תפקודי ריאות מלאים והסבר על המדדים

מנהל הפורום

ד``ר שבתאי ורסנו
ד"ר שבתאי ורסנו
לקביעת תור אצל ד"ר שבתאי ורסנו ללא פרסום בפורום

• תפקודי ריאות מלאים והסבר על המדדים
    די
    02/01/2022

שלום וברכה ,אני ביצעתי תפקודי ריאות מלאים ב 27.12.21.כמו שאני מבין הצדדים הבסיסיים הם בגדר הנורמה.אבל מה שלא ברור לי זה מדדים כגון
    שהוא 180 tgv,
    Rv 146
    Tgv/tlc 170
    Frc 130
    Rv 146
    האם אפשר לקבל הסבר עבור בדיקה כולה מודדים האלו?מצרף בדיקה אני בן 46 עם הסטוריה של עישון קרוב ל25 שנה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• המדדים האלו מוגברים ומרמזים על לכידת אוויר בריאות

ד''ר שבתאי ורסנו
    04/01/2022

שלום,
    המדדים האלו מוגברים ומרמזים על לכידת אוויר בריאות. מכוון שהיחס FEV1/FVC הינו תקין לא מדובר בהפרעה חסימתית כהגדרתה אבל מרמז אולי לחסימה בסמפונות הקטנים, שניתן לראות גם במעשנים. ממליץ להיבדק על ידי רופא ריאות שעל פי בדיקתו ישקול המשך ברור.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממה נובעת כליאת אוויר ואיפה הוא נשאר

די
    04/01/2022

שלום ותודה על ההסבר .אבל ברשותך יש לי עוד שאלה מי מה נובעת כליאת אוויר? ואיפה הוא נשאר? האם זה יכול לגרום לפיצוץ בתוך ריאות ?ועד כמה המדדים האלו גבוהים מהרגיל? שאלתי רופא ריאות שהפנה אותי לבדיקות הוא אומר שזה בעיה טכנית בביצוע בדיקה. הבעיה שלי היא הפרעות מורגשות באזור אחורי קרוב לעמוד שידרה כאילו אוויר לא מגיע עד לשם בנשימה רגילה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו