פורום כירורגית חזה, גידולי סרטן ריאות, גידולי ריאה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו נפחת ריאה, אבחון וטיפול בגידולים ממאירים בריאה, מומים בבית החזה, ניתוחים לתיקון עיוות מולד בבית החזה, השתלת ריאות, כריתת ריאה, השתלות ועוד

מנהל הפורום

פרופ` אלון בן נון
פרופ' אלון בן נון
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' אלון בן נון ללא פרסום בפורום

• גילוי ציסטה באיזור הלב שגדלה לאט לאט
    דנה
    23/10/2021

בת 47 ב2014 התגלתה ציסטה באיזור הלב שגדלה לאט.לפני שנה וחצי בסיטי אמדו אותה 2.5-10 סמ (ללא חומר ניגודי) לציין כי בסיטי זה בלוטות הלימפה היו מוגדלות.עתה שנה וחצי אחרי עשיתי סיטי חוזר עם חומר ניגודי והמפענח כתב שהציסטה גדלה מעט ב3.5 ממ ,עכשיו היא 23 ממ רוחב ובלוטות לימפה לא מוגדלות המליץ אקו לבדוק לחץ על לב ימני.וכתב שזה או פריקדיה או ציסט או טומיציסט.
    מה זה??? האם זה יכול להיות סרטני? והאם זה בלב או ליד?צרפתי פענוח

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    גילוי ציסטה באיזור הלב שגדלה לאט לאט

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• התיאור מתאים לתהליך שפיר שמצריך מעקב

פרופ' אלון בן נון
    26/10/2021

דנה שלום
    התיאור מתאים לתהליך שפיר שמצריך מעקב.
    יכול להיות שיהיה בנוסף לאקו צורך ב MRI על מנת להיות בטוח כי מדובר בציסטה פשוטה. במרבית המקרים אין צורך בהתערבות אך במידה וגדללעיצים יש צורך בכריתה ניתוחית על מנת למנוע לחץ על הלב. הציסטה אינה בלב אלא לידו.
    אחרי בדיקת האקו כדאי לפנות לכירורג חזה
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מיפוי עצם ספקט כאבי צלע ומותן
    נועם
    16/09/2021

שלום ד"ר, אני בת 28 ונשלחתי לבדיקת ספקט לאחר כאבים ממושכים בצלע שמאל, ממש בין סוף הצלע למותן.
    סובלת מפריצות דיסק בL ודיסק צווארי C אשר משליכים לכתף ויד שמאל.
    בתוצאות המיפוי קליטה מוגברת בחוליה T8 משמאל, נשלחתי לרנטגן שיצא תקין.
    בעקבות תלונות נוספות שלי, על כאבי גב מותניים שמעירים אותי משינה הוחלט לשלוח אותי לCT צוואר+חזה+גב.

ממתינה לבדיקה, בנתיים שאלתי היא
    מה יכולה להיות המשמעות של קליטה מוגברת זו והאם נכון להמשיך לברר למרות תוצאת הרנטגן?
    והאם עליי להגיע בכל מקרה לכירורג חזה לאחר תוצאות הCT?
    הכאבים הם יום יומיים ובלתי נסבלים.
    תודה !

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים שמעירים משינה בהחלט מצדיקים בירור מלא

פרופ' אלון בן נון
    17/09/2021

נועם שלום, כאבים שמעירים משינה בהחלט מצדיקים בירור מלא.
    בדיקת סי.טי. הינה אחת הבדיקות שיכולה לשפוך או על הסיבה לכאב ולפי תוצאותיה רופא המשפחה יוכל להחליט לאיזה מומחה יש לשלוח אותך להשלמת הבירור והטיפול.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אנמיה וקוצר נשימה
    רמי
    06/09/2021

לפני 3 חודשים עברתי ניתוח .לפני הניתוח ההמוגלובין 13.2 ומעט אחרי הניתוח 9.6 עד היום ( גם הברזל נמוך) .
    לאחרונה קוצר נשימה גם במאמץ קל .
    בנוסף עייפות, דיכדוך וחולשה .
    האם עירוי ברזל אמור לפתור את הבעיה או שאין קשר ?
    איך ברזל משפיע על הריאות ?
    סטורציה 98
    צ.חזה בגדר הנורמה.
    שנה טובה
    שנת בריאות

לקביעת תור
    סגירה
    אנמיה וקוצר נשימה

הוספת תגובה

תמונה

• עירוי ברזל יכול להיות בהחלט חלק מהטיפול

פרופ' אלון בן נון
    14/09/2021

רמי שלום
    המוגלובין 9.6 בהחלט יכול להשפיע על המצב הכללי.
    לגבי טיפול זה תלוי מאוד בסוג הניתוח ובסיבה לאנמיה המתמשכת אבל עירויברזל יכול להיות בהחלט חלק מהטיפול.
    יש מקום ליעוץ מסודר ושילוב בין המנתח ורופא המשפחה על מנת לקבוע טיפול אופטימלי.
    בהצלחה וחתימה טובה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קוצר נשימה אחר ניתוח בטן מורכב
    אהוד
    03/09/2021

בן 69 ,לפני 3 חודשיים עברתי ניתוח מורכב במעי הגס והאליום הסופי בגלל
    מחלת קרון . לאחר מספר ימים מהניתוח נוצר דלף מההשקה שגרם לזיהום. נאלתי לעבור מיידית רוויזיה .
    לאחר הניתוח (פתוח) הועברתי לטיפול נמרץ למשך 8 ימים .
    גם כאשר חזרתי למחלקה סבלתי מקוצר נשימה קשה ואחרי שבועיים שלושה עברתי סיטי שהדגים נוזלים בכמות גדולה צמוד לריאה.
    בוצע ניקוז ע"י כירורג חזה כ- 2 ליטר ולאחר מכן חוברתי למשאבה דרך נקז ששאבה עוד 1.5 ליטר .
    לאחר 4 ימים הוציאו את הנקז .
    שבועיים לאחר השחרור מבית החולים חשתי שוב קוצר נשימה משמעותי .
    נשלחתי לבדיקת קורונה-יצא שלילי וצילום חזה :הופיעה הצללה פסית קטנה בשדה תחתון משמאל .
    אין עדות לתסנין.
    אין עדות לתפליט פלוריאלי.
    אין עדות להרחבת המדיאסטינים והשערים .
    אני סובל מקוצר נשימה גם כמעט ללא מאמץ , למשל כאשר אני קם מהסלון למטבח . זה מאוד מלחיץ .
    אציין ששהיתי באשפוז הרבה במיטה עם מינימום פעילות קושי בניידות .
    מה דעתך והאם אני צריך לפנות לרופא ריאות או כירורג חזה?
    האם זה הפיך ?

הוספת תגובה

תמונה

• קוצר נשימה מתמשך אחרי ארירוע

פרופ' אלון בן נון
    04/09/2021

אהוד שלום
    קוצר נשימה מתמשך אחרי אירוע כמו שעברת בהחלט מצדיק בדיקה מסודרת אצל רופא ריאות על מנת לנסות להבין את הסיבה.
    בהצלחה ושתהיה לך שנה טובה יותר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצא חריג שמחייב טיפול באנטיביוטיקה

אהוד
    04/09/2021

תודה על המענה המהיר - תבורך .
    האם בפענוח צ.חזה שעברתי שלשום( הצללה פסית....) יש ממצא חריג שמחייב טיפול כמו אנטיביוקה .
    האם העובדה שאני שוכב במיטה רוב היום היא זאת שגורמת לבעיה בריאות או עלולה להחמיר את מצבי ?
    תודה ושנה טובה ,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הממצא בצילום אינו מטריד ואכן שכיח

פרופ' אלון בן נון
    04/09/2021

הממצא בצילום בפני עצמו אינו מטריד.
    אלה ממצאים שכיחים במטופלים שעברו מה שעברת….
    מה שמטריד הוא קוצר הנשימה ובוודא ששכיבה מרובה אינה דבר בריא
    חשוב שתקום ותשב כפי יכולתך, חשובה הבדיקה וחשובה פיזיותרפיה נשימתית מותאמת למצבך
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לתשובת הפרופסור
    יהודה
    01/08/2021

שלום רב
    בהמשך לתשובת הפרופסור כיצד מחליטים האם הממצא באונה ימנית תחתונה הוא גרורה או עוד פרימרי ושאלה נוספת במידה וזה גרורה מהו שלב המחלה .האם זה כבר הופך לשלב 2 או 3
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    בהמשך לתשובת הפרופסור

הוספת תגובה

תמונה

• יהודה

פרופ' אלון בן נון
    01/08/2021

ההחלטה מתבססת בהרבה מקרים על המראה של התהליך ב CT וב PET. בחלק מהמקרים גם על ביופסיה מחטית במידה ויש.
    גרורה מביאה את המחלה לשלב 3 או 4 תלוי במספר הממצאים ובמיקומם. במקרה שתיארת שלב 3 .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שני סרטני ריאה ראשוניים
    יהודה
    30/07/2021

שלום רב
    בגלל ממצא חשוד בריאה של 1.7 סנטימטר עברתי כריתה של חלק מאונה ימנית עליונה ונמצא אדנוקרצינומה .כעת יש ממצא נוסף בגודל של 1 סנטימטר באונה ימנית תחתונה .שאלתי היא במידה וזה ימצא גם סרטני האם הדירוג יעשה בנפרד כך שיש לי שני גידולים ב stage 1A או שזה יהפך ל stage יותר גבוה .נאמר לי בוודאות שזה שני פרימרי שכן הנגע השני של ה 1 סנטימטר שלא נכרת היה בהתחלה GGO בזמן שכרתו את הראשון ורק ב CT האחרון הוא הפך לסולידי כך שברור שזה לא גרורה אלא 2 פרימרי
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שני סרטני ריאה ראשוניים

הוספת תגובה

תמונה

• יהודה

פרופ' אלון בן נון
    30/07/2021

יהודה שלום
    זהו מצב שהתשובה עליו אינה חד משמעית תמיד אך בעיקרון במידה ומדובר בשני נגעים שונים, כל אחד מהם יחשב בנפרד לפי המצב שלו
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה הסטייג של המחלה
    יעקב
    30/07/2021

שלום רב
    האם אדנוקרצינומה בריאה בקוטר של 2.4 סנטימטר היתה מוגדרת לפי הגירסה השביעית של הסטייגיניג או לפי הגירסה הנוכחית השמינית כשלב 1B .מה השתנה בגודל זה בין הגירסה השביעית והשמינית או שלפי שני המהדורות זה מוגדר כשלב 1A
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    מה הסטייג של המחלה

הוספת תגובה

תמונה

• גרנולומות מסוידות
    קלינגר יהושע
    16/07/2021

עברתי קריטה של עונה האמצעית ואחשב בפטסיטי ניתגלה גרנולומות מסוידות מה זה אומר מה אני צריך לעשות זה מסוכן ?

לקביעת תור
    סגירה
    גרנולומות מסוידות

הוספת תגובה

תמונה

• קליגר יהושע

פרופ' אלון בן נון
    17/07/2021

גרנולומות מסויידות לרוב אינן מסוכנות כלל ולכן לא נראה כי יהיה צורך לעשות משהו. מאידך כמובן שתשובתי מבלי לראות את הצילומים עצמם אינה מלאה ואני בהחלט ממליץ לחזור לרופא המנתח להמשך המעקב.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גרנולומות מסוידות

קלינגר יהושע
    17/07/2021

תודה רבה אלוהים יברך אותך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גרנולומות מסוידות

קלינגר יהושע
    17/07/2021

תודה רבה לך אלוהים יברך אותך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קליגר

פרופ' אלון בן נון
    17/07/2021

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גרנולומות מסוידות
    קלינגר יהושע
    16/07/2021

עברתי קריטה של עונה האמצעית ואחשב בפטסיטי ניתגלה גרנולומות מסוידות מה זה אומר מה אני צריך לעשות זה מסוכן ?

לקביעת תור
    סגירה
    גרנולומות מסוידות

הוספת תגובה

תמונה

• גרנולומות מסוידות
    קלינגר יהושע
    16/07/2021

לקביעת תור
    סגירה
    גרנולומות מסוידות

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לתשובתך בבקשה
    יאלוש
    09/07/2021

שלום וברכה
    בענין הממצא ... שכתבתי לך בשאלתי הקודמת איך אני מגיע אליך לאן אני קובעת תור תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בהמשך לתשובתך בבקשה

הוספת תגובה

תמונה

• איך אפשר להגיע אליך פרטי
    ליאן
    07/07/2021

שלום פרופסור, איך אפשר להגיע אליך פרטי. האם יש השתתפות של מכבי להתייעצות איתך ידוע לך. באותה הזדמנות רציתי לשאול יש לי תור לרופא ריאות ואני צריכה לעשות תפקודי ריאות ואני טיפוס פחדן שאמרו לי שבבדיקה שמים חומר שאני צריכה לשאוף לריאות ואז לנשום, מה זה החומר הזה האם הוא מסוכן? ועוד שאלה יש לי (שלחתי לך את הסיטי) מחלות ריאה אינטרסטיציאלות האם זה בלתי הפיך וקראתי שההישרדות היא 5 שנים בערך. האם זה נכון? כבר מעל חודש אני עם קשיי או קוצר נשימה שמעיר אותי בלילה ונורא סובלת, אני טיפוס שלא לוקחת תרופות ומרגישה שלא יכולה יותר לסבול עם הקשיי נשימה ולכן החלטתי לבוא אליך לייעוץ. תודה על התשובות וסליחה על כל השאלות. תודה רבה,,,

לקביעת תור
    סגירה
    איך אפשר להגיע אליך פרטי

הוספת תגובה

תמונה

• המווון תודה מכל הלב על ההסבר והסבלנות. שבוע נפלא.
    ליאן
    04/07/2021

הוספת תגובה

תמונה

• פרופסור יקר , תודה רבה בבקשה עוד שאלה,
    ליאן
    02/07/2021

פרופסור אלון תבורך ותודה על התשובות והרגישות שבך, התקשרה אלי הרופאה היום ואמרה לי שרשמו לי לעשות mri ללא יוד, שאלתי אותה מה זה יכול להיות בגב אמרה או הגיל , או גידול שבא פתאם או גנטי, היא לא יכולה לדעת בלי mri, ולעיתים גם לא נוגעים בזה, השאלה שלי אליך כי אני מאד מעריכה את המקצועיות שלך, מה זה : נוירנומה? שוואנומה? זה גידול הבנתי אבל יש מצב שאולי גידול סרטני. ואם לא מוציאים יכול להתפתח לסרטן במשך הזמן,,, מפחדת לעשות ניתוח שאשאר נכה עדיף לא להתעסק ולגעת?ואם חס וחלילה לא תהיה לי ברירה אלא להוציא את זה אז לא כל כירורג מומחה לזה שלא יעשה לי עוד יותר נזק ואהיה משותקת אני מתה מפחד עדיף לא לגעת או שישנם רופאים מעטים שספציפית מומחים רק לזה אתה בטח יודע ומבין,, ועוד שאלה ממה זה בא פתאם אני כבר לא צעירה זה הגיל או משהו אחר. כל כך מודה לך מלב אל לב על תשובתך שזה גם קצת מרגיע אותי. תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• לכירורגית בית החזה ביגאל אלון

ליאן
    02/07/2021

שבוע הבא לכירורגית בית החזה ביגאל אלון ת"א, לדעתך זה גם בסדר או שחייבת כמו שכתבת לי לעמוד שדרה נוירוכירורגית או אורתופדית ואז אבטל את התור לרופא הכירורג בית החזה. מה אתה חושב? תודה רבההה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זה גידול שפיר ולרוב באמת לא צריך לגעת בו

פרופ' אלון בן נון
    03/07/2021

ליאן שלום
    לפי התיאור זה אכן נשמע כנוירינומה (שוונומה זה אותו הדבר).
    זה גידול שפיר ולרוב באמת לא צריך לגעת בו אלא רק לעקוב.
    הטיפול בגידולים מסוג זה תלוי מאוד במיקום שלהם. לפי תיאור המיקום, כנראה ניתוח יצריך מומחיות בניתוחי חזה ועמוד שדרה אך חשוב לציין כי במרבית המקרים אין צורך בניתוח בכלל אלא במעקב ב MRI.
    בבדיקת MRI לא משתמשים ביוד אלא בגדוליניום ולדעתי את זקוקה לבדיקה בלי ועם חומר ניגוד..
    אין לנו הסבר מדובר מופיעים גידולים כאלה אך חשוב לזכור כי במרבית המקרים אין בהם סכנה וחשוב לעקוב באופן מסודר בבדיקות CT או MRI חוזרות.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בבקשה ממך דחוף בהול לגבי הסיטי שקיבלתי
    ליאן
    01/07/2021

פרופ' שלום, קיבלתי את הסיטי האם זה סרטן ?
    מבוא לבית החזה תקין.
    מרכיבי המדיאסטינום תקינים.
    שינויים אמפיזמטיים, בולות אמפיזמטיות באונות העליונות דו"צ.
    שינויים פיברוטיים בפסגות הריאות, ללא שינוי.
    עיבוי דפנות הסימפונות, ללא שינוי.
    שינויים אינטרסטיציאליים תת פלאורליים בהיקף של שתי הריאות, ללא שינוי.
    לא הודגמו בלוטות מוגדלות במיצר, באקסילות ובשערי הריאות.
    הטרכיאה והתפצלות הברונכים תקינים.
    אין עדות לתפליט פלאורלי או פריקרדיאלי.
    במעבר חזה/בטן מודגמות בלוטות יותרת הכליה תקינות.
    כבד, טחול, לבלב, כליות אשר נכללו לסריקה ללא שינוי.
    מבנה גרמי - שינויים ניווניים בע"ש.
    סקוליאוזיס ימני, ללא שינוי.
    בגובה 12-D11 בפורמינה נוירלית מימין תהליך מרחיב את הפורמינה מעוגל בקוטר 1.1 ס"מ. נוירנומה? שוואנומה? לקורלציה
    עם בדיקת MRI.
    בקע היאטלי קטן

מה זה אומר פרופסור נכבד, האם זה קטלני. כולי רועדת. תודה רבה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• ליאן

פרופ' אלון בן נון
    01/07/2021

ליאן שלום
    כמובן שאינני יכול לומר בוודאות משהו מוחלט מבלי שראיתי את הבדיקה בעצמי אך התשובה בהחלט אינה בכיוון של סרטן.
    את צריכה לקבוע בדיקת במרפאת עמוד שדרה נוירוכירורגית או אורתופדית לממצא שמתואר.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה