מזרן מומלץ למיטת תינוק ולעריסה

מנהל הפורום

קובי סופר
קובי סופר
לקביעת תור אצל קובי סופר ללא פרסום בפורום

• מזרן מומלץ למיטת תינוק ולעריסה
    חרובי
    12/02/2024

שלום, אשאל תחילה לגבי רכישת עריסה: בשוק ישנם עריסות מפלסטיק ובד, לדוגמא דגם נועה או עלמה של ספורט ליין או חברת בבה וכיוב' - האם הסגנון הזה הינו בטיחותי יותר מעריסה מעץ (סטנדרטית) שאיתה אוכל לרכוש מזרן איכותי בנפרד? מה דעתך לגבי עריסות אלו? בעריסה למשל של נועה אני רואה שהמזרן דק יחסית. האם ההצמדה ללמיטה שמתאפשרת בעריסות כאלה בטיחותית?

שאלתי השנייה הינה לגבי סוג מזרן: אני רואה שאתה ממליץ על מזרן נומו - האם מזרן זה בעל אישור עדכני ונבדק גם על ידך? מה דעתך עליו? האם לעריסה מעץ כדאי אותו או את האימוג'ין של עמינח? או את הפלמנגו של עמינח בייבי? אחרת, מהו המזרן הנושם הבטיחותי ביותר?
    האם כדאי לרכוש מזרן נומו גם לשלב הבא של מיטה גדולה יותר 140*70 או שבשלב המאוחר יותר כדאי לקחת מזרן אחר? סליחה על מבול השאלות... ותודה רבה על המענה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• לא צריך מזרן נושם מעבר לגיל שנה

קובי סופר
    12/02/2024

שלום,

לא צריך מזרן נושם מעבר לגיל שנה ולכן ממש אין צורך לרכוש אותו למיטה גדולה. אלא אם זו המיטה שתשרת מלידה.
    כמוכן, אני חושב שלעריסה מספיק המזרן הרגיל שרוכשים בנפרד או שמגיע עם העריסה. הם מאוד דקים ולכן אין לראש התינוק לאן לשקוע בהן ובכל מקרה, עד גיל 3 חודשים התינוקות לא מתהפכים לבד ולכן כל עוד משכיבים על הגב, הסיכוי לחנק דרך המזרן נמוך עד לא קיים. לכן אני חושב שחבל להשקיע מחיר גבוה למזרן שישרת ל-3 חודשים. מעבר לזה לא הייתי ממליץ להמשיך להשתמש בעריסות.
    למיטה כל המזרנים הנושמים די יעילים באותה המידה.
    לגבי נומו אני לא בודק את המזרנים אלא מכון התקנים. אני משתדל להדגיש, חובת הבדיקה האם המוצר בעל תו או אישור תקן עדכני (גם המוצר וגם היצרן) היא על ההורה, צריך לבדוק מול מכון התקנים. התקנים משתנים ולא תמיד יצרנים נצמדים לתקנים החדשים ואני בוודאי שלא יכול לעקוב אחרי זה.

לגבי העריסות, גם כאן, לברר מול מכון התקנים מי מהן נבדקה ויש אישור בתוקף. לכל אחת שיש אז אין חשש להתשמש כי בטיחותית הן עברו את אותן בדיקות. רק עריסות נצמדות, זהו משהו שצריך לוודא מול מכון התקנים האם האישור הוא לעריסה נצמדת או לעריסה. יש יצרנים שבודקים עריסה רגילה ולאחר מכן מוכרים אותה כעריסה נצמדת, זה לא תקין!

בברכה,

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו