מעקב שומות אצל רופא עור

מנהל הפורום

ד``ר דני רוזין
ד"ר דני רוזין
לקביעת תור אצל ד"ר דני רוזין ללא פרסום בפורום

• מעקב שומות אצל רופא עור
    אדל
    08/03/2022

שלום ד"ר
    מקןוה שתוכל לעזור לי בפורום זה.
    אני בת 32 במעקב שומות אצל רופא עור נבדקה שומה בכף רגל. הרופאה כתבה ככה :" במעקב השומות נראית שומה במיקום אקראלי במדרך כף רגל ימין מטטרסלי באזור בסיס אצבע 4 ימין אובאלית מעט כפתית שטוחה כ 5 על 2.5 ממ קוטר חומה כהה ללא תשתיות נימים אדמומיות רקע ללא טראומה מקומית ללא תחושת גרד דימום . מרכיבי השומה בכף רגל ימין דרמוסקופית צברי גלובולים כהים שחורים בגדלים לא אחדים כולל בהיקף השומה תבנית בדינמיקת התרחבות נגע להסרה ולבדיקת מהותו. Patterns on dermoscopy cahos נראות תבניות מבניות סימטריות תוך הנגעים הפיגמנטאריים.
    הרופאה אמרה לי שהנקודה תקינה אך על מנת למנוע בעיות בעתיד היא ממליצה להוריד אותה. אשמח לחוות דעת נוספת לאור התיאור על הנקודהת חן
    מה דעתך על התיאור שלה זה מחייב שיהיו איתה בעיות ? והאם יתכן מצב שהביופסיה תצא לא תקינה אחרי שאוריד ? אני בלחץ קצת כי סבי נפטר ממלנומה. תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    מעקב שומות אצל רופא עור

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ההחלטה לגבי הסרת נקודות חן היא מורכבת ורבת אי-ודאות- ולכן לוקחים מקדם ביטחון,

ד''ר דני רוזין
    08/03/2022

ביחוד מכיוון שההסרה הרבה פחות מורכבת מההחלטה… לכן אני נוהג להמליץ לחומרה, וסומך על המלצות. רופא העור לאחר בדיקה יסודית כפי שמתואר. הסיפור המשפחתי הוא עוד גורם בעד. עד שלא תהיה אבחנה פתולוגית אין לדעת בודאות, הסיכוי שיש כרגע בעיה הוא נמוך מאד אבל לא אפס, לגבי העתיד קשה לענות. העיקרון הוא שעושים פעולות מניעתית בהתאם ליחס בין הסיכון לבין הפעולה. אם הסיכון גבוה מבצעים גם פעולות ניתוחיות מורכבות. אם הפעולה הניתוחית קטנה מבצעים אותה גם למצבי סיכון נמוך יותר.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו