זכויות ימי מחלה בהריון

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• זכויות ימי מחלה בהריון
    דניאל
    26/09/2018

בת 27, חודש שמיני בהריון ראשון.
    עובדת כשנה וחצי במשרד פרסום בתפקיד שדורש שעות עבודה רבות מהרגיל (10-14 שעות).
    תחילת ההריון לא היה קל, עם המון ביקורים במיון ורופאים והרבה עבודה מהבית. העבודה מהבית הייתה הגדלת ראש שלי כדי שהדברים ימשיכו לתקתק ולא אצטרך שיגבו אותי.
    עכשיו בשליש האחרון כבר נהיה לי קשה מהרגיל, היו לי צירים מוקדמים כבר בשבוע 29 והרבה כאבי בטן תחתונה וגב. קשה מאוד לשרוד שעות בעבודה ובגלל התפקיד אין לי אפשרות שמישהו יגבה אותי בשעות המאוחרות.
    מסתבר בדיעבד שהם לא מעריכים את זה שעבדתי מהבית גם כשלא הרגשתי טוב, מה שגרם לי לתסכול רב. כרגע מכריחה את עצמי להגיע לעבודה, וכשאני נשארת הרבה שעות - יומיים אחרי אני מושבתת למיטה.

אציין שהעבודה מלווה בהמון סטרס ועצבים, דינמית ומשתנה מיום ליום כך שאין סדר יום קבוע או שבועות קבועות, וכמובן שבמשרה שכזו הם גם לא רגילים שיש נשים בהריון. זו פעם ראשונה שהם מתמודדים עם זה ואני מרגישה כעס ועוינות כלפיי מהרגע הראשון שיידעתי אותם.
    לא הייתה לי ברירה והם ידעו על כך כבר מהחודש השני בשל סיבוכים.
    אציין בנוסף שכאשר עברתי ראיון למשרה הם ציינו שעדיף לי לא להכנס להריון בשנתיים הראשונות אם אני רוצה להתקדם ולא להתחיל מאפס (יודעת שזה לא תקין שאמרו את זה, אבל לא ייחסתי לזה חשיבות בזמנו וכמובן שלא תכננתי את ההריון).

מאוד רוצה להוציא שמירת הריון ואשמח לעצתכם האם יש סיכוי לקבל. אם כן, איך זה עובד ומתנהל מול המעסיק כאשר עדיין אין אישור מביטוח לאומי?
    יש מישהי שהוציאה ימי מחלה והמעסיק לא אישר את זה?
    כרגע אני עם ניצול מלא של ימי המחלה שצברתי ורופא נשים נתן לי אישור לשבוע נוסף והפניה לרופא תעסוקתי על מנת לקבל המלצה לשמירה. מה ההמלצה לעשות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שמירת היריון

עו``ד בועז אלקלעי
    02/10/2018

שלום רב,

חלק גדול משאלתך מתייחס לדיני עבודה ועל כן זהו הפורום המתאים.

ביחס לשאלתך לגבי סיכון קבלת "שמירת היריון", אם יש לך המלצה רפואית לשמירת היריון (מעל 30 ימים), את פשוט יכולה להגיש בקשה מסודרת לביטוח הלאומי ולעדכן את המעביד.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו