מתאהב בצעצוע

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מתאהב בצעצוע
    רגינה
    29/12/2011

בהן שלי בן 6.5 מאובחן כאוטיסט, בתחום המשחק (בדר"כ עם עצמו בלבד) הוא כל פעם מתאהב בצעצוע אחד ומשחק רק איתו כמה שבועות עד שעובר למשחק הבא ולא מוכן להחליפו. אם חלילה המשחק אבד או נשבר זה מוביל להתקפי זעם קשים ומאוד קשה לו עם זה.
    מה את ממליצה לעשות כדי לגרום לו להסכים לשחק במשחקים שונים בהתאם לצורך?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    מתאהב בצעצוע

הוספת תגובה

תמונה

• מתאהב בצעצוע - תגובה

גילי יהב
    29/12/2011

לימור יקרה,
    ראשית יש ציין כי היצמדות לצעצועים לתקופות מסוימות היא התנהגות נפוצה בקרב ילדים עם התפתחות תקינה וכן בקרב ילדים עם אוטיזם.
    ההבדל המרכזי הוא בדרך כלל מה שציינת וזה אומר- הכעס הגדול והתקפי הזעם בעת שהצעצוע איננו נגיש.

אני ממליצה מספר דברים:
    לשמר את הבחירה שלו בצעצוע ולא לנסות להילחם איתו בכך.
    במקביל לנסות לשנות את הצעצוע בגודל, צבע, להוסיף או להחסיר ממנו- לגוון
    כך תוכלי לעבוד על הגמישות שהיא נקודת המוצא של ההתעקשות

בנוסף, אני ממליצה לנסות לשווק לו משחקים נוספים, דומים לצעצועים שאהב בעבר (משמיעי רעש, בעלי תנועה, מקטגוריית הנוסעים וכו') כדי לנסות להרחיב את רפרטואר ההתעניינות שלו מצעצוע אחד לכמה במקביל.

בנוסף, יש כמובן לנסות להתקדם משלב המשחק החקרני למשחק פונקציונאלי בצעצועים כמו כדור, קוביות, משחקי התאמות ועוד בהתאם לגילו.

בהצלחה,
    גילי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתאהב בצעצוע - תגובה

גילי יהב
    29/12/2011

לימור יקרה,
    ראשית יש ציין כי היצמדות לצעצועים לתקופות מסוימות היא התנהגות נפוצה בקרב ילדים עם התפתחות תקינה וכן בקרב ילדים עם אוטיזם.
    ההבדל המרכזי הוא בדרך כלל מה שציינת וזה אומר- הכעס הגדול והתקפי הזעם בעת שהצעצוע איננו נגיש.

אני ממליצה מספר דברים:
    לשמר את הבחירה שלו בצעצוע ולא לנסות להילחם איתו בכך.
    במקביל לנסות לשנות את הצעצוע בגודל, צבע, להוסיף או להחסיר ממנו- לגוון
    כך תוכלי לעבוד על הגמישות שהיא נקודת המוצא של ההתעקשות

בנוסף, אני ממליצה לנסות לשווק לו משחקים נוספים, דומים לצעצועים שאהב בעבר (משמיעי רעש, בעלי תנועה, מקטגוריית הנוסעים וכו') כדי לנסות להרחיב את רפרטואר ההתעניינות שלו מצעצוע אחד לכמה במקביל.

בנוסף, יש כמובן לנסות להתקדם משלב המשחק החקרני למשחק פונקציונאלי בצעצועים כמו כדור, קוביות, משחקי התאמות ועוד בהתאם לגילו.

בהצלחה,
    גילי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו