לקיחת סרטייד 250 אל מול סרטייד 500

מנהל הפורום

ד``ר שבתאי ורסנו
ד"ר שבתאי ורסנו
לקביעת תור אצל ד"ר שבתאי ורסנו ללא פרסום בפורום

• לקיחת סרטייד 250 אל מול סרטייד 500
    ערן
    19/04/2021

שלום ד"ר,
    שנים לקחתי סרטייד 250 והיתה לי החמרה עקב אובך והגעתי לקורס פרדניזון ואני עכשיו מאוזן עם סרטייד 500 כבר שנה וחצי.
    אני יכול לנסות להוריד מינון, אך סתם לידע כללי: האם הבדל של שאיפה אחת של 250 בסטייד לאורך שנים אם לוקחים את ה 500 הוא מהותי מבחינת ההשפעה על הגוף ותופעות לוואי של השפעת הסטרואידים? או שזה דיי אותו דבר?
    תהיתי מה למעשה הנזק אם אדם שכן יכול לחזור להיות מאוזן עם סרטייד 250 יקח שנים סרטייד 500 לעומת 250.
    כי אם חושבים על זה, להמשיך לקחת סרטייד 500 זה גם יתרון כי זה בכל זאת מוריד את הפוטנצייאל להתלקחויות שקשורות לקור,הרבה אבק ועוד טריגרים.
    תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• סרטייד מינון

ד''ר שבתאי ורסנו
    20/04/2021

שלום,

העקרון הטיפולי הוא להשאר על המינון המינימאלי המונע החרפות.
    זה כרוך בהורדת מינון בתקופות של יציבות והגדלה בהחרפה, עד שמגיעים למינן העדיף. לחילופין אפשר לעבור למשאף משולב שיש בו מרחיב סמפונות מהיר פעולה כמו פוסטר או סימביקורט, ולהשתמש במינון קבוע ועליו להוסיף שאיפה או יותר בעת הצורך/סימפטומים. התייעץ על כך עם הרופא שמכיר את מחלתך.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו