פורום כירורגית חזה, גידולי סרטן ריאות, גידולי ריאה - יש לך שאלה?

פורום כירורגית חזה - סרטן הריאה הוא המקום בו תוכלו להתייעץ אודות נפחת ריאה, מחלות ריאה, אבחון וטיפול במקרי סרטן ריאה, מומי בית החזה, ניתוחים לתיקון עיוות מולד בבית החזה, סרטן ריאה, השתלת ריאות, דירוג סרטן ריאה, כריתת ריאה, השתלות ועוד

מנהל הפורום

פרופ' אלון בן נון
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• סובלת מכאבים בצד שמאל
    בת 28
    07/10/2018

בת 28, עודף משקל קל, לא מעשנת. במשפחה אירוע מוחי ואירוע לב בגיל צעיר אצל אבא.
    מזה כעשרה חודשים שאני סובלת מכאבים בצד שמאל של הגוף ומהרגשה כללית רעה. הכאבים מתחילים בצוואר, חזה, כתף,יד ורגל שמאל. עשיתי בדיקות ללב (הולטר, א.ק.ג, אקו לב) הכל תקין. עשיתי דופלקס ליד ויצא ביד שמאל יש זרימת דם חלשה, לכן נשלחתי לCT יד שיצא תקין, כמו כן גם בדיקת EMG ליד יצאה תקינה. בנוסף גיליתי שאני בתחילתו של הריון, שעכשיו מגביל אותי מבחינת הבדיקות. ממה יכולים להגרם הכאבים? אני עדיין חושבת שמדובר במקור לבבי או של כלי דם. איזה עוד בדיקות עליי לבקש? ממש חוששת שזה משהו מסכן חיים כי המצב לא משתפר אלא רק מחמיר. כל הבדיקות האלה לוקחות זמן. האם יש מקום או שירות כלשהו שאוכל להגיע ולעשות את כל הבדיקות הנדרשות? אשמח לכל עזרה ותובנה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 28

פרופ' אלון בן נון
    07/10/2018

התמונה שאת מתארת מאוד לא ספציפית ולכן קשה מאוד לתת תוכנית לבירור
    אין ספק כי כאבים מתמשכים של שבועות ומחמירים בהדרגה מצריכים בירור מלא ומאידך ההריון מגביל את היכולות לעשות בירור מסודר בשלב זה.
    אין מקום בו יש בירורים מהירים אם כי את יכולה לגשת למרכז לאבחון מהיר כמו שיש בבי"ח אסותא ברמת החייל שם יכולים אולי לזרז את התהליך ולרכז אותו.
    במידה ולא צריך לעשות את התהליך דרך הפניה מרופא המשפחה.
    במקרה של החמרה משמעותית פשוט לגשת למיון בבית החולים הקרוב
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיסה אחרי ניתוח כתוצאה מפניאומוטורקס
    שלומי
    16/09/2018

שלום רב. בגיל 15 וחצי (2009)היה לי פניאומוטורקס ספונטני בריאה השמאלית שטופל בעזרת נקז. כחודשיים לאחר מכן היה פניאומוטורקס ספונטני בריאה הימנית שבעקבותיו עברתי ניתוח לכריתת החלק הנגוע בפסגת הריאה הימנית. קצת פחות מ4 שנים אחרי הניתוח(2013) היה לי עוד פעם פניאומוטורקס ספונטני בריאה הימנית שעבר לבד ולא היה צריך התערבות רפואית כלשהי. בסוף 2017, 4 וחצי שנים אחרי החור הקודם קרה לי שוב בריאה הימנית וכמו בפעם הקודמת זה עבר לבד ללא התערבות רפואית כלשהי. אציין שעשיתי CT כמה פעמים במהלך השנים ונאמר לי שעדיין יש לי בולה בריאה השמאלית אבל זה לא דורש ניתוח מניעה כי היא לא מתפוצצת אז עדיף לא לנגוע בה. במהלך כל השנים האלו פחדתי לטוס כי חששתי שיווצר חור בריאה בגלל הלחץ במטוס. האם מותר לי לטוס? כי אני יודע שלצלול אסור
    תודה רבה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלומי

פרופ' אלון בן נון
    16/09/2018

שלומי שלום
    לפי כל המקובל בספרות הרפואית אין מניעה לטיסה במידה וחלף יותר מחודש מאז האירוע האחרון או מאז הניתוח
    לאור זאת לפי הסיפור שלך (למרות שאני מבין את הדאגה) אין מניעה מטיסה.
    בילוי נעים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ליחה דמית ושינויים פיברוטיים בפסגות הריאות
    ראמי
    03/09/2018

שלום רב,

אני בן 30, בריא בדרך כלל, ללא רגישות ידועה לתרופות או לחומרים, אח מוסמך (עבדתי 6 שנים) וכעת סטודנט לרפואה ברומניה סיימתי שנה ראשונה (חשוב לאנמנזה).
    ביוני האחרון הרגשתי טעם של דם בגרון, ניסיתי להוציא ליחה ויצאה לי ליחה עם דם טרי בכמות מועטה וחד פעמית, ומאז חוויתי את אותו האירוע פעם ביולי ופעם באוגוסט (סה"כ 3 פעמים) בהפרש של חודש בדיוק בין אירוע לאירוע. הדם נראה טרי ואדום בהיר ובכך הסיכוי קטן שמקורו מהקיבה.
    לציין שאיני סובל משיעול ו/או ליחת יתר, ללא קוצר נשימה. לא זכור לי מחלה ריאתית או כל מחלה בתקופה האחרונה. איני חשוף לעשן. יש לי חתול וכלב בחצר הבית.
    נשלחו תרביות כיח למיקובקטירה- טרם התקבלה תשובה. צל"ח תקין, CT חזה הדגים שינויים פיברוטיים בפסגות הריאות. אין לי צילומים קודמים להשואה.
    האם ממצא זה יכול להסביר את הדימום? והאם אתה חושב שישנו צורך בביצוע ברונכוסקופיה? והאם ספורט יכול לעזור בכל הקשור לשינויים הפיברוטיים?

תודה מראש!!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ראמי

פרופ' אלון בן נון
    12/09/2018

ראמי שלום
    שינויים פיברוטיים יכולים להיות צלקות ולעיתים יכולה להיות דלקת המסבירה את הנוכחות של דם בליחה אבל בהחלט יש צורך בבדיקות כיח לתרבית (במיוחד לשלול שחפת) ובמידה וזה אירוע חוזר אני בהחלט הייתי ממליץ על בדיקת אאג וברונכוסקופיה.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דפורמציה של הסרעפת הימנית
    אורית
    12/09/2018

הייתי מונשמת בטיפול נמרץ כמעט חודש. באשפוז דלקת ריאות קלה. כרגע עשיתי צילום חזה : "בצילום צדדי -דפורמציה של סרעפת הימנית ייתכן שינויים פיברוטיים חשד לשת
    הצללת בצורת טבעת עד 15 ממ מוטלים על שער השמאלי צל הלב לא מורחב צילומים
    רצוי מעקב ו רצוי ביצוע בדיקות נוסופות כולל CT.......................................................................
    בית חזה בדיקת CT חזה שעשיתי מראה ריאות לא מאווררות. מה פירוש "דפורמציה של הסרעפת"? כרגע אני עם בעיות בנשימה, זריקות קורטיזון והנהלציות ואין שיפור.. מה זה חשד לשת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אורית

פרופ' אלון בן נון
    12/09/2018

אורית שלום
    אחרי הנשמה ממושכת יש שינויים רבים בבית החזה ונראה כי מה שאת מתארת שייך לשינויים מסוג זה.
    עליך להגיע עם ה CT לבדיקה במרפאת ריאות בבית החולים בו היית מונשמת על מנת להבדק, לעבור בדיקת תפקודי נשיימה ולקבל את הטיפול האופטימלי במסגרת סדנצת שיקום ריאות על מנת לשפר את המצב
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שני אירועי פנאומטורקס ספונטני
    מובו
    30/08/2018

שלום רב. אני גבר בן 35. לפני כ 19 שנים בגיל 16 היו לי שני אירועי פנאומטורקס ספונטני, אחד בכל ריאה, בהפרש של כ3 חודשים ביניהם. בצד ימין טופלתי בנקז בלבד ובצד שמאל הנקז לא הספיק אז עברתי גם את הניתוח עם המצלמות.
    לפני כ10 שנים (גיל 25) ביצעתי CT ריאות לצורך בדיקת סטטוס ומעקב (לא היה אירוע נוסף) בו נמצאו בולות בפסגת ריאה ימין , אך לטענת מנתח בכיר הסיכון לפנאומטורקס נמוך היות והן כלואות תחת הצטלקויות רבות והוא אינו ממליץ על ניתוח. שנים רבות בשל האירועים אני נמנע מפעילויות רבות מחשש לאירוע נוסף כגון הרמת משקולות כבדות בחדר כושר, טיול בחול בגבהים משמעותיים ופעילויות נוספות, פעילויות שאני מעוניין מאוד לחזור אליהן.
    בהתחשב בנתונים לעיל, אשמח לשאול: 1. באופן כללי, מה הסיכוי להערכתך לפנאומטורקס חוזר? 2. מהן הפעילויות שבאמת אסורות או לא ממולצות עבורי? (אם בכלל?). אני באמת מעוניין לחזור ולבצע דברים ופעילויות שאני במשך שנים מונע מעצמי, ואשמח לשמוע מה מומלץ בהתחשב בהיסטוריה הרפואית. המון תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מובו

פרופ' אלון בן נון
    31/08/2018

פניאומוטורקס עצמוני כשמו כן הוא עצמוני וקורה ללא סיבה חד משמעית וללא הודעה מוקדמת.
    בעיקרון ההמלצות המשמעותיות היחידות הן:
    1. המנעות מעישון
    2. המנעות מצלילת מיכלים.
    אין תמיכה רפואית להמנעות מפעילות גופנית בגדר הסביר, או טיסה או נסיעה לחול..
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלת הבהרה

מובו
    02/09/2018

תודה פרופסור. שאלת הבהרה ברשותך. אני מעוניין לחזור לפעילות מלאה בחדר כושר אשר תכלול במשך הזמן גם דחיקת חזה במשקלים גבוהים (עפי תוכנית וקצב התקדמות של אדם רגיל). האם דחיקת חזה במשקלים גבוהים היא פעילות בטוחה עבורי? או פעילות בעלת סיכון נמוך אך עדיין אתה חושב שאני יכול לבצעה? או פעילות בסיכון גבוה יחסית שלדעתך עדיף לי להימנע ממנה? כל זאת בהנחה שאני מעוניין כן לבצע פעילות זו במידת האפשר, הזמן הארוך שעבר מאז הפנאומטורקס וכל הפרטים האחרים שפירטתי בהודעה המקורית. אודה מאוד לתשובה מה אתה ממליץ. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מובו

פרופ' אלון בן נון
    02/09/2018

מדובר בפעילות בדרגת סיכון נמוכה אך בחלט יותר מאשר פעילות אירובית וזאת בגלל עליה בלחצים בתוך בית החזה והבטן בעת הדחיקה של משקלים כבדים...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שורה תחתונה

מובו
    02/09/2018

תודה פרופסור. בשורה התחתונה האם אתה חושב שסביר לקחת את הסיכון ?, או שאתה ממליץ להמנע? תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• Mobo

פרופ' אלון בן נון
    03/09/2018

שורה תחתונה אם זה לא ממש קריטי לך ממליץ להמנע בדחיקת משקלים כבדים ולהמשיך יותר לכיוון אירובי.
    שנה טובה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בחזה ובבטן העליונה שמאל
    אלי
    26/08/2018

בן 28. סובל מזה כשנתיים וחצי מכאבים בחזה ובבטן העליונה משמאל באופן כרוני ללא הפסקה ,עם החמרה לאחר אוכל .
    גסטרוסקופיה דווחה כתקינה.
    בקולונוסקופיה תוארו בצקת וכיבים קטנים במעי הדק הסופי (כנראה מחומר ההכנה), אך ביופסיה תקינה.
    מיפוי עצם תקין מ- 6/2018.
    בבדיקת US של הבטן נצפה כנראה ממצא קטן בדופן הבטן השמאלית העליונה ,מתחת לקשת הצלעות , אך הממצא לא זוהה בבדיקת CT של החזה והבטן.
    ממצאים:
    כמות מינימלית של נוזל פריקרדיאלי . בדופן החזה התחתון /בטן עליונה הקדמית משמאל ,משמאל לחלקו התחתון של הסטרנום ,נראה מבנה אובאלי מוגד היטב , במנח אלכסוני, שאורכו כ-13 מ'מ , הממוקם בין השרירים, עמוק לקצהו הקאודלי של שריר הפקטורליס מייג'ור השמאלי.
    הממצא הוא היפראינטנסי ב T2W.
    יש רושם שקיימת בו האדרה עם גדוליניום וכמו כן מדגים רסטריקציה בדיפוזיה.
    הכבד במימדים תקינים .לא זוהה בו נגע מוקדי חשוד . כיס המרה ,דרכי המרה והלבלב בגדר התקין . הטחול במימדים תקינים ,הומוגני . האדרנלים והכליות בגדר התקין . לא נראים קשרי לימפה מוגדלים או מסות בטניות חשודות אחרות בבטן העליונה והאמצעית . לא זוהה ממצא גרמי או ספינאלי חשוד . בדיקה זו איננה שוללת פתולוגיה גסטרואינטסטינלית.
    לסיכום:
    מבנה סולידי אובאלי קטן בדופן החזה הקדמי התחתון/בטן עליונה ,משמאל לסטרנום ,מאפייניו אינם ספציפיים.
    אשמח אם תאמרו לי בקצרה מה זה אומר ,תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אלי

פרופ' אלון בן נון
    31/08/2018

אלי שלום
    לצערי כל הממצאים שתוארו בבדיקות אינם מסבירים את הכאב ולכן כיוון שנראה כי עברת את כל הבדיקות הסבירות אפשר לומר בקצרה שיש לך כאב מסיבה שאינה ברורה.
    אתה צריך לוודא במרפאת ניתוחי חזה הקרובה למקום מגוריך כי אכן הבדיקות נעשו בטכניקה אוטימלית וכי מישהו מקצועי עבר על כל הבדיקות ובמידה ואכן הכל כפי שכתוב צריך לנסות לפתור את בעית הכאב עצמה במרפאת כאב
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עליה של הסמן CA19-9 וסרקואידוזיס בריאה
    רות
    12/08/2018

שלום! האם סרקואידוזיס בריאה שיש גרנולומות יכולות גם לגרום לעליה של הסמן CA19-9.או שאין לזה שום קשר.תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רות

פרופ' אלון בן נון
    13/08/2018

רות שלום
    עליה בסמן זה אינה ספציפית ולכן קשה לענות על השאלה במדוייק.
    בעיקרון אנו נוטים להניח כי רקואידוזיס אינה סיבה שכיחה לעליה בסמן ולכן לפני שיקבע סופית שזו הסיבה צריך לשלול סיבות אחרות כגון גידול או דלקת במערכת העיכול בלבלב או בכבד.
    חשוב גם לראות האם עלית הסמן זעירה בבודדים או עשרות בודדות או עליה גבוהה לערכים של מאות או אלפים.
    הכי חשוב להשלים את הבירור באופן מסודר אצל רופא העוסק בתחום.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות של ציטולוגית ברונכוסקופיה
    יאלי
    24/07/2018

שלום רב
    אני מצרפת תוצאת ציטולוגית שני קבלה היום
    התקבלו 10 סמ"ק נוזל דמי מעט עכור
    הוכן סל בלוק ממצאים תאי דלקת, מקרופאגים, מושבות של חיידקים ותאי אפיתל קובואידלי
    אבחנה הרופא BR rihgt
    Lower lobe
    מה זה אומר??
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יאלי

פרופ' אלון בן נון
    25/07/2018

זה אומר שיש תהליך דלקתי עם חיידקים.
    מקווים שהטיפול שאת מקבלת יעזור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בבירור מול רופא ריאות
    יאלי
    17/07/2018

היי
    רופא ריאות אמר אין זיהום פעיל ואין צורך באנטיביוטיקה לפני כשבועיים קבלתי אזניל ופרדניזון בכול אופן לא פעיל
    לגביי הטיפול שהוחלף
    משאף פוסטר 2 שאיפות פעמיים ביום כמו כן סינגולייר כדור השאיר הוסיף פליקסוטייד נובלוס אירובנט ונטולין באנלציה והוסיף טלפסט טוען שיעזור גם לא יודעת
    לגביי האינלציות אומר שעליי כל הזמן לעשות 3 פעמיים ביום
    אני מאוד מקווה שזה יעזור וימגר את ההיתלקחויות
    אגב מהי הדלקת כרונית זה ברונכיטיס??
    תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ברונכיטיס

פרופ' אלון בן נון
    22/07/2018

אכן זו ברונכיטיס
    בהצלחה עם הטיפול החדש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה

יאלי
    22/07/2018

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנוגע לזיהום אויר
    מוטי
    21/07/2018

האם זה נכון שזיהום אויר מתחבורה גורמת לסרטן ריאות ? מסביב הבית שלנו יש כבישים , אמנם לא כביש סואן אך שמתי לב שיש תנועה של מכוניות לסירוגין , אם נסגור את חלונות ביתנו מצב זה יכול למנוע מאיתנו לנשום את הזיהום אויר ?החדר של ילדנו בכיוון של כביש , מספיק שנסגור את החלון ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מוטי

פרופ' אלון בן נון
    22/07/2018

מוטי שלום
    אנו יודעים כי העולם שלנו כיום מכיל דברים הגורמים ליותר מחלות סרטניות.
    חלק מהדברים הוכחו כמסכנים מאוד כגון עישון וחלק מהדברים לא ברור מידת חשיבותם בגרימה סרטן כגון זיהום האויר שאתה מתאר קרינה של סלולרים wifi ועוד דברים רבים.
    לא חושב שסגירת החלנותו תשנה משהו בסביבה שאתה מתאר שאינה מזוהמת באופן קיצוני.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איבחון מוקדם של ממזותליומה
    אורלי
    17/07/2018

הי פרופרסור בן נון,

אמא שלי נפטרה לפני 15 שנה ממזותליומה. אתה טיפלת בה ברמב"ם במסירות רבה למרות שלא היה ממש מה לעשות. קיבלתי הפנייה לסיטי חזה לאבחון מוקדם לסרטן ריאות וקראתי שאת הבדיקה עושים בקרינה נמוכה אבל באסותא שם נקבע לי התור, הם מתעקשים שאין דבר כזה ושאצלם אבחון מוקדם נחשב סיטי רגיל, אני חוששת מהקרינה ומצד שני רוצה לוודא שאין לי כלום. האם להתעקש על מכשיר עם קרינה נמוכה במכונים הפרטיים או שסיטי חד פעמי בקרינה רגילה עדיף על חוסר ידיעה? תודה רבה רבה מראש, אורלי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אורלי

פרופ' אלון בן נון
    22/07/2018

אורלי שלום
    נראה שכבדיקה ראשונה סביר לעשות סיטי רגיל באיכות טובה.
    במידה ויהיה צורך בהמשך בבדיקות מעקב בהחלט חשוב לבדוק עם סיטי בקרינה נמוכה מתאים לסוג המעקב (אינו מתאים לכל הדברים) ובמידה וכן, יש לעמוד על כך בשל ההפרש המצטבר בחשיפה לקרינה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לתשובתך בבקשה - לא קבלתי טיפול אנטיביוטי
    יאלי
    17/07/2018

בוקר טוב
    העתקתי לך בדיוק את מה שכתוב בתוצאה שני קבלה אתמול
    כמו כן עדין לא הייתי בביקורת של הרופא ריאות וגם לא קבלתי טיפול אנטיביוטי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות מיקרוביולוגיה של lower RESP trackt culture
    יאלי
    16/07/2018

היי
    קבלתי תוצאות מעבדה של הדגימות מה ברונכוסקופיה
    ניטרופילים בכמות קטנה
    צמיחה מעורבת בכמות בינונית
    מותגים גרם חיוביים
    קוקים גרם חיוביים בשרשראות
    קוקים גרם חיובים
    לא נירא מיקרואורגניזמים
    מה זה אומר??
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מיקרוביולוגיה

פרופ' אלון בן נון
    17/07/2018

התןצאה הכתובה אינה מדוייקת ויש סתירה בתוך התשובה.
    צריך לחזור לרופא הריאות עם התשובה המקורית ולוודא שהטיפול האנטיביוטי מתאים לסוגי המיידקים
    שמתוארים.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצאי בדיקת פט סי טי
    שרון
    16/07/2018

פרופ' שלום,
    להלן ממצאי בדיקת פט סי טי:

בית חזה:
    מודגמת קליטה פתולוגית ניכרת, עם SUV של 10 בגוש ידוע על הסדק הבין אונתי ב LUL-בקוטר של כ-2 ס"מ.
    קשריות ריאתיות קטנות בסמוך לסדק ב ,RUL, RLL-שינויים אמפיזמתיים ושאר הממצאים שהודגמו בריאות בבדיקת CT קודמת ללא שינוי. הקשריות אינן מדגימות קליטה, קרוב לוודאי מתחת לרזולוציה.
    מודגמת קליטה פתולוגית ניכרת, ,13 SUVבקשרית לימפה תת קרינלית בגודל כ- 3*3.2 ס"מ, גדלה במילימטרים ספורים,לעומת בדיקה קודמת.
    קליטה מוגברת בעוצמה נמוכה יותר, SUV כ- ,3.5, בקשריות לימפה באזור פרא טרכיאלי תחתון עד קוטר 1 ס"מ, בלתי ספציפיות.
    ללא עדות לתפליט פלאורלי או פריקרדיאלי.
    ללא קליטה פתולוגית בקשריות לימפה אקסילריות
    לסיכום:
    קליטה פתולוגית בתהליך ידוע ב LUL-ובקשרית תת קרינלית החשודה כמעורבת. ללא עדות לפיזור גרורתי היפר מטבולי מרוחק יותר.

מה זה אומר?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פט סיטי

פרופ' אלון בן נון
    17/07/2018

המשמעות היא שיש מחלה בריאה ובבלוטת לימפה ועליך להגיע לרופא ריאות או כירורג חזה על מנת להשלים את הבירור ולקבוע תוכנית טיפול בהקדם.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חזה מקור יונה / חזה גדול וקטן
    יפעת
    15/07/2018

הבת שלי כיום בת 16 מטופלת בחזה יונה עם מכשיר העצם באמת נכנסה אבל בעקבות המבנה יש לה הבדל משמעותי בחזה .
    אחד ממש גדול והשני קטן מה עושים? והאם בעקבות נזק מולד יש כיסוי לניתוח אסטטי בקופות ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חזה יונה

פרופ' אלון בן נון
    17/07/2018

ניתן לבצע הגדלת שד על מנת להשוות את הגדלים.
    כדאי לבצע זאת בסיום תהליך הגדילה וההתבגרות.
    זה לא בסל הבריאות את אפשר להגיש בקשה חריגה לאור המצב ןיש סיכוי טוב שיאשרו
    את מימון הטיפול
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה