כללי על הפורום ועל התזונה שלנו..-מאגרי גליקוגן)

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כללי על הפורום ועל התזונה שלנו..-מאגרי גליקוגן)
    שלומי כהן
    25/05/2019

שבוע טוב טליה לביא..

היי טליה....מה שלומך????איך את?????

אני בסדר גמור....

רציתי לשאול משהו שקשור לתזונה.ואגב גם רציתי לשאול אם זה בסדר שאני גם עונה פה לאנשים בפורום וגם לפעמים שואל שאלות..זה בסדר מבחינתך???

רציתי לשאול משהו שמעניין אותי לדעת מתוך סקרנות ,רציתי לשאול על מאגרי גליקוגן לאחר פעילות גופנית.....כולנו לאחר פעילות גופנית לאחר כמובן שמילאנו אתך מאגריה אנרגיה בגוף,לאחר פעילות גופנית יש צורך במילוי מאגרי גליקוגן.....
    ואני שואל לאחר שמילאנו אותם.........למה צריך להוסיף עוד פחמימה פשוטה למאגרי גליקוגן??
    בשביל לשמר את מאגרי הגליקוגן בשביל להכין את הגוף לקראת שנת הלילה??
    אני יודע שמאגרי הגליקוגן נובעים בגוף מתוך הצורך שלנו באנרגיה כלומר על מנת שתיהיה לנו אנרגיה יש צורך בפירוק מאגרי הגליקוגן בגוף שנמצאים בכבד ובשירירם בשביל למלא את מאגרי האנרגיה בשרירים שהתרוקנו בזמן פעילות גופנית....
    ולאחר שמילאנו את מאגרי האנרגיה בשירירים,ומוסיפים עוד פעילות גופנית ולאחר מכן בארוחה שלאחר פעילות גופנית,מילאנו מחדש את מאגרי הגליקוגן שנבעו מתוך הצורך באנרגיה.....
    ואני שואל למה צריך לאכול עוד פחמימה פשוטה אחרי שמילאנו בצורה בריאה את מאגרי הגליקוגן??
    בשביל לשמר אותו???

מקווה שהבנת למה התכוונתי...

מחכה לתשובה

שלומי כהן.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פחמימות לאחר אימון

טליה לביא
    26/05/2019

שלומי היקר
    פחמימות מספקות אנרגיה כמו שאתה יודע. הן נאגרות בגוף בכמות קטנה מאד, בגליקוגן. להבדיל משומן שיכול להיאגר בגוף בכמות בלתי מוגבלת ולהוות מאגר אנרגטי, הגליקוגן נאגר בכבד ובשריר וכמותו קטנה ומיועדת לספק סוכר במידה ויש צורך מיידי, בעיקר למוח, ובעת מאמץ גופני גם לשריר. כדאי שהמחסן הזה יהיה תמיד מלא ולכן לאחר ספורט, מתוך הנחה שנעשה במהלך הפעילות שימוש בגליקוגן, להשלים את תכולתו בשריר ובכבד. דווקא פחמימות מורכבות, מה שנקרא איטיות ולא פשוטות או מהירות, עדיפות. דגנים, קטניות וכד'

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו