פורום כירורגית חזה, גידולי סרטן ריאות, גידולי ריאה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

פרופ` אלון בן נון
פרופ' אלון בן נון
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' אלון בן נון ללא פרסום בפורום

• קליטה רבה בצלקת בריאה בסיטי פט
    יעל
    19/10/2017

שלום.רציתי לשאול כשעושים סיטי פט האם החומר שנותנים,מזריקים, בפט יכול לקלוט צלקת בריאה? אני יודעת שהחומר נקלט בקשרית, בזמן דלקת/ זיהום ואולי עוד דברים.תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• יעל

פרופ' אלון בן נון
    20/10/2017

יעל שלום
    בעיקרון נהוג לחשוב שצלקות אינן פעילות ולכן אינן קולטות את האיזוטופ אך הניסיון לימד אותנו שההכללה הזו אינה מדוייקת וחלק מהצלקות קולטות את החומר ולמרות זאת כשנכרתו בניתוח נמצאה רקמה צלקתית.
    לאור זאת צריך בזהירות לדון בכל מקרה לגופו

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דקירות בחזה ימין לאחר ניתוח ריאות
    מאיר
    14/10/2017

שלום, לפני כ 4 חודשים עברתי ניתוח לכריתה חלקית של הריאה הימנית עקב גוש באונה העליונה.
    נעשה לי חתך ארוך בצד ימין מבית השחי עד כמעט מרכז הגב.
    מאז הניתוח אין לי תחושה במגע בחלק הימני של החזה עקב ניתוק קווי עצבים כפי שנאמר לי ע"י רופאי המחלקה.
    לאחרונה הופיעו לי דקירות הולכות ומתגברות באיזור הרדום לי.
    שאלתי היא האם זו תופעה של חזרת עצבים לתפקוד פעיל או משהו שצריך לבדוק ביתר רצינות.
    תודה מאיר

הוספת תגובה

תמונה

• מאיר

פרופ' אלון בן נון
    14/10/2017

מאיר שלום
    נשמע שזו תופעה סבירה של ״התעוררות״ העצבוב.
    בכל מקרה כדאי שתהיה במעקב של המנתח על מנת לוודא שהכל גשורה ובמידה וזה מפריע לך לשקול טיפול תרופתי להקלה
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח CT חזה, שיעול 4 חודשים
    אביב
    10/10/2017

שלום, רציתי לדעת האם ה CT תקין ?
    להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של: מערות הפנים והאף.
    בוצעו סריקות מכוונות למערות הפנים.
    סיבת הפניה: ידוע על אסטמה.
    ממצאים:
    קיים אוורור שמור של מערות הפנים והאף כולל תאי המסטואיד.
    על פי שחזורים קורונאלים וסגיטלים מדובר בסטייה קלה של מחיצת האף לשמאל.
    קיים עיבוי רירית על קונכת האף התחתונה מימין וגם אמצעית מימין.
    חלל האף פתוח אך מוצר בעיקר מימין.
    פתוח משמאל ומוצר מימין. OMC
    מבנה גרמי שמור.
    סיכום: אוורור שמור של מערות הפנים והאף.
    קיימת סטיית מחיצת האף לשמאל.
    =====================================================
    להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של: בית החזה ללא הזרקת חומר ניגוד.
    ממצאים:
    בלוטת המגן בגודל תקין, מרקם בלתי אחיד.
    בלוטות קטנות בבתי השחי, במיצר ובשערי הריאות.
    הסננת שומן במיצר קדמי, שריד טימוס.
    הלב בגודל תקין, ללא תפליט פריקרדיאלי.
    אין תפליטים פלאורלים.
    במעבר חזה בטן- אדרנלים ללא גושים.
    פרנכימת הריאות: שינויים פיברוטים מינימלים בפסגות של שתי הריאות.
    .( תמונה 18 , סדרה 2 ) LUL - קשרית 3 מ"מ ב
    לא הודגם תסנין אלוואולרי על פני שתי הריאות.
    3 מ"מ (תמונה 74 , סדרה 2) למעקב. RLL - קשרית אחורית לסדר הבין אונתי מימין ב
    פס תמט עדין בלינגולה.
    מבנה גרמי שמור.
    ללא ממצא הורס עצם.
    ללא תמטים בגופי החוליות על פי שחזורים סגיטלים.
    סיכום: קשריות בודדות בריאות, למעקב על פי גורמי סיכון.
    שריד של רקמת הטימוס במיצר הקדמי, ללא לימפאדנופתיה חריגה.
    שאר הממצאים כמפורט.
    ----------------------------------
    האם אני צריך לדאוג לגבי הקשרית ?? זה יכול להיות סרטני ?
    והאם צריך לעשות CT בעוד שנה לערך ?
    תודה מראש !

הוספת תגובה

תמונה

• אביב

פרופ' אלון בן נון
    11/10/2017

אביב שלום
    לא נראה כי יש משהו מדאיג בבדיקה אבל כמובן שיש צורך לנגיע לביקורת רופא ריאות על מנת שיראה את הבדיקה בעיניים ויקבע מה הלוז הנכון לבדיקת הביקורת.
    בעיקרון בין חצי שנה לשנה המקובל במצבים מסוג זה.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קשריות

אביב
    11/10/2017

תודה על המענה המהיר, אשמח אם תעשה לי סדר בקשר לקשריות שיש לי האם הקשרית נובעת מהשיעול שיש לי או להפך? זה שיש קשריות איך אפשר לדעת שהם לא ממאירות, על סמך מה קובעים שהם לא מסוכנות? עוד שנה אני אעשה ct בשביל לבדוק שזה לא גדל ? ואם כן מה עושים? האם זה נובע מאסטמה שהחמירה? או שזה בכלל מולד? זה מאוד מטריד אותי העניין אשמח אם תעשי לי סדר. תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אביב

פרופ' אלון בן נון
    11/10/2017

קשריות בריאה הם ממצא שכיח ולא ספציפי. יכולות לנבוע מסיבות שונות ובעיקר מעצם נשימת אויר שאינו נקי (הכי ״לא נקי״ זה סיגריות) בערך 12 פעם בדקה 24 שעות ביממה שנים רבות....
    לאור העובדה כי כל הקישריות שתוארו אצלך קטנות מאוד אין משהו שנראה מסוכן והמעקב נועד לוודא שאכן זה המצב האמיתי. קשריות שגדלות או מתרבות בקצב מהיר יחסית מחייבות בירור. כאלה שכמעט לא משתנות או שמתווספות מעט במהלך השנים אינן מטרידות. לגבי קשר לשיעול ושאלותיך הספציפיות יותר חייבים לראות את הבדיקה ואולי להוסיף בדיקות נוספות כמו בדיקת תפקודי ריאות על מנת לתת תשובה רצינית. לצורך כך כדאי שתפנה למרפאת ריאות הקרובה למקום מגוריך.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• CT חזה עם ממצא בריאה
    לילי
    04/10/2017

שלום רב, בעלי עשה CT, וזה מה שכתוב:
    "ממצא סולידי בעל גבולות לובולרים מעוגל בגודל כ- 18 מ"מ באונה התחתונה של הריאה השמאלית.
    מספר מוקדים בלתי ספציפים נוספים זעירים בגודל עד 2 מ"מ בריאות".
    רופא המליץ לבצע ביאופסיה. באם תהליך ביאופסיה לא מגדיל סכנת פיזור תאים סרטניים, במידה ויש כאלה" האם לא עדיף פשוט להוציא את הממצא.
    תודה מרא וחג שמח

לקביעת תור
    סגירה
    CT חזה עם ממצא בריאה

הוספת תגובה

תמונה

• לילי

פרופ' אלון בן נון
    05/10/2017

לילי שלום
    ברמת העיקרון ביופסיה מחטית אינה מפזרת תאים ואינה מגדילה את הסיכון להתפשטות מחלה. נכון שלא תמיד היא נחוצה כי לעיתים התמונה ברורה ואפשר להתקדם לניתוח בלי ביופסיה.
    הרבה מאוד תלוי בגודלו וצורתו של הנגע במיקומו המדוייק.
    יש עוד מספר בדיקות שצריכות להתבצע על מנת להעריך את המצב כולל בדיקת PET/CT-FDG ולעיתים גם דימות מוח.
    בכל מקרה אין אפשרות לקבוע מה התהליך המתאים למטופל ספציפי מבחי לראות את המטופל בעינים ואת הדיסק של הסיטי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה, וחג שמח

לילי
    10/10/2017

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הבדל בין הגדרת סרטן ראות אדנוקרצינומה לבין הגדרת הסאטן ריאות גרורתי
    יעל
    04/10/2017

שלום. אני חשבתי שאומרים סרטן אדנוקרצינומה מה שיש לי ידוע לי שזה ממאיר.אבל הרופא אומר שאצלי זה לא גרורתי. השאלה הופיעה כיוון שבפט ראו שהקישרית גדלה והיה רשום שדבר ראשון יתכן שזה דלקת או זיהום.אבל הרופא לא לוקח סיכון ורוצה שאעשה ביופסי מהקשרית הזו.אני רוצה לדעת באיזה מקרים שולחים דגימה מהביופסי לארצות הברית?זה בסל? זה צריך לבקש שכחתי לשאול את השאלות האלה את האונקולוג שלי .אני רק יודעת שהוא אמר לי שאם זה סרטני תקבלי כמה הקרנות מרוכזות מצומצמות. אני מאוד חוששת מהביופסיה מפחדת מאוד.אני לפני 5 שנים עברתי כריתת אונהעליונה מימין בגלל קשרית סרטנית אני לא יודעת בכלל אם שלחו לארהב"אמרו ל שזה n.s.c.l.אודה לך אם תסביר לי על שליחת ביופסי לחו"ל מתי שולחים ולגבי לקיחת ביופסי מהריאה בRML ככה הרופא רשם.הרופא אמר שזה מהחזה מקדימה.אשמח לשמוע ממך תשובות לשאלותי.תודה רבה וחתימה טוב!!!

הוספת תגובה

תמונה

• יעל

פרופ' אלון בן נון
    04/10/2017

יעל שלום
    שאלותיך חשובות מאוד אבל בלתי אפשרי לתת לך תשובות מלאות מבלי להכיר את כל הפרטים באופן מלא ולראות את הבדיקות בעיניים.
    ככל אפשר לומר שביופסיה מחטית בהנחיית סיטי אינה פעולה קשה בדכ.
    מידת המורכבות תלויה כמובן במיקום הנגע ובגודלו. במרבית המקרים בידיים מנוסות נמשכת כחצי שעה. זמן קצר לאחר סיום הפעולה אפשר בדכ לחזור הבייתה.
    הביופסיה נשלחת למכון הפתולוגי ומרבית הבדיקות מבוצעות באותו בית חולים בו נעשתה הפעולה. יש בארץ כמעט את כל הבדיקות.
    שליחת דגימה לבדיקות גנטיות מתקדמות נעשית רק במקרים בהם יש צורך בהתאמה מיווחדת של הטיפול כמובן בעיצה אחת עם האונקולוג המטפל.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• REסרטן ראות

יעליעל
    04/10/2017

תודה על התשובה אבל מה ההבל בפרוש המילה סרטן ממאיר לגרורתי?.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בהבנת פיענוח פט סיטי
    יעל
    28/09/2017

שלום.עברתי פט סיטי בגלל החמרה קלה של ממצא בריאה והיה רשום.עברתי לפני 5 שנים כריתה בRUL .בסיטי רדום קליטה FDGבאזור סיכות ניתוחיותבשער הריאה מימין בעוצמה גבוהה .קליטה פתלוגית של FDG בעוצמה גבוהה בהצללות תת פלאורליות בRML ובאזור הסדק הבין אונתי מימין שגדלו.אלה הממצאים ובסיכום כתובקליטתFDG בהצללות בריאה ימנית מתאימים במרום הראדון לתהליך דלקתי/זיהומי.לקורלציה קליניתוהמדך מעקב לאחר טיפול מתאים.השאלה שמטרידה אותי עד שאגיע לאונקולוג עוג מספר ימים עקב החגים הכל מתעקב האים הממצאים האלה מעידים שיש פיזור של סרטן הריאה בתאים סרטניים? או שלפי הסיכום שרשום זה יכול להיות באמת דלקת /זיהום ומצב זה מראה על קליטה של תאים סרטניים?אני יודעת שבלי לראות את הפט תגיד דלא ניתן לענות אבל בכל זאת לפעמים מספיק הסבר קל שיכול אולי להרגיע.אני יודעת שאין הרבה אתרים כמוך שמסבירים כל כך טוב.אתה אישיות מיוחדת לטובה. תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    עזרה בהבנת פיענוח פט סיטי

הוספת תגובה

תמונה

• יעל

פרופ' אלון בן נון
    29/09/2017

כפי שכתבת לא ניתן להתייחס באופן מדוייק לממצאים מבלי לראות את הבדיקה עצמה אך התיאור בהחלט תומך יותר לכיוון הזיהומי ולא לכיוון של פיזור סרטני.
    במקרים מסוג זה, במידה וזו גם ההתרשמות לאחר שרואים את הבדיקה, אנחנו נותנים קורס של טיפול אנטיביוטי וחוזרים על סיטי חזה להשוואה לראות מה קרה עם הממצאים. לפי זה מחליטים איך להמשיך הלאה בבירור / מעקב
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אאין צורך

יעל
    29/09/2017

תודה על התשובה הברורה כפי שתמיד אתה עונה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת שנולדה עם סטרנום מפוצל
    שמעון
    28/09/2017

שלום רב, בתנו נולדה עם מום מולד, סטרנום מפוצל בחלקו העליון כאשר ניתן לצפות באיזור המפוצל בריאה כאשר היא מתנפחת כשהילדה מתנשמת. לפי הבנתנו מהיעוץ שקיבלנו עד כה, מום זה אינו גורם להפרעה בתפקוד לב-ריאה אלא הוא בעיקר מום אסתטי בולט. לפי מה שקראנו ישנם כ-80 מקרים כאלה מתועדים בספרות הרפואית ב-200 השנים האחרונות. שאלה ראשונה: איזה מומחה רפואי מבצע תיקון כירורגי של מום זה? קראנו כי עדיף לבצע תיקון שכזה עד גיל שנה שכן אז עצמות התינוקת גמישות יותר והתיקון קל באופן יחסי. האם זה כך?

הוספת תגובה

תמונה

• שמעון

פרופ' אלון בן נון
    29/09/2017

שמעון שלום
    מומים בסטרנום ובדופן בית החזה אכן נדירים ובמרבית במקרים
    שתוארו לא היו מומים נוספים אך תמיד יש צורך לוודא זאת באקו של הלב וב CT של בית החזה. יש גישות שונות לתיקון המומים בכלל ומום זה בפרט.
    בעיקרון במומים שאינם מסכנים או מפריעים להתפתחות התינוק אנחנו מעדיפים לנתח בשנה השניה לחיים אם כי יש כירורגים המעדיפים לעשות זאת בשנה הראשונה.
    מי שמבצע את התיקונים האלה הם כירורגים של בית החזה העוסקים גם בניתוחי ילדים.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בזמן האחרון אני חש ממש ברע
    אופק
    27/09/2017

היי בשבועיים האחרונים אני ממש חש ברע

כאבי חזה קשים קוצר נשימה קשיי בליעה למרות שאין לי כ"כ שיעול אני לא משתעל אבל ככן יש ליחה ללא דם אין חום

אבל אני מרגיש מעט עייף במשך היום הלכתי לא מזמן ל"ביקורופא"

ואמרו לי שם שחוץ מגרון מעט אדום אין לי שום דבר אבל התחושה לא עוברת

אני לקחתי אנטיביוטיקה במשך שבוע והאנטיביוטיקה לא עזרה אף לא בטיפה מעט לחוץ

מפחד שייתכן שיש לי סוג של גידול

אני יודע שאי אפשר לאבחן דרך המחשב אבל אשמח לחוות דעתך

הוספת תגובה

תמונה

• אופק

פרופ' אלון בן נון
    28/09/2017

אופק שלום
    לצערי כפי שכתבת אין אפשרות לאבחן דרך מחשב.
    בעיקרון הסבירות הכללית לכך נמוכה אבל במידה ואתה חש ברע יש בהחלט מקום לגשת לרופא המשפחה לתאר במדוייק מה אתה מרגיש כולל התחושות והחששות. במצב זה הוא אמור לבצע סדרת בדיקות ראשונית על מנת להעריך את המצב ולנסות למצוא פיתרון.
    במרבית המקרים זה הבדיקות יהיו תקינות והמצב יחלוף מעצמו אבל שווה לעשות. זאת.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• RE הקרנות בריאה וסיטי פט
    יעל
    27/09/2017

שלום!תודה רבה על התשובה המפורטת!!!

לקביעת תור
    סגירה
    RE הקרנות בריאה וסיטי פט

הוספת תגובה

תמונה

• יעל

פרופ' אלון בן נון
    28/09/2017

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הקרנות בריאה וסיטי פט
    יעל
    27/09/2017

שלום! יש לי שתי שאלות. מאחר ואני חולת סרטן הראה אדנו קרצינומה מתאים גדולים .רציתי לדעת האם אחרי קבלת הקרנות ממוקדות ידוע לי שהממצא נעלם אבל האם בסיטי פט ניתן לראות שנשאר באותו מקום צלקת? אחרי הקרנות נשאר צלקת באזור?ושאלה נוספת היא האם בסיטי פט ניתן לדעת לגבי ממצא בשדיים למרות שהפט בוצע בגגל מעקב של סרטן הראה.עשיתי בשיגרה ממוגרפיה שהיתה תקינה ובסונר היה רשום אין גודים אך בשד ימין בליטה קלה של בלוטות החלב בשד ימין .אני לא יודעת אם זה משהוא מדאיג.אני אשה רזה יש לזה קשר? אני מאוד מרוצה מהאתר שלך אתה עונה תשובות ברורות.תבורך.ואשמח עכשיו לקבל על כל השאלות שלי תשובות.תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הקרנות בריאה וסיטי פט

הוספת תגובה

תמונה

• יעל

פרופ' אלון בן נון
    27/09/2017

יעל שלום
    בבדיקת הפט ניתן בהחלט לראות את הצלקת אחרי קרינה ממוקדת ולקבל תמונה טובה מה המצב. עם צבירת הזמן אחרי התרחקות מהטיפול וביצוע מספר בדיקות מעקב התמונה הולכת ונהיית ברורה יותר. הממצא הצלקתי אמור בהדרגה להתכווץ ולהפוך לפחות ופחות קולט את האיזוטופ.
    במקביל ניתן לקבל תמונה טובה גם על מקומות אחרים בגוף כולל השד אם כי הבדיקה אינה מחליפה את בדיקות המעקב הרגילות לשד כוללל הממוגרפיה והסונר. אם גם הממוגרפיה וגם הסונר היו תקינות וגם בפט אין ממצא בשד סביר מאוד להניח כי הבליטה שראית הינה חלק מהמבנה ואינה מסוכנת. בכל מקרה את צריכה להבדק במרפאת שד ולהפנות את תשומת הלב של הכירורג לבליטה שציינת והוא יוכל לראות אם יש צורך בבירור נוסף.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממצא קטן בריאות לפני אורטרוסקופיה
    בת שבע
    21/09/2017

בצילום חזה ולאחרי ct לקראת ניתוח אורטרוסקופיה בשל סרטן בכליה מסוג tcc בדרגה מאוד ראשונית נמצא גוש קטן בריאה. מה הדרך בפשוטה והיעילה ביותר לדעת במה מדובר?

הוספת תגובה

תמונה

• בת שבע

פרופ' אלון בן נון
    22/09/2017

בת שבע שלום
    לצערי לא ניתן לענות על שאלה חשובה זו מבלי לראות בעיניים את הבדיקה עצמה. הבדיקה הנכונה ביותר נקבעת בהתאם לגודלו של הממצא ולמיקומו המרחבי המדויק של הגוש.
    נוכח ההסטוריה שציינת יש חשיבות להמשך הבירור באופן נכון.
    עליך לפנות למרפאת ריאות או כירורגית חזה ולהמשיך את הבירור.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משמעות גלוקוז בחולי סרטן בכללי
    יעל
    23/09/2017

שלום! האם זה נכון שלמי שיש סרטן באופן כללי רצוי שימנע מאכילת סוכר? למרות שאני לא סובלת מסכרת ולא שמנה. שמעתי שהסרטן שבגוף אוהב סוכר זה נכון? לזה הכוונה? אודה לך אם תענה לי על זה.תודה רבה!!!

הוספת תגובה

תמונה

• סוכר

פרופ' אלון בן נון
    23/09/2017

יעל שלום
    בכללי אכן סרטן אוהב סוכר ומאידך אין עבודה מדעית מסודרת שהראתה קשר בין אכילת לוכר להחמרת סרטן.
    לכן ממליץ לךכמו הרבה דברים בחיים שאינם מוכחים מדעית לשמור על ״שביל הזהב״ לאכול במידה לא להגזים אך לא להתנזר...
    בהצלחה .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח C.T של בית החזה
    יוסף
    20/09/2017

שלום רב
    אשמח לעזרה בפיענוח הבדיקה בת 57 עם קושי נשימתי בזמן מעמת מזה כלי שנה.
    ממתאים בבדיקה:
    מבוא לבית החזה תקין.
    מרכיבי המדיאסטינום תקינים.
    הראות מראות איוורור וציור ווסקולרי תקינים פרט לשינויים פיברוטיים בפסגות הריאות.
    סוסות רק תחת סביב הטרכיאה הדיסטלית הגורמת להיצרות של הסימפונות הראשיים התפצלותם, מימין ההיצרות של הסמפון הראשי עד 0.3 ס״מ משמאל 0.2 ס״מ.
    תוספת רקמתית עוטפת את הסימפטום הראשי בהתפצלות הטרכיאה לסימפונית הראשיים.
    הטרכיאה והתפצלות הברונכים תקינים.
    אין עדות לתקליט פלאורלי.
    תפליט פריקרדיאלי זעיר.
    במעבר חזה/בטן מודגמות בלוטות יותרת הכליה תקינות.
    חלקי הכבד , הטחול, הלבלב והכליות אשר נכללו בסריקה ללא ממצא פוקאלי גס בהסתיידות שלא הוזרק חומר נגדי.
    טחולון קטן באספקט הקדמי תחתון של הטחול.
    קשרי לימפה קטנים בשורש המיזנטריים.
    מבנה גרמי - שינויים היווניים בע״ש.

סיכום: חשד גבוה לתהליך תופס מקום פרא-טרכיאלי דו״צ הגורם להיצרות ל הסימפונות הראשיים .

לקביעת תור
    סגירה
    פיענוח C.T של בית החזה

הוספת תגובה

תמונה

• יוסף

פרופ' אלון בן נון
    22/09/2017

יוסף שלום
    לצערי אין אפשרות לסייע בפענוח של בדיקה מבלי לראות אותה.
    מה שאוכל לומר הוא שהבדיקה לצערי אינה תקינה ויש ממצאים המסבירים את הקושי בנשימה ומחייבים בירור נוסף על מנת לקבוע מה הטיפול הנכון.
    עליך לפנות בהקדם למרפאת ריאות בקרבת מרום מגוריך על מנת לקבל תשובות לשאלתך ולהמשיך את הבירור והטיפול.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח CT

יוסי
    22/09/2017

לפי פיענוח קיים חשד לגידול סרטני ? והאם ניתן להסיק מהפיענוח את גודל הגידול במידה. וקיים?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיענוח פט סיטי
    הילה
    19/09/2017

היי
    לפני הכל רקע:
    אמא שלי התגלה סרטן השד קרצינומה.
    היא לאחר כריתה מלאה לאחר טיפולים כימיים ההקרנות.
    נשלחה לבצע פטסיטי מאחר ויש לה כאבים חזקים בגב.
    בתוצאות נרשם:
    קליטה דיפוזית מעט מוגברת בשלד ומוקד באיליום משמאל נסוגו.
    אודה לתשובה כי אנני מבינה מה זה אומר
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    פיענוח פט סיטי

הוספת תגובה

תמונה

• הילה

פרופ' אלון בן נון
    20/09/2017

הילה שלום
    קשה מאוד לענות. לשאלתך במדויק מבלי לראות את הבדיקה עצמה ולהשוות אותה לבדיקות הקודמות.
    על פי הניסוח נראה כי יש תגובה טובה והבדיקה מייצגת שיפור במצב בהשוואה לבדיקה קודמת אך יש צורך לחזור לאונקולוג המטפל שיראה את הבדיקה עצמה ואת התשובה ויוכל לענות מדוייק יותר
    בהצלחה ושנה טובה..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• משמעות של תמט פסי וברונכומלציה
    שוש
    17/09/2017

פרופ' בן נון שלום,
    בצילום חזה מלפני כחודשיים נמצא צל בגודל של 11 מ"מ. הומלץ על סי.טי בו נרשם כי " עמדה גבוהה של הסרעפת הימנית עם תמט פסי ב RLL, ציור מוזאיקה משמעותי דפוזי של ברונכומלציה בולטת בעיקר בקנה ובסימפון הימני". בסיכום נשאלה השאלה האם העמדה הגבוהה של השריר היא אולי שיתוק?. לפני כ 3 שנים עברתי כריתה של הפארתירואיד. שאלתי היא: מה משמעות הפענוח? איך ממשיכים מכאן? קראתי בפורום שתמט פסי הוא לא משמעותי אך מה משמעותו ביחד עם שאר המופיע בפענוח? לציין, כי אני מרגישה כאילו שאני נושמת רק בצד השמאלי וקשה לי לנשום עמוק "עד הסוף". בברכת שנה נפלאה ומלאת בריאות, שוש

הוספת תגובה

תמונה

• שוש

פרופ' אלון בן נון
    20/09/2017

שוש שלום
    קשה מאוד לענות. לשאלתך במדויק מבלי לראות את הבדיקה עצמה.
    כעיקרון תמט פסי אינו מייצג בעיה משמעותית ועמדה גבוהה של סרעפת יכולה ליצג בעיה אך יכולה גם להיות מבנה נורמלי יש כאן בהחלט ענין כמותי.
    מציע כי תגיעי למרפאת ריאות באיזור מגוריך ותקבלי תשובה מסודרת מרופא ריאות שיראה את הבדיקה ויבחן את מצבך באופן מלא ורחב יותר.
    בהצלחה ושנה טובה..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה