אכילה לא מבוקרת של מתוקים - גיל 6

מנהל הפורום

 ד״ר חדוה בן משה
ד״ר חדוה בן משה
לקביעת תור אצל ד״ר חדוה בן משה ללא פרסום בפורום
 
 • אכילה לא מבוקרת של מתוקים - גיל 6
  מלאני
  17/01/2018

  שלום רב,
  בני בן ה 6 חובב מאד דברי מתיקה וחטיפים. מדי יום הוא התרגל להגיע הביתה אחה"צ ולקבל פינוק קטן מתוק (חתיכת עוגה קטנה/ 2 קוביות שוקולד וכד') ולא ראיתי בזה בעיה עד כה . משקלו תקין והוא ילד רזה לכל הדעות. הוא פעיל גופנית יחסית - שוחה פעם בשבוע ובחוג כדורסל פעם בשבוע. (כבית אנו בית פעיל גופנית, כולם עוסקים בספורט , אוכלים ארוחות משותפות בערב , לא אוכלים מול מחשב/טלוויזיה- לציין כי הוא ממעט בפירות ואוכל רק מלפפון באגף הירקות) אבל הדחוף למתוק רק גובר בשנה האחרונה ואף נהיה אובססיבי (" אני רוצה קינוח", מתי קינוח ? אפשר עוד עוגה ?" ואנו מנסים לשלוט בזה בבית בנימוקים של בריאות וגיוון מזון. לעיתים הוא מסתובב סביב המזווה כמו דבורה וכל הזמן תר אחרי משהו מתוק - לעיתים אנו מסרבים ולעיתים מאפשרים ומסבירים שוב ושוב : מותר במידה- משהו אחד ליום וזהו. בימי הולדת המצב גרוע בהרבה היות ואז הוא מאבד כל רסן; כשאנחנו נוכחים, אנו מנסים למתן את האכילה חסרת הרסן:"די", לא בריא להגזים" תהנה מהכיבוד, תטעם קצת מכל דבר , צריך לאכול במידה ". טיעונים שאנו מקווים שעשויים להיקלט אצל ילדבגילו. לאחר חגיגת יום הולדת אחת הוא הקיא (הלקח לא נלמד כמובן) ובחגיגה שניה בה לא נכחנו מסתבר שהוא פשוט אכל ללא הפסקה. מאד כעסנו עליו מה שגרם לו לבכות כמובן (הוא גם נבהל מעוצמת הכעס ) וכעסנו גם על עצמנו כהורים על כך שאחד מאיתנו לא היה שם כדי להשגיח. חשוב לי לציין כי בבית אני אופה לעיתים עם הילדים, במזווה לרוב יש עוגיות, קצת שוקולד וכו. אני מאמינה כי איסור אכילה או אי החזקה של מזון מסוג זה יעשה את הפעולה ההפוכה ויחמיר את האכילה הלא מבוקרת כאשר הוא יפגוש את הדברים האלה במקום אחר: חברים, ימי הולדת , משפחה או גרוע מזה כאשר הוא ללא השגחה.
  פעמיים כבר שמתי לב שהוא חיסל חבילת עוגיות קטנה שישנתי, שוקולד ממגירת האפיה שחוסל במשך שבועיים וכיוצ"ב. העובדה שזה נעשה בהיחבא מפריעה לי מאד שכן היא מעידה שהוא יודע היטב שזה אסור.
  חשוב לי לקבל סיוע בכדי לדעת אילו מסרים יש לחדד? האם להוציא מתוקים מהבית לחלוטין? או שלא יהיו נגישים ? אילו מסרים להעביר שייקלטו בצורה טובה יותר, ואיך להתמודד עם האובססיה הזו ? חשוב לי מאד שלא יגדל להיות ילד שמן ויסבול מתחלואים הקשורים באכילה מופרזת של דברי מתיקה ומצד שני שלא ייפתח הפרעת אכילה לכיוון השני וידאג מכל דבר שהוא מכניס לפה.. אני חוששת גם כאמור שגם אם לא יהיו דברים מפתים עבורו בבית הוא יאכל בהיחבא או יאכל בצורה מופרזת כאשר אנו לא נוכחים אני לא דוגלת בהסתרת מזון מתוק בבית או בהוצאתו הגורפת אחרת כיצד ילמד הילד שליטה? . חשוב לי להעביר מסר של מידתיות אבל בזה ככל הנראה אנו כהורים לא מצליחים כך הנושא של ממתקים עוגות וכו נהיה כבר issue . אודה לעזרתך שכן אני שבה וחוזרת על כך שיש הכל בבית ושאנו לא מחסירים ממנו דבר והכל מותר אך במידה) ובעיקר כיצד להתמודד עם זה בצורה טובה יותר כהורה ולסייע בהפחתת האובססיה שהוא פיתח סביב הנושא.
  בתודה
  מלאני

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שלום מלאני

  חדוה בן משה
  20/01/2018

  נשמע מדברייך שהמתוקים הפכו לנושא טעון בבית והילד אוכל בהחבא. מבינה את כל דאגותייך וקשה להשגיח כל הזמן ולשלוט על אכילה של ילד בן 6. יתכן והבעייה היא בתזונה לא מאוזנת היוצרת חשק למתוק או באכילה רגשית או באיזה שהוא מאבק אתכם. ועלייך לקבל הדרכה מדיאטנית ילדים או מדריכת הורים כללית.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום


שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו