הכנה לקולונוסקופיה לתינוק - בירור

מנהל הפורום

ד"ר אחיה אמיר
ד"ר אחיה אמיר
053-4877824
לקביעת תור אצל ד"ר אחיה אמיר
053-4877824 ללא פרסום בפורום

• הכנה לקולונוסקופיה לתינוק - בירור
    מיכל
    18/07/2019

היי, בני בן השנה וחמישה חודשים עתיד לעבור קולונוסקופיה בהרדמה מלאה בטיפול נמרץ בשבוע הבא עקב דימומים מאסיביים חוזרים של דם טרי בצואה ולאחר שנשלל מקל בבדיקה יעודית לכך.
    כחלק מההוראות שקיבלתי להכנה נאמר לי לתת לו ג'לי וארטיק קרח ביום שלפני הבדיקה (קראתי באינטרנט שאין לתת ג'לי או ארטיק אדום אך הדבר לא נאמר לי במסגרת ההוראות) - אשמח להבהרה בנושא - האם יש משמעות לצבע ומה ניתן או לא ניתן לתת.
    בנוסף אשמח לרעיונות נוספים של מה לתת לו ביום שקודם לבדיקה מלבד ג'לי, קרטיבים ומיץ תפוחים צלול, בהתחשב בכך שאינו אוכל מוצרי חלב וסויה עקב אלרגיה ואינו מוכן לקחת פורמולות תמ"ל למינהן ובכלל אינו חובב אוכל בצורה נוזלית.

בנוסף ביומיים הראשונים להכנה מתוך השלושה - האם מותר לתת ביסקוויטים כדוגמת פתיבר והאם מותר לתת ביצה או חביתה בשמן זית?
    (נאמר לי שביומיים האלה ניתן לתת לחם לבן, פסטה, פתיתים תפוא בלי קליפה)
    אשמח לעזרתך ד"ר,
    תודה רבה!

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר אחיה אמיר - 053-4877824

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הכנה לקולונוסקופיה

ד"ר אחיה אמיר
    18/07/2019

הי מיכל
    אנסה לענות על שאלותייך.
    הדיאטה ביום לפני הבדיקה היא החשובה ביותר- זו אמורה להיות דיאטה "שקופה"- מוצרי מזון שניתן לראות דרכם. בנוסף למה שציינת, ניתן לתת גם מרק זך (ללא אטריות או תוספות). רצוי באמת להימנע ממוצרים אדומים- דוגמת ג'לי או קרטיב אדום בייחוד בסיטואציה שלכם שמחפשים מקור דימום (אך אין שום בעיה עם ג'לי או קרטיבים בצבעים אחרים).
    בשלושת הימים לפני הבדיקה מומלץ לאכול כלכלה דלת שארית- פחמימות לדוגמא (כולל ביסקוויט). ביצה, או חלבונים אחרים בד"כ עם שארית רבה יותר לאחר העיכול ולכן פחות מומלצים.
    ההכנה בהחלט מאתגרת, בייחוד בתינוק עם אלרגיות כפי שציינת.
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו