דוח תוצאות בדיקה ציטולוגית

מנהל הפורום

ד``ר מאיה איש שלום
ד"ר מאיה איש שלום
לקביעת תור אצל ד"ר מאיה איש שלום ללא פרסום בפורום

• דוח תוצאות בדיקה ציטולוגית
    שמואל כהן
    11/07/2019

שלום דר גיל שלי 53 חולה בNF1 מופשת לפני 8 שנים כיבליתי תיפול של רדיוכירגיה לגת המחילתי מניגיומה יש דע של נירו כירגיה שה הנגע גדל קצת בצתי בדיקה חוזרת של ניקור בנגע בבלוט הטריס וזה הפנוח אבחנה 1RIGHT LOBE OF THYROID GLAND MORPHOLGIC DESCRIPTION ONLY ,תאור מקרוסקופי בניקור טירואיד אונה ימית בהנחיית סונר התקבל קלויד דיד רב ומעט סמיך קבוצות רבות מעוד של תאי הרטל קבוצות של תאים פורקולרים ופיליקולרים שלמים ברבוצות גדולות במבנים גדולים בינוניים וקטנים נראה שמדובר ב FOLLICULAR LESION HURTHLE CELL [BETHESDA CATEGORY IVSSPICOS FOOLLICULAR NEOPLASM דר אפשר לדעת בבקש היהם הבדע הבדיקה תקינה בבקשה אאסבר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תגובה לשמואל כהן

ד''ר מאיה איש שלום
    13/07/2019

במגבלות העובדה שלא ראיתי את תוצאות הסונר ומי מפענח הנקור, תוצאות הFNA שתארת רוב הסכויים ששפיר, עד30% סכוי שמדובר בממאירות של בלוטת התריס שלרב אינה מסכנת חיים. .
    מציעה לפנות ליעוץ אנדוקרינולוגי
    אפשר לשקול בדיקה מולקולרית (בדיקה גנטית) מהנקור, שהיא פרטית אך תעזור להחליט אם מדובר בתהליך שפיר או ממאיר, לחליפין תלוי בגודל הקשר מקום ומאפינים אפשר להחליט להמשיך לעקוב או לחזור על הנקור או לנתח זה תלוי בגורמים נוספים. בכל מקרה רב הסכויים שהנקור אכן שפיר.
    בברכה,

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דוחתוצאות בדיקה ציטולוגית

שמואל כהן
    13/07/2019

תודה רבה דר אני בצתי בעבר 3בדיקות ויצו תקינות הפעם יצה בדיקה שונה יש גם בעיה רפואית שלי שאני קיבלתי תיפול הקרנית ברוש למיגימה וגם בנוסף שאני חולה בnf1 הים יותר טוב לנתח ? אני שולח קובץ של הבדיקה אולי שם יותר ברוו תודה וסילחה שפניתי שוב

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שמואל כהן
    13/07/2019

תודה רבה דר אני בצתי בעבר 3בדיקות ויצו תקינות הפעם יצה בדיקה שונה יש גם בעיה רפואית שלי שאני קיבלתי תיפול הקרנית ברוש למיגימה וגם בנוסף שאני חולה בnf1 הים יותר טוב לנתח ? אני שולח קובץ של הבדיקה אולי שם יותר ברוו תודה וסילחה שפניתי שוב

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לשמואל

ד''ר מאיה איש שלום
    13/07/2019

צהרים טובים
    אלו תשובות הנקור ולא המאפיינים של הקשר בסונר. לא ראיתי שבNF1 יש סכוי לסרטן אלים יותר חלילה ואפילו לסכון יתר לסרטן בבלוטת התריס זה שנוי במחלוקת. אם ההקרנה של הראש כללה את זה הצואר אז זו יכולה להיות התויה לנתוח. כדאי לבדוק זאת. הסכוי לממאירות עוד עד 30% עדין רב הסכויים שהממצא שפיר בפרט לאור נקורים קודמים תקינים. אם לקשר אין מאפיינים ממאירים או מקום בעיתי בהחלט יש סכוי שיחליטו לעקוב תלוי גם בגודלו ואם גדל.
    כדאי להתיעץ עם אנדוקרינולוג.
    בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שמואל כהן
    13/07/2019

חזרו על הנקור בגלל שזה גדל בבדיקה הגוש גדל והקרנה שקיבלתי זה כברנאוס סינוס (בגת המחילתי) שזה קרוב לאפופיזה הגוש בנתיים גם הגוש הזה קצת גדל עבל לו ניתן לאסות בזה שום תיפול בגלל מיקומו

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לשמואל

ד''ר מאיה איש שלום
    13/07/2019

מציעה פשוט להתיעץ עם האנדוקרינולוג המטפל ולקבל החלטה יחד
    תוצאות הנקור נפלה בתחום האפור כאמור.
    בברכה,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו