טסטוסטרון נמוך מאוד - איזה טיפול יכול לשפר?

מנהל הפורום

ד``ר מאיה איש שלום
ד"ר מאיה איש שלום
לקביעת תור אצל ד"ר מאיה איש שלום ללא פרסום בפורום

• טסטוסטרון נמוך מאוד - איזה טיפול יכול לשפר?
    גדי
    18/02/2020

שלום ד"ר אני בן 29 לוקח תרופה סימבלטה לדיכאון וחרדות , ותרופה טגרטול לאפילפסיה.
    התרופה סימבלטה פוגעת לי בחשק המיני, אבל בבדיקות דם אני גם רואה טסטוסטרון ממש נמוך, שלמיטב הבנתי לא קשור לתרופות, אך אני גם חש עייפות וחולשה במהלך היום.
    הנה תוצאות בדיקות דם:
    TESTOSTERONE- TOTAL 6.9
    SHBG 38
    PROLACTIN 203.4
    TSH 1.78
    T4- FREE 14.40
    T3- FREE 4.60
    LH 2.2
    FSH 3.4
    אשמח לשמוע דעתך על התוצאות ואיזה טיפולים יש שיכולים לשפר , (נדמה לי שהכל פה תקין חוץ מהטסטוסטרון?)
    תודה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תגובה לגדי

ד''ר מאיה איש שלום
    23/02/2020

לאבחון של חסר בטסטוסטרון יש צורך ב-2 בדיקות לפחות אדאלי שלוש. שהבדיקה תבוצע בבוקר. מה היתה רמת הטסטוסטרון החופשית? אפשר לשקול בדיקה של bioavailable testosterone אשר מבוצעת בבית חולים איכילוב במכון האנדוקריני ונותנת אומדן טוב יותר של רמת הטסטוסטרון החופשי הזמין. הבדיקה פרטית למעט בקופת חולים מאוחדת שם ניתן לקבלה.
    אם אתה סובל מעודף משקל זו יכולה להיות סיבה לירידה ברמות הטסטוסטרון ואז ירידה במשקל יכולה לשפר את הרמות
    מציעה לפנות לאנדוקרינולוג ליעוץ
    בברכה,

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו