גירוי יתר שחלתי בחולת אנדומטריוזיס

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• גירוי יתר שחלתי בחולת אנדומטריוזיס
    shuni
    07/09/2012

ערב טוב,
    בחודש יוני עברתי שאיבת ביציות לשם שימור פוריות בשל מצב בריאותי.
    אני בת 41, סובלת מאנדומטריוזיס מפושט וקשה מאוד (דרגה 4). לאחר ניתוח לכריתת מוקדים רבים בחלל האגן , ציסטות שחלתיות עצומות והפרדת הידבקויות לעייפה. מצבי החמיר לאחר הניתוח ובבדיקות נתגלו מגוון תחלואים כרוניים נוספים שהינם תוצר ישיר של האנדומטריוזיס (פיברומיאלגיה, כאבי אגן כרוניים, דלקת פרקים, סקרואילאיטיס, גוש שנתגלה בבדיקת MRI היושב בתוך תעלת השידרה על S1 והרופאים סוברים שיתכן כי מדובר במוקד אנדו' וגידול על הכבד שטיבו נמצא בבירור של מיפוי כבד ו- CT כבד).
    בדיקת AMH טרם תחילת הליך השימור יצאה 2.64. ערכי פרופיל הורמונאלי טרם ההליך "מעולים". במשפחה היסטוריה של וולדנות בגילאים מתקדמים!
    בסבב הראשון של השראת הביוץ (פרוטוקול קצר) נשאבו 14 ביציות והוקפאו 9. .
    סבב שני של טיפול השראת ביוץ (פרוטוקול ארוך) הסתיים במפח נפש!
    הכניסו אותי לגירוי יתר שחלתי ולא ניתן היה להיכנס לדיקור מחשש לחיי.
    פרוטוקול ארוך - 14 ימים של הזרקת דקפפטיל 0.1 מ"ג. ביום ה- 14 התחלה עם הזרקה במקביל של 6 אמפו' מנופור במשך 5 ימים, כאשר ביום ה- 18 הורידו לחצי מזרק דקפפטיל + 6 אמפו' מנופור. ערכי E2 השתוללו. ירדו ל- 5 אמפו' מנופור עם חצי מזרק דקפפטיל במשך יומיים ואז 3 ימים 4 אמפו' מנופור עם חצי מזרק דקפפטיל. ערכי E2 השתוללו. הפסיקו עם המנופור ורק חצי מזרק דקפפטיל במשך 4 ימים, כאשר ערכי E2 המשיכו לעלות והגיעו לכ- 30K. וכל אותה העת במעקב הזקיקים צמחו עוד ועוד זקיקים ולגדלים מכובדים (סדר גודל של למעלה מ- 20 זקיקים גדולים ועוד אינספור נוספים קטנים יותר.) רק כאשר ראו שערכי E2 ממשיכים להשתולל גם ללא המנופור החליטו שכדאי לנסות צטרוטייד. במשך 5 ימים הזרקתי צטרוטייד. ב- US ראו עדיין שחלות מוגדלות ו"שדה" זקיקים רבים וגדולים! ערכי E2 החלו לרדת רק ביום הרביעי להזרקת הצטרוטייד. נכון ללפני כ- 10 ימים עדיין נצפו שחלות מוגדלות עם "שדה" זקיקים.
    לאור מצבי הבסיסי, מהן ההשלכות של ה"סיבוב לגיהנום" שאליו לקחו אותי הרופאים? אגב, למרות שהתראתי וציינתי אינספור פעמים כי דקפפטיל איננו עובד עליי כאנטגוניסט כי אם כאגוניסט ואף המצב "מתעורר" בחריפות רבה ביותר במשולב עם הורמונים. מהן ההשלכות רבתי ובכלל זה על הרזרבה השחלתית שלי (כמובן בהתחשב במצבי הרפואי האיום ובגילי המופלג).
    אני מאוד מאוד מודאגת. מאוד כואבת ובמצב נפשי מאוד מעורער ולא פשוט. הרופאים מתחמקים ממני, בתקווה שארגע ו"ארד" מן הנושא. את הרופא שטיפל בי "העלימו" מן השטח ומנהל המחלקה נטל את הפיקוד.
    מודה לך מאוד ומתנצלת על סערת הרגשות.
    shuni

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• גירוי יתר שחלתי בחולת אנדומטריוזיס - תגובה

פרופ` זאב בלומנפלד
    07/09/2012

אשמח מאד לעזור אך הפורום אינו אמצעי מתאים לטפל בחולה כ''כ מעניינת ועם כ''כ הרבה סיבוכים.
    הפורום נועד לשאלות עקרוניות ולא טיפול פרטני.
    אני מתנצל אך זו תהיה טעות לתת לך עצות טיפוליות מבלי להכיר אותך.
    לטיפול פרטני דרושה פגישה עין בעין.
    אשמח לעזור
    באיחולי שנה טובה ופוריה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה

shuni
    07/09/2012

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מזדהה

אני
    08/09/2012

הי,
    עברתי סיפור דומה, עדיין מתאוששת, בעיקר נפשית, אם זה בסדר שאני שואלת - היכן טופלת?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה ניצה

shuni
    08/09/2012

ברשותך, מאחר שכל הנושא כל כך טרי ועדיין במלחמה ובבירור מול ראשי המחלקות השונות בהן אני מטופלת בבי"ח ועם מנהלת בי"ח אמנע מלחשוף פרטים. אני מניחה שבמידה שימשיכו עם נסיונות ההתנערות/התעלמות, אפנה את הנושא לאפיקים משפטיים ואשתף את אמצעי התקשורת. את ההליך עברתי באותו בי"ח בו נותחתי ובו אני מטופלת, למרות שידעתי שמחלקת ה- IVF באותו בי"ח איננה בהכרח מן הטובות בארץ אך ורק בשל מצבי לגביו אמורים היו להיות אמונים לפני ולפנים. מתחוור שלא ממש נתנו את הדעת ואת ההתייחסות המתבקשות והמצב הגיע לכדי כך. שבר עצום!
    המון תודות על האמפטיה.
    בריאות ובשורות משמחות,
    shuni

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו