רעד ראשוני ותרופות נגד דכאון

מנהל הפורום

ד"ר סיימון ישראלי-קורן
ד"ר סיימון ישראלי-קורן
053-6834263
לקביעת תור אצל ד"ר סיימון ישראלי-קורן
053-6834263 ללא פרסום בפורום

• רעד ראשוני ותרופות נגד דכאון
    יוסף
    26/10/2019

לד"ר שלום רב,
    אני בן 65. בגלל בעיות של מצב רוח, רופא המשפחה רשם לי לפני הרבה שנים- 30 שנה- את התרופה מארוניל (ANAFRANIL) 25)
    25 מ"ג . אני לוקח כדור אחד בלבד בבוקר. זהו הכדור היחיד מבין רבים שניסיתי שעוזר לי נגד מצבי לחץ, דכאון וחרדה. בבדיקה נוירולוגית לפני כ-5 שנים הרופא הנוירולוג אבחן אצלי רעד ראשוני. המצב קצת החריף לאחרונה . בנוסף אני מטופל עם כדורי enaladex נגד לחץ דם וכן סימבסטטין נגד כולסטרול. הנוירולוג רשם לי כדורים CLONEX 0.5 נגד חרדה לפי הצורך.
    שאלתי: האם יכול להיות שכדורים מארוניל-אנפראניל -הם אלה שגרמו וגורמים לרעד הראשוני? אציין שבמשפחה לא היה מקרה כזה.
    שאלה שניה: האם ייתכן שהפסקה בלקיחת התרופה יכולה לעצור את התהליך של רעד ראשוני או שזה כבר לא משנה היום?
    בתודה מראש.

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר סיימון ישראלי-קורן - 053-6834263

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• רעד וטיפול תרופתי פסיכיאטרי

ד"ר סיימון ישראלי-קורן
    29/12/2019

שלום יוסף,

תודה על השאלה החשובה.
    חשוב מאוד קודם כל ושמחתי לשמוע שמצאת עם הפסיכיאטר שלך טיפול שמאזן אותך לגבי מצב הרוח. יש לציין שהרבה פעם כאשר יש גם מחלה כמו רעד או פרקינסון וגם הפרעה במצב רוח (במיוחד חרדה) חשוב לטפל לשני הכיוונים - זאת אומרת טיפול ברעד יכול לעזור למצב הרוח וגם בכיוון השני.
    יחד עם זאת לא ברור האם אצלך יש באמת רעד כמחלה ראשונית - זאת אומרת רעד ראשוני או רעד בגלל מחלת פרקינסון. בשביל זה צריך בדיקה נוירולוגית (וגם לפסיכיאטר יהיה דעה חשובה בעניין). בכל מקרה מדובר בהמשך איזון טיפול תרופתי - אפשר להחליף את ה anafranil לטיפול אחר או אפשר להוסיף תרופה נגד הרעד - קרוב לוודאי מדובר ב- EPS (סימנים אקסטראפירמידליים משני לת"ל של טיפול תרופתי פסיכיאטרי).
    בהצלחה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו