נשימה כרוני
    יותם
    22/10/2020

שלום ד"ר,

אני בן 37. מלפני מספר שנים התחלתי להרגיש קוצר נשימה, המתבטא בתחושה של חנק וחוסר יכולת לקחת נשימה מלאה.

לאחר אינסוף בירורים רפואיים, רופא המשפחה אמר לי שמכיוון שאין כל אבחנה אורגנית, אז זה כנראה קשור לחרדה. למרות שלא הבנתי על מה מדברים ולא הרגשתי כל חרדה, לקחתי את הנוגדי חרדה שרשמו לי, ולא הרגשתי כל שינוי.

אני כבר מותש מלחפש מרפא למחלתי אך לחיות בתחושת חנק תמידית זה בלתי נסבל! שאלתי הינה - האם יש במדע כיום טיפול/תרופה המקלה על תחושת קוצר נשימה ברמה הנוירלוגית/מערכת-העצבים (כמו שיש נניח לכאבי ראש) גם מבלי שתמצא סיבה גופנית כמו בעיות לב וריאה, או שחבל לי על הזמן וכל מה שיציעו לי זה תרופות/טיפולים פסיכולוגיים ׁׂשהוכחו כבלתי יעילים בעליל במקרה שלי.

בתודה מראש,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    קוצר נשימה כרוני

הוספת תגובה

תמונה

• קוצר נשימה

ד''ר שבתאי ורסנו
    25/10/2020

שלום,
    אינני יכול להביע דעה במקרה שלך מכוון שאין בידי את כל הנתונים. אין טיפול "נוירולוגי" בקוצר נשימה. במקרים שסבורים, לאחר ברור מעמיק, שהתחושה היא על רקע נפשי כזה או אחר, הטיפול הוא בשיחות עם פסיכולוג ובהתאם לצורך תרופות המפחיתות מתח/לחץ.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הידרוקורטיזון לעומת פרדניזון בהחמרת אסתמה
    שי
    22/10/2020

שלום,
    בהחמרת אסתמה שבה צריך לקבל פרדניזון. קראתי בויקיפידה:
    התרופה הידרוקורטיזון, אשר מכילה את ההורמון קורטיזול בצורתו הטבעית. תרופה זו עדיפה מבחינה ביולוגית כי אנו למעשה משלימים לגוף בדיוק את ההורמון החסר.
    שלמעשה לה יש פחות תופעות לוואי. האם יש רופאים שמעיפים לתת אותה? או שהיעילות שלה לא כמו של פרדניזון?
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הידרוקורטיזון לעומת פרדניזון בהחמרת אסתמה

הוספת תגובה

תמונה

• הידרוקורטיזון לעומת פרדניזון

ד''ר שבתאי ורסנו
    25/10/2020

שלום,

מבחינת האפקט האנטידלקתי פרדניזון חזק פי 5-6 מהידרוקורטיזון. ניתן לתת את שניהם אבל במינון אקווילנטי/ זהה השפעה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ריאות ואסטמה בתקופת קורונה ותפקוד ריאות נמוך
    רוני
    20/10/2020

אבא שלי בן 75 וסובל מתפקוד ריאות נמוך בסביבות 60 אחוז פחות או יותר ,אסמטי ומטופל .הוא עובד אומנם ומקפיד לשמור מרחק וכל זה לפי הבנתי הקורונה פוגעת בריאות . האם הוא חייב להישמר באופן שונה מכלל הציבור? והאם פגישה עם הנכדים שלו בגילאים 6 עד 14 ,בתקופה זאת באוויר פתוח ללא מגע זה בסדר עבורו ?

הוספת תגובה

תמונה

• אסתמה בתקופת קורונה

ד''ר שבתאי ורסנו
    20/10/2020

שלום,

אבא צריך לשמור על ההנחיות בהקפדה, אף יותר מאנשים צעירים ולא אסתמטיים. פגישה במרחק, באוויר הפתוח, אפשרית ואף מבורכת.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עוד שאלה ברשותף

רוני
    22/10/2020

.באוויר פתוח בחוץ, הוא מחבק את הנכדים ומנשק עם מסיכה וגם הם עם מסיכה האם גם זה מסוכן?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עוד שאלה

ד''ר שבתאי ורסנו
    25/10/2020

את יודעת שמסכה לא מגנה ב 100%.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון נגד דלקת ריאות לאישה בת 65
    מישהו
    21/10/2020

שלום,
    אמי בת 65,
    מעולם לא חוסנה בעבר כנגד דלקת ריאות.
    ברקע: יתר לחץ דם ושומנים בדם (שניהם גבוהים בצורה מתונה) ורמות גבוליות של סוכר.
    כמו כן בעברה ניתוח הוצאת גידול מהשד + קרינה חד פעמית במהלך הניתוח, ללא צורך בטיפול כימותרפי וללא מחלה פעילה כעת.

איזה סוג של חיסון מומלץ לה (הבנתי שיש מספר סוגים) וכמה מנות היא צריכה לקבל ממנו?

תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    חיסון נגד דלקת ריאות לאישה בת 65

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון כנגד פנוימוקוקים

ד''ר שבתאי ורסנו
    22/10/2020

שלוםף,
    \בנתוניה מומלץ החיסון הישן Pneumovax 23 (ניתן לחזור אחת ל 10 שנים). בתום לפחות שנה ממתן מחיסון זה, ניתן לתת את החיסון החדש Prvenar 13 - חד פעמית. הסדר חשוב.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות תפקודי ריאות מה זה אומר?
    יאלוש
    21/10/2020

שלום רב
    ביצעתי תפקודי ריאות ברקע
    NSIP CELLULAR pattern

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות תפקודי ריאות מה זה אומר?

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי ריאה

ד''ר שבתאי ורסנו
    22/10/2020

שלום,
    כושר הדיפוזיה (TLco, Kco) נמוך. הטכנאית פירשה את התוצאה בביצוע לא אופטימאלי. מציע לחזור על הבדיקה מכוון שלא ניתן להסתמך עלייה, לכאן או לכאן. היתר בגדר התקין.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משאף רלבר לעומת סימביקורט וטכניקת השאיפה
    אהוד
    20/10/2020

שלום רב,
    האם לפי דעתך יותר קל לדייק בטכניקת השאיפה במשאף רלבר בהשוואה לסימביקורט?
    והאם יש דבר כזה הטייה של הסנטר והראש יותר מידיי כלפיי למעלה? הבנתי שמומלץ להטות אך ייתכן שאני עלול להטות יותר מידי ואז גם זה יהיה לא טוב?
    תודה!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    משאף רלבר לעומת סימביקורט וטכניקת השאיפה

הוספת תגובה

תמונה

• טכניקת שאיפה

ד''ר שבתאי ורסנו
    20/10/2020

שלום,
    טכניקת השאיפה במשאפי אבקה זהה. הטיית הראש למעלה בעת השאיפה גורמת לשקיעת הלשון בפה ובכך היא לא מהווה מחסום להגעת האבקה אל תוך דרכי הנשימה התחתונות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מכשיר שמטרתו לעזור לאסתמה - הייתכן?
    שני
    17/10/2020

שלום,
    נתקלתי במקרה באמזון במכשיר שאמור לעזור לאסתמה.
    יש באלף ביקורות של אנשים שטוענים שזה אפילו עזר לאסתמה קשה.
    האם לפי דעתך יש משהו בזה והמכשיר יכול למעט לעזור? (כמובן בנוסף למשאפים קבועים).
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מכשיר שמטרתו לעזור לאסתמה - הייתכן?

הוספת תגובה

תמונה

• מכשיר לאסתמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    18/10/2020

ראה תשובה לשאלה סמוכה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מכשיר airphysio לאסתמה האם יעיל?
    שירי
    17/10/2020

שלום,
    נתקלתי במאמזון במכשיר airphysio שזה מכשיר שפעמיים ביום לחמש דקות נושפים בו והם טוענים שהוא טוב גם למחלת ריאות חסימתית וגם לאסתמה. יש הרבה ביקורות טובות על אסתמה מאנשים שקנו.
    האם אומרים שהמכשיר: When you exhale through the device, a positive pressure is created in your lungs, which will assist in strengthening and expansion. This pressure will be created even when the steel ball is not moving. As your lungs strength increases, your breath will move the steel ball. The steel ball movement creates an oscillating pressure to assist in the vibration of the airways, loosening mucus from the airway walls so you can cough it out naturally
    ובכלל אומרים שהוא גם יכול לפתוח דרכי אוויר חסומות(כמובן שבנוסף למשאפים קבועים לא במקום).
    האם לפי דעתך לאסתמה בינונית עד קשה עם סרטייד 500 יכולה להיות תועלת גם אם קטנה למכשיר?.(כמובן עם המשך של הסרטייד)
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מכשיר airphysio לאסתמה האם יעיל?

הוספת תגובה

תמונה

• מכשיר לאסתמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    18/10/2020

שלום,

ממה שכתבת אני מבין שהכוונה למכשיר שמטרתו לעזור בכיוח. במידה וישנה ליחה תקועה בסמפונות , שימוש במכשיר עשוי לסייע בהפלטותה. זה אינו טיפול ספציפי באסתמה ולא מחליף את הטיפולים התרופתיים.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התרופה פלורינף האם תעזור לאסתמה?
    אפרת
    16/10/2020

שלום רב,
    יש לי אסתמה קשה ועקב לחץ דם נמוך נרשמה לי התרופה פלורינף. הבנתי שזה דומה לקורטיזון וזה סוג של סטרואיד.
    האם יכולה להיות לה גם תועלת לאסתמה?
    כמובן שאני לוקחת פוסטר קבוע גם. תודה רבה!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    התרופה פלורינף האם תעזור לאסתמה?

הוספת תגובה

תמונה

• פלורינף

ד''ר שבתאי ורסנו
    18/10/2020

שלום,
    לפלןוורינף אין את ההשפעה של הגלוקו-סטרואידים המשמשים באסתמה. השפעתה על משק המינרלים בגוף.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחלת ריאה רסטקטיבית מה הטיפול בה?
    אנונימי
    16/10/2020

שלום
    רציתי לדעת מהי מחלת ריאה רסטקטיבית ומהו הטיפול בה
    ברקע יש NSIP cellular pattern
    נכון לעכשיו בטיפול אימוראן ופרדניזון עתידה להתחיל טיפול בריטוקסימאב
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מחלת ריאה רסטקטיבית מה הטיפול בה?

הוספת תגובה

תמונה

• NSIP

ד''ר שבתאי ורסנו
    18/10/2020

שלום,
    NSIP יכול לקרות ללא סיבה ידועה אך גם על רקע של סיבות אחרות כגון מחלות רקמת חיבור ועוד (לעיתים מקדים את הביטוי הסיסטמי והמעבדתי של מחלות אלו). לכן יש ראשית לברר הסיבה ולטפל בה. התרופות שהזכרת מקובלות, אף כי עם האחרונה אין עדיין מידע מצטבר מספיק גדול. מחלה רסטריקטיבית ריאתית (בניגוד לחוץ ריאתית) היא מחלה שמערבת את רקמת הריאות וגורמת להקטנת נפחן.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה