המלצה על עגלה לקראת תינוק ראשון

מנהל הפורום

קובי סופר
קובי סופר
לקביעת תור אצל קובי סופר ללא פרסום בפורום

• המלצה על עגלה לקראת תינוק ראשון
    אלונה
    18/10/2020

היי,

לקראת לידה ראשונה ומרגישהשאני הולכת לאיבוד בים העגלות והדגמים השונים והמומלצים בחוץ.
    אשמח אם תוכל להמליץ לי על 3-4 עגלות שאוכל להגיע לחנויות ולבדוק שעונות על הקריטריונים הבאים:
    1. ביני לבין בעלי יש הפרשי גובה של כ30 ס"מ, אז הידית חייבת להיות מתכווננת.
    2. חשובה לי הנוחות של התינוק, היציבות כמו גם הנוחות שלי בעת סגירת העגלה
    3. יש לנו רכב קטן, סוזוקי אלטו, לכן אנחנו צריכים עגלה שתוכל להיכנס בקלות.
    4. אנחנו גרים בעיר, אך גם בעיר יש הרבה מדרכות משובשות ולכן העגלה צריכה להיות יציבה, במיוחד שאני צפויה ללדת בסוף ינואר ויש שלוליות וכאלה.
    5. העגלה צריכה להיות חזקה בעת עליה וירידת מדרגות .
    6. האמבטיה צריכה להיות נוחה עבור התינוק בגלל שאני רוצה להרדים אותו שם, שיהווה מעין עריסה. כי בחורף עדיף משהו חם שימשיך לדמות את הרחם.
    7. אין צורך בסלקל, אנחנו רוצים לקנות כיסא בטיחות , מתכוונים להשאיל סלקל מהחברים.
    8. מגבלת תקציב עד 3500 שח .

אני צפויה ללדת בסוף ינואר, אז אם יש עוד פרמטרים או נקודות שפספתי אשמח לשמוע!

תודה מראש!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    המלצה על עגלה לקראת תינוק ראשון

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תשובה

קובי סופר
    18/10/2020

שלום אלונה,

הקושי למצוא מוצר תואם את הדרישות מובן לי. לצערי לא תהיה אחת כזו שתענה על הכל, יהיה צורך להתפשר על חלק מהדרישות.
    1. אכן הייתי ממליץ לחפש מוצר עם ידית טלסקופית, כזו שמתארכת.
    2. עגלות כאלו בדרך כלל יותר גדולות וכבדות שכן הרוחב משפיע על המשקל כי יש יותר מתכת/פלסטיק/בד וכו'.
    3. הדרישה הזו תוביל לעגלות טיפה יותר קטנות/צרות עם גלגלים יותר קטנים ולכן זה מתנגש עם דרישות 2 ו 4
    4. גלגל יותר גדול וקפיצים יותר גדולים יובילו ליכולות ניוד טובות יותר אבל גם למשקל כבד יותר.
    5. אף עגלה לא תהיה מספיק חזקה לעליה במדרגות. בסוף כל עגלה תקרוס. כאשר אנו עולים מדרגות עם עגלה אנו מפעלים לחץ עצום על ידית האחיזה שזה שווה המון משקל. מצד שני משקל התינוק מפעיל ניגוד למשקל שאנו מפעילים, כל הלחץ הזה בסופו של דבר מחליש את העגלה עד למצב של שברים בחלקים מסיימים. לכן כל היצרנים ומכוני התקנים אוסרים על עליה וירידה במדרגות עם עגלה פתוחה.
    6. חוזרים לסעיף 2, הפשרה תהיה בעגלה כבדה וגדולה.

אני אתן המלצות שונות שמכאן זה שיקול שלכם:
    איי.בי.סי דיזיין סלסה: העגלה הכי מרווחת לתינוק גם באמבטיה וגם בטיולון, מושלמת להורים עם הפרשי גובה. יש את המזרן הכי עבה באמבטיה והוא גם נושם לכן מושלמת לשינה. גלגלים ענקיים ומערכת קפיצים יחודית יובילו לניוד סופר נוח, חזקה לעליה במדרגות אך כמו שציינתי יכולה כמו כל עגלה אחרת לקרוס בסופו של דבר, פשוט יקח יותר זמן. גדולה בקיפול ותיכנס בלחץ לאלטו. אני חושב שבסופו של יום זה מכריע נגדה.

פג פרגו בוק, עם שלד S 51, מרווחת כמעט כמו הסלסה, המזרן באמבטיה די בסיסי אבל האמבטיה נושמת. אין ידית מתארכת לכן רצוי לבדוק טרם הרכישה, קצת חורגת מהתקציב תיכנס יותר בקלות לאלטו כי רוחב הגלגלים צר. לא הייתי ממליץ לעלות איתה מדרגות כי אין לה ידית טלסקופית.

אינגלזינה אפטיקה, כמו הפג רק עם ידית טלסקופית, לכן לדעתי גם יותר מותאמת לגבוהים וגם תשרוד טוב יותר מדרגות.

צריך לקחת בחשבון שכל ה-3 כבדות ושוקלות באזורים של 12 ק"ג +

אופציה שונה: בייבי בוס טייגר, עונה לכל הדרישות של משקל קל, נוחות קיפול, נוחות ניוד כי יש לה גלגלים גדולים מהמקובל לסגמנט שלה, קומקפטית לאלטו. מצד שני כל אלו גורמים לכך שהאמבטיה והטיולון יותר צרים מהעגלות שציינתי, ההפרש באמבטיה הוא בערך 4 ס"מ פחות ברוחב ו-3 באורך. בטיולונים ההפרשים קטנים יותר. עדיין יש לה מזרן נושם באמבטיה.
    יש לה ידית טלסקופית כך שהיא מעולה להורים עם הפרשי גובה.
    יש כאן פשרה קלה על נוחות התינוק כי אני מאמין במרווח פנימי אבל לדעתי היא קלה כי בעגלות מקבילות אליה בסגמנט בפשרה גדולה יותר. למדרגות היא יותר עדינה ביחס לעגלות למעלה אבל יותר חזקה מעגלות מקבילות, לכן היא איפשהו באמצע.
    מצד שני בשלב הטיולון היא מאפשרת להוציא את התינוק ממנו ולהחזיק את התינוק ביד אחת, לקפל את העגלה ביד השנייה ואז לשאת אותה ביד אחת והתינוק ביד השנייה. לכן לדעתי היא הכי נותנת מענה לדרישות אם הכי פחות פשרות.

בברכה,

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה!

אלונה
    18/10/2020

תודה רבה על המענה המהיר והמפורט!
    עזרת לי מאוד

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו