פורום אקנה, צלקות פצעי בגרות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו רואקוטן, פילינג, טיפולי פנים, חצ'קונים, צלקות אקנה, פצעים בפנים, פצעים בגב ועוד

מנהל הפורום

אורית בן יהודה
אורית בן יהודה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל אורית בן יהודה ללא פרסום בפורום

• טיפול ברואקוטן באקנה אצל צעיר בן 13
    אבא
    14/07/2020

שלום רב ד"ר בני בן ה-13 סובל מאקנה קשה. כל המשחות והטיפולים לא עזרו. אנו שוקלים להתחיל טיפול בכדורי רואקוטן.
    1. האם טיפול ברואקוטן בגילו הצעיר, אומר שהאקנה יחזור?
    2. האם טיפול אחד מספיק בדרך כלל או שנדרשים 2 סבבי טיפול או יותר? (אשמח להתייחסות לגילו) תודה רבה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מריחת משחה מעל קילופים
    ארי
    24/05/2020

שלום
    בשימוש באדפרין או במשחה שמורכבת מ5% גליקולית +0.025 רטינואית (אחד מהאפשרויות) ברגע שמתחילים הקילופים, כל הרופאים אמרו שצריך להמשיך למרוח מעל הקילופים. אבל ברגע שממשיכים ככה שבוע או יותר זה מתחיל ממש לשרוף ואפילו מתחיל להראות כמו כוויה. אז השאלה שלי איך נכון להמשיך למרוח את המשחה בעת שמתחילים הקילופים?
    האם לעשות הפסקה , לתת לקילופים לעבור (שזה לקוח בערך שבועיים) ואז להמשיך למרוח? היעילות לא נפגעת ככה?
    או לתת הפוגה רק לכמה ימים בודדים ואז להמשיך למרוח למרות שעדיין יש קילופים? זה נכון באמת שמורחים מעל קילופים או שתמיד צריך לעצור? ואז לחדש אחרי שקילופים עוברים?
    אקנה קל דרך אגב. הטיפול עובד רק במקום שמורחים את המשחה נכון? נגיד אני מורחת רק על האף. כי כל שאר המקומות זה עור רגיל בלי אקנה.
    אודה מאוד לתשובה מפורטת.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    מריחת משחה מעל קילופים

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת קיורטן וכאבי פרקים לאחר אימונים
    אור ש
    17/03/2020

שלום ד"ר, אני נוטל קיורטן 40 מ"ג כדור ביום מזה חודשיים וחצי, עשיתי בדיקות תפקודי כבד והכל בסדר. חזרתי להתאמן (משקולות) לפני כחודש, שמתי לב לכאבי פרקים, כאבי גב תחתון (עצם הזנב) שמחמירים בישיבה וכאבי כתפיים. הכאבים נסבלים לגמרי אבל לא נעימים. רציתי לשאול:
    1. מדוע מומלץ לא להתאמן באופן עצים כאשר מטפלים ברקוטן? האם זה יכול לעשות לי צרות?
    2. בין תופעות הלוואי של התרופה - הגדלת הסיכון לאוסטאופורוזיס, האם אימון עצים לטווח הארוך תוך שימוש ברקוטן יכול לגרום לכך?
    3. אמא שלי חולת אוסטאופורוזיס מגיל מאוד צעיר (35) האם אני צריך לעשות משהו בגלל זה?
    4. רקוטן אמור לגרום להפסקת הופעת פצעי אקנה (שחורים ולבנים ובכלל) למיטב הבנתי, השאלה היא האם הוא גם מקלף ומחדש את כל העור? ואת זה אני שואל מכיוון שיש לי כיום צלקות, האם הן יטושטשו בזמן הטיפול? תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• אקנה צלקות ודלקות - דוקסילין עוזר?
    שקד
    24/02/2020

מה נישמע
    אני סובל מאקנה מאז שניכנס לי לצבא.
    הוא התחיל לי רגוע והפך לנורא נהיה לי דלקות גדולות
    ניסיתי את התכשירים שהקוסמטיקאית הביאה לי וזה לא עזר
    הלכתי לרופא עור מומחה בבית החולים אסף הרופא
    הוא הביא לי דוקסילין ודואק ג’ל.
    יש לי שאלה
    דוקסילין באמת טוב ועוזר להעלים אקנה ?

הוספת תגובה

תמונה

• חצ'קון שגדל על צלקת אקנה ומגדיל אותה
    דניאל
    10/02/2020

שלום ד"ר בן יהודה, מה שלומך?

שאלה: יש לי צלקת בפנים שנצורה בעקבות אקנה שהייתה לי בגיל ההתבגרות.

קרה לי כבר פעמיים (או שלוש פעמיים אאל"ט) שגדל לי חצ'קון/פצעון על הצלקת וכשהוא עבר, הצלקת גדלה...

כמה שאלות:

1. מה ניתן לעשות במצב כזה/להבא? זה קצת גורם לי להרגיש רע שהצלקת גדלה מפעם לפעם
    2. איך ניתן לטפל כשחצ'קון גדל על צלקת? אני תמיד מנסה להיות זהיר סביב האיזור הזה ופשוט נדמה שבאותם הפעמים שגדל הפצעון סביב/על הצלקת הם היו מאוד "עקשנים" והיה לוקח לי למעלה ממספר ימים עד שהם היו עוברים...
    3. האם ישנה סיבה מדוע חצ'קון גדל על צלקת?

תודה רבה :)

הוספת תגובה

תמונה

• כתמים אדומים ואדמומיות בעקבות אקנה
    אלכס
    04/02/2020

היי, סבלתי מאקנה חריפה. אני מטופל בריקוטן מחודש אוקטובר. הפצעים הפתוחים והמוגלתיים נעלמו לפני כמה חודשים, אבל נשארו לי כתמים אדומים והאדמומיות שלי בלחיים היא רבה. יש דרך לטפל בזה? זה יעלם לבד? זה מצריך טיפול קוסמטי?

הוספת תגובה

תמונה

• רואקוטן curatane קפסולות לא יכולה לבלוע מה התחליף
    ענת
    01/02/2020

שלום, הקפסולות שקיבלתי לאקנה אני לא מצליחה לבלוע אז חותכת ובולעת את הנוזל מבפנים. אין כדור אחר כמו פעם שאפשר לחתוך או לרסק? האם זה בסדר שאני בולעת רק את הנוזל שבפנים?

הוספת תגובה

תמונה

• אדאפרין, מגבלות בזמן שימוש
    מיכל
    30/12/2019

האם בזמן שימוש באדפרין לאקנה בפנים, יש מניעה לעבור טיפול להסרת שיער בנורה אינפרא אדומה, או להסיר שיער מהפנים בשעווה?

הוספת תגובה

תמונה

• השתמשתי בראקוטן כ11 חודשים
    יובל שוב
    29/10/2019

אני נער בן 20 השתמשתי בראקוטן כ11 חודשים במינון 40 עד לפני שבוע , ונשארו לי הרבה צלקות בפנים אני רוצה להתחיל להשתמש בקרמים שיעזורו האם אני צריך לחכות זמן כל שהו

הוספת תגובה

תמונה

• האם ניתן לאחסן רואקוטן במקרר בטמפרטורה נמוכה מאוד?
    א
    19/10/2019

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול קוסמטי בזמן שימוש בדואק
    מוניקה
    13/10/2019

התחלתי להשתמש בדואק לפני שלושה שבועות. העור השתפר אבל יש עדיין שחורים.
    1. האם ניתן לשלב טיפול אצל קוסמטיקאית להוצאת השחורים וניקוי עור הפנים בזמן השימוש בדואק?
    2. כמה זמן מומלץ להשתמש במשחת הדואק? האם יש בעיה להשתמש לאורך זמן?

הוספת תגובה

תמונה

• שמן עץ התה לצלקות מאקנה
    מירב
    13/07/2019

שלום, אני בת 24 בריאה בדר"כ. קראתי לאחרונה ששמן עץ התה יכול להעלים צלקות (חורים בפנים) מאקנה. האם נכון? כי קראתי שאסור לשים במגע ישיר על העור. אודה על הסבר לשימוש תקין.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שמן עץ התה לצלקות מאקנה

הוספת תגובה

תמונה

• אקנקס, האם מכירה? האם ממליצה ?
    מיטל
    05/06/2019

אשמח לדעת אם מכירה, ממליצה על אקנקס. יש לי ילד בן 12 וילדה בת 14 ושניהם עם פצעונים על העור וקראתי שזה טיפות מצמחים שמטפלים בבעיה ולא בסימפטום החיצוני. אשמח להמלצה

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש באדפרין קרם 0.1 לצלקות
    יבגני
    18/12/2018

הייתי אצל רופא עור בגלל צלקות שנשארו לי מאקנה לפני כ 3 וחצי שנים, יש לציין כי השתמשתי גם ברוקוטאן לפני כ 3 וחצי שנים.
    הרופא רשם לי את האדפרין קרם 0.1 לטיפול בצלקות משום שהוא גם עושה פילינג לעור, אני הייתי מעוניין לשמוע עוד חוות דעת בנושא.

הוספת תגובה

תמונה

• אדפרין קרם צלקות אקנה

אורית בן יהודה
    01/01/2019

שלום,
    אדפרין הוא רטין A מתאים לפוסט אקנה כלומר כתמי עור .
    כשמדובר בצלקות יש לעבור טיפול בRF גלי רדיו Nמליציה בחום על מכשיר endymed medical וטיפול בידית intensif , מאפשרת חזרה לשגרה למחרת הטיפול.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איפה אפשר להשיג דואק ג'ל?
    אלי
    23/11/2016

גם לי נגמר וזה הדבר היחיד שעזר לי.
    איפה אפשר להשיג??

vchtu kh f,jkh:
    BENZAMYCIN TOPICAL GEL

אבל הוא לא טוב באותה מידה ואני לא יודע אם הוא באמת עושה את אותו הדבר.
    הוא מייבשת הדואק ג'ל לא ייבש.
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    איפה אפשר להשיג דואק ג'ל?

הוספת תגובה

תמונה

• דואק ג'ל

אורית בן יהודה
    16/12/2018

רק במרשם רופא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה