ריפלוקס ועצירות אצל ילדה

מנהל הפורום

ד"ר אחיה אמיר
ד"ר אחיה אמיר
053-4877824
לקביעת תור אצל ד"ר אחיה אמיר
053-4877824 ללא פרסום בפורום

• ריפלוקס ועצירות אצל ילדה
    דורין
    06/05/2019

היי ד"ר
    לבתי בת ה3 חודשים יש ריפלוקס, היא ניזונה מנוטרילון ar בהתחלה גרם לעצירות אך זה הסתדר לאחר שבועיים. לאחרונה שוב יש עצירות יציאות קטנות וקשות ומסריחות. היא מאוד מתאמצת לעשות ומרגישה שהיא די סובלת מזה. ניסיתי לשלב בקבוק אחד של מטרנה כדי לנסות להקל עליה היא אמנם עשתה יציאה רגילה אבל הפליטות.. נהרות של אוכל, בכי וכמובן רעב חוזר כיון ופלטה ממש חלק גדול מהארוחה..
    אז ויתרתי.. מה עושים? האם ניתן לתת את המטרנה הרגילה אך לערבב עם מעט קורנפלור? משהו שישב יותר טוב אבל לא יעשה כזאת עצירות? או פיתרון אחר?
    תודה

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אחיה אמיר - 053-4877824

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ריפלוקס, פורמולת AR ועצירות

ד"ר אחיה אמיר
    06/05/2019

היי דורין.
    את מתארת דילמה מוכרת, אך עם זאת תמיד מורכבת וללא תשובה פשוטה.
    ראשית, צריך לוודא כי הפליטות המרובות אינן בעצם ביטוי לאלרגיה לחלבון חלב פרה. באם הפליטות ממושכות, לעיתים כדאי לנסות פורמולה מפורקת לזמן מוגבל ולעקוב אחר שינויים בדפוס הפליטות.
    שנית, יש לשקול מה בדיוק התרומה של פורמולת ה- ANTI-REFLUX, האם היא באמת הכרחית?!
    במקרים רבים (אומר אף שברוב המקרים), למרות שנראה כי תינוקות פולטים כמויות רבות- במבחן אובייקטיבי כגון מעקב משקל- אין באמת השפעה של הפליטות והתינוק/ת ממשיך לעלות במשקל היטב.
    במידה ויש הכרח בהסמכת הכלכלה, גם פורמולת AR וגם קורנפלור יקשו על היציאות. במקרים אלו לעיתים אנו נדרשים לרכך את היציאות. קיימים שלל פתרונות עממיים לכך, אך אני באופן אישי ממליץ לרכך ע"י תוסף מזון הנמצא בפיקוח- נורמולקס או פגלקס בכמות קטנה. בכל מקרה ממליץ להיוועץ ברופא ולא להתחיל לטפל ללא מעקב מסודר.
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה על התשובה המהירה

דורין
    06/05/2019

אני יודעת שמדובר בדילמה היא גם שלי.. האמת ששכחתי לציין שברגע שהחלו הפליטות הייתה עליה פחותה במשקל וירידה באחוזונים מאחוזון 50 ירדה לאחוזון 29 לאחר שהתחלנו את הar התאזנה על אחוזון 26 בנוסף לכך שבאמת עם פורמולה רגילה היא פולטת נהרות ולאחר מכן בכי ואי נינוחות לא הייתי רוצה שככה יהיו הארוחות שלה.. בכל אופן אתייעץ עם רופא ילדים שלנו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו