אולי יש לאחייני אספרגר

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אולי יש לאחייני אספרגר
    אמא
    05/03/2013

שלום,
    אני חושבת שאחייני לוקה בתסמונת אספרגר. הוא לא חברותי כלל, מסוגר, מופנם מאוד, חששן בציבור. אחותי, אימו, מתעקשת שזה עניין של אופי ולא רוצה לבדוק את הנושא. האם יש באפשרותי לעשות את הבדיקות במקומה? אני לא רוצה שהוא ילמד כל חייו במסגרת לא נכונה בגלל שהוריו לא נוקטים עמדה.

תודה על העצה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    אולי יש לאחייני אספרגר

הוספת תגובה

תמונה

• אולי יש לאחייני אספרגר - תגובה

דיטה הוד שיינבלט
    06/03/2013

שלום,
    תוכלי לבדוק לפי הקריטריונים של אוטיזם ואספרגר (מידע באתר אלוט למשל) האם עונה על מרבית הסעיפים, וקחי בחשבון שמדובר בלקות שהיא תקשורתית חברתית התנהגותית, ולא רק חברתית. בכל מקרה, כדי לבצע אבחון אמיתי צריך להיות בלפחות בדיקה אחת אצל איש מקצוע. לא נראה לי שניתן לחטוף אותו לפעולה כזו, ללא הוריו.....
    הייתי מתחילה מחיפוש באינטרנט ולהראות לאימו את הסעיפים עליהם מדובר ללקות.
    אם אכן יש לו קושי אמיתי שיש לאבחן, חשוב להבין שקבלת האבחנה לא פשוטה כלל עבור הורי הילדים. ולכן, מומלץ לפעול ברגישות.
    במקרים רבים, עדיף ללכת לטיפול גם אם אין כותרת. כלומר, אם יש בעיה חברתית והגננת/ המורה/ היועצת מדברות עליה, אפשר ללכת לקבוצות חברתיות. אם יש קושי שפתי או תקשורתי אפשר להציע קלינאית תקשורת.
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו