בעיית סידן חריפה איך עוצרים הידרדרות צפיפות העצם?

מנהל הפורום

ד``ר מאיה איש שלום
ד"ר מאיה איש שלום
לקביעת תור אצל ד"ר מאיה איש שלום ללא פרסום בפורום

• בעיית סידן חריפה איך עוצרים הידרדרות צפיפות העצם?
    אלה
    15/09/2020

שלום, אני סובלת מירידה תלולה בצפיפות העצם, תוך פחות משנתיים ירד ממינוס 1.4 למינוס 1.8. אני בסוף שנות ה-30 לחיי. נוטלת שנים סידן פלוס די 600. פעמיים, ואלפיים די בנוסף.
    יש לי 2 בעיות שאין להן פתרון: אני בתת משקל מעל 25 שנה ושום טיפול לא עזר לאנורקסיה. אני מקבלת יוטירוקס וטי3. ה-tsh נמוך סביב 0.1 ולא השתנה כשהורידו מינון ולא ניתן עוד להוריד כי אז נהיה לי טי3 נמוך מידי וגם הייתי כמו משותקת ולא יכולתי לתפקד כלל. לכן הוסיפו טי3. אז אני חיה עם תת משקל ו-tsh נמוך. ניסו הכל ואין פתרון. לכן אינני מחפשת שם תשובות, זה לא הולך.
    איך אפשר במצב הזה לעצור את התדרדרות אובדן צפיפות העצם? האם סידן אמורפי יכול לעזור? תרופה כלשהי? אני אוכלת מוצרי חלב וחלב שקדים מועשר בסידן ככל יכולתי. אני מאוד דואגת ואובדת עצות. תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תגובה לאלה

ד''ר מאיה איש שלום
    15/09/2020

בגילך מסתכלים על ציון Z ולא על T.. על פניו נשמע השנוי לא משמעותי אך חייבים לראות את הבדיקה. יש לבדוק אבסולוטית אם היה שנוי מעל 5% בירך ומעל 8% בעמוד השדרה.
    לבריאות העצם מאוד חשוב לעלות במשקל לוודא שגם רמות ויטמין D תקינות
    הT3 כנראה מדכא את TSH כדאי אולי להוריד מנון או להוריד מנון של איותירוקס
    בברכה,

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סידן בהמלצה

ריקי ברוך
    24/09/2020

מאד ממליצה לך על תוספת סידן אמורפי שכן הספיגה שלו גבוהה ואין לך מגבלה של תזונה מקבילה עם דברי חלב.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לריקי ולאלה

ד''ר מאיה איש שלום
    24/09/2020

אין הוכחה שסידן אמורפי מפחית שברים או משפר צפיפות עצם ומדובר בתוסף יקר. היתי בודקת סידן בשתן אצל אלה לוודא ש-2 כדורי סידן 600 מג' הם לא יותר מידי. בדרכ מקובל לתת אחד אלא אם את בכלל לא אוכלת מוצרי חלב. הT3 שלך נמוך כי באנורקסיה יש ירידה שלו ועליה בrT3 הגוף מתגונן נגד הירידה במשקל, בנסיון להוריד את חלוף החומרים. מקוה שימצא פתרון לאנורקסיה. היתי מנסה במרפאות יעודיות עם צוות רב מקצועי
    בברכת בריאות,

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו