התייעצות בנוגע למיפוי MIBG

מנהל הפורום

ד``ר מאיה איש שלום
ד"ר מאיה איש שלום
לקביעת תור אצל ד"ר מאיה איש שלום ללא פרסום בפורום

• התייעצות בנוגע למיפוי MIBG
    רונן
    01/05/2022

שלום רב,

אני בן 33. מבנה גופי גבוה ורזה מאוד. ברקע אוסטאופורוזיס וחשד לקושינג ולגידול נוירואנדוקריני ממקור לא ידוע...כבר שנים אני מלין על אקנה קשה, חוסר תיאבון, כאבי בטן, חולשה כללית, נטייה למצבי רוח רעים,לעיתים סטריות בבטן וכד'...בבדיקות מעבדה ישנם שינויים הורמונליים עם רמות גבוהות של DHEA בדם ובשתן, רמות גבוהות של אלדוסטרון ורנין בדם, לעיתים עלייה ברמות הליפאז או העמילאז בדם, זרחן נמוך בשתן וכרומוגרנין A גבוה בבדיקות חוזרות ונשנות. הומלץ לי לבצע מיפוי MIBG.

שאלותיי הן:

1. האם מיפוי MIBG מגלה גם גידולים נוירואנדוקריניים מחוץ לאדרנל כגון קרצינואידיים במערכת העיכול ובלבלב???

2. האם מצבים של תסמונת קושינג באנשים רזים הם נדירים? כיצד עולים עליהם והאם ייתכן ובמקרה שלי יש לי קושינג וגידול NET ביחד??? האם מצבים אלו מתפתחים בגוף מסיבות גנטיות כלשהן??? אילו תסמונות גנטיות יכולות לגרום להופעת תסמונת קושינג וגידול NET בגיל צעיר???

3. מה ההבדל הין מיפוי MIBG לבין מיפוי אדרנל קורטקס???

תודה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    התייעצות בנוגע למיפוי MIBG

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• MIBG נועד לזהות גדולי פאוכרומוציטומה

ד``ר מאיה איש שלום
    02/05/2022

MIBG נועד לזהות גדולי פאוכרומוציטומה שמקורם בחלק הפנימי של האדרנל (המדולה) או גדולי פרנגנליומה. הוא לא מאתר ככל הידוע לי קרצינואיד או גדולים נוירואנדוקרינים שאינם מהסוגים שתארתי. לגדולים הללו אפשר להשתמש במפוי SS כגון גליום DOTATOC או גליום DOTANOC או PET CT
    גדולים נוירואנדוקרינים בשלוב עם פאוכרומוציטומה קיימים בתסמונת MEN1
    הרבה בריאות

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו