פורום כירורגית חזה, גידולי סרטן ריאות, גידולי ריאה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו נפחת ריאה, אבחון וטיפול בגידולים ממאירים בריאה, מומים בבית החזה, ניתוחים לתיקון עיוות מולד בבית החזה, השתלת ריאות, כריתת ריאה, השתלות ועוד

מנהל הפורום

פרופ` אלון בן נון
פרופ' אלון בן נון
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' אלון בן נון ללא פרסום בפורום

• שני סרטני ריאה ראשוניים
    יהודה
    30/07/2021

שלום רב
    בגלל ממצא חשוד בריאה של 1.7 סנטימטר עברתי כריתה של חלק מאונה ימנית עליונה ונמצא אדנוקרצינומה .כעת יש ממצא נוסף בגודל של 1 סנטימטר באונה ימנית תחתונה .שאלתי היא במידה וזה ימצא גם סרטני האם הדירוג יעשה בנפרד כך שיש לי שני גידולים ב stage 1A או שזה יהפך ל stage יותר גבוה .נאמר לי בוודאות שזה שני פרימרי שכן הנגע השני של ה 1 סנטימטר שלא נכרת היה בהתחלה GGO בזמן שכרתו את הראשון ורק ב CT האחרון הוא הפך לסולידי כך שברור שזה לא גרורה אלא 2 פרימרי
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שני סרטני ריאה ראשוניים

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• יהודה

פרופ' אלון בן נון
    30/07/2021

יהודה שלום
    זהו מצב שהתשובה עליו אינה חד משמעית תמיד אך בעיקרון במידה ומדובר בשני נגעים שונים, כל אחד מהם יחשב בנפרד לפי המצב שלו
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה הסטייג של המחלה
    יעקב
    30/07/2021

שלום רב
    האם אדנוקרצינומה בריאה בקוטר של 2.4 סנטימטר היתה מוגדרת לפי הגירסה השביעית של הסטייגיניג או לפי הגירסה הנוכחית השמינית כשלב 1B .מה השתנה בגודל זה בין הגירסה השביעית והשמינית או שלפי שני המהדורות זה מוגדר כשלב 1A
    תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    מה הסטייג של המחלה

הוספת תגובה

תמונה

• גרנולומות מסוידות
    קלינגר יהושע
    16/07/2021

עברתי קריטה של עונה האמצעית ואחשב בפטסיטי ניתגלה גרנולומות מסוידות מה זה אומר מה אני צריך לעשות זה מסוכן ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    גרנולומות מסוידות

הוספת תגובה

תמונה

• קליגר יהושע

פרופ' אלון בן נון
    17/07/2021

גרנולומות מסויידות לרוב אינן מסוכנות כלל ולכן לא נראה כי יהיה צורך לעשות משהו. מאידך כמובן שתשובתי מבלי לראות את הצילומים עצמם אינה מלאה ואני בהחלט ממליץ לחזור לרופא המנתח להמשך המעקב.
    בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גרנולומות מסוידות

קלינגר יהושע
    17/07/2021

תודה רבה אלוהים יברך אותך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גרנולומות מסוידות

קלינגר יהושע
    17/07/2021

תודה רבה לך אלוהים יברך אותך

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קליגר

פרופ' אלון בן נון
    17/07/2021

בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גרנולומות מסוידות
    קלינגר יהושע
    16/07/2021

עברתי קריטה של עונה האמצעית ואחשב בפטסיטי ניתגלה גרנולומות מסוידות מה זה אומר מה אני צריך לעשות זה מסוכן ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    גרנולומות מסוידות

הוספת תגובה

תמונה

• גרנולומות מסוידות
    קלינגר יהושע
    16/07/2021

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    גרנולומות מסוידות

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לתשובתך בבקשה
    יאלוש
    09/07/2021

שלום וברכה
    בענין הממצא ... שכתבתי לך בשאלתי הקודמת איך אני מגיע אליך לאן אני קובעת תור תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בהמשך לתשובתך בבקשה

הוספת תגובה

תמונה

• איך אפשר להגיע אליך פרטי
    ליאן
    07/07/2021

שלום פרופסור, איך אפשר להגיע אליך פרטי. האם יש השתתפות של מכבי להתייעצות איתך ידוע לך. באותה הזדמנות רציתי לשאול יש לי תור לרופא ריאות ואני צריכה לעשות תפקודי ריאות ואני טיפוס פחדן שאמרו לי שבבדיקה שמים חומר שאני צריכה לשאוף לריאות ואז לנשום, מה זה החומר הזה האם הוא מסוכן? ועוד שאלה יש לי (שלחתי לך את הסיטי) מחלות ריאה אינטרסטיציאלות האם זה בלתי הפיך וקראתי שההישרדות היא 5 שנים בערך. האם זה נכון? כבר מעל חודש אני עם קשיי או קוצר נשימה שמעיר אותי בלילה ונורא סובלת, אני טיפוס שלא לוקחת תרופות ומרגישה שלא יכולה יותר לסבול עם הקשיי נשימה ולכן החלטתי לבוא אליך לייעוץ. תודה על התשובות וסליחה על כל השאלות. תודה רבה,,,

לקביעת תור
    סגירה
    איך אפשר להגיע אליך פרטי

הוספת תגובה

תמונה

• המווון תודה מכל הלב על ההסבר והסבלנות. שבוע נפלא.
    ליאן
    04/07/2021

הוספת תגובה

תמונה

• פרופסור יקר , תודה רבה בבקשה עוד שאלה,
    ליאן
    02/07/2021

פרופסור אלון תבורך ותודה על התשובות והרגישות שבך, התקשרה אלי הרופאה היום ואמרה לי שרשמו לי לעשות mri ללא יוד, שאלתי אותה מה זה יכול להיות בגב אמרה או הגיל , או גידול שבא פתאם או גנטי, היא לא יכולה לדעת בלי mri, ולעיתים גם לא נוגעים בזה, השאלה שלי אליך כי אני מאד מעריכה את המקצועיות שלך, מה זה : נוירנומה? שוואנומה? זה גידול הבנתי אבל יש מצב שאולי גידול סרטני. ואם לא מוציאים יכול להתפתח לסרטן במשך הזמן,,, מפחדת לעשות ניתוח שאשאר נכה עדיף לא להתעסק ולגעת?ואם חס וחלילה לא תהיה לי ברירה אלא להוציא את זה אז לא כל כירורג מומחה לזה שלא יעשה לי עוד יותר נזק ואהיה משותקת אני מתה מפחד עדיף לא לגעת או שישנם רופאים מעטים שספציפית מומחים רק לזה אתה בטח יודע ומבין,, ועוד שאלה ממה זה בא פתאם אני כבר לא צעירה זה הגיל או משהו אחר. כל כך מודה לך מלב אל לב על תשובתך שזה גם קצת מרגיע אותי. תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• לכירורגית בית החזה ביגאל אלון

ליאן
    02/07/2021

שבוע הבא לכירורגית בית החזה ביגאל אלון ת"א, לדעתך זה גם בסדר או שחייבת כמו שכתבת לי לעמוד שדרה נוירוכירורגית או אורתופדית ואז אבטל את התור לרופא הכירורג בית החזה. מה אתה חושב? תודה רבההה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זה גידול שפיר ולרוב באמת לא צריך לגעת בו

פרופ' אלון בן נון
    03/07/2021

ליאן שלום
    לפי התיאור זה אכן נשמע כנוירינומה (שוונומה זה אותו הדבר).
    זה גידול שפיר ולרוב באמת לא צריך לגעת בו אלא רק לעקוב.
    הטיפול בגידולים מסוג זה תלוי מאוד במיקום שלהם. לפי תיאור המיקום, כנראה ניתוח יצריך מומחיות בניתוחי חזה ועמוד שדרה אך חשוב לציין כי במרבית המקרים אין צורך בניתוח בכלל אלא במעקב ב MRI.
    בבדיקת MRI לא משתמשים ביוד אלא בגדוליניום ולדעתי את זקוקה לבדיקה בלי ועם חומר ניגוד..
    אין לנו הסבר מדובר מופיעים גידולים כאלה אך חשוב לזכור כי במרבית המקרים אין בהם סכנה וחשוב לעקוב באופן מסודר בבדיקות CT או MRI חוזרות.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בבקשה ממך דחוף בהול לגבי הסיטי שקיבלתי
    ליאן
    01/07/2021

פרופ' שלום, קיבלתי את הסיטי האם זה סרטן ?
    מבוא לבית החזה תקין.
    מרכיבי המדיאסטינום תקינים.
    שינויים אמפיזמטיים, בולות אמפיזמטיות באונות העליונות דו"צ.
    שינויים פיברוטיים בפסגות הריאות, ללא שינוי.
    עיבוי דפנות הסימפונות, ללא שינוי.
    שינויים אינטרסטיציאליים תת פלאורליים בהיקף של שתי הריאות, ללא שינוי.
    לא הודגמו בלוטות מוגדלות במיצר, באקסילות ובשערי הריאות.
    הטרכיאה והתפצלות הברונכים תקינים.
    אין עדות לתפליט פלאורלי או פריקרדיאלי.
    במעבר חזה/בטן מודגמות בלוטות יותרת הכליה תקינות.
    כבד, טחול, לבלב, כליות אשר נכללו לסריקה ללא שינוי.
    מבנה גרמי - שינויים ניווניים בע"ש.
    סקוליאוזיס ימני, ללא שינוי.
    בגובה 12-D11 בפורמינה נוירלית מימין תהליך מרחיב את הפורמינה מעוגל בקוטר 1.1 ס"מ. נוירנומה? שוואנומה? לקורלציה
    עם בדיקת MRI.
    בקע היאטלי קטן

מה זה אומר פרופסור נכבד, האם זה קטלני. כולי רועדת. תודה רבה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• ליאן

פרופ' אלון בן נון
    01/07/2021

ליאן שלום
    כמובן שאינני יכול לומר בוודאות משהו מוחלט מבלי שראיתי את הבדיקה בעצמי אך התשובה בהחלט אינה בכיוון של סרטן.
    את צריכה לקבוע בדיקת במרפאת עמוד שדרה נוירוכירורגית או אורתופדית לממצא שמתואר.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עוד שאלה דחופה בהולה, תודה מראש
    ליאן
    26/06/2021

תודה מראש, לפני שבועיים הרופאה בדקה אותי ואמרה שיש לי ברונכיטיס. נתנה לי אוגמנטין ולקחתי 5 ימים מוקסיפן , שלשום עשיתי ct ללא יוד ממתינה לתשובה והתחלתי שלשום אוגמנטין 500. אני רועדת מפחד כי כשאני מתעוררת מהשינה יש לי דם ולא מעט בליחה , אני לא משתעלת, אלא מוציאה ליחה. זה כבר כמה ימים. לפני שבועיים היה לי כמה טיפות דם שאמרתי לרופאה אמרה שזה אלח דם ולא אמור להיות. בבקשה ממך דוקטור האם זה סרטן? אני בטראומה. מעשנת כבדה 50 שנה שהפסקתי לפני עשרה ימים ולא אעשן יותר לעולם, האם זה מאוחר מדי ? האם זה אמיתי שאני מסיימת את החיים. תודה על תשובה כנה. תודה רבה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• ליאן

פרופ' אלון בן נון
    26/06/2021

ליאן שלום
    מאוד הייתי רוצה לעזור לך אבל אני מניח שברור לך כי על סמך נתונים אלה לא ניתן באמת לקבוע כלום.
    מה שכן אפשר לומר הוא שהסיבה הנפוצה ביותר לכיח עם דם היא תהליך דלקתי בריאה ורק במקום השני תהליך גידולי אך בהחלט יש מקום לקוות כי מדובר בתהליך דלקתי ולא גידולי.
    מה שכן כדאי לעשות הוא לקחת את הדיסק של הבדיקה שעשית ולקבוע תור לרופא ריאות או לכירורג חזה בהקדם על מנת שיבדוק את הדיסק וידריך אותך מעשית מה צריך לעשות.
    כך תוכלי לדעת מה המצב ומה צריך לעשות.
    צריך לזכור כי גם אם מדובר בגידול יש טיפולים ואפשר לצאת מהמצב.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אוגמנטין 500 במקום אוגמנטין 875
    ליאן
    25/06/2021

פרופ' רב דר'
    שאלה בבקשה, יש לי דלקת ריאות הרופאה רשמה לי אוגמנטין 875 פעמיים ביום וקשה לי לבלוע ועושה לי גם כאבים בקיבה לכן אני לוקחת שהיה לי בבית אוגמנטין 500 שלוש פעמים ביום כלומר ה-875 פעמיים ביום יותר ב- 275. האם זה משמעותי וכדאי לי לעשות מאמץ ולסבול ולקחת את ה-875. תודה רבה רבה, שבת שלום

הוספת תגובה

תמונה

• שינויים אינטרסטיציאלים קלים בבסיסים.
    גרגורי מובססיאן
    19/06/2021

שלום רב,
    אני בן 50
    הגעתי לרופא משפחה עם חום, כאבי גרון, נזלת, המון ליחה ושיעול. לאחר צילום חזה ראיתי שכתוב שינויים קלים. מקבל אנטיביוטיקה. רופא ביקש לחזור על צילום בעוד כמה זמן.

אין לי קוצר נשימה, הולך המון יום יום.

בעבר לא היו ממצאים כאלה בצילומים.
    בנוסף יש לי רפלוקס קשה עם בקע סרעפתי כאשר אני לא לוקח nexium יש החמרות.
    השאלה שלי האם יש קשר בין רפלוקס ושינויים כאלה?
    אני מאוד מודאג מתוצאה. עד כמה מצב מסוכן, מה עלי לעשות ?

תודה ויום טוב!

הוספת תגובה

תמונה

• גרגורי

פרופ' אלון בן נון
    19/06/2021

גרגורי שלום
    לא ניתן לקבוע במדויק משמעות של ממצא מבלי לראות את הצילום עצמו אך מה שמתואר אינו נראה משהו מדאיג. יכול להיות קשר למחלת הרפלוקס אם כי יכול להיות ממצא לא קשור.
    העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לך היא לפנות (בלי לחץ) למרפאת ריאות במקום מגוריך ולקבוע תור לבדיקת רופא ריאות.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה על תשובתך המהירה

גרגורי
    19/06/2021

אם תוכל בבקשה להגיד האם שינויים אלה זהים לשינויים פיברוטיים, כלומר זה אותו דבר?

האם אפשר להגיע אליך לייעוץ עם צילום?

תודה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לתשובתך בבקשה
    יאלוש
    19/06/2021

שלום וברכה
    כיצד ניתן להגיע אליך ליעוץ וכניראה גם טיפול בממצא
    בתודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    בהמשך לתשובתך בבקשה

הוספת תגובה

תמונה

• בהמשך לתשובתך בענין ממצא סיטי חזה
    יאלוש
    03/06/2021

שלום
    אז ככה לפי הפיענוח של הסיטי חזה
    כתוב מיבנה ציסטי במיצר אמצעי בגודל 2.3*3.6ס״מ רטרוקווליות בבדיקה קודמת היה 1.5*3.1 ס״מ גדל באינטרוול
    ברקע מחלת ריאה אינטרסיצאלית ניסוג NSIP
    השאלה
    מה נכון לעשות ונזכיר שאני עברתי כריתה של בלוטת התריס בשל קרצינומה פוליקולרית ויוד רדיואקטיבי
    מה מציע לעשות בענין
    בתודה

הוספת תגובה

תמונה

• יאלוש

פרופ' אלון בן נון
    19/06/2021

העובדה כי הממצא גדל מצריכה התייחסות רצינית יותר ויש לשקול אולי אפילו התערבות ניתוח ובוודאי לפחות מעקב מסודר. תלוי כמובן גם מה היה מרווח הזמן שבו בוצעו הבדיקות.
    מציע לגשת למרפאת ניתוחי חזה או לרופא הריאות העוקב אחרי מחלת הריאות על מנת לעשות רביזיה מסודרת של הממצאים ולתת המלצה מושכלת.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה