פורום מחלות ריאה אסטמה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין, מכשיר אדים ועוד

מנהל הפורום

ד``ר שבתאי ורסנו
ד"ר שבתאי ורסנו
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר שבתאי ורסנו ללא פרסום בפורום

• אסטמה וקורונה כגורם סיכון
    דניאלה
    28/05/2020

שלום רב,בת 48 עם אסטמה.
    מטופלת במשאף סריי טייד ובסטרואידים פרנדזון.
    האם הנני נמצאת בקבוצת סיכון לנגיף הקורונה?
    עקב חששי שהנני בקבוצת סיכון פניתי למעביד וביקשתי לעבוד מהבית,המעביד אישר אך בתנאי להסכמתו ביקש שאציג מסמך המלצה מהרופא המטפל.כאשר פניתי לרופא המטפל הוא סירב לתת לי המלצה וטען שאסטמה אינה נמנית כסיכון לנגיף הקורונה.
    שאלתי היא
    האם אכן מחלות ריאה כגון אסטמה אינן נמנות כגורם סיכון לנגיף הקורונה?
    תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אסטמה וקורונה כגורם סיכון

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בחירת דירה באותו הבניין
    שני
    28/05/2020

שלום,
    יש לי אסתמה קשה ואלרגיה לאבק. אני אמורה להחליט על קניית דירה בבניין ויש 2 אופציות באותו הבניין: 1. דירה בקומה 15 שפונה לפארק שבו אין כבישים 2. דירה בקומה 15 שפונה לכביש דו סטרי. זה לא כביש מאוד סואן, אבל בבוקר כשאנשים נוסעים לעבודה ושעות שחוזרים מהעבודה לפחות שעתיים יש כל הזמן תנועה. האם עשו המכוניות יכול להוות בעיה אפילו כשמדובר על קומה 15 ועדיף לבחור דירה שפונה לפארק? החיסון שלה הוא שקצת יותר רועש, אבל אעדיף שיהיה יותר רעש לטובת הבריאות.
    תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בחירת דירה באותו הבניין

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול באסתמה בעל הפיכות נמוכה שנראה כמו copd
    נתי
    27/05/2020

האם טיפול באסתמה בעל הפיכות נמוכה ושנראית כמו copd - ניתן כמו לאסתמה או כמו לcopd?הכוונה לסוגי המשאפים כמובן. תודה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    טיפול באסתמה בעל הפיכות נמוכה שנראה כמו copd

הוספת תגובה

תמונה

• אלרגיה לקרדית האבק ואסתמה
    יוספה
    26/05/2020

שלום,
    יש לי אלרגיה לקרדית האבק ומבדיקות דם לאלרגיה זה יצא תוצאה של 25 שזה בעוצמה 4. בנוסף ישנה אסתמה קשה.
    אין לי תסמינים של התעטשויות אך יש לעיתים לא קרובות גודש באף. אני לוקחת משאף אוואמיס אבל גם בלי המשאף אין התעטשויות. האם במקרה של אסתמה קשה כאשר קרדית האבק נמצאת בכל מקום למרות ניקיון והקפדה על הכללים לזהירות ממנה, עדיף לקחת גם כדור אנטי היסטמין מידי יום לא עבור האלרגיה שלא מפריעה לי אלא עבור האסתמה שלא תחמיר עוד? כמובן שבאסתמה זה טיפול במינון מקסימלי במשאפים בנוסף. השאלה היא לא במקום... אלא בנוסף כמובן.
    ו/או שמספיק להוסיף תוספים טבעיים שיש עליהם מעט מחקרים שכן משמים כמו אנטי היסטמינים כמו קוורציין, רוטין ועוד?
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אלרגיה לקרדית האבק ואסתמה

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה אסתמה ובעיות נשימה
    רלי
    26/05/2020

שלום,
    יש לי אסתמה כבר כ-17 שנים ואנמיה כ-10 שנים. תכשירי הברזל לא נספגים אצלי טוב ועשיתי טעות שלא התמדתי בעירויים.
    קראתי שתסמיני אנמיה גם יכולים לגרום לבעיות נשימה.
    האם זה יכול לגרום להחמרת אסתמה בלתי הפיכה בסופו של דבר?
    או שאם אקח עכשיו עירויים והכל יהיה תקין מבחינת המוגלובין וברזל ב-100 אחוזים אז התסמינים של הקושי בנשימה עקב האנמיה בטוח יתוקנו? האסתמה היא בינונית עד קשה אז תהיתי האם זה יכול לגרום לנזק תמידי מבחינת האסתמה.
    תודה רבה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אנמיה אסתמה ובעיות נשימה

הוספת תגובה

תמונה

• צילום חזה במקרה של אסתמה. יעיל בכלל?
    רוני
    26/05/2020

שלום ד"ר,
    האם צילום חזה במקרה של החמרה באסתמה שהסיבה להחמרה היתה חשיפה לאובך, יכול לעזור במשהו?
    האם בצילום חזה רואים משהו כשהאסתמה קשה?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    צילום חזה במקרה של אסתמה. יעיל בכלל?

הוספת תגובה

תמונה

• אסתמה שהפכה לקשה ואסתמה של המאמץ
    שני
    26/05/2020

שלום,
    כ-13 שנים הייתי עם אסתמה בינונית, אך בשנה וחצי האחורונה האסתמה החמירה ואני עם סימביקורט 8 שאיפות. יש לי גם אסתמה של המאמץ. לפני ההחמרה הייתי עושה ספורט כל יום והייתי בכושר עם 2 שאיפות וינטולין, אך עכשיו זה בלתי אפשרי וזה מחמיר לי את האסתמה. העניין הוא שהכושר מאוד ירד מאז... מה שאומר שהרבה דברים מעלים לי את הדופק... ואז פעילות פשוטות כמו קבלת משלוח מהסופר וסידור מזון, או הליכה של 2 דקות עלולים לגרום לי לקשיי נשימה ולעיתים רחוקות להתקף.
    אשמח לברר:
    1. האם במקרה כזה משאף ספיריבה בנוסף יכול לפתור את העניין כי הוא מכסה את כל היום מבחינת האסתמה של המאמץ?
    2. או שספיריבה לא יעזור לאסתמה של המאמץ ויש צורך לקחת פעמיים ביום 2 שאיפות וינטולין או פעם אחת בשעות שמועדות לפורענות?
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אסתמה שהפכה לקשה ואסתמה של המאמץ

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי ריאות - מידת החמרת האסטמה
    יוסי
    25/05/2020

בן 30 בעל רקע אסמטי עם הפיכות.
    מטופל בפוסטר, ספיריבה וקיובאר
    מה מציין תפקודי הנשימה הנ״ל?
    האם לדעתך ישנם מחלות שרירים שיכולות לגרום ״ להיחלשות״ של המצב הריאתי?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תפקודי ריאות - מידת החמרת האסטמה

הוספת תגובה

תמונה

• תפקודי ריאות- אסתמה? אחר?

ד''ר שבתאי ורסנו
    25/05/2020

שלום,

אין בתפקוד הזה עדות לחסימה. יש חשד להקטנת נפחי הריאות, אם בשל ביצוע לא אופטימאלי ובין אם בשל בעייה אחרת, כולל חולשת שרירים. פנה לרופא ריאות עם תפקודים קודמים שביצעת וצילומי חזה קודמים לשם המשך ברור.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח ממצאים צילום חזה שבוצע למעקב
    דפנה
    25/05/2020

דר שלום ותודה מראש, עשיתי צילום חזה כדי להשוות לשנה שעברה עם ממצאים ואין שינוי להלן מה שכתוב: צילום חזה LAT + PA
    *
    מעקב
    בוצעה השוואה לצילומים קודמים מתאריך : 2019/04/01
    *
    שינויים אמפיזמטיים בשתי הריאות .
    אין עדות לתסנין .
    ציור אינטר-סטיציאלי מוגבר על פני שתי הראות .
    הצללות בפסגות דו "צ - ללא שינוי מהותי .
    ללא הרחבת המדיאסטינום או שערי הריאות .
    צל הלב אינו מוגדל .
    ממצאים:
    מעקב פולמונולוגי

האם זה מראה על סרטן? אני חודש עם קשיי נשימה ביום וכל לילה שמעירים אותי עם כאבים בבית החזה, בגב מאחורה, בצדי הגב, אני מעשנת כבדה עד היום כבר 50 שנה. בבקשה תענה לי האם אני בסוף חיי. תודה רבה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פיענוח ממצאים צילום חזה שבוצע למעקב

הוספת תגובה

תמונה

• צילום חזה

ד''ר שבתאי ורסנו
    25/05/2020

שלום,
    הצילום מעלה חשד למחלת ריאות כרונית חסימתית/אמפיזמה ויש שינויים אינטרסטיציאליים.
    כמעשנת כבדה אני ממליץ שתבצעי תפקודי ריאות מלאים ותפני אתם לייעוץ רופא ריאות, שישקול גם הפנייה ל CT חזה.
    הצילום הרגיל שעשית, על פי הפענוח, לא מעלה חשד לסרטן אך יש להמשיך את הברור הנ"ל.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השפעת גידול במדיאסטנום על הריאות
    נעמה
    23/05/2020

שלום
    אני בת 43.
    לא ידוע על מחלות רקע פרט לתנודות בבלוטת המגן שטרם מטופלות.
    לפני כ 4-5 שנים התחלתי להשתעל מדי פעם ללא הסבר.
    לפני שנתיים וחצי נמצא בצילום חזה וסיטי - גידול במדיאסטנום ותוך חודש הגידול הוסר בניתוח VATS דרך הצלעות.
    הוצא גידול מסוג שוואנומה בקוטר 6 ס"מ!
    שכמעט סגר את הסימפון הימני, לחץ על קנה הנשימה, נגע בוושט ובלב.

מאז עברתי כל שנה בדיקת CT ולשמחתי הגידול לא חזר.
    עם זאת, מאז אני סובלת מתקופות של שיעול וקוצר נשימה שהרופא אמר שזה אסתמה ( כנראה התפתחה בעקבות הגידול ) ואחת לכמה חודשים יש לי התקף ולוקחת משאפים כחודש.
    כמו כן אני מרגישה גם בשגרה קצת גירוי בנשימה שאיננה "חלקה" כבעבר.

אני אמורה לחזור לעבוד.
    רציתי לשאול האם לאור העובדה שעברתי ניתוח כזה והטראומה שהריאות והגוף עברו,
    אני בקבוצת סיכון מוגברת יותר לגבי הקורונה, היות וזאת מחלה שמערבת את דרכי הנשימה
    או שאני כמו כל אדם רגיל או חולה אסתמה "רגיל" בנושא זה

תודה רבה על העזרה
    נעמה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    השפעת גידול במדיאסטנום על הריאות

הוספת תגובה

תמונה

• גידול ואסתמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    24/05/2020

שלום,

אני לא רואה קשר בין השוונומה שנכרתה לבין ה"אסתמה".

כבמקרה שלך מכוון שהגידול לחץ לדבריך על קנה הנשימה והסמפון הימני הראשי אני מקווה ששללו פגיעה הנלווית לקנה הנשימה מלחץ שכזה (טראוברונכומלאציה) כאבחנה מבדלת ל"אסתמה", ואם האבחנה היא אכן אסתמה אני מקווה שהאבחנה מבוססת על הדגמת הפרעה חסימתית בתפקודי ריאה שהיא הגם פיכה משמעותית, לפי כל הקריטריונים לאבחון אסתמה.
    הוצאת הגידול לכשעצמה לא צריכה לדעתי להכליל אותך בקבוצת סיכון.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אסתמה או טראוברונכומלאציה

נעמה
    24/05/2020

תודה רבה על תשובתך.

ציינת שיכול להיות שמדובר בטראוברונכומלאציה
    בעקבות ניתוח הסרת השוואנומה או שזה אסתמה.
    האם העובדה שאני לא משתעלת כל הזמן
    אלא רק אחת לכמה חודשים יש תקופה של קוצר נשימה + העובדה שמשאפים מסייעים לי אחרי כשבועיים להקל את קוצר הנשימה,
    מעידים שככל הנראה לא מדובר בטראוברונכומלאציה
    אלא באסתמה?
    תודה רבה!!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אסתמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    25/05/2020

שלום,

לאבחנת אסתמה יש צורך בקריטריונים ברורים בתפקודי ריאות. בררי רצל הרופא שלך האם המלאו במקרה שלך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחקר לטיפול ביתי באסתמה... ישנו דבר כזה?
    מירי
    23/05/2020

אשמח לברר: האם ישנו מחקר על תרופה שלוקחים בבית לאסתמה קשה שהיא לא סטרואידים ולא טיפול ביולוגי? האם יש איזה משהו חיובי באופק?
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מחקר לטיפול ביתי באסתמה... ישנו דבר כזה?

הוספת תגובה

תמונה

• מחקר

ד''ר שבתאי ורסנו
    24/05/2020

שלום,
    לא ידוע לי. המשך לברר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת תפקודי ריאות ומה היא אומרת על המצב
    שירלי
    23/05/2020

שלום,
    אני עם אסתמה קשה. לוקחת 10 שאיפות סימביקורט ביום, ולא תמיד מאוזנת. בדיקת תפקודי ריאות אצל הרופא עם המשפאים יצאה תקינה, למרות שזה משתנה בשעות ביום ואני לא תמיד מאוזנת.
    האם ניתן להסיק מכך משהו חיובי לגבי כך שמצב הריאות לא מאוד קשה, או שבעצם לא ניתן להסיק כלום כי צריך להפסיק 3 שבועות עם המשפאים?
    ח

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בדיקת תפקודי ריאות ומה היא אומרת על המצב

הוספת תגובה

תמונה

• אסתמה קשה

ד''ר שבתאי ורסנו
    24/05/2020

שלום,

זה אומר שהרופא שלך צריך לברר האם אכן מדובר באסתמה בכלל וקשה בפרט, ואם כן מהן הסיבות לכך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עישון של סיגריה אחת וחשיפה של הרבה זמן
    קובי
    20/05/2020

שלום וברכה יש לי מנהג מגונה של שנים לעשן סיגריה אחת בלבד בודדת בלילה... האם ניתן להגיד שנזק של סיגריה אחת זה כמו רמת של זיהום אוויר עירוני או שהסיכון הרבה יותר מכך?זה ממש משחרר אותי ממתח, כמה זה חמור לדעתך?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    עישון של סיגריה אחת וחשיפה של הרבה זמן

הוספת תגובה

תמונה

• עישון סיגריה אחת כל יום

ד''ר שבתאי ורסנו
    21/05/2020

שלום,

האפקט של עישון סיגריות הוא גם מידי וגם מצטבר. סיגריה אחת יכולה באופן מידי לכווץ את כלי הדם של הלב ולגרום להצטברות טסיות הדם בכלי הדם. ברור שעישון כמויות גדולות יותר צופן בחובו סכנות בסבירות גבוהה יותר.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בקשר לחיטוי עם עץ ומגבונים
    ליאת
    20/05/2020

שלום וברכה אני קוסמטיאית במקצועי אני מנקה את משטחי העבודה שכוללים עץ במגבוני חיטוי על בסיס isppropyl 70 +hydrogen peroxide ויש להם ריח נורא חריף במיוחד במגע עם עץ רציתי לדעת לא מופיע התוויה של נשימה במוצר האם יש סכנה להשתמש בהם בכמות מרובה יכול לעשות נזק לטווח ארוך?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שאלה בקשר לחיטוי עם עץ ומגבונים

הוספת תגובה

תמונה

• שאיפת חומרי חיטוי

ד''ר שבתאי ורסנו
    21/05/2020

שלום,
    ראי תשובתי בדף זה למאמן הכושר.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מאמן חדר כושר סטודיו מרתף
    אבי
    20/05/2020

היי.. .אני מאמן בסטודיו קטן של קרוספיט בלי יותר מדי חלונות ואפשריות אוורור.
    בתקופה הנוכחית אנחנו מחטאים את המוטות ואת המשקולות בין המתאמנים בספטול כחול בשפריצר 70 אחוז אלכוהול ו5 אחוז כלוהרסידין.
    אתמול למשל סיימנו 5 בקבוקים במשך המשמרת, אני המון שעות חשוף לריח החזק של החומר בלית ברירה, האם יש סיכון בזה חוץ מהאי נעימות של הריח החריף? נזק מצטבר כלשהו?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מאמן חדר כושר סטודיו מרתף

הוספת תגובה

תמונה

• שאיפה ממושכת של אדי אלכוהול ותוספת מחטאים

ד''ר שבתאי ורסנו
    21/05/2020

שלום,
    שאיפה כרונית של אדים כאלו עלולה לגרות ולפגוע בריריות דרכי הנשימה. בנוסף אדי אלכוהול נספגים דרך הריאות ומגיעים במהירות למוח על תופעות הלוואי שם. מומלץ לא להחשף באופן ממושך ואם אין ברירה להסתייע במסכה מתאימה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה