אין ניתן להוציא אוטיסט מהבית?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אין ניתן להוציא אוטיסט מהבית?
    לא מסוגלת
    22/08/2017

מה אפשר לעשות במצב מאוד קשה שבו אח אוטיסט/אספרגר בן 40, אינו מאובחן ואינו מטופל?
    בנוסף, הוא כלוא בבית ההורים וחולה בכמה מחלות שאמא שלי לא מסוגלת לטפל בהן, גם אם היא תגיד שהכל בסדר.
    בתכלס, זה לא שההורים כולאים אותו ממש בתוך החדר, אבל מצד שני הוא לא יכול לעשות דבר. הוא לא יכול ליזום לעצמו בילוי או מפגש...ואפילו אם ינסה, אז ימנעו מבעדו.
    הוא נטול חברים או כל סוג של תקשורת עם אנשים.
    ובנוסף יש לו כיב כרוני (במצב קשה, עם רימות) ועוד בעיות שאינן מטופלות נכון. לפעמים אמא שלי נורא תשושה או חולה ולא יכולה לחבוש לו את הפצע.

התיאור הינו ממש מקוצר,
    והשאלה - האם יש לי אפשרות להוציא אותו מהבית בניגוד לרצונו ורצון הוריו?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• פעולה להוצאת בחור מביתו

דיטה הוד שיינבלט
    19/10/2017

שלום, המקרה המתואר נשמע לא פשוט. חוק חסרי ישע הינו חוק לפיו כל אזרח שידוע על הזנחה או התעללות צריך על פי חוק לפנות לשירותי הרווחה לדיווח.
    למוסדות המדינה ישנה אפשרות לבחון את הנושא מקרוב, ולבצע החלטה אם הבוגר מסוגל לבצע החלטות לגבי גורלו ואם הוריו כאפוטרופסים מתאימים לנושא או שיש למנות אפוטרופוס חיצוני. הם יכולים להורות על הוצאתו או לסייע להמשך החזקתו בתנאים מוצלחים ומותאמים יותר, על ידי מתן סיוע או הדרכות.
    לגבי קיום מפגשים חברתיים - אני מניחה שחסר לפונה מידע וישנו ריחוק מסוים ממערך ההחלטות הכולל בבית. לעיתים אי קיום המפגשים החברתיים הינו מבחירת הבוגר ולא מבחינת האחראיים עליו. בכל מקרה ישנם ארגונים המסייעים לקיום מפגשים חברתיים, כגון עמותת אפי (אספרגר ישראל) וישנן מסגרות דיור ברמת עצמאות מגוונת, שניתן לרמוז להורים שיתכן וכדאי לבחון עבורו.
    בכל מקרה, אני ממליצה להיות רגישים בפנייה למשפחה ולקחת בחשבון שיש דברים שלא רואים כשנמצאים מחוץ לבית...
    בהצלחה,
    דיטה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו