שאלה בנוגע למשאפים ואסטמה

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד

מנהל הפורום

ד"ר שבתאי ורסנו
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלה בנוגע למשאפים ואסטמה
    אלי
    14/09/2018

היי,
    אני בן 32, יש לי אסטמה מאז ומעולם ולכן משתמש במשאף סרטייד דיסקוס כבר מאז גיל 20 בוקר וערב.
    (לפני זה הייתי משתמש בוונטולין/אנילציה/ברקלין/ועוד ועוד..).

לאורך השנים, השפעת הסרטייד ירדה ולכן הרופא המליץ להגדיל את המינון. (כרגע אני משתמש ב-50/250).

אז שאלותיי בנושא הם :
    1. זה הרי אבקה שאני שואף פעמיים ביום,
    האם זה מצטבר בתוך הריאות?
    2. האם האסטמה אמורה להחמיר עם הזמן? כי אם לא, למה הרופא מחליף למשאף בעל השפעה יותר חזקה?

בברכה,

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• משאפים ואסתמה

ד''ר שבתאי ורסנו
    16/09/2018

שלום,

אסתמה היא מחלה דינמית, לאורך השנים ייתכנו עליות וירידות ובאסתמה חמורה תתכן גם ירידה תפקודית לאורך השנים.

ההחלטה להגדיל מנון תלוייה בחומרת המחלה ואי היכולת לאזנה (שתלויים בתכיפות ההחרפות, בסימפטומים יום ולילה ובתוצאות פקודי ריאות), כל זאת בתנאי שאתה מקפיד על טיפול יומיומי. במשך השנים נוספו גם משאפים חדשים, מהם חד יומיים וגם טיפולים ביולוגייים לסוגי אסתמה שונים. אם לא ביקרת בתקופה האחרונה אצל רופא ריאות רצוי מאד שתעשה זאת, בעקר אצל כזה שמנוסה בטיפול באסתמה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו