התלבטות לגבי עגלה ראשונה איכות בנייה וגלגלים

מנהל הפורום

קובי סופר
קובי סופר
לקביעת תור אצל קובי סופר ללא פרסום בפורום

• התלבטות לגבי עגלה ראשונה איכות בנייה וגלגלים
    משה
    21/03/2021

שלום, מתלבטים לגבי עגלה ראשונה. התקציב נדיב (עד 5-7 אלף ש"ח)
    אלה הדרישות:
    - איכות בנייה טובה שתחזיק שנים קדימה
    - גלגלים גדולים ונהיגה איכותית (מתלים וכו')
    - מגיעה עם אמבטיה
    - מאווררת היטב
    - גודל בינוני (לא אולטרה-קומפקטית ולא "עגלת קדילאק")
    - קלת משקל (יחסית), נוחה לקיפול ולנשיאה

מבדיקות שעשינו לא התרשמנו יותר מדי מהדגמים הנפוצים בארץ (סייבקס מיוס, ספורטליין, בוגבו וכו'), בין אם בגלל מנגוני קיפול מיושנים, גלגלים קטנים, מחיר יקר ביחס לתמורה וכו'.

כרגע מתלבטים בין הדגמים הבאים: UPPAbaby Cruz V2, Joolz Hub+, Nuna Triv.
    העגלה Cruz V2 מדורגת במקום הראשון בהרבה אתרים בעולם, אבל כשראינו אותה במציאות התרשמנו שהיא קצת כבדה. מעבר לזה היא מאוד איכותית.
    העגלה Hub+ היא כמו גרסה מוקטנת במקצת של Cruz V2, קצת קלה יותר וקלה לנשיאה, והחומרים שלה איכותיים מאוד. עם זאת, היא צרה מאוד ויתכן שבגיל שנתיים לילד כבר לא יהיה נוח בתוכה.
    העגלה Nuna Triv מאוד קומפקטית, קלת משקל, נוחה לנשיאה והחומרים איכותיים מאוד. עם זאת, הגלגלים מאוד פשוטים והיא לא יציבה כל כך לנהיגה, ובאופן כללי לא נראה ששווה את המחיר שגובים עבורה.

נשמח לשמוע את דעתך על הדגמים הנ"ל, ואף אם תוכל להציע דגמים נוספים (נשמח אם אלה יהיו דגמים פופולריים בעולם, כדי שנוכל למצוא עליהם חוות דעת נוספות).

תודה רבה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תשובה

קובי סופר
    21/03/2021

שלום משה,

אני תמיד אומר שיש כף מאזניים שזה אומר:
    ככל שנרצה עגלה יותר מרווחת ונוחה לתינוק, יותר נוחה לניוד (זה אומר גלגלים יותר גדולים וקפיצים טובים) כך נעלה במשקל וגודל הקיפול כלומר, נוחות ההורה תרד (והכוונה בנוחות ההורה זה קיפול והרמה לרכב כל עוד לא גרים בבניין ללא מעלית).
    דווקא בניוד וביומיום עגלות גדולות יהיו יותר נוחות לדחיפה.
    כמוכן הגודל לאחר קיפול יותר גדול.
    כמובן שיש את הצד השני של המאזניים שאם נלך על הנוחות שלנו נתפשר על נוחות התינוק כי כדי לעשות מוצר קל יש
    2 דרכים: 1. להשתמש בחומרים קלים 2. לקצץ דברים ו-99% מהיצרנים בוחרים בקיצוץ.

לגבי העגלות שראיתם:
    אפפה בייבי קרוז, מי מדרג? בדרך כלל זה בלוגרים בתשלום או בלוגים או אתרים של חנויות. המנגנון של אפפה בייבי בארה"ב הוא רווח ענק לחנויות כדי שתהיה להן מוטיבציה למכור את המוצר ולכן גם הדירוגים הגבוהים.
    אני אישית לא מחבב את עגלות המותג שכן בזמן שרוב היצרנים בעולם עברו (יותר נכון חזרו) לטיולון עם מצב שכיבה שטוח, באפפה בייבי תקועים עם טיולון בעל שכיבה בתנוחת עירסול שלדעתי פחות נוחה לתינוקות.
    לגבי ההאב, מותג ששקלתי לשווק בארץ. מעבר לעבודה שהמושב צר היא גם כבדה (11 ק"ג), מעגלה במשקל כזה הייתי מצפה למרווח פנימי יותר גדול. בהחלט עניין הרוחב הוא התלונה העיקרית שחוזרת לגביה. מעבר לזה מותג איכותי.

לגבי נונה, דוגמא טובה לאיך ע"י קיצוץ יורד המשקל. המושב שלה עשוי מרשת ולא קשיח כמו בשני הדגמים האחרים שהזכרת. לדעתי זה מספק פחות תמיכה לגב וגם עלול לסבול מבלאי גבוהה יותר.
    לגבי המחיר. היא נמכרת בלעדית ברשת מסוימת ומשאין תחרות אפשר לגבות מה שרוצים (אותו כנ"ל לאפפה בייבי וג'ולז).

אם הייתי צריך לבחור מה-3 לדעתי הג'ולז הכי מוצלחת.

לגבי דגמים נוספים:

אני ממליץ לבדוק את פג בוק, שוקלת בערך כמו הג'ולז רק יותר מרווחת. אם משדרגים לשלדת S אז גם יותר נוחה לניוד.
    בנוסף אני ממליץ לבדוק את איי.בי.סי דיזיין סלסה. דומה לאפפה בייבי ויסטה אבל הטיולון בסלסה נשכב למצב שטוח לכן לדעתי היא יותר מוצלחת. היא יותר כבדה מהפג או הג'ולז אבל יותר נוחה לניוד משתיהן בעיקר בגלל מערכת הקפיצים הייחודית שלה.
    כמוכן אם רוצים לרדת מ-10 ק"ג למשקל כמו של הנונה, אני ממליץ לבדוק את העגלה שלנו בייבי בוס טייגר (לא ניתן לקרוא עליה!), היא נוסעת לדעתי טוב יותר מהג'ולז, יותר מרווחת ממנה בטיולון ושוקלת 8.7 ק"ג. יש לה גב יצוק מפלסטיק ולא מרשת. היא קלה כי השלדה עשויה מאלומיניום תעופתי כלומר, לא בחרנו לקצץ דברים אלא להשתמש בטכנולגיה לקצץ משקל.
    היא עולה כחצי מהתקציב. לדעתי היא העגלה המושלמת להורה שמחפש את הנוחות והקלות מבלי להתפשר על נוחות התינוק. כן יש לציין שהפג או הסלסה יותר מרווחות ממנה.

לגבי פופלאריים בעולם. אני חושב שזה נחמד לקבל מידע יתרונות/חסרונות לגבי עגלות שונות אבל: בסופו של יום לכל אחד צרכים שונים ותנאים שונים (סוג רכב אם בכלל יש, בניין ללא מעלית, אזור מגורים עירוני או עם כורכר וכו'). בנוסף יש הרבה מדינות מושלגות. לכן קורה שאנשים רוכשים מוצר שאינו תואם את אורח חייהם, יכולים לרכוש ג'ולז האב באזור מושלג ולטעון שהיא לא נוחה לניוד אבל בתל אביב היא תתנייד כמו חמאה. לכן אני אומר אחרי שקראתם והשכלתם. בסופו של יום צריך להתאים את העגלה אליכם ולא לפי מה שכתבו (אגב כולל אני).
    בסופו של יום אני מציע לאחר ההתמקדות ב3 דגמים לכל היותר, לגשת לחנות, לקחת כל אחת מהעגלות לבד ללא איש מכירות לצידכם (לאחר שהודרכתם על ידם), לשים משקל של 12

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

קובי סופר
    21/03/2021

שלום משה,
    ההודעה הקודמת נחתכה באמצע ולכן כאן ההמשך!

המשך:
    לשים משקל 12 ק"ג בעגלה (משקל ממוצע של תינוק בן שנה), לטייל בחנות ומחוצה לה, לעלות ולרדת מדרכה גבוה. לאחר מכן לתפעל את העגלה (להרכיב ולפרק אמבטיה וטיולון), לקפל ולבדוק ברכב.
    כך תוכלו לקבל איזושהי החלטה מושכלת מה נכון לכם.

בברכה,

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו