קושי בנשימות באופן כללי

מנהל הפורום

ד``ר שבתאי ורסנו
ד"ר שבתאי ורסנו
לקביעת תור אצל ד"ר שבתאי ורסנו ללא פרסום בפורום

• קושי בנשימות באופן כללי
    משה
    09/05/2022

שלום
    כבר אחד עשרה חודש שיש לי קושי בנשימה יש לי קושי בנשימה עמוקה תחושה של חוסר אוויר לנשימה זו הרגשה של חוסר אוויר לנשימה כחוסר יכולת להכניס אוויר את כל האוויר כעין קושי לנשום נשימות עמוקות וצורך מתמשך לקחת ולנשום נשימות עמוקות כל כמה דקות לפעמים אני צריך להיעזר בעזרת פיהוקים כדי להכניס עוד יותר אוויר ובכל זאת התחושה היא שלמרות שיש צורך לקחת נשימה עמוקה כל כמה דקות אני חש תחושה של חוסר אוויר בנשימה ולא מצליח לקחת את הנשימה עד הסוף וקשה לסיים אותה. במשך התקופה הזאת היו גם הרבה ימים שזה חלף מעצמו, והיה הרבה פעמים שזה היה ביום אחד מלא פעמים בלי סוף, והיה ימים שלא היה בכלל, והיה ימים שזה היה כמעט כל היום, זה בא והולך יש תקופות שהיה המון בלי הפסקה ויש תקופות שלא היה בכלל אבל לרוב זה איתי יש לי מספר שאלות אשמח לתשובות תודה ענקית מראש :
    1. בבדיקת תפקודי ריאות שעשיתי הבדיקה הייתה תקינה למעט רסטריקציה קלה האם זה יכול להסביר את התופעה שאני חש ?
    2. עשיתי בדיקות בהקשר למה שאני חש אקו דופלר לב במנוחה סיטי לעורקי הריאה בדיקות דם סטורציה צילום חזה בדיקת תפקודי ריאות הכל היה תקין למעט הרסטריקציה הקלה בתפקודי הריאות אם כל הבדיקות תקינות למה אני חש מה שאני חש זה ממש פיזי מורגש מה דעתך ?
    3. אני נוטל קלונקס 0.5 שלוש שנים וכעת מנסה לרדת מהתרופה ידוע שזה תרופה לטווח קצר המשכתי איתה גם בגלל הקושי לרדת מהתרופה אם התופעות לוואי הרבות שיש לה זה נלקח בגלל חרדה האם זה בעצם תופעות לוואי של התרופה ?
    4. אני עושה ספורט ובכושר גופני מעולה מה הדבר הזה יכול ליהות הצורך לקחת נשימות עמוקות שממש קשה להוציא אותם עד שיוצא פיהוק וזה משתחרר מה דעתך ?
    5. האם יצא לך לשמוע הרבה על בעיות דומות לזה ? ואם כן מה זה היה ?
    6. בגדול הבדיקת תפקודי ריאות שלי יצאו תקינות למעט רסטריקציה קלה יש צורך לדעתך להשלים בדיקות כגון כושר הדיפוזיה או תגר מטכולין ? או שזה מיותר ? זה ייתן אינדיקציה למה שאני חש ?
    7. שבדקתי כמה פעמים את הסטורציה בזמן שהיה לי את הבעיה שאני חש הסטורציה הייתה תקינה לחלוטין אז מה זה אומר ?
    8. זה נראה לך בעיה בריאות בנשימה ?

תודה.
    זה תחושה שממש לא משחררת אובד עצות
    אשמח לעזרה כיוון.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    קושי בנשימות באופן כללי

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

משה
    09/05/2022

שלום שוב
    אציין שאני בן 34 בגדול חוץ מהתחושה הזאת בריא לחלוטין אם עודף משקל אבל גם בעבר הייתי בתקופות אם עודף משקל ולא היה לי את התחושה הזאת של הנשימה אף פעם עודף משקל של חמש עשרה קילו שאני עובד על זה בהקשר לזה שאני מוריד משקל
    אשמח לתשובות לשתי התגובות תודה גדולה וענקית מראש
    אובד עצות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

משה
    09/05/2022

שלום שוב
    נזכרתי בעוד פרטים זה הרגשה של אוויר שכלוא כזה בבית החזה בבטן שקשה גם להוציא אותו זה כל כמה דקות במשך שעות התופעה הזאת זה לא משחרר ולפעמים עובר לבד וחוזר זה הולך ובא כזה אשמח לתשובות לכל השאלות בכל התגובות אני יודע שזה היה ארוך אבל תודה מראש לך מה עושים ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לקשיי נשימה תתכנה סיבות שונות

ד''ר שבתאי ורסנו
    11/05/2022

שלום,
    לקשיי נשימה תתכנה סיבות שונות, בין היתר השמנה, כושר ירוד ומתח נפשי. אך ראשיתיש לשלול מחלה אורגנית. זה מחייב בדיקת רופא, תפקודי ריאה וצילום חזה. פנה לרופא המטפל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

משה
    11/05/2022

שלום
    צילום חזה תקין תפקודי ריאות הכל היה תקין למעט רסטרקציה קלה בדיקות נוספות תקינות ואני עדיין חש קושי בנשימה שצריך לקחת נשימה כל רגע עד שיוצא פיהוק וזה שוב חוזר מה דעתך לאור הנתונים האלו ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו