פורום זכויות רפואיות - יש לך שאלה?

פורום זה, נועד לתת מענה על מימוש זכויות מול חברות הביטוח, המוסד לביטוח לאומי (נכות כללית, שר"מ, ילד נכה), קרנות הפנסיה, נכויות, אובדן כושר, פטור ממס הכנסה לנכים וסיעוד כמו כן בתחומים; תאונות דרכים, תאונות עבודה, פציעות בשטח מוניציפלי, פגיעה בזכויות נשים בהריון ולאחר לידה, במסגרת מקום עבודתן.

מנהל הפורום

עו"ד שירלי כהן אדיב
עו"ד שירלי כהן אדיב
053-4877785
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל עו"ד שירלי כהן אדיב
053-4877785 ללא פרסום בפורום

• תג נכה לפני קביעת אחוז נכות
    נורית
    15/10/2021

עו"ד שירלי שלום,
    לפני מס' חודשים עברתי תאונת דרכים, כתוצאה ממנה איני יכולה לדרוך על אחת מרגליי ונעזרת בקביים בהוראת אורתופד.
    לדברי 2 אורתופדים זה מצב ללא אפשרויות טיפול וללא אפשרות לנבא מתי ישתפר. ממתינה לMRI לאחר שבדיקות קודמות לא הראו ממצאים, ובינתיים סובלת מאוד.

שאלותיי אלייך:
    - האם יש סיכוי לקבל תג נכה לפני שיש קביעת אחוזי נכות?
    - האם יש סיכוי לקבל תג נכה גם במידה ואין דימות שתומכת באבחנה, אלא רק אישורי רופאים?
    - אם כן, מה הרופאים צריכים לכתוב כדי להגדיל את סיכויי קבלת הבקשה?

תודה רבה ושבת שלום

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    עו"ד שירלי כהן אדיב - 053-4877785

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תג נכה לפני קביעת אחוז נכות

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אפוטרופס לגוף וחוק זכויות החולה נוכחות בטיפול
    אלי לוי
    10/09/2021

שלום
    רציתי לברר את זכויות האפוטרופוס שהנו בן של חולה ומטפל בחולה

בחור זכויות החולה ישנה הוראה המאפשרת נוכחות של בן משפחה או מטפל בזמן טיפול רפואי ובהתאם להגדרת החוק גם טיפול סיעודי.

מהו היישום של הוראה זו במקרה של חולה ללא הכרה

האם שינוי תנוחה, החלפת חיתול, טיפול בפצע לחץ מוגדר כטיפול סיעודי

במידה וכן האם האפוטרופוס יכול להיות נוכח בכל זמן כזה של טיפול גם בשעות שאינן שעות ביקור בבית חולים?

תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• קבלת קצבת סיעוד בת 60
    מירי
    17/03/2021

הי שירלי,
    אני בת 60 ועברתי תאונת דרכים לפני כמה שנים. מאז קשה לעשות לבד פעולות שפעם היו שגרתיות מבחינתי כמו להתקלח ולהתלבש. יש לי ביטוח סיעוד, בנסיבות האלה זה רלוונטי?

לקביעת תור
    סגירה
    קבלת קצבת סיעוד בת 60

הוספת תגובה

תמונה

• קבלת קצבת סיעוד בגיל 60

עו"ד שירלי כהן אדיב
    04/04/2021

מירי שלום,

ראשית בריאות שלמה.
    שנית, אין מניעה לקבל קצבת סיעוד בכל גיל, בכפוף לביסוס תנאי הזכאות בהתאם לפוליסה. ככל, מבוטח סיעודי הינו מי שאינו מסוגל לתפקד באופן עצמאי כתוצאה ממחלה או תאונה או ליקוי בריאות, וזקוק סיוע בביצוע פעולות בסיסיות, כגון: הליכה, אכילה ושתייה, קימה ושכיבה, רחצה, לבוש, שליטה על הסוגרים (פעולות אלה הוגדרו כ- ADL) או מבוטח שהוגדר "כתשוש נפש" על ידי מומחה בתחום.
    על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו, תוך בחינת התיעוד הרפואי.
    משרדנו ישמח לעמוד לרשותך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קבלת קצבת סיעוד, לבחון אם עומדת בתנאים

עו``ד שירלי כהן אדיב
    08/08/2021

מרי שלום,
    ראשית בריאות.
    שנית, יש לבחון כל מקרה לגופו, ויש לבחון את המסמכים הרפואיים שלך באופן פרטני. ייתכן והנך אף זכאית לקצבת שירותים מיוחדים מהמוסד לביטוח לאומי, אך שוב יש לבחון אם את עומדת בתנאים.
    משדרנו ישמח לעמוד לרשותך. בברכה, עו"ד שירלי כהן אדיב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סירוב שחרור ממחלקת טראומה
    אורן וייס
    05/08/2021

חמי נמצא בבי"ח 3 שבועות בדיוק.
    שבועיים בטיפול נמרץ ועוד שבוע במחלקת טראומה.ביה"ח רוצה שנחתום על הסכמה להעברתו למוסד שיקומי. איימו שאם לא נחתום, יביאו צו בית משפט ויעבירו ללא הסכמת האפוטרופוסים עם אמבולנס למוסד לבחירתם. האם זה נכון ? אם כן, תוך כמה זמן תהליך כזה קורה ?

הוספת תגובה

תמונה

• רכישת דירה ע"י נכה וביטוח לאומי
    מיכאלה
    04/06/2021

1. נכה המוכר בביטוח לאומי ב100% נכות אכע, ואשר מקבל גם קצבת שרותים מיוחדים.ככל שירכוש דירה שלא בעיר מגוריו אלא בעיר אחרת האם עצם רכישת הדירה מדווחת ע'י גורם כלשהו לביטוח לאומי?
    2. האם פרט לשינוי כתובת בת.ז של הנכה מעיר מגוריו לעיר אחרת, קיימים מצבים נוספים שבהם ביטוח לאומי יעביר את הנכה מהסניף בו הוא נמצא לסניף אחר?

תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• BCC - ביטוח בריאות
    אני
    19/05/2021

היי ,

שוקל לעשות ביטוח בריאות.
    בהסרה של נקודת חן לפני כמה שנים,התגלה שהיא הייתה BCC.היא הוסרה ולא היו השלכות כלל על הבריאות.
    יכול להיות לזה השלכות על הביטוח בריאות:קבלה /מחיר או אחר?
    יש צורך בכלל לציין דבר כזה שלא הייתה לו ממש השפעה?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    BCC - ביטוח בריאות

הוספת תגובה

תמונה

• ביטוח סעודי החזר אחרי מוות
    בנישו מרי
    19/01/2021

בעלי נכנס לבית אבות ב /
    14/10/2020נלחמתי ובסוף התחלתי לקבל עבורו את הסיעוד
    אבל נכנסה בבית אבות דיירת חדשה שהיית חולת קורונה
    כך נודה לנו על ידי מנהלת המקום.
    לצערי הוא נפטר ב - 25.12.2020
    הספקנו לקבל מחברת הביטוח רק כמה חודשים
    האם היא צריכה לשלם (החזר כל שהוא) אחרי יותר מ 20 שנה
    של תשלומים

הוספת תגובה

תמונה

• ביטוח סיעודי החזר

עו"ד שירלי כהן אדיב
    04/04/2021

מרי שלום,

ראשית, אני משתתפת בצערך.
    שנית, שאלתך אינה ברורה, אך ככל שכוונתך לגבי החזר מחברת הביטוח לגבי התקופה רטרואקטיבית, הרי ככל שניתן להוכיח שהיה זכאי לכיסוי הסעודי קודם לתקופה שהוכר בהחלט שניתן לעמוד על כך, בכפוף לשאלת ההתיישנות.
    משרדנו ישמח לעמוד לרשותך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תו נכה לרכב האם זכאית?
    לילי
    02/04/2021

שלום,
    לסבתי בת ה-88, ניצולת שואה, יש כ-80 אחוזי נכות ממשרד האוצר. לפני כשבועיים היא נפלה ושברה את צוואר הירך, עברה ניתוח ושיקום. כרגע היא מתניידת רק בעזרת הליכון. כשאנחנו לוקחים אותה לבדיקות רפואיות שונות קשה לנו מאוד להחנות את הרכב בחניה רגילה ולהוביל אותה למרפאות. האם היא זכאית לתו נכה לרכב?

לקביעת תור
    סגירה
    תו נכה לרכב האם זכאית?

הוספת תגובה

תמונה

• תג נכה

עו"ד שירלי כהן אדיב
    04/04/2021

לילי שלום,
    לתג נכה, זכאי אדם שמוגבל בתנועות רגליו והוא מוגבל בהליכתו. תנאי נוסף, שמדובר באדם שנקבעה לו נכות בשיעור של 60% לפחות, ותנועתו בדרכים, ללא תג נכה, עלולה להחמיר את מצב בריאותו.
    על פניו, מפנייתך עולה כי סבתך זכאית לתג נכה, אך יש לבחון את התיעוד הרפואי בעניינה.

משרדנו בקיא בתחום זה וישמח לעמוד לרשותכם.

בריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תאונת קורקינט חשמלי- תאונת דרכים ותביעה
    אמיר
    28/02/2021

הי שירלי,
    רכבתי על קורקינט חשמלי ורכב פגע בי. חטפתי מכות ממש חזקות בידיים ובברכיים והייתי במיון ואצל אורתופד.
    מדובר בתאונת דרכים? יש אופציה לתבוע מישהו בגלל מה שקרה לי?

הוספת תגובה

תמונה

• תאונה עם קורקינט חשמלי

עו"ד שירלי כהן אדיב
    28/02/2021

אמיר שלום,

ראשית, בריאות שלמה.
    שנית, על פניו, נראה כי מדובר בתאונת דרכים ומומלץ לפנות שבקיא בהתנהלות מול חברות הביטוח למיצוי מקסימלי של זכויותיך עקב התאונה.

בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השתתפות מכבי על חלק מהניתוח
    דיאגו
    06/02/2021

אני באותו מצב אשר היית. האם הצלחת לגרום למכבי לשלם על חלק מהניתוח? ביטוח פרטי מוכן לשלם על ההליך ועל השתל אבל עם השתתפות עצמי. הייתי רוצה שמכבי יממן את ההשתתפות העצמית שזה כנראה בגובה מימון החדר ניתוח. השתל כוסה כולו בידי הביטוח הפרטי. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• מה הם גבולות הסבירות במסגרת התנהלות מבטחת
    ר.מ
    04/02/2021

המבטחת הערימה ואבחנה שלא ניתן לטפל בי, ברור שזה לא היה נכון. היא נתנה בידי הפניה לבית חולים כל שאבחר, וטענה שחובת מימון הטיפולים חלה עלי, ולאחר שאטפל על חשבוני הפרטי, בתנאי שבבית חולים ציבורי וכנראה לא פרטי, תבדוק אם או כמה אולי יגיע לי החזר.
    הבעיה שבמעשה המוזר הזה רוקנה המבטחת מתוכן את הביטוח, שמהותו ראשית ההשתתפות מראש של המבטחת ב- 50% מן העלויות, וכמו כן תנאי התשלום שהיא מאפשרת למי היא נותנת את שירותיה עד 30 תשלומים ללא ריבית.

תנאים שכאלה אין בשום מקום ובדאי גם לא בבתי החולים. מה גם לעת גילי המתקדם איני יכולה להרשות לעצמי להתרחק מאות ק"מ מעיר מגוריי בפירוש בשל סיכוני נגיף הקורונה.

מצבי שלא סבל עוד דיחוי, בשל הפגיעה הקשה באיכות החיים מה גם שאיבוד זמן גורר נזק נוסף לסיכויים שלי.
    פניתי באופן עצמאי לכירורג שמאחד מבתי החולים שמרוחק כ- 100 ק"מ מעיר מגוריי, והוא טיפל בי באחת המרפאות הקרובות באותם רכיבי טיפול שחקוקים בזכויות מבוטחים שהמבטחת טענה שכביכול לא ניתן לטפל בי.
    על פי ההסכם עלות הטיפול הכירורגי הייתה אמורה להיות מעל 45.000 שקלים (אילו טופלתי בידי המרכזים הרפואיים של המבטחת העלות הייתה בדיוק 50% מסכום זה ב- 30 תשלומים ללא ריבית.
    לא היה לי כל כך הרבה כסף, ושילמתי למומחה 38.000 כל מה שהצלחתי לגייס, וביקשתי ממנו הנחה, הוא כנראה ריחם עלי וויתר על סכום הקרוב ל- 8.000 שקלים.
    לאחר שהוכח שסירוב המבטחת לטפל בי היה אבחון לא מהימן שבפירוש גם נגוע בניגוד עניינים, שאתעלם ולא אפרט עניינו בפניה זו, כי קצרה כאן היריעה.
    החלטתי לדרוש מהמבטחת להחזיר לי את החלק היחסי. המבטחת פסלה את בקשתי להשתתפות כלשהי בעילה שלא צייתתי להוראתה לטפל בבית חולים ציבורי (על חשבוני????) עוד טענה שלא ביקשתי ממנה רשות לטפל באופן עצמאי אצל כירורג מבית חולים, משכך לא תשיב לי אגורה.
    מנגד אני סבורה שהזכות לחיים בריאים גוברת על נהליה הבלתי אפשריים של המבטחת, בהתחשב עם כך שעל פי כל אמת מידה אני מסורבת טיפול, לטעמי קמה לי רשות מוחלטת לטפל ולתבוע מהמבטחת את עלבוני.
    מדיניותה לא התקבלה על דעתי ופניתי לאחת מחברות הכנסת וביקשתי עזרה, הנושא הועבר לעורכת דין שפנתה בשאילתות ודרישות הסבר מן היחידה הממונה יחידת "פניות הציבור".

לאחרונה החלה המבטחת להטריד אותי בדרישות שונות ומשונות למשל דרשה פתאום לדעת את מיקום השתלים שבוצעו בלסת העליונה שלי לפי מספרי השיניים (???) אחרי כן דרשה שאמציא לה לאלתר עלויות כמה שילמתי בגין כל רכיב מהטיפול.
    כאשר הסברתי לנציגת הביטוח שאינני רואה בכל יום את הכירורג אבל כאשר אגיע לביקורת אבקש ממנו את המסמך שכל כך דחוף לה, המבטחת צעקה "אז אנחנו נפנה...." ומתברר שזו לא התאפקה ופרצה לתחום לא לה, כאשר טלפנה למרפאה שבה טופלתי ודרשה דין וחשבון (???) הרי המבטחת לא שילמה לי מעולם ולא נתנה לי טיפול ולא תמיכה, ואף מעולם לא התקשרה לשאול לשלומי אחרי הכירורגיה, למרות שדיווחתי לה במייל, לא עניין אותה אם יש לי פרוסת לחם בימי ההתאוששות. אני שואלת מאיזו חוצפה מרשה לעצמה לטלפן למרפאה פרטית ולדרוש מסמכים בענייני ולטעון.(??)
    השאלה השנייה שלי היא, הואיל וכנראה המבטחת נמצאת בבירור נוכח פנייתי לחברת הכנסת, ויכול להיות שמבקשת, אולי, להשיב לי חלק מן כספים, לגמרי לא בטוח יכול להיות שהיא מתכוונת להוכיח שלא מגיע לי....
    בכל אופן כתבתי למבטחת בפקס שאני מבקשת שתשלם לכירורג שטיפל בי, את הסכום שלא היה לי להשלים, שלכאורה ברחמיו נתן לי הנחה.
    השאלה המשפטית או החוקתית שלי, האם למבטחת

הוספת תגובה

תמונה

• פיצוי מחברת הביטוח לאחר ניתוח
    גלעד
    27/01/2021

שלום עו"ד אדיב, רציתי לדעת האם כחלק מביטוח הבריאות שרכשתי אני אמור לקבל גם פיצוי עבור זמן בו לא עבדתי עקב ניתוח שעברתי. כלומר את זמן ההחלמה.
    תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• פיצוי מחברת הביטוח לאחר ניתוח

עו"ד שירלי כהן אדיב
    27/01/2021

גלעד שלום,

יש לבחון את הכיסוי הביטוחי שלך, ולבדוק אם קיים כיסוי לאובדן כושר. רצוי לבחון אם בנסיבות אתה עונה לקריטריונים של המל"ל במסגרת נכות כללית.

בריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נפלתי ברחוב בגלל מדרכה שבורה
    אושרי ששון
    03/01/2021

הי שירלי,
    נפלתי ברחוב, הייתה בלטה בולטת במדרכה, נתקעתי בה ועפתי
    על הרצפה.
    קיבלתי מכה בברך, בידיים (ניסיתי לבלום את הנפילה) ונשברו לי שתי שיניים. הייתי במיון.
    יש את מי לתבוע במצב כזה??

הוספת תגובה

תמונה

• אחריות עיריות למפגעים בשטחן

עו``ד שירלי כהן אדיב
    03/01/2021

אושרי שלום,
    עקרונית, ניתן להגיש תביעה כנגד העירייה בגין נזקים גופניים שנגרמו לעוברים והשבים בשטחה המוניציפאלי, כתוצאה ממפגעים כגון המפגע המתואר בפנייתך. עם זאת, כל מקרה נבחן לגופו, כך שיש להיוועץ עם עו"ד העוסק בדיני הנזיקין, ולאחר בחינה עניינית ומקיפה של מלוא המסמכים הרפואיים בתיק לרבות, בחינת מקום המפגע.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שליח שהחליק עם האופנוע- תביעה
    רון לוי
    23/12/2020

הי שירלי, אני שליח ובזמן שחילקתי משלוחים החלקתי עם האופנוע, לפני איזה שבוע. מה צריך לעשות, אני יכול לתבוע מישהו?
    תודה לך

הוספת תגובה

תמונה

• תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה

עו"ד שירלי כהן אדיב
    23/12/2020

מר לוי שלום,

ראשית מדובר בתאונת עבודה, מאחר וארעה במהלך או תוך כדי עבודה. יחד עם זאת, מדובר גם בתאונת דרכים, על כן, אתה זכאי לפיצוי משני גורמים; ,1. חברת הביטוח שבטחה בביטוח חובה את הרכב בו נסעת במועד התאונה. 2. המוסד לביטוח לאומי.
    מומלץ להיוועץ בעו"ד המתמחה בתחום, בהצלחה ובריאות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סכיזופרן- זכויות שמגיעות מביטוח לאומי
    מיכל ברנס
    14/12/2020

הי שירלי, אחי אובחן כסכיזופרן לפני כמה שנים.. הוא לא ממש עובד ורציתי לדעת אם מגיעות לו זכויות מהביטוח הלאומי.
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• מימוש זכויות למי שאובחן כסכיזופרן

עו"ד שירלי כהן אדיב
    21/12/2020

גב' ברנס שלום,

ככל שאחיך אכן אובחן כסכיזופרן, הוא ככל הנראה יהיה זכאי לקצבת נכות מהמוסד לביטוח לאומי. חשוב לאבחן בצורה מדויקת את המחלה, מאחר וסכיזופרניה היא הפרעה נפשית המאובחנת בקטגוריות וסימפטומים שונים. בהתאם לאבחון ייקבעו לו אחוזי הנכות.

בריאות שלמה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה