התלבטות להשאיר בגן או לעלות לכיתת תקשורת

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• התלבטות להשאיר בגן או לעלות לכיתת תקשורת
    אינגה
    07/02/2017

שלום. בני בנובמבר יהיה בן 6. הוא עם PDD בתפקוד גבוהה. הקשיים היחידים שלו זה שפה- בית דו לשוני . והתנהגות. השנה הוא הגיע לגו חובה בגן חינוך מיוחד עם סל מורחב. לאחר 3 שבועות הוא התחיל לדבר כבר בעברית, עד כה דיבר רק רוסית לאמרות שהבין עברית טוב. נכון לעכשיו מתחיל להעדיף עברית. אוצר מילים טוב אך התנהגות עדיין לא בשמיים. לפי גיל הוא אמור לעלות לכיתה א. לפי IQ הוא לפני שנה קיבל 150. הוא רוצה לעלות אך בגן רוצים שישאר עוד שנה כי הן מאמינות שבשנתיים הוא יסגור פערי התנהגות . והילד רוצה לעלות לכיתה א ממש בוכה שלא עלה השנה עם אחותו. חשבתי לעלות אותו לכיתת תקשורת בגלל שהוא קטן ועלולים לעלות קשיים בגלל התנהגות. על מה אני צריכה להסתכל כדי להבין מה יותר נכון לו? איך להחליט מה עדיף גן או בית הספר? מה שכן, אם לא היה לו PDD בטוח הייתי מעלה אותו

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• לגבי ההתלבטות

דיטה הוד שיינבלט
    07/02/2017

אינגה יקרה,
    נשמעת התלבטות משמעותית, ובימים אלה צוות הגן בטח מגבש את ההמלצה בטופס השאלון לקראת ועדת ההשמה. כדאי לקרוא אותו היטב לכשיגיע לידייך ולהבין את הטיעונים של הגן לעומק.
    בארץ זה בהחלט מקובל שילדים לא עולים לכיתה א לפני גיל 6. אמנם מעלים אותם לועדה אבל הוא במרחק של חודש מלהיות כזה שלא מעלים. ילדים רבים שאני מכירה עלו בגיל 7 ואף אחריו לכיתה א, בשלים יותר ומוכנים יותר.
    בעיות התנהגות לעיתים קשורות לשפה ולעיתים קשורות להבשלה. גן עם סל טיפולי מורחב יכול לתת מענה גם בתחום הלימודי, גם בתחום הריגשי וגם בשפה ותקשורת. עוד עניין הוא ניסיון להתנסות בשילוב, ואם יתחילו מעט השנה וירחיבו בשנה הבאה במסגרת הגן, אולי זה יוביל אפילו לשינוי ההשמה באופן מוחלט? ויומלץ על יציאה לשילוב יחידני בגיל בית הספר? אם זה הכיוון, כדאי לדעתי ליהנות מעוד שנה בגן. בבית הספר הסל הטיפולי מצטמצם משמעותית. והוא בגיל שזכותכם להמשיך וליהנות ממה שהמדינה נותנת...אני מקווה שזה יעזור.
    דיטה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו