פורום מחלות ריאה אסטמה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין, מכשיר אדים ועוד

מנהל הפורום

ד"ר שבתאי ורסנו
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר שבתאי ורסנו ללא פרסום בפורום

• אסתמה בחורף- החמרה והעלאת מינונים
    שירלי
    13/12/2018

שלום,
    יש לי החמרה באסתמה בחורף ונאלצתי להעלות ל 500 סרטייד פעמיים ביום ופעמיים ביום וינטולין. האם זה להרבה חולי אסתמה החמרה בחורף? והאם אם אקח כל החורף את המינון החדש יש סיכוי נמוך שבאביב ובקיץ אצליח לרדת למינון הקודם?
    והאם לדעתך מנורת מלח יעילה לאסתמה ואלרגיה? תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• האם יש לי ברונכיאקטיזיס
    דנה
    12/12/2018

בת 44 בריאה פרט לל"ד וכאבי עצמות.
    מזה 8 חודשים סינוסיטיס ושיעול חנוק כמו של מעשנים(לא מעשנת) וקוצר. צ. ח ואחכ סיטי דלקת ריאות... מקבלת אנטיביוטיקה מתאוששת שבוע וחצי ושוב סינוסיטיס קשה ורעש של מלא נוזלים בריאות (תחושה שלי) בבדיקת רופא חרחורים וצפצופים אבחנה ד. ריאות ושוב אנטיביוטיקה)(9 פעמים ב 8 חודשים) הופנתי לרופאת ריאות ששלחה למלא בדיקות והרוב תקין חוץ מירידה בתפקודי ריאות ומאמונוגלובולים ביתא... 7.4 במקום 7.2 זהו. רופאת ריאות רשמה שזה מתנהג כמו ברונכיאקטזיס. האם כשרופאה רושמת כך זה כבר אבחנה? ואם זאת הבעיה האם היא נגמרת מתי שהוא?? תודה וסליחה על אורך השאלה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מינון סימבוקורט בהשוואה לסרטייד
    שני
    12/12/2018

שלום,
    מהו המינון בסחימבוקורט שמקביל ל סרטייד 250?
    והאם יכול להיות שסימבוקורט יהיה יותר יעיל מסרטייד כשמדובר על מינון זהה?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לשאלתי על זמן נמוך של עצירת נשימה
    יעל
    11/12/2018

אני לוקחת סרטייד 250 פעמיים ביום ומצליחה לעצור את הנשימה ל 5 עד 7 שניות אחרי שאיפת השאף.. האם הפעילות של המשאף פחות יעילה כשמצליחים לעצור כל כך מעט את הנשימה? והאם מומלץ.לעשות אימונים לעצירת נשימה על מנת להגביר את התוצאה?זה יכול לשפר תפקודי ריאות? תודה מראש
    ו

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עצירת נשימה

ד''ר שבתאי ורסנו
    11/12/2018

שלום,
    גם עצירה של 5-7 שניות טובה מאי-עצירה בכלל.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אי נוחות במרכז החזה וקושי נשימתי מזה כשבועיים
    Kolos103
    11/12/2018

בוקר טוב

אני בחור בן 40, לא שותה ולא מעשן ולא עישנתי.
    עוסק בפעילות :ספורט קבועה. יש לי ליחה כרונית מזה כ 20 שנה.
    בשבועיים האחרונים יש לי קשיי נשימה מסויימים, אי נוחות במרכז החזה, תחושה של חום, לפעמים דופק מהיר נשימות קצרות. וגם בזמן מאמץ קשה לי לנשום.
    אני באופן כלי בן אדם עם חרדות, סטרס ומתח די קבועים בשנים האחרונות.
    רופא אאג טוען שזה משהו אלרגי
    רופא המשפחה שהייתי אצלו פעמיים ובדק אותי טוען שהריאות נקיות וזה לא קשור ללב או לריאות. ואין צורך בבדיקות כלשהן
    וזה קשור כל התחושות לתופעות של לחץ וחרדה בלבד
    ונתן לי תרופה טבעית להרגעה שלא משפיעה
    אני מציין שזה נמשך כשבועיים.
    אודה מאוד לתשובתכם ועזרתכם

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סלבותרים בהשוואה לוינטולין האם יש הבדל?
    רונית
    10/12/2018

שלום,
    האם יכול להיות שוינטולין ישפיע יותר טוב מסלבותרים או שזה רק פסיכולוגי וזה בדיוק אותו דבר?
    והאם ישנו טיפול יותר יעיל מ 2 שאיפות של וינטולין לפני ספורט? האם רוב האסתטים זקוקים לוינטולין לפני ספורט או שזה רק למי שיש אסתמה של המאמץ? תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מהי החומרה של האסתמה?
    מיכל
    09/12/2018

שלום,
    מה נחשבת חומרת האסתמה כאשר מאוזנים עם שאיפה של סרטייד 500 פעמיים ביום ו 2 שאיפות וינטולין לפני ספורט?
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חומרת האסתמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    10/12/2018

שלום,

חומרת אסתמה נקבעת לא רק על ידי מינון התרופות אלא גם על ידי סימפטומים יום ולילה, תוצאות תפקודי ריאות. סרטייד 500 פעמיים ביום זה מינון גבוה. כשמטופל מאוזן תקופה ארוכה יש מקום לנסות לרדת למינון נמוך יותר.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם עלולה להיות בעיה בחיסוני אלרגיה לאחר שיננית?
    שירן
    10/12/2018

שלום,
    אני אסמתית ואלרגית לאבק ומקבלת פעם בחודש חיסון לאלרגיה לאבק. באותו בניין יש לי גם את הרופא שיניים. האם לעשות את השיננית וישר אחרי את החיסון אלרגיה אולי עלול להוות בעיה ועדיף לפצל את הימים?
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שיננית

ד''ר שבתאי ורסנו
    10/12/2018

שלום,

לא נראית לי בעיה או קשר. התייעצי גם עם מרפאת חיסונים שלך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אסתמה ברקע הרבה נשימות עמוקות
    רוברט
    08/12/2018

שלום רב, אני לוקח המון נשימות עמוקות כל הזמן גם במנוחה וגם במאמץ ביצעתי המון בדיקות מאמץ תקין אקו לב תקין תפקודי ריאות תקין הכל תקין אסתמה ברקע מאוד גבולית מה שמפריע לי בעיקר זה הנשימות העמוקות גם סיטי חזה תקין מלבד ניפוח יתר ושינויים פיברוטים קלים בפסגות של הריאות ממה יכול להיות נוסע הצורך בנשימה עמוקה ממה זה יכול להיות אני מודאג וזה מפריע לי תודה על תשובתך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נשימות עמוקות

ד''ר שבתאי ורסנו
    09/12/2018

שלום,

בין היתר יש לשקול מצב של מתח ריגשי/לחץ. התייעץ עם הרופא המטפל, האם כיוון זה נראה לו והאם נשללו סיבות אחרות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לשאלתי בבקשה שאלה נוספת

רוברט
    09/12/2018

תודה על המענה שאלה נוספת בבקשה מלבד לחץ נפשי מה עלול לגרום לתופעה הזו צורך בנשימות עמוקות

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שמן קנאביס לטיפול בברונכיאקטזיס
    חגית
    08/12/2018

האם ידוע על טיפול בשמן קנאביס שעוזר לברונכיאקטזיס בריאות? טיפול בהמופילוס?
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קנאביס וברונכיאקטזיות

ד''ר שבתאי ורסנו
    09/12/2018

שלום,
    אין על כך מידע, אין שום המלצה של גוף רפואי מוסמך לטפל כך. לעומת זאת ישנן המלצות בדוקות ומובלות אחרות.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משאף רלבר האם הוא גם לאסתמה שמטופלת עם סרטייד?
    יעל
    08/12/2018

שלום,
    האם במשאף רלבר ישנו מינון שהוא שווה ערך ל 250 סרטייד פעמיים ביום? או שהוא משאף לאסתמה יותר קשה?
    ובנוסף, כשאני לוקחת סרטייד ועוצרת הנשימה אני מצליחה לעשות את זה בקושי ל 7 שניות ונחנקת ומרגישה סחרחורות חזקה. האם הזמן שבו ניתן לעצור את הנשימה מעיד משהו על תפקודי ריאות גרועים או שזה לא מעיד על משהו?
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רלבר ואסתמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    09/12/2018

שלום,

רלבר מופיע בשני מינונים 92/22 ו- 184/22. המינון הנמוך מקביל לסרטיד250/50 . קושי לעצור נשימה ל 7 שניות יכול לנבוע הן מהגירוי של החלקיקים הנשאפים והן מתפקוד ריאות ירוד, בעקר אם הוא ירוד מאד. מומלץ לבצע תפקוד ריאה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התרופה סרטייד כמה פעמים ניתן לקחת?
    יעל
    06/12/2018

שלום,
    אני לוקחת סרטייד 250 מ"ג פעמיים ביום אך בחורפים כמה פעמים בשבוע זקוקה למנה כפולה. האם ישנו משאף שנשחב יותר טוב מסרטייד? זה פשוט משאף שאני לוקחת 15 שנים ותהיתי אם מאז יצאו דברים חדשים.
    וכמה שאיפות מקסימליות של סרטייד 250 ביום ניתן לקחת? תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סרטייד

ד''ר שבתאי ורסנו
    07/12/2018

שלום,

סרטייד הוא משאף משולב שמכיל סטרואיד +מרחיב סמפונות הפועלים 12 שעות ולכן נלקחים פעמיים ביום. המנה המקסימלית המומלצת היא 500/50מג X2 וישנם לצורך כך משאפים של 500/50 מג. בשנים האחרונות יצאו משאפים משולבים של יצרנים שונים עם סוגי סטרואידים ומרחיבי סמפונות שונים (אבל מאותה משפחה) שפועלים גם 24 שעות ולכן נלקחים פעם ביום. התייעצי עם הרופא שלך מה מתאים לך, על פי מצבך והעדפותייך, ובאותה הזדמנות בצעי גם תפקודי ריאה (ספירומטריה).

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת anti proteinase 3
    מירב
    02/12/2018

שלום רב, אני בת 52, מאובחנת עם אסטמה קשה (מטופלת ברלבר ובפרדניזון), בעיות סינוסים ובעיות מפרקים. ראומטולוג שלח אותי לבדיקות ANA ו IG לסוגיהם. ה IGE יצא גבוה כתמיד ובדיקת ANTI PROTEINASE 3 יצאה בערך של 43. (23 נקודות מעבר לטווח העליון). אשמח לדעת מה מנבאת בדיקת דם זו. תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• anti proteinase 3

ד''ר שבתאי ורסנו
    02/12/2018

שלום,
    מדובר בבדיקות הקשורות בנוגדן המופיע במחלות הנקראות Anca-associated vasculitis שבין היתר מערבות כלי דם בגוף. כנראה שהרופא שלך חושב על שילוב של אסתמה עם תופעה זו ונקרא מחלה על שם "חורג-שטראוס". יש לציין כי נוכחותו של נוגדן זה לכשעצמו, (כלומר גם אם הוא מוגבר) לא מספקת לאבחנה ויש צורך במגוון תופעות/ממצאים לשם כך. שאלי על כך את הרופא בפגישתכם הבאה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• anti proteinase 3

מירב
    03/12/2018

תודה רבה ד"ר על התגובה המפורטת

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קוצר נשימה בזמן דיבור
    גלעד
    27/11/2018

שלום
    אני בן 48.
    משקל תקין די רזה.
    לא מעשן.

בשבועיים האחרונים מרגיש שכשמדבר קצת אין לי אוויר כשגומר משפט. בעבודה שלי אני מדבר הרבה וזאת תופעה שטרם היתה לי.
    אציין שאני הולך ברגל מדי יום בערך קילומטר יחסית לאט 4 קמש בגלל פציעה ברגל. בזמן ההליכה לא מרגיש את הקוצר נשימה הזה אלא יותר בזמן דיבור.

בדיקת דם תקופתית לפני שבוע ספירת דם כימיה הכל תקין.
    רופא הקשיב לי לריאות לפני שבוע הריאות נקיות.
    אין בלוטות נפוחות. אין חום או נזלת.
    אק"ג לפני שבוע תקין.
    לפני שנה עשיתי אקו לב שהיה תקין.

מה יכולה להיות הסיבה לכך?
    האם נדרש המשך בירור?
    האם זה מתאים חלילה לסרטן ריאות?

תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קוצר נשימה בדיבור

ד''ר שבתאי ורסנו
    30/11/2018

שלום,
    מציע להיבדק על ידי א.א.ג. במידה ולא יימצא דבר יש להיבדק יל ידי רופא ריאות.

זה לא סימן לסרטן ריאות

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סטורציה נמוכה, דלקת ריאות כימית
    נורית
    16/11/2018

שלום,
    אבי בן ה 85 (בריא בד"כ) סובל מזה מספר שבועות מקשיי נשימה. חימצון נמוך (85) בעיקר בבוקר. שיפור במשך היום.
    בסי.טי נמצא: תפליט פלאורלי קטן בינוני בבסיסי הראות יותר מימין .שינויים אינטרסטיציאליים סבפלאורליים לאורך שתי הראות יותר
    בבסיסים סימני פולמונרי פיברוזיס.
    כלי הדם הגדולים במדיאסטינום: אאורטה מעט מורחבת, עם שינויים טרשתיים.
    לציין בלוטות קטנות יחסית מרובות בחלון האאורטופולמונרי ומתחת לקשת האאורטה.
    ללא הגדלת קשריות לימפה אקסילריות.
    מעט נוזל פלאורלי בפלאורה הבין אונתית בעיקר מימין.
    לב מוגדל, הודגם תפליט פריקרדיאלי מזערי.
    חלון עצם - אוסטיופורוזיס סימני dish
    ממצאים נוספים: בקע סרעפתי בינוני.
    אנאוריזמה מסויידת קטנה של ספלניק ארטרי, היפרפלאזיה של אדרנלים, ציסטות בכליות, אבן קטנה כ3 מ"מ באגן של כליה
    הימנית, ללא סימני חסימה אורומכנית.
    רופא שבדק אותו לפני תוצאות הסי טי איבחן דלקת ריאות כימית עקב חשיפה לחומרים כגון מתכות, לאורך שנות עבודתו במפעל. אודה מאוד לחוות דעתך, הן לגבי הסי.טי והן לגבי טיפול אפשרי אם קיים. תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת ריאות כימית

ד''ר שבתאי ורסנו
    18/11/2018

שלום,

אינני יודע עם איזה מתכות אביך עבד, באיזה אופן ובמשך כמה שנים וכיו"ב. כמובן שרק מתיאור הצילומים בלי לראותם קשה להתרשם. ישנן מתכות שעלולות לגרום למחלות ריאה אינטרסטיציאליות באופן לא שכיח. קיימת לממצאים המתוארים ב CT אבחנה מבדלת כולל סיבה שכיחה של אי ספיקת לב שמאלי. יש לשלול אבחנה כזו בעזרת אקולב וכיו"ב ולבצע תפקודי ריאות מלאים. רצוי להיבדק על ידי רופא ריאות ולב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה