נזק לגוף. אלכוהול וכדורים

מנהל הפורום

ד"ר אחיה אמיר
ד"ר אחיה אמיר
053-4877824
לקביעת תור אצל ד"ר אחיה אמיר
053-4877824 ללא פרסום בפורום

• נזק לגוף. אלכוהול וכדורים
    אוהד
    16/03/2019

שלום,
    רציתי לדעת מה מסוכן יותר לגוף - אלכוהול או כדורים פסיכיאטריים.

אלכוהול- וודקה, בירה, וויסקי 4-5 פעמים בשבוע

כדורים פסיכיאטריים- ציפרלקס / לוסטרל / למיקטל / סרקוול , באופן קבוע .. וכדור שינה כל לילה (בונדרומין / סטילנוקס ).

ברור לי ששתי האופציות מסוכנות לגוף (כבד, לב, מוח, כליות וכו׳..)

השאלה שלי- מה מבין 2 האופציות (אלכוהול/כדורים) מהווה סכנה יותר גדולה לגוף

תודה

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אחיה אמיר - 053-4877824

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אלכוהול או כדורים פסיכיאטרים?

ד"ר אחיה אמיר
    17/03/2019

הי אוהד.
    משאלתך אני מבין כי הומלץ לכך על טיפול בתרופות פסיכיאטריות?!

במקרים רבים, שתיית אלכוהול, או לצורך העניין גם שימוש בסמים אחרים (קנביס, מטאמפטמינים וכו') הוא למעשה טיפול עצמי שלא באמצעים רפואיים פרופר במצבים שונים.
    כמות האלכוהול שאתה מתאר היא לא מבוטלת, בייחוד אם אתה מדבר על יותר ממשקה אחד בכל ביום של שתייה.
    נזקי האלכוהול רבים ומוכרים- פגיעה בכבד, פגיעה נוירולוגית, חסרים תזונתיים, פגיעה תפקודית, הצבתך במצבים מסכני חיים (נהיגה בשכרות לדוג') וכלה בפגיעה בחייך החברתיים. אלכוהול ממכר- במידה ותמשיך לשתות- סביר להניח שהכמויות רק יעלו.

לעומת זאת- טיפול פסיכיאטרי רפואי הוא הרבה יותר מבוקר. תחת מעקב רפואי/פסיכיאטרי ניתן לנטר את תופעות הלוואי במידה והן מופיעות ו"לתפור" למטופל את הטיפול המתאים בעבורו- עם מינימום תופעות לוואי.

אני חושב שבין שתי החלופות- אין בכלל מקום להשוואה- לא מבחינת השיפור הצפוי במצבך, ולא מבחינת תופעות הלוואי הצפויות. טיפול פסיכיאטרי מבוקר היא האופציה הבטוחה יותר לעין ערוך.
    בברכה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו